Má vaše dieťa nejaké následky po očkovaniach?

martina46
25. apr 2009

zakladam tuto temu iba cisto ako anketu, preto pripadne otazky alebo rozpisovanie sa, mozte hodit do tejto temy 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pre zaujimavost alebo viac informacii mozte nakuknut na tieto stranky:

http://rizikaockovania.sk/
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

nejedna sa o bezne reakcie, ako su teploty alebo zacervenanie, ale o nejake podozrive zmeny zdravotneho stavu dietata, ktore ste spozorovali po nejakom ockovani.
napiste prosim, o ake ockovanie islo, a ake boli (su) problemy - nasledky.
dakujem 🙂

karkulka1
7. feb 2010

Kubaka : Může působit jako spouštěč nějaké geneticky podmíněné choroby, která je latentní. Ovšem kdyby to nebylo očkování, tak by to byl jiný spouštěč v budoucnosti. Stres, operace - narkoza, těžká nemoc, cokoliv, co zatíží imunitní systém."

S tymto suhlasim s corou: Takze ak nema byt ockovanie pricinou,ale spustacom,tak v tom aj tak nevidim ziadny rozdiel,akurat v slovicku,kedze vysledny efekt je rovnaky a iste deti PO ockovani dostanu chorobu,ktoru PRED ockovanim nemali.Ci uz maju geneticku predispoziciu,alebo nie.

Mozno by moje dieta nebolo autisticke od 2,5 roku ale cca. od 7- uz to by znamenalo pre mna uspech, kvoli rozvoju CNS atd. Okrem toho, ten "iny" spustac by mohol prist o 10- 20 rokov neskor a mne by to stacilo za ten pocit, ze mam zdrave dieta.
Nikto nedokaze, ci za autizmom mojho syna je to (s prepacenim) prekliate ockovanie 😀 alebo nieco ine. A co by som za tu informaciu dala.
No ak do jeho 2, 5 roku mam hovorit o niecom, s cim sa vyskytol u neho problem- tak je to len to druhe ockovanie v poradi po TBC- teda ta zla reakcia po nom. Pred tym a ani po tom nic.

cora73
7. feb 2010

ale ved ok,davajte ockovat,toto konkretne je tema anketa s nasledkami po ockovaniach.
problem s ockovanim,ci uz existuje alebo nie, tu my nevyriesime,a ani lekari,lebo nemaju snahu.
tak naco sa taketo temy zakladaju,ak sa do nich nemoze napisat,co kto mal bez toho,aby hned nanho niekto nevyletel.
a moj starsi syn dostal po vybrati nosnych a krcnych mandli v nemocnici takeho streptokoka,ze dva roky bral denne lieky.ale netvrdim,ze ho dostal z ockovania.hadam este nie som nesvojpravna,aby som nevedela posudit,co ma ktore dieta po com.Lekarka to moze posudit asi len ztazka,ked ho vidi 5 minut aj s cestou,pritom keca o pocasi,pomeria,odvazi,pichne a dovi..a na nejake moje opovazlive otazky odpovie neviem a hotovo.ak by som sa uspokojila s jej neviem,tak teraz asi nie sme u imunologa na kompletnych odberoch.

petot
7. feb 2010

kubaka: Ono je to ľahké, relativizovať. To vlastne robia aj dnešní oficiálni odborníci, to je náhoda, časová súvislosť, alebo keď už sa nevedia vykrútiť, tak povedia, že je to dedičné, že očkovanie bol len spúšťač...

Za necelých 30 rokov stúpol výskyt autizmu z 1:10000 na 1:150, čo je 67-násobný nárast. N GB sa už hovorí o pomere 1:38, čo by bol 263-násobný nárast, čiže nárast o 26300%. Takže keď nejaký "odborník" rozpráva o "genetike", tak je mi doslova na smiech. Mimochodom, celkom nedávno jedna štúdia potvrdila to, čo genetici tvrdia dávno, že genetické ochorenia sa neprejavujú ako epidémia, a že autizmus je environmentálny problém. Čiže vyvoláva ho niečo zvonku, nie zvnútra organizmu.

