Má vaše dieťa nejaké následky po očkovaniach?

martina46
25. apr 2009

zakladam tuto temu iba cisto ako anketu, preto pripadne otazky alebo rozpisovanie sa, mozte hodit do tejto temy 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pre zaujimavost alebo viac informacii mozte nakuknut na tieto stranky:

http://rizikaockovania.sk/
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

nejedna sa o bezne reakcie, ako su teploty alebo zacervenanie, ale o nejake podozrive zmeny zdravotneho stavu dietata, ktore ste spozorovali po nejakom ockovani.
napiste prosim, o ake ockovanie islo, a ake boli (su) problemy - nasledky.
dakujem 🙂

standu
22. mar 2013

@nae dakujem
kontzltovala som s viacerymi a vyslo mi teda z toho ze by mali byt bezpecnejsie mono vakciny. stretol sa s nimi niekto? pripadne ziadali ste u lekara len jednu konkretnu mono vakcinu? aby sme sa vyhli hexe.

nae
22. mar 2013

@standu Monovakcíny na všetky súčasti hexavakcíny neexistujú (napr. monovakcína proti čiernemu kašľu, naproti tomu existujú monovakcíny proti tetanu, hepB, poliu apod.).
Nie je to ale žiadna výhra z toho hľadiska, že sa ti sčíta množstvo hliníka a ostatných prídatných látok z vakcín, takže výsledok je v podstate ešte horší... je to z blata do kaluže.

standu
22. mar 2013

Aha, cize ak chcem, aby bolo moje dieta chranene, neostava ine, len dat zaockovat a modlit sa, ze sa nic zle nestane. tak vdaka. naco tie farma firmy zarabaju miliardy ked nedokazu vyrobit bezpecnu vakcinu???????????? aby sme vykapali.

nae
22. mar 2013

@standu Otázka je, čoho presne sa obávaš (okrem spomínanej hepB, ktorú máte v blízkej rodine). Polia? Záškrtu?Tetanu? Hemofila B? Čierneho kašľa? Treba zvážiť riziká nákazy a podľa toho sa rozhodovať...
Bezpečná vakcína...to je ťažké, keďže sa jedná o "pásovú výrobu", ale pritom závislú od ľudského faktora. Kultivácie in vitro v sebe nesú riziká, od nedetekovateľných kontaminácií (napr. mykoplazmatické agens, plesne, a iné súčasti rezistentné voči štandardne pridávaným atb.), až po chybu pri skladovaní, transporte...A tak ďalej....

standu
22. mar 2013

nuz bude to tazke rozhodovanie. mame na to cca 5 mesiacov... zijem v malom meste kde kopa romov, spinavych, neprisposobivych atd. bojim sa konkretne najma pertussis a zaskrtu.

kvieta
22. mar 2013

@standu Objednaj sa na prekonzultovanie do Očkovacieho centra v Košiciach, tam Ti najskôr poradia a možno prehodnotia ďalšie očkovania, prípadne upravia termíny, viac info nájdeš

https://www.modrykonik.sk/skupina/1838/?page=3

prevenar
22. mar 2013

@standu z coho konkretne usudzujes , ze tvoje dieta bude po vakcinacii nejak chranene ? 🙂 co vsetko si si nastudovala ,ze ta to viedlo k zaveru ,ze tvoje dieta bude chranene pred niecim - myslim tym , kolko hodin (denne) si o tom nieco zistovala ?

ci naco si nieco zistovat, ked "panidoktorka" uz vsetko predsa davno vie ? 🙂

kvieta
22. mar 2013

@prevenar Prečo ju podceňuješ?

prevenar
22. mar 2013

@kvieta preco sa nestaras o radsej seba ? 😵

kvieta
22. mar 2013

@prevenar A Ty?... Ty sa prečo staráš?🙂

mata90
22. mar 2013

prosím vás a to mmr očkovanie je v 1,5 roku dieťaťa? My sa máme isť očkovať, ale malý bol chorý, tak sme neboli, a proti čomu je to očkovanie? ďakujem za odpoveď

prevenar
22. mar 2013

@kvieta ehmm.. hej , logika ^^ ..akurat, som si nevsimol , ze by som s tebou komunikoval, alebo ,ze by si hladala nejake informacie ^^ ale ked nemas nic lepsie na praci ,ako nezmyselne reagovat, tak to je uz tvoja vec. kazdeho bavi nieco ine.

