Máte skúsenosti s Emla náplasťami?

janina77
3. jan 2008

Maminky, mate niektoraa skusenosti - pozitivne aj negativne s EMLA naplastami? Pouzivaju sa na znecitlivenie miesta kde bude dietatko ockovane.

Dakujem za vsetky vase nazory a postrehy.

kkatrina
4. jan 2008

janina starší syn ju mal pri každom očkovaní a môžem len vychváliť - nemali sme žiadne problémy aj očkovanie znášal lepšie ako iné deti, doma mu to neočervenelo a nemal ani zvýšenú teplotu.
Dávidko teraz dostal len 1. dávku a zabudla som mu to nalepiť, ale to je teraz nová očkovacia látka, keď ho pichli ani sa nemykol a reakcia doma žiadna. Tak neviem či je taký junák, alebo ta vakcína sa tak dobre znáša. Ale teraz na preočkovanie mu ju určite nalepím - pre istotu. 😉

len pre info - tieto náplaste sa už na Slovensku kúpiť nedajú, nám ju pediatrička nosí z ČR

viona
4. jan 2008

Jsem zdravotní sestra a u nás na JIPU jsme je měli a když tam náhodou leželo nějaký dítě a potřebovala jsem mu třeba něco píchnout nebo odebrat krev,tak nalepení v pohodě a jak jsem se přiblížila s jehlou,většinou řev a to jsem jí mohla mít schovanou,dělat opičky a zabavovat sebevíc,stejně většinou pláčou,je to o psychice,budou mu něco dělat,bojí se a v tu chvíli je mu jedno,jestli má náplast,nebo nemá.Já osobně si myslim,že takhle malý děti je nejlepší naočkovat co nejrychleji,dokud se pořádně nerozkoukají a nepochopí,co se bude dít,pak u dětí,který si už nechají něco vysvětlit,bych je třeba použila,i když mi to příjde trochu jako placebo,jednou v práci jsme to z legrace vyzloušeli,když chtěla kolegyně odebrat krev a říkala,že jí to bolelo stejně,jako kdyby ji neměla.

zade
5. jan 2008

Ta naplast sa dava tesne pred ockovanim alebo este doma v den ockovania?
Skutocne sato da kupit len v Cechach?

lenka007
5. jan 2008

cafte aj mna by to zaujimalo ako sa to podavaa ci to je bezne kupil volne a cena

filipa
6. jan 2008

naplaste sa lepia maximalne hodinu pred zakrokom (ockovanim), lekarka to v ambulancii strhne a pichne na miesto naplaste injekciu. mozem len potvrdit, ze to pomaha minimalizovat bolestivost vpichu, nakolko miesto je znecitlivene. negativne reakcie - opuch, zacervenanie a pod. sme ani my nemali ziadne. v case, ked sme ich pouzivali my (pred 3 rokmi), uz neboli na Slovensku dostat, kupovala som ich v CR. v sucasnosti neviem, ale dost pochybujem ☹

janina77
autor
6. jan 2008

V sucasnosti sa tie naplaste nedaju na Slovensku kupit, daju sa v Cechach a v Rakusku, udajne su ale uz len na predpis. Ja som ju vsak objednavala minuly tyzden z Ciech z internetovej lekarne, nechceli ziadny recept. Ale s postovnym vyjdu dost draho, verim ale, ze pomozu.
Nas budu tento tyzden ockovat hexavakcinou+prevenar a buduci tyzden mame synagis, tak chcem nasho milacika aspon trochu usetrit od zbytocnej bolesti.

junovka
6. jan 2008

co sa tyka ockovania, tak dnes sa ockuje Hexavakcinou, ktora uz nie je bolestiva.Aspon u Nelky to tak bolo, ze ani necekla a klop-klop, ani jej nozka nescervenala. 😉
Apropo, tie naplaste neboli uz dostat, ked Timeika bola malinka-pred 6 rokmi 😒

vlasa
6. jan 2008

my sme ich kupovali v rakusku,u nas uz niesu dostat.prve ockovanie sme plakali bez naplaste a s naplastou skoro nic.ale reakcia bola rovnaka-dlhotrvajuca zatvrdlina a teplota ☹ ale naplast urcite pouzijeme znova 😉

aponchie
7. jan 2008

chtela jsem si je koupit pred lumbalni punkci ale Mudr rikala ze to stejne ucitim ,ze je to spise placebo.nevim co je na tom pravdy ale kdyz mi rezali na noze absces tak sem chtela umrtvit a dali mi nejaky mezokain ci co a stejne sem vsecko citila i siti a doba pro ucinkovani byla dodrzena tak nevim 😒

bihan
10. jan 2008

Vo Fr sa dá zohnať na predpis, ale lekári ju zase až tak neodporúčajú z jednoduchého dôvodu - umŕtvuje len pokožku a nezabráni tomu, čo pri očkovaní "bolí" najviac - rozptýlenie očkovacej látky... Sáre sme dávali pichať aj vakcínu aniti-pmeumokokovú vakcínu, pri tej ani nezbadala, že sa s ňou niečo robí, takže pichanie fakt nebolí. Pri hexavakcíne len plakala len chvíľočku a tiež to nebolo po vpichu, ale v momente, ako jej lekár vstrekol látku...
Ale zase tu sa náplaste viac používajú pri prepichovaní ušiek 😉

kubko
17. jan 2008

dnes som sa na tieto naplaste pytala detskej doktorky a povedala mi, ze je to az pre starsie babatka a nie pre moju trojmesacnu dcerku. Inak daju sa zohnat v niektorych lekarnach v cechach.

susik77
17. jan 2008

ahojte, mala uz dostala 2.davku hexavakciny a ani nemukla 🙂 nic nezaregistrovala, pasla konicky cely cas 🙂

xxmargaretka
17. jan 2008

ahojte..skoda,ze som o tom nevedela skor ☹
netvrdila by som,ze hexa neboli skor je to o dietati-nakolko je citlive bo mne anna pri poslednom ockovani od bolesti prestala dychat ☹

susik77
17. jan 2008

hm, jasne 😉 moja je asi necitliva 😀 😎 inak, uz v porodnici mi hovorili, ze jej brali krv a vobec neplakala 😕
ona place ked ju obliekam 😀 😎

xxmargaretka
17. jan 2008

bud rada..moja sa len tukne a uz rumazga a ked sa buchne vazne bolestivo tak prestane dychat..

danona
17. jan 2008

ahojte - ja pouzivam kremik Emla, myslim ze je dostupny v SR - ja ho kupovavam vo fy Medicentrum Zvolen.. 😉 ucinky su zrejme take iste ako pri naplasti... - natierame 1 az 1,5 hod. pred zakrokom - so starsou dcerou chodievam na laser /ma hemangiom na tvari/, Emla ozaj pomaha, pokozku znecitlivie.. 😉

schnek
17. jan 2008

ahojky, já se na ně ptala, než jsme měli mát první očkování a mudr mi žekla, že je to zbytečné. Že je to spíš při nějakém povrchovém zákroku na kůži (odstranění bradavic...) a to očkování že prý nebolí. Sama ze zkušenosti můžu říct, že píchnutí jako takový snáší Ondra ok, ani nepípne, ale jak mu to vstříknou, tak začnš plakat, ale jenom pár vteřin, než ho zvednu. Já bych zase nedělala z dětiček skleníkový kytky

susik77
17. jan 2008

schnek: mam podobny nazor 😉

mikyfk
13. jún 2009

Ahojte, ja som si naplasti kupila pre dceru viac v CR, ak chcete, mam este nejake, poslem

sirinka
13. jún 2009

ja som kupovala naplaste v rakusku, ale tusim uz sa daju zohnat aj na sk...
a bola som s nimi spokojna, budem ich pouzivat aj pri malej...

marrrka
14. jún 2009

my sme pouzili 2x naplaste, Lola z nich mala teplotu, zacervenane miesto nalepenia a take zatvrdnute, ozckovanie sme prezili aj bez nej..

sirinka
14. jún 2009

marrrka a urcite to bolo z naplasti? 😨 to potom musi mat alergiu na znecitlivujuce prostriedky... 😒 ale teplota pri lokalnych alergiach je zvlastna...

erikasadek
14. jún 2009

ahojte ale na taky odber krvy je to super vec..

bihan.. iak v fr automaticky detom na pohotovosti sa dava , na ruku .. ak by nahodou bolo treba zaviest nieco do zily.. 😉

marrrka
15. jún 2009

sirinka bolo to 2x, tak nemam pochyb ze z emly, Lola je dost citliva

zuzkagonos
25. mar 2010

Ahojte, kto máte skúsenosti, už sa to dá kúpiť aj u nás? 🙂

mychaella
4. apr 2010

Ahoj Zuzka, u nas sa tie naplaste este nedaju kupit, len v rakusku a cechach, my ich pouzivame a su super, pri bolestivej injekcii maly ani nezaplace. 🙂

lucenek
4. apr 2010

holky ještě existuje emla 5%krém..taky fajn akurát ta cena ☹

sarushkova
3. júl 2010

Podla mna je to dobra vec, ja s tym sama mam skusenosti kupila som si to a dala som sa tetovat na niektorych miestach som to vobec necitila...cize nieco toma do seba...inak ak by niekto potreboval mam este naplaste ktore mi ostali v jednej krabicke su dve naplaste...cize ak by mal niekto zaujem mozem predat...sarushkova@centrum.sk
na slovensku sa to nezozenie...

katie21
3. jan 2012

Predám nepoškodené naplaste EMLA (2 ks) 15 Eur katie21@centrum.sk

sammy
24. sep 2012

Ako je to teraz s tymi naplastami? Stale ich u nas nedostat? A v Rakusku a v Cechach v pohode aj bez receptu?