Mamičky, ktoré nedali očkovať

nika898
11. okt 2018

Ahojte mamicky idem si k vam po vase skusenosti. Mam 9.5 mesacneho synceka ktory este nebol ockovany kvoli castym chorobam. Uz sme boli 3x v nemocnici dokonca prekonal aj RSV virus. Nie som zaasadne proti ockovaniu, prveho synceka mam zaockovaneho podla planu, ale teraz mam zly vnutorny pocit ze sa bude mladsi ockovat. Normalne sa toho bojim 😕. Chcem sa spytat mamiciek co neockovali ci ich deti mali nejake vaznejsie zdravotne problemy. Za kazdu vasu skusenost velmi pekne dakujem.

bondy
25. okt 2018

Prosím neoznacovat ať nejsem ve vláknu děkuji pochopím co je vzkaz pro me

kofola45
25. okt 2018

@tinaa64 draha tina toto je moja posledna odpoved, nemam naladu s tebou dalej debatovat kedze vytahujes polovicu vety z kontextu. Takze takto ja sa ti nebudem za nic zarucovat, lekar je sprostredkovatel a vykonavatel ockovania, on ockovaciu latku nevynasiel. Vynasla ju nejaka farma firma ktora sa zarucuje za ucinky a za neziaduce ucinky, v tomto pripade obvinovanie lekara ze nevyvestil dostatocne tvojmu dietatu ze ma iny imunitny system a inak zareaguje na vakcinaciu ako 99% deti je scestne. Ale dobre treba obetneho baranka.
Hovorila som ze by som podala trestne oznamenie na matku nie preto ze svoje decko nedala zaockovat ale preto, ze proisla v case poradne do ordinacie kde nemala co hladat doviedla tam svoje decko s pertussis a moje sa kvoli tomu nakazilo. TAKZE LASKAVO NEVYTAHUJ POLOVICU VETY.
Co sa tyka toho clanku, taketo hoaxy su uplne bezne, zaujimalo by ma vyjadrenie znalcu ktore tam samozrejme chyba. Je to smutne ze chlapec tak ochorel kvazi po ockovani. Ale ako laikom vam budem tazko vysvetlovat spojitosti jednotlivych organovych sustav a imunitneho systemu, kedze ich aj tak nechcete pocut a idete si svoje, to je vasa vec.
Ja som nepovedala ze rodic nemoze podat trestne oznamenie, samozrejme ho aj poda lebo si mysli ze jeho decko je stredobodom vesmiru a za vsetko zle co sa mu stalo moze ucitel alebo lekar lebo je neschopny nekompetentny, dostatocne sa neucil a bla bla bla. Myslite si to egocentricke mamicky, z vasich deti vyrastu rozmaznany fagani ktory budu nakoniec skakat len vam po hlave. A mozno sa stane ze vas potom privezie RZP na urgent lebo vas dobodalo vlastne dieta (to sa aj realne stalo)

@zuzka2288
Mila zuzka, kedze hovoris ze lekari beru krvave peniaze, tak predpokladam ze ty k ziadnemu nechodis, aby si mu nemusela davat tieto krvave peniaze. Liecis sa doma sama aj svoje deti uprimne ti gratulujem. Nezabudni svojej obvodnej a pediatricke povedat ze berie krvave peniaze, aby si to uvedomila a robila vsetko zadarmo z lasky k vam a svojim bliznym ktori potom na nu podaju trestne oznamenie lebo si svojim laickym rozumom nevedia niektore veci vysvetlit.
Tak manazerom sa prachy nemozu zavidiet, to nie su krvave prachy pravda. Zatial co tie co dostavaju lekari, su premrstene, krvave a este neviem co vsetko. Pochopila som dakujem.

Prajem vam pekny den, tuto debatu z mojej strany povazujem za ukoncenu a viac sa k nej nebudem vyjadrovat.

zuzka2288
25. okt 2018

@kofola45 K obvodnej nechodim a k pediatricke len preto, ze musime, aj to minimalne. Keby nebolo zdravotne poistne povinne chodilo by k doktorom 10% ludi co dnes. Bohuzial medicinsky fasizmus je asi najsilnejsi na svete a odvody su preto povinne a vysoke. Su dobre zname pripady, ze ked niekde strajkovali doktori prudko klesla umrtnost. ;) Okrem urazovej chirurgie su v podstate zbytocni.

tinaa64
25. okt 2018

@kofola45 nie lekari nevynasli vakcinu.ale tiez by mali brat na seba zodpovednost kedze sa bijete do hrude ake je ockovanie bezpecne...a moje deti niesu rozmaznani fagani...a ani ich tak nevychovavam..a este raz pisem..nesud lebo bides sudena...a este raz. Nakolko nemam vsestecku gulu a neviem ako by moje deti reagovali na ockovanie tak to nebudem riskovat.a nebudem do nich pichat chemiu...v tomto som a budem sebec..dovi dopo...(NE)ockovaniu zdar

jani727
25. okt 2018

@leeo nehnevaj sa, ale to ,že je tvoje dieťa zaočkované neznamená, že tu chorobu nemôže dostať ( nemusí ale môže). Osobne poznám osobu, ktorá bola na TBC zaočkovaná a danú chorobu aj tak dostala. Takže si nevyhral.

vroni
25. okt 2018

@kofola45, dakujem za ukazku, ako sa chova arogantny doktor, co je jediny mudry a studovany a ostatni su len telce. Mat takuto lekarku, menim ju rychlejsie nez by si povedala Miso. Nie pre nazor, ktory ma, ale pre sposob, akym ho prezentuje. A nie som si ista, ci si doktor moze takymto sposobom vyberat pacientov. Podla mna by to bola diskriminacia (rovnaka, ako keby povedal, ze ockovanych neberie)

prevenar
6. nov 2018

@kofola45 haha 😂 ..a kam das prosim ta mamicky, ktore neockuju a budu z tvojho obvodu ? 😅

prevenar
6. nov 2018

@jani727 + koli obrovskej "ucinnosti" a "dolezitosti" tejto vakciny (TBC) ju zrusil sam stat ..a ? nic sa nedeje, nikomu zrazu nechyba , nikto neumiera ..nikto neprotestuje a ludia si ani nevsimli ,ze sa nic nezmenilo ani bez vakciny . malokomu napadlo, ze tato situacia by sa opakovala aj pri dalsich vakcinach 😅😅😅

chovancova27
6. nov 2018

@nika898 môj starší bol očkovaný podľa štandardu a dopadlo to mega hrozne, ekzémy také, že koža dokupaná do mäsa, alergie, astmy. dávali sme ho dokopy do 3 rokov z ekzému, alergiu a astmu riešime doteraz, má 7 rokov. Pri mladšom som bola po tejto zlej skúsenosti opatrnejšia, prvé očko dostal ked mal rok a pol a všetko super, MMR nemajú ani jeden, na toto očko som odvahu zatiaľ nenašla a ani ju nehľadám🙂 Presne som si nebola pri malom istá, či ho chcem očkovať alebo nechcem, tak som počkala ten rok a pol, čo-to prečítala, aj ZA aj PROTI a z toho mi vyplynulo, že hexu dám, MMR nedám. a som spokojná.

zuzka2288
6. nov 2018

@prevenar Jasny dokaz je tych 10% neockovanych deti. A cuduj sa svete su zdravsie ako tie ockovane. A ani choroby voci ktorym sa nedali ockovat nedostali a dostavaju ich prave ockovani. Ziadne epidemie sa nekonaju, nikto nezomiera. A ak sa tie choroby aj objavia je to v miestach zlej hygieny a podvyzivy (co antivaxeri tvrdili uz davno, ze to su priciny zmiznutia chorob (lepsia vyziva a hygiena) a nie ockovanie).

prevenar
6. nov 2018

@zuzka2288 ..ciganov v "osadach" mozu ockovat od rana do vecera ..akosi vzdy je ohniskom nakaz zrovna (nahodou) oblast , kde ziju oni . tak isto umrtia deti na prenosne a ockovane choroby su v drvivej vacsine v "osadach" (nelegalne stavby postavene na cudzich pozemkoch) .

chovancova27
6. nov 2018

@zuzka2288
@prevenar ja by som netvrdila, že neočko sú zdravšie ako očko... moje sú očko okrem MMR a atb mali tak 2x... a to majú 3 a 8 rokov... je tam veeeeľmi veľa iných aspektov... choroby závisia od psychického nastavenia človeka, nie od toho či je očko alebo neočko... ak dieťa nieje v poho, jasné že bude chorľavé. Ak je v úplnej pohodičke, nič mu nieje, sem-tam sopel. To je môj pohľad na vec. sme kľudná spokojná rodina, veľa sa smejeme, dotýkame, hladkáme sa, objímame. žijeme bez stresu, napriek tomu, že ráno ideme do práce a deti do školy, nikam sa neponáhľame, sú šťastné v škole aj v škôlke, moje deti nebývajú choré aj s očko😉

prevenar
6. nov 2018

@chovancova27 ..huh ..kde konkretne tvrdim nieco take ??

vorsula
6. nov 2018

Dávali ste niekto svojím detičkám robiť testy na protilátky na očkované choroby? Ak áno, viete mi poradiť, kde v Bratislave majú príjemný prístup k deťom? Prípadne pediatričku, ktorá je fakt TOP v BA, najlepšie centrum BA, ale za dobrou doktorkou som schopná aj cestovať.

jani727
6. nov 2018

@chovancova27 to že mali v 3 a 8 už antibiotika nie je žiadna výhra ... tým by som sa nechválila možno keby nie su očkované vôbec neboli by chore aj do puberty. Všetko nie je len psychickým nastavením aj ked to robí veľa.

prevenar
6. nov 2018

@jani727 ..tak zalezi s kym sa porovnavas ..poznam deti kt. mavaju rocne 2-3x antibiotika a naslo by sa aj castejsie ^^ .

jani727
6. nov 2018

samozrejme, len chcem napísať, že očkovanie na imunite nepridá.

prevenar
6. nov 2018

@jani727 tak to urcite neprida 😀

chovancova27
6. nov 2018

@jani727 je to veru obrovska vyhra🙂) ked vidim ako dopuju deti atb vsetci naokolo🙂 v 8 rokoch 2x atb nieje vyhra? ale no...

prevenar
6. nov 2018

@jani727 ...moje dieta malo antibiotika 2x za zivot - 8 rokov , lekara nevidela suvisle cca 6 rokov .. v sirokom okoli nepoznam jedine dieta s rovnakym , alebo lepsim vysledkom a to ich poznam kvantum. deti bezne beru antibiotika ako lentilky...

jerryjanka
7. nov 2018

no u nas 4 r. zatial bez ATB, 6 ročná - jeden krat ako male babatko po zapale obličiek, 8r, mala asi 4x atb ale ta je očko čiastočne, inak posledne 3r nemala atb už

mrkvicka060
7. nov 2018

@vorsula raz tu pisal o ockovani dokonca nejaky zdravotnik, ktoreho som sa nieco podobne opytala. Preistotu mi ani neodpovedal... Lekari zarucuju, ze po ockovani budu protilatky "ockujte, inak vam ochorie!" ale ked chces vediet "kolko" protilatok, tak je zrazu ticho...

jani727
7. nov 2018

@prevenar ja som mala spolužiaka ktorý nebýval chorý vôbec, a to bolo na základke, učiteľku to isté. Samozrejme od vtedy určite zopár krát ochoreli. Ale nebrali antibiotika, ani nič podobné, teta taktiež je takých ľudí viac.

prevenar
7. nov 2018

@jani727 ok 🙂 ..len mi unika pointa celeho tvojho prispevku . 🙂 ..cize na skole existuju jeden - dvaja ludia , kt. nemali nikdy antibiotika .. A ? co to ma s tymto prispevkom ? 98% deti ma antibiotika uplne pravidelne ..aj niekolko krat rocne .

cize tvrdis , ze antibiotika 2x za 8 rokov nie su dobry vysledok , lebo ty si poznala jedneho co ich nemal ? ..napriek tomu ,ze vsetci na okolo ich hltaju ako cukriky ? kazdemu je jasne ,ze antibiotika 2x za 8 rokov su fantasticky vysledok ..sry skutocne mi unika zmysel tvojej reakcie , jej uzitocnost a nie je je mi jasne ,co chces tym vsetkym vlastne povedat , ci dokazat. 😅 ale v pohode , nemusim zas rozumiet vsetkemu, ja som spokojny , ta mamicka tiez , takze tym to pre mna konci 😀

jani727
7. nov 2018

@prevenar ked nevedia problem riešiť inak ako antibiotikami, da sa to aj bez antibiotik. ( samozreme nie všetko, ale pri veľa problemoch ich predpisuju lekari uplne zbytočne) A vôbec som nenapísala že su 2 ludia na škole. Ale asi si si musel rypnuť k mojmu nazoru.

mirkaknm
7. nov 2018

@nika898 Ako sa vola,v ktorom meste prosim. Aj ja chcem taku lekarku ;)

prevenar
7. nov 2018

@jani727 nie vzdy sa da bez antibiotik ..su aj pomerne drsne / odolne infekcie.

vorsula
7. nov 2018

@mrkvicka060
ja som dcerku nedala ockovat, ale tym, ze je v spolocnosti inych deti a dospleych a aj casto cestujeme do zahranicia, je mozne, ze uz na niektore ockovane choroby protilatky bude mat. aj ked sa choroby neprejavili v plnej sile, je mozne, ze s patogennymi virusmi a bakteriami uz prisla jej imunita do styku. V CR sa normalne davaju robit testy na protilatky, pretoze mnoho chorob, ktore, ak ste ako dieta prekonala, je mozne, ze vase dieta na ne uz ockovanie potrebovat nebude. Takze asi si len vybrat nejake sukromne centrum, kde mi ten test urobia...však? Naozaj s tým nemáte nikto skúsenosť? Nikto ste sa o to nezaujímali? Myslím, že očkujúce aj neočkujúce maminy by mali vedieť, nakoľko sú ich deti odolné, chránené ale taktiež aby mohli zvážiť všetky pro a proti.
Ja dcérku chcem dať zaočkovať, má už tri roky, ale nechcem do nej vpraviť to, čo nepotrebuje a čo zbytočne zaťaží jej organizmus.

leeo
7. nov 2018

@jani727 to kazdy vie, ze ockovanie neochrani totalne pred danou chorobou, ide o to, ze imunitny system sa jej uz v pripade stretnutia "nezlakne"

zuzka2288
7. nov 2018

@leeo Ten princip, ze raz dostanem anginu a uz ju nedostanem, ci budem mat lahsi priebeh nebol nikdy potvrdeny. Mozno plati len u herpenoidnych virusov, kde po chorobe virus dalej preziva v cloveku v latentnom stadiu (nap. herpes, kiahne) teda telo proti nemu tvori protilatky neustale. Ale to plati len pri prekonani choroby so zivym virusom.