Mám dať zaočkovať syna s ťažkým ekzémom?

tonjadabik2
18. nov 2013

Baby mam taku otazku.. nas maly ma 3 roky ma tazky ekzem a astmu je alergik.. ockovany nieje od 3 mesiacov.. a na hematologii ho chcu ockovat na Jar proti ciernemu kaslu a kiahnam.. ma sa k tomu vyjadrit aj alergolog ktory je proti kazdemu ockovaniu.. ale chcu mu namiesat extra ockovaciu latku ktora mu vraj neuskodi..vraj.. ja sa ale bojim.. aj ked by som ho dala zaockovat lebo ak by to chytil tak by to neprezil kedze nema ziadnu imunitu.. Otazka znie: zaockovat alebo nie??? Dakujem za odpovede..

adsumus
19. nov 2013

@mauerka A tam to je uvedené? Pretože v príbalovom letáku som ortuť nenašla, aj odborníci tvrdia, že tam nie je. Možno máš nejaké iné info? http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-hex... A čo teda tie štúdie?

lalinko2010
19. nov 2013

@aristka ja viem, my chodíme alergológovi, len tým že malý má toľko rokov koľko má tak testy na ruke mu nerobili, len krvné a tam vyšla nula, len proste mal kašeľ a v nemocnici mu stanovili bronchitídu a z toho alergológ astmu, preto som chcela vedieť že ako tak malému stanovili astmu.

mauerka
19. nov 2013

@adsumus v uvedenej knizke su spominane viyckrat studie zamerane na suvislost autizmu s MMR - myslim, ze to bolo vo Finsku

aristka
19. nov 2013

@lalinko2010 pozrela som si a je ešte maličký na testy ,uvidíš ako to bude časom ....

meusicka
19. nov 2013

@tonjadabik2 ahoj ja by som ti chcela napisat len tolko. manzel bol u svojej dr na kontrole po chorobe a ona ze treba pichnut tetanovka. on ze ok. ale ze sa rozmaha cierny kasel tak by mu pichla aj proti ciernemu kaslu. a on zase ze teda nech pichne. zlozilo ho to na vyse 2 tyzdne do postele. bol chory ako pes. nebol to sice cierny kasel, ale ze ho tie ockovania fajne oslabili tak to je fakt.
inac pred rokom sme doma mali take cudne stavy .... dcerka starsia ockovana mala uplne taky kasel ako ten cierny ??? hikavy a dusivy a pod. sedela som s nou v noci pri otvorenom okne lebo dieta sa dusilo. lekarka nam svatosvate tvrdila ze to nemoze byt cierny, ale pravdupovediac som jej neverila. krv zobrat nedala ani nic. len to zmietla zo stola slovami, ze ked je ockovana, nemoze to dostat, pritom na otazku kolko v sebe ma mala protilatok odpovedat nevedela. a ani nechcela 😝 no ale odtvedy mame inu dr nastastie. a odkedy deti dopujeme vit C tak sme malo chore nastastie.

tak neviem ci by si sa podanim tej ockovacej latky nedostala z dazda pod odkvap. ja si myslim, ze mozes byt rada ze maly nie je ockovany. mozno by bol na tom ovela horsie. pocuvaj svoje srdce, len to ti spravne poradi. ak ma pochybnosti, tak urcite vie preco.
ak sa daco pototo, lekary budu od toho drzat ruky prec, nikto nebude za to niest zodpovednost.
my uz nedame nic ockovat. verim ze to ockovanie zacinalo ako dobra vec, ale dnes ide len o obchod. clovek sa nerata, len peniaze 😢 😠

aristka
19. nov 2013

@meusicka pani dr.spravila chybu pri očko manžela ,naše telo potrebuje na zotavenie minimálne 3 týždne a až potom je možné očko a tiež je to individuálne o akú chorobu ide a po druhé ,ty vieš diagnostikovať čierny kašeľ ... v noci dusivý kašeľ ,čo také zatečené soplíky ,suchý vzduch a pod.....čierny kašeľ by určite nebol jeden nočný záchvat kašla....

uankab
19. nov 2013

@sissmiss , ano presne tak.. ja som bola na hypoalergennej diete cely cas co som ju kojila.. prechadzalo to cez materske mlieko velmi rychlo a reakcie boli rozne.. napr po tom co som zjedla chlebik a nakojila som ju, tak hodinu v kuse grckala.. alebo po vajicku sa hned vyhodila, ci po mlieku zostala v momente zahlienena s horuckami.. skusali sme to niekolko krat.. podstata tej diety je ze potraviny vylucis z jedalnicka aspon na 3 tyzdne, vtedy sme sa zbavili ekzemu.. a postupne jednu po druhej ich davas spat do jedalnicka..a ak na nu reaguje, tak prestanes, pockas pokial sa pokozka vycisti, a skusis nieco ine.. po pol roku skusas zase.. atd. ekzem sa nam uplne vycistil, ked sme jej skusili dat mrkvu a bola po nej cela cervena asi tyzden... potom som ju aj ja vysadila z jedalnicka a zmizli nam aj posledne stopy ekzemu.. takze mam to odskusane na vlastnej kozi a keby som nevidela, tak neuverim a naozaj ja nanogramy prechadzajuce cez materske mlieko dokazu narobit sarapatu..

sissmiss
19. nov 2013

@uankab ja tomu uplne verim, nepochybujem, len ako neockujuca za vsetkym vidim ockovanie, to uz je taka mania 😅 Takze pred tym ekzemom mala nebola nicim ockovana. Hmmm. A nejake ine lieky alebo choroba? Lebo nieco tym spustacom byva... Ste sa teda riadne natrapili s tym vylucovanim potravin.

uankab
19. nov 2013

@sissmiss , nie nebolo nic.. ako som pisala, mala 3 tyzdne ked sa prvy krat vyhodila, male cervene vyrazky po celej hlavicke, potom jej to zliezlo na telicko, bola plne kojena... za dva tyzdne sme sa z toho dostali a v 6tt sa rano zobudila a mala cervene flaky vo vsetkych zahyboch.. najskor som myslela ze su to potnicky, ale zhorsovala sa to, zacala si to skrabat, islo nam to az do krvi.. na noc nosila rukavicky atd... katastrofa... nebola ockovana proti TBC ked sa narodila, lebo som rodila v UK a tu sa to hned neockuje.. prve ockovanie mala ked mala 9tt.. takze 100% to u nas nie je z ockovania.. vzhladom k tomu ake silne reakcie mala na potraviny, si myslim ze to bolo vyslovene sposobene tym...

sissmiss
19. nov 2013

@uankab fakt sila ☹ ale hlavne ze ked uz viete a vyhybate sa problematickym potravinam ze to je dobre 🙂

uankab
19. nov 2013

@sissmiss , dobre je ze vieme co nam robi problemy, uz sme si nasli svoje cesticky... zo zaciatku to bolo velmi tazke.. kazdopadne my sme zivy priklad ze nie vsekto je sposobne ockovanim 😉

thegavacka
19. nov 2013

@aristka a ako to súvisí s mojim príspevkom? Ja viem,že je nepovinne.fakt nerozumiem,skús si prečítať este raz môj príspevok.

aristka
19. nov 2013

@thegavacka hovorila si o dôležitosti vakcín proti chorobám a spomenula si kiahne a očko ,ale to nie je dôležité ,inak by bolo v povinnom ,tak som to myslela ... 😉 ,možno sme sa len nepochopili...

meusicka
20. nov 2013

@aristka ja nehovorim ze to bol urcite ten cierny kasel ale nakolko to bolo fakt priserne tak lekarka mala asi urobit aj nejake vysetrenia naviac, hlavne ked mala u seba este aj dvoch novych pacientov co boli moje 3mesacne dvojicky zijuce s nami v spolocnej domacnosti. asi maju maminky velke ocakavania ale ked ja cele noci presedim s detmi nad zvlhcovacom vzduchu az zo mna steka, tak asi to nie je len take nic. a ak chcem jasne odpovede tak nech mi ich laskavo da. a ked nevie tak nech si ich pozhana.
inac na margo cierneho kasla... ked som bola tehotna s dvojkami tak som sla na kontrolu na endokrinologiu a tam sedi sestricka a stazuje sa znamej, ze ma cierny kasel .... a je v robote. tak to potom akoze sa uz clovek ma zariadit aby to neschytal???? resp preco to ona dostala ked raz bola aj ockovana, dakedy davno a uz nemala protilatky???? na otazku kolko ich ma moja dcera tiez nebola snaha reagovat zo strany nasej doktorky.
no a uz take veci skoda riesit, ze po ockovani prestali spat a lekarka mi povedala ze to je normalne a niektore neprespavaju az do dvoch rokov. no vdaka.
sorry, ale niekedy mi uz dvaka spankovemu deficitu prepina asi,... lebo moje deti fakt este neprespali noc??? ja nie som lekar ale aj tak som svojmu dietatu razstep objavila ja a tak som asi lepsi pozorovatel ako niektori doktori. alebo to bude asi len tym, ze mne na mojich detoch aj zalezi??? nie su pre mna len karty v kartoteke.

anima9
20. nov 2013

@tonjadabik2 Vyšetrovali mu hladinu DAO? Pozri článok, hlavne str. 9-10. Nesuvisi to s očkovaním, skor s ekzemom. http://www.ssaki.eu/wp-content/uploads/2013/09/...

aristka
20. nov 2013

@meusicka máš ich maličké a 2 naraz ,takže to máš ťažké ,ale k veci akmáš pochybnosti o dr. treba ju vymeniť ,ak máte takéto kašle a nerieši to treba dať ísť od nej preč a k veci ,merajte vlhkosť vzduchu ,ak máte krb nekúrte v ňom aj to to môže robiť ,vírenie vzduchu ,ak ti začnú takto kašlať ,na noc daj i čajovú lyžičku kalciového sirupu ,ak dávaš niečo proti kašľu naposledy asi 4 hod.pred spánkom a ak ti spia v postieľkach cez postieľku prehodiť vlhkú plachtu ,nie avivážovú ,spraviť taký stan a to stačí ,žiadne iné zvlhčovanie ,lebo to im môže robiť ešte horšie a samozrejme radšej chladnejšie v izbe ako kúriť ,bude sa im lepšie dýchať a hlavičku nech majú položenú vyššie ,skôr taký polosed ,detičky takto môžu reagovať aj na zatečené soplíky ,ktoré sa absolútne sa nemusia inak prejaviť ..a hlavne to určite rieš z dr.a ak si nevie dať rady ,nech ťa pošle k imunologičke ,inak takéto detičky malinké z toho vyrastú ,teraz to prenášajú jeden na druhého a si v jednom kolobehu a sú ešte malinké ....držkaj sa 😉

tonjadabik2
autor
20. nov 2013

@lalinko2010 tak najprv dostal zapal priedusiek a z toho tazky obojstranny zapal pluc..ze z ekzemu vraj.. povedali lekari.. no a z toho dostal astmu.. kopec liekov a sprej..