Mám dať zaočkovať syna s ťažkým ekzémom?

tonjadabik2
18. nov 2013

Baby mam taku otazku.. nas maly ma 3 roky ma tazky ekzem a astmu je alergik.. ockovany nieje od 3 mesiacov.. a na hematologii ho chcu ockovat na Jar proti ciernemu kaslu a kiahnam.. ma sa k tomu vyjadrit aj alergolog ktory je proti kazdemu ockovaniu.. ale chcu mu namiesat extra ockovaciu latku ktora mu vraj neuskodi..vraj.. ja sa ale bojim.. aj ked by som ho dala zaockovat lebo ak by to chytil tak by to neprezil kedze nema ziadnu imunitu.. Otazka znie: zaockovat alebo nie??? Dakujem za odpovede..

mauerka
18. nov 2013

@tonjadabik2 ak je pre teba najvacsim strasiakom prave autizmus, tak vyluc MMR vakcinaciu

matulik5521
18. nov 2013

@tonjadabik2 ahoj, neviem, ci ti nejak pomoze co ti napisem, ale toto je moja skusenot, nejde o moje deti, tie este nemam 🙂, ale o mna. Ked som bola mala, asi 3-4 roky, dostala som astmu, odpadla som u doktorky, brala ma sanitka a bola som v nemocnici. Od vtedy som uzivala 2x denne dva spreje cez inhalator, tabletky, kazdy treti den mi brali krv, chodila som na injekcie a infuzie, mala som aj ekzem, aj ked nie az taky zly, bola som casto chora, a aj ked som sa s astmy pravdepodobne vyliecila, od mala mam strasne vela alergii, asi na vsetko zelene, co vonku rastie, na zvierata, plesne, roztoce, prach, nastastie ziadnu na potravinu. Takze chcela som to, ze mojich rodicov nikdy nenapadlo, ze by ma nedali ockovat, mam vsetky, na ktore mi prislo predvolanie. Ja viem, ze je ina doba, uz vlastne ubehlo 20 rokov a neviem, ci sa zlozenie vakcin menilo, ale mne nikdy ziadne ockovanie neuskodilo a nemala som ani ziadne vedlasie ucinky, ani ziaden doktor nepovedal, ze by to bolo nebezpecne. Som tu, ziva a zdrava, v ramci moznosti s alergiami a nelutujem, ze ma dali zaockovat, sama uvazujem, ze sa pojdem dat znova zaockovat proti tetanu, pretoze neviem kolko to ucikuje a myslim, ze by uz bolo treba a vobec sa toho nebojim. Len ockovanie proti kiahnam by som urcite nechcela, tie som mala v 2 rokoch, manzel v 27 a to sa da zvladnut. Ja by som sa toho nebala, mne to v ziadnom ohlade neuskodilo, ale rozhodnut sa musis ty

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@sendy182 nema ziadnu imunitu.. kedze nieje ockovany prave preto.- v kolektive nieje..kedze nemoze ist do skolky mam predlzenu matersku..pojde az do skoly.

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@mauerka MMr sme nedali som bola proti..

tonjadabik2
autor
18. nov 2013

@matulik5521 aj moj ma astmu a take alergie ako ty ale aj na jedla ..a kedze ma ekzem od 3 mesiacov tak nieje vobec ockovany proti nicomu.. ale on ma tazku formu ekzemu plus alergiu a nieje ockovany od 3 mesiacov a keby dostal kiahne na ten ekzem..to by bolo dost zle.. a ani ja niesom ockovana proti tetanu.. kedze som u doktorky nebola asi pomaly 11 rokov .. kedze byvam dost daleko..od Dr..

jerryjanka
18. nov 2013

ja som teda davala očkovať kym sme nemali problemy po očkovani, to ma priviedlo nie len k tomu aby som neočkovala ale hlavne k neskutočne zdlhavemu niekolkomesačnemu študiu. nikto ti tu spravnu odpoved nedá, bohužial rozhodnuť sa musiš sama, tak isto ako len ty sama budeš musieť niesť pripadne naslekdy akehokolvek svojho rozhodnutia, preto je to take ťažké

prevenar
18. nov 2013

@mauerka ..k autizmu zrejme vyznamnou mierou pomaha hlinik v ramci vakcin , kedze je to neurotoxin. z tela sa vylucuje velmi tazko, specialne z mozgu ..a po par vakcinach prekroci bezpecnostne normy , ktore su urcene. kazda jedna vakcina obsahuje hlinik ..cize ...

