Má vaše dieťa nejaké následky po očkovaniach?

martina46
25. apr 2009

zakladam tuto temu iba cisto ako anketu, preto pripadne otazky alebo rozpisovanie sa, mozte hodit do tejto temy 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pre zaujimavost alebo viac informacii mozte nakuknut na tieto stranky:

http://rizikaockovania.sk/
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

nejedna sa o bezne reakcie, ako su teploty alebo zacervenanie, ale o nejake podozrive zmeny zdravotneho stavu dietata, ktore ste spozorovali po nejakom ockovani.
napiste prosim, o ake ockovanie islo, a ake boli (su) problemy - nasledky.
dakujem 🙂

petrzalkaa
12. dec 2009

dievčatá som zhrozená čo tu čítam,
ako sa dá predísť takýmto komplikáciám?
Pomáhajú homeopatiká?
Velmi vám všetkým držím palčeky, nech ste zdravučký !!!!!!!!!!!!!!!!

spevacka
13. dec 2009

no najlepšie je predísť týmto komplikáciám tým, že očko odmietneš 😉 ale na to nemá každý guráž, odvahu alebo čojaviemčo 😀 odporúčam naštudovať čo najviac info na základe udaných linkov a potom sa sama rozhodnúť, či stojí za to riskovať

spevacka
13. dec 2009

ozaj a zabudla som, syn mal v troch rokoch (neviem aká je tam vakcína, žeby MMR booster?) mal celú jeseň strašný ekzém po celom tele ešte aj na uškách a neprišli sme s kožnou na to, že z čoho. Ekzém sa opakoval asi 3-4krát po sebe so slabnúcou intenzitou až vymizol úplne asi po 4 mesiacoch.

spevacka
13. dec 2009

no tak ako pozerám do očko kalendára, tam nie je povinné očkovanie v 3 rokoch a nepovinné sme určite nemali žiadne 😀 . žeby to bol následok stresu po nástupe do škôlky? alebo opozdená reakcia? Ktovie?

ronie
13. dec 2009

ano, dcerka po druhé hexe-epilepsi, záchvaty grand mal, jsme na antiepiletické léčbě

elize
13. dec 2009

proti TBC bol Maxik ockovany v 20 mesiacoch. Zahnisalo mu ramienko, museli mu to vytlacat a cistit. Ziadne ine kompikacie nemal, ale dovtedy ma panicky strach z lekarov, sestriciek a vsetkych co su v bielom. Pri kazdej ceste autom vzlyka "dokoke nie". Staci ked ideme okolo zdravotneho strediska a krici akoby mu islo o zivot. Neviem, ci sa to da nazvat ako nasledok po ockovani, ale asi ano 😅

agatkag
13. dec 2009

dcérka bola bohužiaľ očkovaná proti TBC, to bolo prvý a posledný krát, čo bola očkovaná, reakciu zatiaľ žiadnu nemala.

petrzalkaa
13. dec 2009

my mame za sebou BCG a prvu hexavakcinu a prave som malej nahmatala hrcku v oboch prsnikoch, tak asi to bude tiez reakcia na ockovanie.... neviete prosim nieco ohladne tejto temy hrciek? mala ma 4mesiace je na UM ale v noci 1-2krat kojim,co by mohlo pomoct?

petrzalkaa
13. dec 2009

dievčatá niečo som našla:
Po očkování proti tuberkulóze používáme lék Silicea 9 CH 1 krát denně 5 granulí po dobu tří měsíců. V případě komplikací (hnisavá reakce v místě vpi-chu) pokračujeme v podávání léku po celou dobu až do zhojení.

Po očkování proti záškrtu, tetanu a černému kašli podáváme lék Thuya occidentalis 9 CH 1 krát denně 5 granulí, ode dne očkování po dobu 14 dní.

Při očkování proti žloutence podáváme lék Phosphorus 9 CH 1 krát denně, ode dne očkování po dobu 14 dní. V současné době, kdy se používají zpravidla hexavakcíny, kombinujeme podávání léku Thuya occidentalis i Phosphorus v jednom dni, po dobu 14 dní.