Keďže za posledných 30 rokov niekoľkonásobne vzrástla očkovacia záťaž, zahŕňajúca opakované dávky neurotoxínov, excitotoxické poškodzovanie, pomalú encefalitídu atď, a keďže tisíce rodičov zdokumentovali úpadok svojich normálne sa vyvíjajúcich detí, a keďže nikto zatiaľ nenašiel žiadneho iného hodnoverného vinníka, a keďže úrady sa neuveriteľnými spôsobmi vykrúcajú a odmietajú uskutočniť akýkoľvek hodnoverný výskum, tak pre mňa je vec dosť jasná.

tamix
7. feb 2010

Kubaka: píšeš „Všechno, o čem se tu tvrdí, že je důsledek očkování jsou pořád a jen nepodložené spekulace. V konečném závěru to žádný směrodatný průzkum nespecifikoval“
Ale potom ako môžeš napísať : „Já třeba mám zakázané veškeré očkování do smrti. Nějaké divné problémy s imunitou - autoimunitou, po přeočkování tetanu jsem měla ve 30 letech horečku a bouli v třísle........“
To by mala byť tiež len nepotvrdená špekulácia. Ako vieš, že je to v dôsledku očkovania???

kubaka
7. feb 2010

tamix - to byla konkrétní reakce na konkrétní zásah. Netvrdím, že kvůli očkování se mi udělalo kuří oko na noze. Jako schwarz psala, že má dítě silnou alergii a očkování mu ublížilo. To je absolutně průkazné.
Můj případ dokazuje, že doktoři berou vážně, když má někdo konkrétně imunitní nebo autoimunitní onemocnění, tak nedoporučí očkování. (teda aspoň ti osvícení a rozumní) Mně zakázali jakékoliv nepovinné - po této epizodě doktor rozšířil i na povinná. Ovšem mám vše za sebou, bez tetanu to přežiju. Mám protilátek v krvi dost. 😵
Nijak si neprotiřečím. Na autismus nejsem odborník, ale nějak tuším, že se vytváří již v prenatálním vývoji ..?? 😨

petot
7. feb 2010

Ináč, pod "odborník" (aj s úvodzovkami) som myslel ľudí, ktorí sa skutočne pasujú za odborníkov a hlásajú v médiách bludy.

kubaka
7. feb 2010

takových "bludařů" všude je 😉 Na jedné i na druhé staně barikády. 😉 😝

petot
8. feb 2010

kubaka: Je povážlivé, že tí tzv. laici hovoria vlastné skúsenosti a citujú odbornú literatúru, kým tzv. odborníci odbornú literatúru v mnohých prípadoch ani nepoznajú a hovoria ničím nepodložené bájky. 😒

kubaka
8. feb 2010

petot - no, já musela dnes ráno najít doktorce žílu na synově ruce, aby mu konečně nabrala krev. Rozpíchala mu ručičky a jen lamentovala, že jsme žíly "nechali doma" 😝 No, vím o doktorech své... 😖

moira19
13. apr 2011

starsia dcera: po bcg 2krat sa spustil alarm (monitor dychu), po hexa ekzem... bojujeme dodnes, po prevenari 7 znizena imunita... vobec nemoze do skolky... jedna detska navsteva u nas a uz 2 tyzdne ma horucky, od dec. 3tie ATB ☹
mladsia: po bcg pocas 3 tyzdnov 4krat sa spustil alarm ... rameno ani po 13 tyzdnoch nezahojene
takze uz ziadne ockovanie nedostane ani jedna z nich... kedysi aj ja som verila, ze ockovanie je super vec. ani mi nenapadlo pochybovat o nich... dnes uz viem, ze som urobila najvacsiu chybu v zivote, ked som dovolila ich zaockovat.

manof
14. apr 2011

Synak mal po očkovaní v dojčenskom veku vyše roka trvajúci atopický ekzem (napriek veľkej snahe o liečbu) a tri potravinové alergie (mlieko, sezam, arašídy). Ekzem už nemá, ale v zime máva pravidelne suchú pokožku, driape si to až strach... Na mlieko mu už alergia viac-menej zmizla (po cca 6 rokoch), na arašídy a sezam je alergický doteraz.

kocurik16
16. apr 2011

naši synovia majú 18 a 16 rokov a každom očkovaní boli v pohode,dokonca ani zvýšené teploty neboli

jonas17
16. apr 2011

starší syn je dyslektik, iné poruchy učenia a pozornosti.mladší autistické správanie okolo 3 rokov, po 7 rokoch to vymizlo. v 14 r. dostal cukrovku.. po žiadnom očkovaní nemali žiadne príznaky, dokonca ani zvýšenú teplotu.dcéra po bcg hnisavá ranka, skoro dva mesiace sme chodili čistiť, vytláčať hnis. po hexe hnačky, teploty.

laxity
5. jún 2011

Ahojte

@sisstin @erikasadek @blovitc120 viete mi prosím poradiť: dcérku som dávala zaočkovať 25.5.2011 MMR vakcínou od ďalšieho dňa sa na jej tele objavili výražky...ale je pravda, že som jej v teň deň dávala aj jahody a bazový sirup 😕 ...doktorka povedala, že to nie je z očkovania, tak to dcérke liečia masťami a vyzerá, že sa to zlepšuje, len by som chcela vedieť z čoho to bolo a oni mi to asi nepovedia 😔

ďakujem

blovitc120
5. jún 2011

@laxity ja osobne v ziadnom pripade nezvalujem vsetko na ockovanie a v tomto pripade si myslim, ze to bude skor jahodami. Nikdy by sa dietatu pocas ockovania nemala zavadzat nova potravina. Tym ale nechcem povedat, ze nebude mat neziaduce ucinky, no oni sa objavuju hlavne okolo 11. dna po ockovani (vo vynimocnych pripadoch aj hned, takze moze to byt aj z toho, hlavne ak ma dcerka alergiu na vajecny bielok, lebo virusy su mnozene aj na kuracich embryach.) Pripadne mohla mat alergiu aj na inu zlozku, to sa dnes uz asi nezisti. Nebyt tych jahod alebo inej novej potraviny, bolo by to jasne. Skus jej dat znova jahodu, ak sa vysype, mohlo to byt z nich.

laxity
5. jún 2011

@blovitc120 lenže ja keď som kojila, tak v lete som jedávala jahody a žiadna reakcia vtedy nebola 😕 ale ďakujem za odpoveď...doteraz jej nič nebolo na žiadnu potravinu, tak teda počkám kým jej to celé zmizne a budem musieť skúsiť 😉

blovitc120
5. jún 2011

@laxity moze a nemusi to byt podla mna jahodami, do mlieka ide ovela menej ako priamo, bola to ta ista odroda? Ja by som na tvojom mieste skusila tie iste jahody ked zmizne vysyp a trvala u dr. na tom, ze to bola reakcia, pokial by sa nevysypala. Ten bielok znasa dobre?

laxity
5. jún 2011

@blovitc120 hej bola to tá istá odroda, skúsim tie jahody...a to mám skúsiť hneď ako výsyp zmizne? Bielok keď papala, tak v pohode, ale nepapala veľa krát 😕 a kuracie mäso a aj všetky ostatné druhy čistím v špeciálnom čistici ovocia a zeleniny...a čo potom doktorka urobí, ak by to bolo z očkovania? Už asi aj nič nie?

musko
5. jún 2011

@laxity - je povinná to hlásiť a mali be ste mať individuálny prístup - vyšetrenie na imunologii atd.... Ale tiež si myslím, že to bolo skor tými jahodami - je to jeden z najagresívnejších alergénov.
A teda u nás - u staršieho syna MMR spustila reťaz opakovaných otitíd - cca á 2 mesiace, opakovane pichané ucho a ATB som prestala počítať.......
U mladšieho odsúvam, ako to ide.

laxity
6. jún 2011

@musko a koľko tie výražky sú? bo Natálka ich má už 12 dní na rukách, nôžkách, na zadočku a na chrbátiku...a jahody jedla iba deň po očkovaní čiže 26.5.2011 😕

ďakujem

musko
6. jún 2011

bez liečby može pretrvávať dlhšie, ale mala by svrbieť a dieťa otravovať.....

laxity
6. jún 2011

@musko ju to vôbec nesvbí, ona by si to myslím škrábala a chytala a vôbec nič 😕

ďakujem za odpovede 🙂

erkap
20. jún 2011

Ahojte všetci. Dcéra nemala žiadne nežiaduce reakcie po očkovaniach a nikdy som ani nepomyslela na to, ako môžu človeku ublížiť. Môjmu takmer 3-mesačnému synčekovi sa po očkovaní BCG vakcínou urobili 3 uzlinky v ľavom podpazuší. Jedna z nich má takmer 2,5 cm a keďže liečba antibiotikami a antituberkulotikami nezabrala, skôr naopak (uzlinky sa zväčšili a malému je po liekoch zle od žalúdka) musia mu to odstrániť chirurgicky. ☹ Ja už len pevne verím, že po operácii bude znova v poriadku, a že po mesiaci mu už budem môcť tie hrozné lieky vysadiť. Fakt sa bojím, aké následky si z toho odnesie. Dúfam, že znova bude zdravučký ako predtým. 🙂

tanja61
12. feb 2012

ahojte zijem v UK a tu je mozne za priplatok dat pichnut z MMR vakciny latky zvlast po jednej myslite ze je to lepsie alebo dat pichnut jednu vakcinu naraz?dakujem

denisocka
12. feb 2012

@tanja61 samozrejme ze je to lepšie,aj ked nie najlepšie .

