Mamičky, ktoré nedali očkovať

Ahojte mamicky idem si k vam po vase skusenosti. Mam 9.5 mesacneho synceka ktory este nebol ockovany kvoli castym chorobam. Uz sme boli 3x v nemocnici dokonca prekonal aj RSV virus. Nie som zaasadne proti ockovaniu, prveho synceka mam zaockovaneho podla planu, ale teraz mam zly vnutorny pocit ze sa bude mladsi ockovat. Normalne sa toho bojim 😕. Chcem sa spytat mamiciek co neockovali ci ich deti mali nejake vaznejsie zdravotne problemy. Za kazdu vasu skusenost velmi pekne dakujem.
duun
18. okt 2018
@zuzka2288 ok, tak teraz som si ťa definitívne zaradila do správnej názorovej skupiny. Prajem ti pekný deň, tu sa už ďalej diskutovať nedá v medziach logiky a kritického myslenia.
matabb73
18. okt 2018
@duun to si tak krásne napísala. Presne si vystihla niektoré moje myšlienky. Smutné na tom je, že takýto zlí ľudia ako on dokážu manipulovať ženy v nešťastí, ktoré hľadajú vinníka za svoje choré deti. Ťažko sa totiž pripúšťa, za sa niekomu narodilo choré dieťa a možno je to dané geneticky, čiže dedičné. Ja mám 19 ročného syna a keď bol on malý, nebol dostupný internet. Vtedy ani jednu matku nenapadlo, že by nedala svoje dieťa očkovať a dôverovali lekárom. Teraz mám pocit, že ľudia vďaka internetu osprostievajú. Informácie treba filtrovať a keď človek nemá patrične vzdelanie, nemá šancu to rozlíšiť. Takto sa zdieľajú rôzne bludy, ktoré majú na míle ďaleko od pravdy.
matabb73
18. okt 2018
@duun ja som pani Zuzke odporučila návštevu psychiatra, ale neda si povedať. Určite by jej to pomohlo.
prevenar
18. okt 2018
@duun pozri, z tvojho prispevku je jasne ze o realite sveta mas ponatia zhruba na urovni tak 10 rocneho dietata ..maximalne . kedze rozhladeny 15 rocny clovek by sa akurat tak vysmial tvojej naivite. mozem ti jedine odporucit doplnit si zakladne fakty ..snad na vsetkych urovniach , ktore zvladnes. ..aj ked idealna by bola pre teba urcite osobna skusenost a to odstahovat sa do afriky, nech ta trosku ovanie realita. drzim palec !
duun
19. okt 2018
@prevenar keď dôjdu argumenty, treba skúšať ponižovať protistranu osobným útokom 🙂 Normálne ideš podľa príručky dezinformátora a manipulátora 😃 polopravdy, neuvádzanie zdrojov.. a si v jednom prúde s ľudmi, čo veria v Putina. Nie si pre mňa ani autorita, ani smerodajný, preto ma v zásade ani nemôžeš uraziť, či vytočiť. Je mi ťa tak akurát ľúto.
prevenar
Dnes o 07:11
@duun ..nemam cas sa ti tu venovat , ako som povedal tvoj naivisticky svetonazor je smiesny a ci s tym nieco sama spravis je uz cisto tvoja vec. vsetko dobre.
jamika27
Dnes o 07:24
@nika898 Ahoj, preskakujem tie komentáre, len ťa chcem podporiť. Ani ja nie som proti očkovaniu, ale nedaj kým si nebudeš 100% istá! Ja som malého dala očkovať v pohode, no posledné očkovanie sme meškali vyše roka! Len tak tak sme ho stihli. Buď som bola ja vkuse chorá (mali sme doma strašnú imunitu), alebo malý, alebo manžel. Doktorka síce mala poznámky, keď mi mala potvrdzovať papier do škôlky, ale som jej povedala svoje, že či nevidí, že som za očkovanie, len to nebudem siliť. Daj na svoju intuíciu a rob ako uznáš za vhodné. Zvlášť keď ste mali takéto problémy. Daj si riadny odstup a potom sa ešte poraď určite s viacerými lekármi
nika898autor
Dnes o 08:12
@jamika27 dakujem velmi pekne za podporu a za tvoju skusenost 😗❤
jamika27
Dnes o 10:05
@nika898 určite sa mu nič nestane aj keď nebude zaočkovaný, lebo v kolektíve je stále väčšina zaočkovaných detí. Takže netreba to siliť, všetko s ,,mierou,, 🙂 pekný deň
nika898autor
Dnes o 10:42
@jamika27 nastastie mam normalnu doktorku a urcite ho ani teraz v 10 mesiacoch nebude chciet ockovat lebo minuly tyzden nas trapili 3 dni 40 horucky uz som myslela ze znovu skoncime v nemocnici no nastastie zabrali ATB ktore doberie teraz v stredu. Takze imunits je momentalne na bode mrazu 😕

Začni písať odpoveď...

Odošli