Mali ste nežiadúce účinky očkovania po vakcíne MMR?

stanka9
28. máj 2009

Ahojte,chcela by som vás poprosiť-ak ste dali už svoje drobce očkovať týmito vakcínami-mohli by ste sa so mnou podeliť o skúsenosti -mali ste nejaké nežiadúce účinky a kedy nastúpili ??? totiž dočítala som sa,že po vakcíne MM sa môžu objaviť až do 3 týždňov.
ďakujem

adrolka
28. máj 2009

ahoj 😉
moja skúsenosť s MMR: u jednej mojej babulke žiadne nežiadúce účinky neboli, ale u druhej sa mi po očkovaní nejako malá zmenila. prestala napredovať a namiesto toho nastal u nej útlm. aj tie veci, ktoré dovtedy vedela robiť(kývať, ukazovať... prestala robiť), nejako sa obrátila do seba, neviem to presne popísať, ale to jej čudné správanie bolo evidentné. začala som si to viac všímať a pripisovať tomu očkovaniu, lebo som si pár vecí prečítala na nete a už som si to aj hneď skombinovala. trvalo to taký mesiac a pol. teraz ako keby už bola zase vymenená, začala napredovať- veľmi sa teším, lebo som už v hlave kombinovala samé hlúposti 🙄
možno to s tým očkovaním nemalo nič spoločné, kto vie. 😉

saska.t
28. máj 2009

adrolka no ano by som nepovedala ze to nebolo ockovanim ☹ .... je to casty jav

ked nakuknes do volnej diskusie je tam tema odmietnutie ockovania a neziaduce ucinky ockov, najdete tam vela skusenosti a reakcii na ockovanie 😉

danu
28. máj 2009

o ockovani proti kliest.enc. pozri sem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

petot
29. máj 2009

Určite by som nekombinoval viac vakcín naraz. Aj samostatne sú dosť veľkou záťažou.

mami.sk
30. máj 2009

kamaratkina dcera dostala po ockovani MMR vakcinou pravu rubeolu ☹

martina46
1. jún 2009

ak ste este nenakukli tu, pozrite:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a ak mate zlu "skusenost" napiste prosim.

poleva
16. mar 2012

mamičky dokedy vám teplotovali deti? dakujem za radu

nat_marcipanova
30. aug 2013

maminy, mozeme po MMR ockovani teplotovat uz na dalsi den????

xlucia
30. aug 2013

@nat_marcipanova najskor tyzden

zuzankkaa1
4. sep 2013

ahojte baby,
takze ja prave riesim dilemu ci dat zaockovat mladsiu dceru MMR vakcinou, pretoze som prave prisla na to ze strasia dcera ma po MMR vakcine cyklicke,opakujuce sa vysoke teploty, bol jej robeny KO ktory je v poriadku a na nic sa neprislo.nema ani zapalene hrdlo ani nic podobne,a teploty ma cca kazdy mesiac asi tak medzi 39-40st.
teploty sa jej vyskytli 3 tyzdne po ockovani a neviem najst z coho aby asi tak boli, jedine mi pride fakt to ockovanie v tej dobe.
takze som viac-menej rozhodnuta ze mladsiu nedavam ockovat...

kristinaanna
10. sep 2013

my máme už aj MMR a nemali sme NU 😉

marianna2468
10. okt 2013

Moja mala po zaockovani strasne zvraciala,dr.povedala ze to nemoze byt z ockovania ale ja si myslim ze z jedla to nemoze byt kedze stale doterz papala take veci a nikdy nevraciala. Bolo to dost intenzivne vracanie////

sonky1
11. okt 2013

reakcia po ockovani mmr: na 10-ty den po ockovani vysoke teploty do 39.5 (ziaden soplik ani kasel). To trvalo 3 dni. 4-ty den mierny vysyp na brusku- v tu noc opat vysoka teplota, ktora trvala asi hodinu a klesla sama od seba a rano osypkovy vysyp po celom tele. A ten vymizol cca po tyzdni. Lekarka trvdila, ze taku reakciu vidi druhy krat v zivote. 😢

janulkama
28. okt 2013

@zuzankkaa1 ahoj,prečítala som si tvoj príspevok,že ste dostali cyklické teploty po MMR vakcíne.Aj môj syn ich po nej dostal,teraz bude mať 6 rokov,takže sa od jeho 1,5 roka trápime,ideme to už snáď ukončiť výberom krčných mandlí ☹

janulkama
28. okt 2013

@zuzankkaa1 a ešte som chcela,mladšieho,teraz bude mať 8 mesiacov som očkovať už nedala.