tanja61
13. feb 2012

@denisocka no nie najlepsie ale ja este niesom rozhodnuta ci chcem pokracovat v ockovani alebo nie 😒

denisocka
13. feb 2012

@tanja61 tak šťastnu volbu 😉

tanja61
17. feb 2012

@denisocka vdaka 🙂

palesandra
9. mar 2012

ahojte, tak nas maly mal po TBC dost hnisave to miesto este aj pol roka po tym a
1.davke po hexa a pneumokokom (pichali naraz) mal zvysenu teplotu ale len jeden
2. davke sa mu v mieste vpichu hexi urobil uzik/hrcka ktoru mal asi necele 3 mesiace

uz ani neviem ci dat dalej ockovat a ci nie... zatial nemam vsetko nastudovane o ockovani a nasledkoch a o necely mesiac mame mat dalsiu davku...

adamala
12. apr 2012

ahojte
moj syn nemal po BCG problem s hojenim ranky ani nic take, ale mam pocit ze to bol spustac alergie na BKM tu sme ale objavili az v 4mes ( po hexe a prevenari , vtedy som suvis s tym nevidela ,nebolo to tesne po ockovani), po prevenari a hexe v 2mes a 4mes , nemal nikdy ani horucku ani nic,len skor bol taky placlivy po 2dni chcel sa nosit na rukach ale nic viac, no po case ked sa na to pozeram teraz, moj maly ma uz 21mes, od 6mes kde bol posledny prevenar a hexa odvtedy uz nedavam ockovat uz nic! po disusiach a po clankoch ci uz na slovensku, inde vo svete, po prihodach co sa stali v blizkom okoli,nie nedam.

Zabudla som dodat ze moj syn mal zapal priedusiek v 6mes asi tak 2tyz po ockovani, ale cestovali sme aj na Slovensko v podstate sme to pripisovali ze isiel z tepla do zimy, ale mal silny zapal, antibiotika prvy krat ako 6mes, preslo to, ale o 2mes sa to vratilo tak zase antibiotika, isli sme k imunologicke alergologicke na slovensku a ta povedala ze ma mierne znizenu imunitu, dala zase dake lieky dlhodobo brat (nedala som to) , a rozhodla som sa ze ziadne ockovania uz....Moj syn ziadne antibiotika odvtedy, super spi, podotykam ze od narodenia velmi zle spaval,bola som naozaj uz chronicky nevyspata a znicena ,budil sa mi dost casto,ustupovalo to ale velmi pomali, ako 9mes sa mi este 3-4vnoci zobudil,

Prespal celu noc az ako 14mes a odvtedy takto spinka,neviem ci to je tym ze uz do neho necpem vakciny, naozaj netusim,ale som tak 80% na 20% presvedcena ze je to takto lepsie,inak co sa tyka vyvoja jeho tak je velmi aktivne zdrave dieta, blaboce uz teraz, miluje spolocnost a je to take slniecko.

Pri druhom dietati nezaockujem vobec.

Pridam pripad kamaratky, jej znama dala ockovat chlapceka na MMR chlapcek prestal rozpravat ako zvykol, zakryva si usi ,ide do kutu a tam stoji chvilku, velmi sa zmenil ,nechce sa hrat moc s detmi, ..... dalsia znama chlapec dostal silny mumps, velku hrcu na krku po ockvani, ostatne deti co viem,vysoke horucky, prehana ich, su placlive ,vidia zmenu v spravani, u niektorych to bohuzial ostane navzdy u niektorych to prejde a deti sa zase po mesiacoch dostanu do normalu.

Teraz uplne odveci vam poviem : mame maleho yorkshira 2kg , dali sme ju zaockovat proti besnote a ta druha uz neviem na co je,proste davaju dve naraz,dali jej dve naraz, psik bol malatny,len spinkala, vnoci mi mama volala s placom ze nieco sa stalo nasemu psikovi,ze ma ako keby krce,plazila sa bola dezorientovana, hodilo ju na bok a mala krc asi 30sekund ,potom to preslo,je to strasne strasidelne vidiet,a odvtedy ju ockovat nedavame, ale bohuzial tieto krce mava tak 1-2x do roka stale . :( cize uz ani psa nedavame ockovat.