kvieta
22. mar 2013

@prevenar Vieš, ťažko budem ignorovať to, ako si vytváraš priestor na ďalšie urážky a arogantné hodnotenia mamičiek. Aj keď Tebe to príde nenormálne... Neodpovedal si jej slušným spôsobom, preto som sa pýtala, aký máš na to dôvod. Odpoveď mi stačila. Ďakujem😀

prevenar
22. mar 2013

@kvieta vedel , ze este rozhodne budes mat "co" dodat .. kludne sa vykecaj, je to tu len tvoje. ^^

halienka
22. mar 2013

@mata90 to je proti osýpkam, mumpsu a rubeole

standu
22. mar 2013

@prevenar ak mas pocit, ze som v 100% omyle tak ma z neho vyved a neutoc prosim. ja kladiem otazky, ak mas co k tomu povedat, odpovedz a nepytaj sa kolko hodin som stravila nad studiom tohto problemu. ak som taky dement, za akeho ma povazujes, ani 500hodin by mi ocividne nestacilo na pochopenie problematiky vakcinacie.

mata90
22. mar 2013

@halienka a je to nejak nebezpečné, sú tam nejaké vacsie nežiaduce učinky???

prevenar
22. mar 2013

@standu

nikto na teba "neutoci" ^^ ..ja tiez len kladiem otazky ..ak teda vobec mozem klast otazky ^^ staci odpovedat, nemusis si hned predstavovat "bubakov" . ^^ ..odpovedat si zial neodpovedala. skoda.

z tvojich otazok je jasne , ze a) je vylucene ,aby si stravila nad tym 500 hodin, lebo potom by si uz vedela odpovede.
b) stravila si 500 hodin na nejakom zlom mieste , kde ziadne informacie neboli ^^

odpoved je jednoducha . kazda ockovacia latka obsahuje toxicke latky rozneho charakteru a povodu , ucinok tychto toxickych latok na vyvoj imunity dietatka je absolutne nepredvidatelny a tym padom sa jedna o rusku ruletu so zdravim tvojho dietata. ochranny ucinok ockovania je absolutne nepreukazatelny , lebo epidemie roznych chorob v plne zaockovanych populaciach su pomerne bezne a co citam , tak mamicky kt. dali detom robit testy na protilatky voci zaockovanym chorobam zistili ,ze ich deti maju nulove hladiny tychto protilatok . (samozrejme, aj vysoka hladina protilatok neznamena ,ze niekto neochorie, lebo protilatky su len jednym z viacerych faktorov) ..tolko v uplnej kratkosti.

v kazdom pripade to su moje vedomosti a v podstate ta nemusia zaujimat, nastuduj si svoje ..informacie su pristupne, len sa im treba venovat. cit sa volna vstupit do nasich verejnych a sukromnych diskusii na tuto temu , najdes tam postrehy stoviek rodicov, ktori neockuju vobec nic ..z velmi dobrych dovodov. info ako vstupit najdes v mojom fotoblogu. 🙂

standu
22. mar 2013

ja ti tvoje vedomosti neberiem, ja sa ich snazim ziskat, ak si si stihol vsimnut.. zacala som sa o vakcinaciu mojich deti zaujimat len pred par dnami. hold moja chyba, ze este neviem VSETKO. informacii je az prilis vela a ktorym verit???? tym zo slobodyvockovani? lekarom? preco? ak je potom podla teba ockovanie uplne zbytocne, preco ockujeme? preco sa po zavedeni plosnej vakcinacie nasej populacie znizil vyskyt mnohych chorob? ty si ako dieta bol ockovany? ake mas nasledky?

nae
22. mar 2013

@standu Každý z nás sa stále učí, a vačšina z nás bohužiaľ na vlstných chybách.
Tu je stránka, kde možeš nájsť výskyt jednotlivých ochorení v SR za jednotlivé roky: www.epis.sk (vľavo Informačná časť, napr. Trendy vývoja PO, alebo aj Aktuálny výskyt - prenosné ochorenia - tam nájdeš aj výskyt podľa oblastí).