prevenar
18. nov 2013

@tonjadabik2

1) - je dost pravdepodobne ,ze ekzem aj alergie mu sposobilo prve ockovanie .
2) - dalsie ockovanie mu moze jedine prehlbit jeho uz jestvujuce autoimunne ochorenia.
3) - ci ockovat . ano , alebo nie .. je super otazka ,,ale zial je to otazka jedine pre teba a nie pre internetove fora ..kedze odpoved by si mala najst sama po dlhom studiu vsetkych dostupnych informacii .
4) - informacie o nebezpecnosti a zbytocnosti akehokolvek ockovania najdes tu > https://www.modrykonik.sk/group/1799/

jerryjanka
18. nov 2013

AMEN

mauerka
18. nov 2013

@prevenar suhlasim s hlinikom, ale ak uz mame byt konkretni, tak nielen hlinik ale hlavne ORTUT vo vakcinach. Nepriamym dokazom, aku ulohu zohrava prave ortut pri rozvoji autizmu, su pomerne uspokojive vysledky po chelacii co sa prejavov autizmu tyka.
Nebudem polemizovat, ci k rozvoju pervazivnych vyvinovych chorob prispieva to ci ono...v kazdom pripade velke studie spajaju rozvoj tychto chorob prave s vakcinaciou MMR.

mauerka
18. nov 2013

@tonjadabik2 Jedina podstatna rada je bod c.3 od @prevenar 🙂
Ja ti odpporucam knizku Alexander Kotok Ockovanie v otazkach a odpovediach, orkem inych. Ale jasne, kto uz by mal cas studovat vsetko mozne...? Cele svoje tehotenstvo studujem vsetko dostupne o ockovani a aj ked uz mam mozno slusny prehlad, nikdy by som si nedovolila nikomu povedat "ockuj ci neockuj"...

radlinka
18. nov 2013

NIE x

radlinka
18. nov 2013

@tonjadabik2 uz len to ze ma tazky ekzem by si mala riadne zvazit. Nam Hexa spustila prave ekzem a dodnes mame atopicku pokozku. MMR som ani vo sne neuvazovala brrr. Dakujem neprosim. Chudatko dietatko...drzim palce rozhodni sa spravne hlavne kvoli malemu xxx

nellina
18. nov 2013

@tonjadabik2 no mne je len divne, preco este nemas nastudovane info za a proti ockovaniu, ved ide o tvoje dieta..a to ze nejaky dr.povie ze ockovat tak chore dieta proti kiahnam a ciernemu kaslu..no tak pochybujem ze niekedy cital pribalovy letak..tych neziaducich ucinkov je tam Tolko ze az..okrem ineho aj astma a dermatitida..to ze ma maly znizenu imunitu, moze byt sposobene ockovanim, kedze ockovanie rozhadze cely imunitny system..a pokial viem deti so znizenou imunitou by sa ockovat nemali vobec, kvoli kontraindikaci..takze by som sa drzala rady vasho alergologa..no rozhodnut sa musis sama, tak zavaznu vec si treba dobre zvazit, mas kopec informacii, studii atd..

aristka
18. nov 2013

@prevenar po prvé hydroxid hliníka ,čo je rozdieľ a maminka píše ,že očko drobča ešte nebolo
@tonjadabik2 určite ber na zreteľ názor imunologičky ,ktorá tu má najväčšie slovo a čo povie ona je odborným názorom na prvom mieste....

aristka
18. nov 2013

@mauerka ortuť vo vakcínach nie je ...takže študuj niečo aktuálne a nie čo povie prevenar... 😉

mimikas
18. nov 2013

@tonjadabik2 moj drobec ma ekzem od 6 tyzdnov a ockovany sme boli ale mame upraveny kalendar, dostat kiahne pri takom ekzeme a s takmer ziadnou imunitou je risk ale bala by som sa skor cierneho kasla, ktory je momentalne dost rozsireny, plus asi maly pojde do skolky, kde je vacsi kolektiv a tym aj prenos ochoreni. Ak je tvoj maly tazky ekzematik a chodite na imunologiu tak by som v 1. rade vymenila lekarku, jej liecba je zjavne neucinna. Osobne by som v takom stave nedala ockovat dieta hocikde kde jedna pani povedala ze vyrobi vakcinu, to v ziadnom pripade nedopust. Obrat sa na centrum pre kontraindikacie ockovania, tam ti budu vediet poradit lekari ktory maju s tymto skusenosti. Osobne ale musim povedat ze nam sa ani raz ekzem po ockovani ekzem nezhorsil a nemali sme ziadne neziaduce priznaky, ale prisne dodrziavame dietu a aj liecbu drobca. Drzim palce, rozhodni sa spravne a v prospech svojho syna, tak aby si ho neohrozila teraz ale ani v buducnosti.

