Mám dať zaočkovať syna s ťažkým ekzémom?

tonjadabik2
18. nov 2013

Baby mam taku otazku.. nas maly ma 3 roky ma tazky ekzem a astmu je alergik.. ockovany nieje od 3 mesiacov.. a na hematologii ho chcu ockovat na Jar proti ciernemu kaslu a kiahnam.. ma sa k tomu vyjadrit aj alergolog ktory je proti kazdemu ockovaniu.. ale chcu mu namiesat extra ockovaciu latku ktora mu vraj neuskodi..vraj.. ja sa ale bojim.. aj ked by som ho dala zaockovat lebo ak by to chytil tak by to neprezil kedze nema ziadnu imunitu.. Otazka znie: zaockovat alebo nie??? Dakujem za odpovede..

sashabb
18. nov 2013

@tonjadabik2 ja niesom proti očkovaniu, no proti kiahňam by som očkovať nedala

jerryjanka
18. nov 2013

prečo proti kiahnam a čiernemu kašlu? ja osobne by som sa s takou diagnozou naozaj bala očkovať. nemaš veru lahku volbu tak vela štastia. Veta že mu namiešaju taku vakcinu že mu neubliži - tak so som sa trocha pousmiala - vypytaj si od nich prehlasenie že ak sa čokolvek stane budu niesť oni zodpovednosť - čo ti na to povedia ked su si taki istí

cikyta
18. nov 2013

@sashabb Ale on má ťažký ekzem ☹

Ťažko radiť nám lajkom. No ak to maju podchytené viacerí mudr. ja by som sa nebála 🙂

ewisam
18. nov 2013

Hm, tazko radit, rozhodnut sa musis sama...Moj nazor je, ze ockovanie Ti nic nezaruci... Ani to, ze chorobu proti kt. ockujes nedostane, ani to, aky bude jej priebeh a nasledky, ak zaockovany bude. Ja by som hodila rec s tym alergologom ako to vidi on v zmysle moznej nakazy a pod. vzhladom na tu imunitu... Popripade skonzultuj s viacerymi dr.

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@sashabb lebo ma ekzem..a nieje ockovany..
@jerryjanka lebo ma ekzem a keby dostal kasel by sa vraj zadusil ked ma astmu.. ved ja sa bojim.. len manzel sa neboji.. ved toto ze ja im neverim! nikto ti prehlasenie neda v dnesnej dobe.. uz ho chceli ockovat aj v Košiciach ale nedovolila som aj ked na mna tlacili..haha ale teraz neviem no.. bola aj doktorka z Blavy..ze ona ho zaockuje.. ale aj tak sa bojim..

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@cikyta maju ho viaceri doktori podchyteneho uz sme boli vsade ho uz poznaju.. toto ze ja neviem..

sashabb
18. nov 2013

@tonjadabik2 tak ja hovorím narovinu, že sa v tom nevyznám (ekzemy atď.), ALE ani očkovanie proti kiahňam ti nezaručí, že ich nedostane.
Kamoška dala obe deti zaočkovať, a obe kiahne dostali 😒

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@ewisam hej budem konzultovat s alergologom.. podla neho sa zariadime.. ak on povie nie,,tak ho zaockovat nedame.

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@sashabb ale moj nemoze dostat..ma tazku formu ekzemu..alergik tazky.. takze by sme zle dopadli keby ochorel..

cikyta
18. nov 2013

aj keby ochorel na očkovanú chorobu, bude mať lahší priebeh.
@tonjadabik2

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@cikyta keby bol ockovany proti tomu tak ano..

cikyta
18. nov 2013

@tonjadabik2 Ved ano. Píšem k tomu, že ja som ZA.

Držím palce, nech sa správne rozhodneš a malinkému nech je iba lepšie a lepšie . 😉

jerryjanka
18. nov 2013

nikto nikdy nedokazal že choroba bude mať lepši priebeh ak bude dieťa zaočkované, je to len dogma, tomu by som fakt neverila, určite by som sa zariadila podla alergologa lebo on najlepšie vie ako je na tom vzhladom na alergie a astmu, je velmi pravdepodobne že velmi zle bude znašať aj očkovanie.

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@cikyta ty si zo ZA??? waaw aj moj manzelik je odtial.. odkial si presne? diki budeme premyslat..uvidime co povie alergolog.. 😀

cikyta
18. nov 2013

@jerryjanka Nikto nikdy nedokázal, že spustené ochorenia ako autizmus, rakovina, či epilepsie bolo práve a len a len s očkovania. ☹ Toto všetko može byť spustené aj výchovou, či buchnutím (urazom)

cikyta
18. nov 2013

@tonjadabik2 Nie 😀 Akože som ZA. Za to aby bol očkovaný, nie že zo Žiliny 😀

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@jerryjanka ved ja viem.. preto sa ma k tomu vyjadrit alergolog..a podla neho sa zariadime. toho sa bojim aby sa nieco nestalo..

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@cikyta ahaa ja som debil 🙂 asi aj ja som za..

jerryjanka
18. nov 2013

@cikyta a vieš že jedna kočka od nás z mesta to ma potvrdené u syna od lekárov v karte že to nastalo po očkovaní? maju autizmus, to je ale o inom, su rôzne ine NU ktore očkvania spôsobujú nie len tieto dve, je to na dlhu debatu, očkovať však dieta s takouto diagnozou je ešte väčšia hra s ohnom

jerryjanka
18. nov 2013

tak či onak, ked ho zaočkovať dáš a niečo sa stane budeš si len ty buchať hlavu, lekarom to bude jedno, tak isto ked ho zaočkovať nedaš a ochorie tak si budeš len ty buchať hlavu nie lekári, proste je to bud alebo, ide len o to vybraťsi to čoho sa viac bojíš.

jerryjanka
18. nov 2013

len by ma zaujimalo či by ti dali to potvrdenie že sa nič nestane aj na papier ked su si takí istí 😅

dejnas
18. nov 2013

@tonjadabik2 proti kiahňam nedám očkovať ani jedno dieťa
dcérka, 5r., je plne očkovaná, ale iba povinné...
synček má 3,5 roka, pred pol rokom mu diagnostikovali astmu a tiež atopický ekzém nie práve v najľahšej forme.... u neho preto akékoľvek očkovanie už odmietam - práve z dôvodu, že jeho zdravotný stav nie je 100%ný a v tomto prípade mi vakcinácia nepripadá najrozumnejšia

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

toto ze sa bojim autizmu..a to je z ockovania vo viacerych pripadoch.. aj epilepsia aj cukrovka.. poznam vela ludi co dostalo z ockovania taketo veci teda hlavne male detiicky..a preto sa bojim.. ani ja by som nedala zaockovat ale ak ho nezaockujem..a dostane cierny kasel?? co potom? ale kde je napisane ze to dostane.. ale kiahne moze chytit kedze ich dcera este nemala a chodi do skolky.. sa bojim aby ich nedoniesla.. takze co mam robit? nikto nevie.. ☹

maznacik007
18. nov 2013

@cikyta nerozumiem ktore z tych ochoreni autizmus, rakovina,epilepsia mozu byt spustene vychovou? nie som z AV lobby obe deti su ockovane aj ked uz viem ze dceru ockovat nemali... kedze mala imunodeficient a nam sa po poslednom ocko spustilo autoimunitne ochorenie stitnej zlazy, struma atd.... viem ze dalsie uz nedam kedze toto je priamo v kontraindikaciach ... ale lekari to nerespektuju ... a to je problem ze sa ockuje hlava nehlava dvoj troj kombinacie a neprihliada sa na anamnezu dietata ine ochorenia atd... ked idu ockovat nic nevadi ... a ked su po ocko problemy tak za to ocko urcite nemoze... 😝

cikyta
18. nov 2013

@maznacik007 autizmus

mauerka
18. nov 2013

@cikyta kks...VYCHOVAM si doma zo špasu autistu. Nevies, o com pises.

sendy182
18. nov 2013

@tonjadabik2 ahoj nedá máš to ťažké ako je na tom s imunitou?.....býva často chorý?...ako prebieha ochorenie....proti kiahňam by som nedala ani ja očkovať.....nemáš istotu že ich nedostane napr. v 16 rokoch 🙂 .........no čierny kašeľ nie je žiadna sranda....neviem je v kolektíve?....ja som za rozprávanie sa o očkovaní v tomto prípade.....nedala by som ho len preto že musí......možno neaká vakcína ktorá sa dopláca a má menšie nežiadúce účinky.....skús sa opýtať čo sa dáva deťom ktoré majú dispozíciu k feribrilným krčom......tam sa obyčajná vakcína nedáva aspoň čo ja viem aj keď to bolo pred 10 rokmi......

cikyta
18. nov 2013

@mauerka Su rôzne formy autizmu....

Tak sa kašlite na mna. Zakladatelka sa pýta niečo iné a chce počuť názory. Jeden bol môj. A je na nej, ako sa zariadi.

mauerka
18. nov 2013

@cikyta ale bol sprosty /malokedy byvam hruba na MK/, ale trepat dve na tri o niecom o com nemas sajnu nie je nic ine ako hlupost.

maznacik007
18. nov 2013

@cikyta no tak to si dobre mimo ...autizmus urcite nesposobuje vychova.... nemas absolutne predstavu co tvrdis...