Při očkování proti obrně podáváme lék Thuya occidentalis 9 CH a lék Gelsemium sempervirens 9 CH od každého léku 5 granulí 1 krát denně po dobu 10-14 dní.

Při očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím podáváme lék Thuya occidentalis 9 CH, 1 krát denně 5 granulí po dobu 14 dní.

V případě dalších očkování, jako např. očkování proti meningoencefalitidě, klíšťové encefalitidě nebo žluté zimnici, podáváme opět lék Thuya occidentalis 9 CH 1 krát denně 5 granulí po dobu 14 dní.

petot
13. dec 2009

petrzalkaa: Hrčka by mohla byť opuchnutou lymfatickou uzlinou. Treba vyšetriť, či nehnisá. Sono, testy krvi atď. Posilňujte imunitu, proti mykobatériám telo potrebuje najmä vitamíny C a D. Dajte si predpísať Vigantol a dávajte ho každý deň, a céčko aspoň 2-3 násobok ODD. (nie som lekár, hovorím svoj názor)

petot
13. dec 2009

spevacka: V 3 rokoch sa dával booster DTP. Zrušili to od roku 2009, presunuli ju na 6.rok (zaujímavá veda, najprv je vakcína strašne potrebná, a na druhý deň už 3 roky hore dole nehrajú úlohu).

spevacka
13. dec 2009

petot diky za info, musela by som pozrieť do karty, fakt som mala pocit, že čosi dostal, ale potom som zneistela... 😖

rimmel
13. dec 2009

mierne zvysena teplota

cora73
13. dec 2009

Po 6m potravinove alergie,aj ked zatial na papieri negativne,ale problemy su,atopicky ekzem na lickach,5x zastava

dychu nadranom,oslabena imunita-potvrdena laboratorne,vsetko v kratkom casovom useku po ockovani.

Po prestudovani si rizik ockovania na www.rizikaockovania.sk,odmietam dalsie ockovanie...

Do mojho dietata nikto soli ortuti,ani rakovinove bunky a ostatne "pomocne" latky uz pichat nebude.. 😠 😠

A hlavne,ak nie je vobec potvrdena uspesnost ockovania a o povinnom ockovani rozhoduju NASI POLITICI !!!

petrzalkaa
13. dec 2009

petot dakujem, ale je zaujimave, ze tu hrcku ma presne len v prsickach...a ako mam davat 4mesacnemu babu c vit a posilnovat imunitu?

petot
13. dec 2009

petrzalkaa: Vigantol Ti pravdepodobne naordinuje pediatrička, takýmto malým deťom sa dáva tuším 1kv denne. Céčko sa takisto rutinne dáva v kvapkách (Cebion), takže tak...

Každopádne, myslím si, že tie uzlinky by mala lekárka vyšetriť. Prsníky sú v tesnej blízkosti podpazušných uzlín, a tie sú najčastejším cieľom BCG vakcíny.

Môžeš ešte posilňovať imunitu sebe, čo má veľký vplyv aj na dojčené dieťa - pestrou stravou, probiotikami, C, B-komplexom, elimináciou stresu, dostatkom spánku (to sú veľmi dobré rady, však? 😀

miluska.h
13. dec 2009

petrazalkaa: prosim hod sem link s tymi homeopatikam... dakujem 🙂

petot: ja davam nasmu malemu kazdy den 8 kvapiek cebionu, len ma napadlo, ci mu ich nemam rozdelit na cely den, napr. 3 x 3 denne

vilinko08.12
26. jan 2010

ahojte vo spolok mili rodicia chcel by som sa opytat na vakcinu MMR a PVC ci je potrebna ja s nou nesuhlasi po precitanych prispevkou cital som co sposobuje viete mi niekto poradit? dakujem

espri25
29. jan 2010

po ockovani proti pneumokom neustaly zapal stredneho ucha trva skoro rok kazdy mesiac,zapal pluc znizena imunita

bambi09
29. jan 2010

espri,to je teda hrozné,ja som Prevenar rok sušila v chladničke a vďakabohu ma osvietilo,aj vďaka téme o očkovaní a nedala som malej pichnúť
nech sa vám to čím skôr upraví 😔
vilinko,neviem,či si pozeral tú druhú tému o očkovaní??tam sú aj rady a skúsenosti tých,čo očkovanie odmietli

