Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám dať zaočkovať naše dieťa?

adka0506
15. máj 2013

Baby. nevieme sa s riateľom dohodnúť či našu princeznú očkovať alebo neočkovať, aké sú vaše názory?

prevenar
15. máj 2013

na zaklade coho sa vlastne rozhodujete ? kolko hodin denne studujete pristupny material a kolko tyzdnov mesiacov ? ake su body v kt. sa rozchadzate a preco ? ake fakty nasiel on a ako mu argumentujes ..alebo opacne.

nase nazory nemaju nic spolocne s vasim zivotom, vy ste rodicia a vy ste zodpovedny za zdravie a zivot svojho dietata. tak ako rozhodnete , tak sa mu potom bude darit - alebo nebude ^^ a mali by ste sa rozhodnut na zaklade toho co si nastudujete.

ak mas zaujem dozvediet sa nieco o rizikach ockovania tak sa mozes pozriet do verejnej skupiny https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/

katrinka8
15. máj 2013

http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockov...
http://rizikaockovania.sk/index.html

Studujte, je to na veeeelmi dlho. Ale rozhodnut sa musite sami. Ci to bude tak alebo onak, za svoje rozhodnutie ponesiete zodpovednost len Vy sami, so vsetkymi dosledkami. Aj tu na MK je vela tem o ockovani, popozeraj, precitaj, informuj sa. Lebo ak si to nepozistujete vsetko sami, nik Vam neda dostatocne info - ani lekari ani nik iny.

jerryjanka
15. máj 2013

určite tu zasa zavladne boj - očko - neočko - za seba ti poviem - hlavne čitaj študuj kludne očkovanie na par tyždnov odlož a zodpovedne sa rozhodnite až ked už si budeš v podstate istá tým čo robíš. my sme to tak neurobili a doplatili sme na to. no to je o inom. nepoviem ti očkuj nepoviem ti ani neočkuj - poviem ti študuj kym si nebudeš istá a radšej to fakt na chvilu odlož

anjelicek26
15. máj 2013

@adka0506 - rozhodnut sa musis sama. Kde je svetlo, je aj tien. Zvaz si za a proti, precitaj, rozhodni sa... tu ti kazdy poradi hlavne podla svojej nie vzdy objektivnej skusenosti. Ja by som uz neockovala, keby mozem vratit cas, usetrila by som syncekovi dva roky diet a trapenia. Ale toto nie je moje dieta, ale tvoje.

katren
15. máj 2013

@adka0506 zas otazka do boja...... ved si pozri diskusie predtym....a rozhodut sa musis aj tak sama....

kattrin5
15. máj 2013

Tuna sa ani nepytaj lebo hned zajtra tu budu burlive boje a minimalne 150 komentov...moja rada..urcite zaockovat..ale treba si nastudovat, precitat pobavit sa s lekarom

aduskatt
15. máj 2013

..moja rada..neockovat..ale treba si nastudovat, precitat

irenkask
15. máj 2013

Moja vnučka dopadla po očkovaní takto a my by sme v našej rodine už nedali a ani nedávame očkovaťnikoho proti ničomu. Nech ti to pomôže pri rozhodovaní.
http://simonka.webnode.sk/
Poznám tisíce takýchto prípadov ktorí dopadli takto a podobne. Dobre ti odporučil @prevenar tam sa dozvieš veľa info.
Aj stránka sloboda v očkovaní poskytuje hodnotné a objektívne vyvážené informácie.

zuzi0911
16. máj 2013

Ockovat neockovat to je tazke..my sme boli bez akejkolvek reakcie...dieta ktore ochorie po ockovani uz bolo chore ale az ockovacia latka spustila tu danu chorobu...keby sa neockuje tak tu chorobu mi tak ci tak spusti nieco ine len neskor...takze je to tazko sa rozhodnut....

mirabella27
16. máj 2013

My sme dali zaočkovať.Hlavne musí byť dieťa zdravé,ale to sa tu už písalo.Jasne,že všetko má aj svoje negatíva.Vždy u liekov môže byť aj negatívna reakcia.Aj my dospelí sme boli všetci očkovaní,aj tí ktorí sú proti očkovaniu.Ale každý má právo sa rozhodnúť sám.Nikto ti nedá záruku,že ak dáš zaočkovať-nebude reakcia,ale ani na to,že ak nedáš-nedostaneš nejakú tú hnusnú chorobu,proti čomu sa očkuje.Je to naozaj na zvážení každého jedného z nás.

heni79
16. máj 2013

@adka0506
Ale to sa predsa musíte dohodnúť predovšetkým vy - rodičia! Nik na webe ti nemôže povedať daj-nedaj.
Skúste si niečo naštudovať, no iste nie iba stránku sloboda v očkovaní, lebo tá je jednostranná. Skús pohľadať aj relevantnejšie zdroje. 😉 Je toho veľa. Konečené rozhodnutie je stále na vás. 😉

lalinko2010
16. máj 2013

@adka0506 za svoje dieťa si zodpovedná ty a tvoj manžel - čiže vy ako rodičia. nepýtaj sa cudzích ľudí na názor na niečo na čo nemajú právo - tvoje dieťa - zdravie tvojho dieťaťa.
už vyskočil jeden fanatik ktorý sa vŕta len v jednej téme - hlavou proti múru - jeho svet.
Ako sa rozhodnete tak bude! ty ako matka cítiš čo je pre tvoje dieťa podstatné, potrebné, ty ho poznáš najlepšie!