standu
22. mar 2013

nasla som. jedine ochorenie z tych vsetkych a proti ktorym sa ockujem je hepa B. proti tej dam zaockovat urcite, moja stara mama ju ma.

briketa
22. mar 2013

@standu ale zase tych samozvanych epidemiologov na MK nemusis brat tak vazne. si na fore o babatkach, nie na medecinskom kongrese. kazda slava tuna sa konci vypnutim pc.... 😉
@kvieta

prevenar
22. mar 2013

@standu
- precitaj si pribalove letaky danych vakcin - sekcia vedlajsie ucinky .
- porozmyslaj preco v zahranici odskodni stat deti s nasledkami po ockovani vo vyske milionov eur/dolarov a preco na slovensku nie su "ziadne" vedlajsie ucinky a celej historii nebolo odskodnene jedine dieta ..pri pouziti tych istych vakcin ?
- jo, toto si tiez videla ?
http://www.vlastnihlavou.cz/glaxosmithkline-pou...
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1870-bill-ga... to su nove , len za dnes .. kazdy tyzden pride takychto niekolko.
- nie nie je ich prilis vela , verejna diskusia ma 25 stran , na pravo pod pravidlami najdes 4 linky na super videa. vsetko si precitas a pozries za 3 -4 hodiny .
- a) lebo je to obrovsky biznis ..jeden z najvacsich na svete. tieto firmy zarabaju viac ako mensie staty. b) to nie je pravda c) zazracne do 2ch rokov som bol uplne zdravy , po dvoch rokoch sa mi nahodne zrutila imunita a dostal som alergie a astmu, moj kamarat bol tiez zdravi ..ale len do dvoch rokov , potom nahodou dostal ekzem a zdrave dieta nasej znamej dostalo cukrovku ..nahodne ..okolo veku 2 roky . ..ale dakujem za opytanie 🙂
- preco by si mala niekomu "verit" ? prestuduj a sprav si svoj usudok sama na zaklade toho co si nastudujes. never nikomu .

ok, tymto som to z mojej strany vycerpal , co si myslim ,ze by si mala spravit som ti uz povedal, ci sa podla toho zariadis, alebo nie je uz tvoja vec.

drzim palce.

prevenar
23. mar 2013

obrazok na dobru noc.

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
salsa26
30. mar 2013

Po očkovaní BCG vakcínou, 5 mesačná liečba ATB a následne vyoperovanie lymph. uzlín ☹

zinhka
23. apr 2013

Dcerka nemala po ziadnom ockovani problem (dostala Infantrix hexa, DTP HB, IPV, HIB a Prevenar 13).

Problem nastal az s ockovanim s PRIORIX (MMR/ROR), ktore dostala ako 10 mesacna. Tyzden bola bez priznakov, teraz ma vysoke teploty, krici, nekludny spanok (predtym spavala 11 hodin, teraz ma polhodinove budenia), cez den zmenene spravanie. Desim sa, co bude dalej 😨 ale dufam, ze toto pominie a mala bude opat "sama sebou". Toto bolo prve z dvoch ockovani Priorixom, dalsie ma mat o 2 mesiace; neviem, co s tym. Ci ist ci nie.

nae
23. apr 2013

@zinhka och, až sa to zle číta....Vy máte očkovanie povinné?
Na tvojom mieste by som nešla, je to naozaj dosť závažná rekacia 😔 Držím palce, aby to bolo len krátkodobé...

zinhka
23. apr 2013

mame/nemame. Ono je to tu v Svajciarsku taky (nevypovedany) psychologicky natlak- napr, ked nemas ockovane dieta, nezoberu Ti dieta do "kolektivu" (jasle, skolka...) Teraz len dufam, ze mala sa da do poriadku 😨

kvieta
23. apr 2013

No, keby u nás nevzali po zdobrovoľnení očka neočkované deti do jasiel a škôlky, tak mnohé rodiny si to tak môžu akurát tak hodiť... A to nie preto, že by nechceli očkovať, ale nemuseli by....................... a to je iba jeden problém.... 2. Pr. Wales a pod, ale prečo sa máme učiť na cudzích chybách, nie?