sayast
29. jan 2010

u nas horecka na prevenar. po 1. davce 4 dny teplota po odectu prs 38,5. po 2. davce jen v noci

kunak
30. jan 2010

po treti (ze 4) davce hexavakciny se rozbehl exem (ruce, nohy, tvare, brisko) - nemuzeme se ho zbavit. Do te doby uplne v poradku. Za dva-tri dny po naockovani se to rozjelo + silna vyrazka.... ze jsem nevedela, co vim ted ☹

deina
6. feb 2010

Nestalo sa vam, zeby dieta 2-3 tyzdne po ockovani urobilo vo vyvoji krok spat? Mozno to s tym nesuvisi, mozno ano, ja neviem, ale maly mi asi 2 tyzdne po prve hexe prestal past koniky, co mu predtym islo krasne. ☹ ☹ A som z toho dost nestastna, on sa aj snazi, ale nejde mu to. V den ockovania mal na vecer teplotu okolo 38, do rana mu klesla a na druhy den poobede mu uz nic nebolo.

alca85
6. feb 2010

no moja sa vždy po očkovaní tuším niečo naučila 😅 ....nemala žiadne následky, ani teploty, iba po 2.dávke prevenaru jej málinko vyskočila, ale to je asi normálne...nám hneď po očkovaní dr. kázala dať panadol.....

petruna
6. feb 2010

nepamatuju se, jestli jsem sem psala, ale u nás všechno bez problémů.
Nanejvýš byl protivnej, ale nevzpomínám si konkrétně.
Možná měl i trošku teplotu, ale žádné velké problémy, co tu občas čtu u nás naštěstí nebyli.
Žádné vyrážky, žádné velké horečky atd atd

měl takovou tu klasiku : hexa, priorix apod a z nepovinných jen (tolik odsuzovaný) prevenar. 😅

nevím čím to je, že měl vše bez následků a jsem samozřejmě ráda.
Mrzí mě kolik tady čtu problémů ☹

cora73
6. feb 2010

deina,moj maly sa vedel v 3 tyzdnoch po narodeni otacat na pravy bok...potom s tym prestal a do 6 m bol taka klasika,dzavotal,usmieval sa,mal ocny kontakt,pasol koniky,snazil sa dvihat do sedu,normalny vyvin,po ocku v 6 m zastaveny vyvoj,prestal robit to,co uz dovtedy vedel,vyzeral a spraval sa ako napr v 2 m-cize mal spatny vyvoj,nekomunikoval,proste nic...casom sa to pomalicky upravilo,ale na to,aky bol predtym sikovny,tak sediet zacal v 10m a teraz ma 13m a vobec sam nechodi...starsi syn zacal chodit koncom 10m,ale ten mal ovela menej ockovani ako mladsi..porodila som uplne zdrave dieta,a takto mi ho dokatovali,atop ekzem,alergie,oneskoreny vyvoj motoriky-vsetko pretrvava...my sme s ockom skoncili.

josefa
6. feb 2010

- do dvou tydnu po ockovani proti TBC vyrazka, postupne zmizela asi do mesice, dale trochu hnisalo raminko, ale zadny extrem, zahojilo se to samo
- ockovani hexou vzdy zvysena teplota (37,5-38,6), neklid, neutisitelny plac, ospalost, jednou otok okolo mista vpichu prumer cca 10 cm, po ctvrte davce slaby egzem na nozickach

katka1981
6. feb 2010

teplota max. 37,7 iba raz, inak nic, cize nie

babulka
6. feb 2010

Cora - prepac, ale tvoj syn sa vedel OTACAT na bok v troch tyzdnoch veku? Dobre som to pochopila? Prepac, ale mam pocit, ze si strasne vymyslas. 😔 Je to z neurologickeho hladiska nezmysel. V takom veku dieta neudrzi ani hlavicku teda krcne svalstvo je slabulinke, nie to este sijove a chrbtove, ktore su pri otacani na bok potrebne 😔