nae
16. máj 2013

@adka0506 Hlavné rozhodovanie je na vás dvoch ako rodičoch. Tu na koníkovi je očkovacích tém dosť, sú aj fotoblogové skupiny Nesúhlas s povinným očkovaním a riziká očkovania, Povinné očkovanie a jeho zmysel, ako aj máme následky po očkovaní a iné.
Vy si musíte uvedomiť, či u vás prevažuje strach z možnej infekcie, alebo strach z toho, čo može vakcína sposobiť. Držím palce pri rozhodovaní, nie je to jednoduché a niekedy to trvá naozaj dlho.

lucinda1711
16. máj 2013

Moj nazor,neviem o ake ockovanie ide ak o povinne tak ano ak o nepovinne tak nie.kazdy ma iny nazor.

hajanka
17. máj 2013

@adka0506 moj nazor neockovat!

ale dospela som k tomu po rokoch ziskavania informacii, pochybujem ze este dnes a prave vdaka tejto otazke, dojdes k jednoznacnemu zaveru 😅 na to musis vynalozit vela usilia aby si bez strachu dospela bud k jednemu alebo druhemu

ak chces pridaj sa do skupiny "nesuhlas s povinnym ockovanim" a zacat mozes aj citanim na stranke www.slobodavockovani.sk

tiez keby som sa zacala zaujimat skor, tak som mojmu synovi mohla usetrit par rokov trapenia

vela stastia 🙂

adka0506
autor
17. máj 2013

@hajanka Akého trápenia?Čo sa stalo?

hajanka
17. máj 2013

@adka0506 po ockovni mu zlyhal imunitny system, trochu blizsie sa docitas tu https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

adka0506
autor
19. máj 2013

@hajanka Ďakujem za odkaz na stránku,veľmi zaujímavé príbehy sú tam

sarinka2012
22. máj 2013

Očkovanie je v poslednej dobe velmi kontroverzna tema,je na kazdom rodičovi ako sa rozhodne a samozrejme kazdy rodič dufa,ze sa rozhodol spravne.V tejto teme sa neda radit,len povedat svoj nazor,tak pridavam ten moj.My sme za ockovaie,aj za nepovinne vakciny ,ako poslednu sme dali malej ockovanie proti meningokovi a to z dovodu,ze znamym na tuto chorobu zomrel 15 mesacny chlapcek,nebolo to zlyhanie lekarov,len neuveritelne rychly priebeh choroby,proti ktoremu sa nedalo bojovat. Zalezi od kazdeho rodica co u neho zavazi..u mna je strach z choroby vacsi ako strach z ockovania a to sa netyka len virusoveho zapalu mozgovych blan.

sonulikus
22. máj 2013

@anjelicek26 smiem sa spytat ake trapenie mas na mysli? My mame pred sebou prve ockovania za par dni a neviem sa rozhodnut ci dat ci nedat.. ☹

sampo
22. máj 2013

@adka0506 musis sa rozhodnut sama, tu by som rady velmi nehladala 😕 ono to nie je rozhodnutie zo dna na den...

anjelicek26
22. máj 2013

@sonulikus - nasemu malemu poskodilo ockovanie creva. Uplne hladke, neschopne vstrebavat ziviny, co znamenalo rocne hnacky, silnu dietu - rozumej fakt len par potravin, ziadne mliecne vyrobky, ovocie, nic sladke. V druhom roku uz hnaciek pomenej, postupne, velmi pomaly zavadzanie potravin, ale stale strasny krvny obraz a silna anemia. Imunita v keli tym padom a nachytal kazdu chorobu, co okolo neho presla, museli sme ho vziat zo skolky. Dnes klop klop mozem povedat, ze sme uz par mesiacov za vodou. Znesie vsetko, krvny obraz je dobry. Ale trvalo to dva roky. Dva roky trapenia, co nemuseli byt. A ja este dakujem, ze to bolo "len" toto, teda, ze sa s toho jeho organizmus dokazal zregenerovat.

Neodhovaram ta, zvaz si to sama za seba. Pre a proti. Nastastie uz sa da - ak nasadis filter na extremistov - z tych informacii celkom dobre zorientovat. Mne su tie rizika proste prilis velke, ked to porovnam s tym, co nam ockovanie moze, ale nemusi dat...

sonulikus
22. máj 2013

..aha.. a akeho ockovanie sa to tyka aby som bola v obraze...

sonulikus
22. máj 2013

..aha.. a akeho ockovania sa to tyka aby som bola v obraze...
@anjelicek26

anjelicek26
22. máj 2013

@sonulikus - to ti nepoviem, urcite to bola kombinacia toho, co dostal, v anglicku mu dali pneumokoky +meningitidu + 6 vakcinu naraz.... ako dnes si klopem hlavu o mur, ze som im to vobec dovolila :(

sonulikus
22. máj 2013

@anjelicek26 Boze, som z toho zhozena... 😒

bbarboraa
22. máj 2013

za mna ANO