zuzankkaa1
29. okt 2013

janulkama to vazne????ani nesranduj ze to neprejde kym je mala.ja som si myslela ze zopar teplot,telo sa nejakym sposobom ocisti a bude dobre...ja mam ist teraz s mladsou dcerou na ockovanie mmr a nedavam tak som zvedava ako sa bude tvarit dr🙂

spinoscapularnabeta
29. okt 2013

moj syn prestal napredovat, rozpravat a mame s tym dost velky problem

katarinka89
7. apr 2014

Baby,moj teraz 2rocny syn bol ockovany s cielom zabezpecit mu kvalitny zdravy zivot.vsetko bol len tach lekarov,dilerov.nikto vam v dnesnej dobe nebude dieta ockovat proti chorobam,ale ockovat preto,aby sa zvysil pocet chorych.moj syn sa narodil zdravy,tehotenstvo ukazkove,porod prirodzeny,bol ockovany a po ockovani mmr,cca 2 tyzdne po ock. Som zacitila z jeho ust aceton,moc zacal cikat,diagnoza cukrovka 1. typu.nikto v rodine ju nemal,pra rodicia este 2ja ziju,nieco si pametaju,no cukrovku vylucili.stake si vycitam to ockovanie a viem,ze teraz ma moj syn tuto chorobu koli mojmu zlemu rozhodnutiu-dat ockovat.ockovanie je len biznis.ved ako cele zdravotnictvo.a to uz nepisem o tom,ze po prvom ockovani sa maly spraval inak,zly,nespaval dobre a kazdy jednym ockovanim to bolo horsie.lutujem ten den edy sim tu pliagu dala donho vpichnut.verte,ze uz by som toto rozhodnutie nikdy neurobila.

nevesta1974
17. júl 2014

Po ockovani MMR na 10ty den od ockovania teploty do 38,8 trvajuce 3 dni,nasledne vysev vyrazok zodpovedajuci prejavom osypok na hrudniku,nohach,krku a tvari,komplikacia - biele povlaky na mandliach a v ustnej dutine nasledkom coho dieta odmietalo jest.Stav sa upravil do 10 dni,samozrejme lekarka nepotvrdila,ze je to reakcia na ockovanie odporucala vitaminy a dala mi tabletku na vytieranie sliznice ust.

micha7
19. júl 2014

Musim tu napisat aj ja nasu skusenost na MMR.... po prvej davke v 1 roku...nepokoj v spanku,plac.... dalsia davka nedavno v 2 rokoch.... 3 dni neskutocny plac v noci....krik,strach,tras,nespavost! od 22.30 h do 5.30h nemohla zaspat! Doposial spala celu noc bez problemov! (pred MMR) ...teraz po 3 dnoch nepokoja,strachu z tmy atd....sme uz 3tiu noc ok! No uvidime co nas este caka,zatial teploty nemame....

nevesta1974
19. júl 2014

@micha7 mozem sa opytat? Ako je to s tym "prva davka v 1roku,druha v druhom", ja som myslela,ze MMR sa ockuje medzi 15-18 mesiacom a potom az okolo 11teho roka.To su aj ine ockovacie schemy? od coho to zavisi?

micha7
20. júl 2014

@nevesta1974 no ja fakt neviem...zijem v zahranici a oni tu maju asi svoje schemy...hm...ktovie...... 😒

bbmichaela
27. sep 2014

u nas detto "reakcia po ockovani mmr: na 10-ty den po ockovani vysoke teploty do 39.1 To trvalo 3 dni. 4-ty den vysyp na brusku a rano osypkovy vysyp po celom tele. Zatiaľ ho máme tretí deň. Ale počas toho obdobia od 10 dňa do 14 (teda 4 noci) nespavosť, neutíšiteľný plač, feb. krče. Ako je uvedené vyššie tiež tak okolo pol noci až 1 hodina rano do 4 ráno sme nespali bola "extremne" čula aj ked si oči on únavy šúchala. Cez deň sa to ako tak dalo vydržať spala 2x po hodinke. Lekarka trvdila, ze to nie je reakcia na očkovanie ale nejaká viróza.

limca
22. okt 2014

@katarinka89 ja som tiez urobila chybu a mmr vakcina mi spravila zo zdraveho dietata skoro autistu.No nastastie to autispektrum po case ustupilo a je uz ok ale odniesla si to rec sme dost pozadu ale napredujeme pekne tak dufam ze casom sa dostane na uroven uplne zdravych deti.A tie mudre mamicky co tvrdia ake je dolezite ockovanie a odsudzuju nas co uz nechcu ockovat tak je mi z nich zle neviem ci by mali taky nazor aj po tom keby to ockovanie ublizilo prave ich dietatu tak nech su radsej ticho a dakuju kazdy den bohu ze su ich deti v poriadku.

irenkask
22. okt 2014

Tu je dôkaz a priznanie že vakcinácia spôsobuje závažné autoimunitné reakcie .

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020547...

marielik78
7. apr 2016

U nas po ockovani vyrazky, teploty, od 10teho dna zdurene uzliny na krku a za uskami a to nas sprevadzalo nasledujuce tri roky, vysetrenia, ultrazvuky, odbery, nikto nic nepriznal. Dovtedy zdrave dieta, bez soplikov a chorob, kojene... Uzliny po troch rokoch sa dali do normalu, no mame problemy so seboroickou dermatitidou a ekzemom a prudkymi alergickymi reakciami na doteraz nezistene potraviny, malo enzymov a pod. Ockovanie v 6.tich rokoch sme neabsolvovali a ked nas predvolaju, urcite odmietneme...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz