Mám strach z MMR vakcíny. Môžem očkovanie odmietnuť?

30. máj 2021

Dobrý večer , zachvíľku syna čaká očkovanie MMR, no je to môj veľký strašiak stále si o tom čítam hľadám pozitíva no márne ... Preto sa chcem opýtať či to môžem odmietnuť a čo sa bude diať potom? Môže sa stať že mi ho nevezmú do škôlky ? Ďakujem

brigib
9. jún 2021

@marseillefan mumps, rubeola, kiahne su nebezpecne na tehotne zeny. Pre plod v brusku mozu sposobit smrt, slepotu atd.
Aj Preto sa ockuju, predstavte si že ste tehotna, dieta zo skolky donesie domov a nakazíte sa. Babatko v brusku by bol ohrozeny najviac.
Ano boli bezne choroby ale je lepsie predist tomu

innaa
24. aug 2022

@lula313 prosím vas co to je ten TREC test??

matkahelka
24. aug 2022

@innaa je to test z krvi babatka, kde sa odberom z paty zisti, ci ma geneticke predpoklady na autoimunitne ochorenia, ktore potencionalne moze spustit vakcina (obzvlast ziva MMR)

innaa
25. aug 2022

@matkahelka super ďakujem.dam jej iste spravit pred očkovaním.

edinus
5. sep 2022

@innaa dobrý deň. Len si dajte pozor aby ste stihli termín. Lebo ak si to nedáte v pôrodnici tak odberných miest je malo, robí to aj malo pediatrov, tak zostáva len možnosť odberu doma. Príde ku Vám zdravotný personál a spravia odber, príplatok 55€ za výjazd. V našom kraji konkrétne to robia len 1x mesačne tento výjazd. Ja som bola hlúpa a čakala do poslednej chvíle pred MMR a trpnem ci mi dovtedy príde výsledok, lebo pri domácom odbere píšu 11 pracovných dní.

matkahelka
5. sep 2022

@edinus ale ved ockovanie akekolvek aj mmr nemusi byt na den presne, ani na mesiac, ked dieta dovrsi dany vek. bezne sa ockovania posuvaju aj kvoli chorobam, ci z dovodu odcestovania, dovolenkam, atd. z toho sa nestriela. preobjednajte sa na neskor a budete pokojna.

edinus
6. sep 2022

@matkahelka ja som už preoobjednana a teraz je neskor 🙂

innaa
6. sep 2022

@edinus zatial stihame.
Pozerala som a v našej porodnici v meste myslim to ani nerobia.ale robi to jedno laborko tak sa ich spytam.a spytam sa aj v nemocnici co ak.len na nete to nemali ze by to robili.tak sa ich spýtam

edinus
11. sep 2022

@innaa ja som písala do lab.online, ci to robia aj v nemocnici a odpovedali mi, ze iba po narodení, teraz tam na odber nemôžem prísť. Jedine na ich odberovych miestach, alebo doma. Viem, že to robia aj niektorí pediatri. Tak sa ešte skúste spýtať Vášho, ci náhodu.