nellina
18. nov 2013

@tonjadabik2 pises ze maly nie je ockovany od 3-mes. to znamena ze 1-davku hexy dostal?

mauerka
18. nov 2013

@aristka mertiolát - etylortuttiosalicytat sodny, kt. prenika cez krvno-mozgovu a aj placentarnu barieru

aristka
18. nov 2013

@mauerka v ktorej vakcíne ....

mauerka
18. nov 2013

@aristka a este jedna vec - netusim, odkial si nabrala, ze "studujem, co povie prevenar" - netusim, kto-co to je a urcite nepovazujem debaty na verejnom fore za relevantne pri mojom rozhodovani

kacena4
18. nov 2013

ahojko no urcite ti tu napisalo vela mamin ohladom ockovania aj neockovania. ja len osobny pohlad vkladam. moje deti napr. ak by som mohla na ovcie kiahne zaockovat dam. ale neskoro dostali ich a 2 skoncili v nemocnici na antivirotikach co mali taky tazky priebeh sanitkou ich brali a jazvy maju aj na tvari este po 3 rokoch ☹
co sa tyka ostatnych povinnych vakcin tak tiez ich mam zaockovane, hoci mam astmatika, alergia i znizenu imunitu, autistu aj dieta po tazkom stave s plucami su zaockovany. je to len o tom, ako sa k vakcinacii postavis ty. tu ti mozu radit maminy ako chcu ale rozhodnutie bude len a len na tebe. cierny kasel je svina, pred par dnami som mala take astmaticke zachvaty, ze som sa bala ci to nieje cierny kasel vdaka Bohu nebol. neprajem to ziadnemu dietatu prezit. takze ja by som svoje dieta zaockovat dala. to su moje deti a moje rozhodnutie. nevnucujem ti to, len radim, kedze mam "podobne" chore deti ako ty.
drzim palceky pri rozhodovani

kacena4
18. nov 2013

@mauerka pises ze "v kazdom pripade velke studie spajaju rozvoj tychto chorob prave s vakcinaciou MMR." ale urcite si v tych studiach nenasla, ze autizmus sa zacina prejavovat presne v tom istom obdobi ako sa zacina ockovat s MMR vakcinou. to tam uz nenapisu. ☹
nie som ani za ani proti ockovaniu, len mam doma autistu a pozeram sa na to z druhej strany 😉

mauerka
18. nov 2013

@kacena4 tak sme dve, ktore na to pozeraju z druhej strany 🙂 z rovnakeho dovodu

thegavacka
18. nov 2013

Baby,skuste sa na temu ockovania porozpravat niekedy s virologmi pripadne s biochemikmi,mozno ziskate nove rozhrania 🙂 teraz k prispevku,moja mladsia dcera (2 roky ) ma tiez tazky ekzem,aj alergie,nastastie nie astmu,skor potravinove.cize sa viem vyjadrit iba ku koznym problemom.Ja som ju zaockovat dala,vsetky povinne ockovania ma za sebou aj proti kiahnam( ale tie len kvoli tomu,ze st.dcera je ockovana,tak preto ).Nastastie nebol s tym ziadny problem,iba raz sa vyhadzala po jednej vakcine,ale kortikoidmi som ju do 2 dni dala " do poriadku" v ramci jej moznosti..Takze ja som za!

Len nechapem vyber tych vakcin...cierny kasel urcite,ale myslim si,ze kiahne by som ozelela..a to z toho dovodu,ze ja ako decko som bola tiez velmi tazky ekzematik,stale nemocnice liecenia atd....a ja som tie kiahne nikdy nedostala a to som s nimi bola v kontakte stale.doktori vtedy vraveli,ze vraj preto,lebo mam ekzem,ze som menej nachylna na tieto ostatne choroby.. ( tak neviem,ci je to pravda,alebo to uz v dnesnej dobe neplati...) a kiahne som dostala ako 20.rocna,ked som uz ekzem nemala 😕

uviedla som len priklad moj a dcerin,snad ti pomoze rozhodnut sa. Drzim palce hlavne malickemu 🙂

aristka
18. nov 2013

@mauerka etylmerkuritiosalicytát sodný to je preklad ,thimoresal sa nepoužíva....a v mmr tiež nie je....

tanapeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
18. nov 2013

@thegavacka kiahne sú dobrovoľné

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz