Migrény z tetanovky?

danula.ch
30. sep 2018

Ahojte, idem sem s malou dusickou, aby sa to tu nezvrhlo na súboj dvoch gangov, prosím vopred, nehadajte sa.
Asi 4 roky dozadu som bola na pohotovosti zaockovana tetanovkou. Po 2 naladovkach, ani som nevedela, čo sa so mnou deje. Doktor sa ma opýtal, kedy som bola ockovana a už som mala ihlu v ramene.
Hneď ďalší mesiac mi tesne pred menzesom ostalo blbo. Neskutočná únava, bolesť hlavy, tlak v očiach taký, že šošovky museli ísť von. 3 dni som bola odstavena, len som spala. Potom každý mesiac toto, v slabšej, či silnejsej verzii. Neviem či je to práve migrena.
Chcem sa opýtať, máte to niekto iný tiež takto?
Môj manžel totižto nepripúšťa, že by to mohlo byť z očkovania.

mamkapatka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evalin88
1. okt 2018

Nestras... ja na to ockovanie mam ist.. ale odlozila ho lwbo kojim.. mam sa bat ??

lucia147852
1. okt 2018

@danula.ch v pribalobom letaku su uvedene ako NU bolesti hlavy. Takze ak na to teba viac zaposobilo a predtym si to nemala moze to byt z toho

danula.ch
autor
1. okt 2018

@evalin88 ja sa už od istého času bojím každého očkovania. Moje deti majú nasledkov az-až. Len nikdy som si nemyslela, že aj dospelý človek môže zle dopadnut. Neviem, či aj tebe sa niečo také prihodí. Viem iba to, že pred ockovanim som také stavy nepoznala, potom ako keby utalo, každý mesiac som bola 3 dni vyradená zo zivota. Okrem toho mi imunita šla do hája, každú chvíľu angina a atb, aj v lete. Doktorka len pozerala, že predtým má ani nepoznala a zrazu som bola u nej ako na klavír, takmer každý mesiac. Tie choroby časom ustáli, ale musela som poriadne popracovat na imunite a tie blbé stavy tiež prešli, keď som pred 1,5 rokom ostala tehotná. Zatial ešte kojim a mám len také náznaky, tak dúfam, že to nie je iba dočasnE. V každom prípade mi to rozhasilo imunitu aj hormony

danula.ch
autor
1. okt 2018

@lucia147852 pribárový leták som necitala, dobrý nápad. Zaujima ma ale, či to má ešte niekto takto

danula.ch
autor
1. okt 2018

Pribalovy. .....

danula.ch
autor
1. okt 2018

Ja som si to prvé mesiace s ockovanim vôbec nespája la, len som sa čudovala, čo sa to so mnou deje a potom asi po pol roku som pozerala jeden dokument o ockovani, kde jeden chlapík ostal invalid, nevedel už chodiť a hovorili aj o podobnych prípadoch, ako je ten môj, tak mi ti zrazu v hlave cvaklo. Vtedy som dosť riešila aj očkovanie deti, keďže tam boli tiež dosť nežiaduce ucinky, aj keď našťastie nič fatalne

gondyo
1. okt 2018

mňa po tetanovke začalo bolieť ucho,najprv zuby a polovica tváre inokedy hlavy....stále si musím dávať pozor,ucho cítim,že nie je v poriadku a to ubehlo 8 rokov...

danula.ch
autor
1. okt 2018

@gondyo ja to mam tiež tak, že polovica hlavy, hlavne oči, neznesie v nich vtedy spsov ku, potom ma z toho rozboli hlava. A po kofeinovej káve som už celkom hotova. Súvisia s tým aj zuby? Mne sa začali posledné roky zase hrozne kazit, nonstop som sedela u zubarky, posledný rok je to už ok. Predtým občas niečo. Toto si ale netrúfam hodiť na očkovanie

danula.ch
autor
1. okt 2018

@gondyo ako často máš také problémy?

kvetinka75
1. okt 2018

no zaujímavé. Ktožvie či by sa ti to stalo aj bez očkovania. Môže to byť náhoda ale aj nemusí. Ťažko sa to asi dokáže, či to má súvis s očkovaním. Nepočula som zatiaľ o ničom takom v súvislosti s tetanovkou.

danula.ch
autor
1. okt 2018

@kvetinka75 to tiež neviem. Viem iba to, že predtým som také nepoznala ani v najslabsej forme a potom zrazu každý mesiac. Na začiatku v takej intenzite, že som nebola schopná postarať sa sama o seba, nie že ešte o deti. Našťastie som nechodila do práce, to by bola sama pnka

kvetinka75
1. okt 2018

@danula.ch ja v poslednej dobe tiež mávam blbé stavy. niekedy musím zostať doma. Všetko ma bolí, točí sa mi hlava, zle od žalúdka, tlak na oči. Ten inak mával niekedy z ničoho nič. A tiež mi nikdy nič také nebolo. Z ničoho nič som mávala aj iné problémy. Očkovaná som nebola ale tiež som hľadala príčiny, z čoho mi tak býva, keď dovtedy nič. Nemáš stresy, nejaký vírus? Ja som mávala také stavy, že z ničho nič sa mi začala točiť hlava, zahmlievať pred očami, krížiť oči. Slabosť, žalúdok na vode, klepali sa mi ruky, nohy. A neviem čo to bolo. Ani dr. nezistila. No tá ani nemala záujem niečo zisťovať. Mala som obdobie, kedy to bolo každý deň. Ráno som sa musela s prepáčením vygr.ať aby som mohla ísť do práce. Niekedy mi poobede z ničoho nič zostalo blbo. Pootm to zrazu prešlo a po čase sa to stalo znova ale iba 1x.

gondyo
1. okt 2018

to ľavé ucho mám citlivé stále,mám za sebou aj vážny zápal stredného ucha a následnú hluchotu,našťastie len dočasnú...ale stále niečo...nosím čiapku....celoročne...

danula.ch
autor
1. okt 2018

@kvetinka75 stresy mám ako každá matka 3 deti 😀. Inak mám v pohode život, aj v tom období, keď to začalo, len som mala o 1 kus menej 🙂. O nejakých chorobách tiez neviem, aj keď súčasne s tým začali tie anginy, alebo čo to bolo. No fakt neviem. Jedine čo sa vtedy udialo bol nechtiac strhnuty necht na ruké a následne očkovanie na pohotocosti. Už si nad tým roky lamem hlavu, tak ma napadlo, že sa popytam tu

danula.ch
autor
1. okt 2018

@gondyo tak to ti vážne nezavidim. Ako dlho po tej tetanovke ta to ucho začalo bolieť?

gondyo
1. okt 2018

už si to presne nepamatám,ale tak asi pár týždňov...

prevenar
1. okt 2018

@evalin88 no tak si o nom snad nieco nastuduj , nie ? ..pribalovy letak je dobry zaciatok .

koho zaujimaju skusenosti realnych ludi (nie len reklamne letaciky v cakarnach) tak sa moze pozriet sem - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

aristka
13. okt 2018

@danula.ch sa cudujem .ze taky odbornik ako prevenar .neopravil tvoju domnenku ockovania .kedze na pohotovosti sa neockuje .ale priamo podava protilatka proti tetanu .ktorej ucinnost je asi tri tyzdne ....z coho ta boli hlava .treba zistit a absolvovat vys.neurologicke .v tvomto pripade aj gyn.vys.kedze sa u teba prejavuje podla popisu predmenstracny syndrom atd...a preco ti pichali 2 krat naladovky ...co je uplne neobvykle ...co ti vobec podali .musis to mat v sprave...

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
20. jan 2019

@teegreen jemine .ty co si bola kde .ved som si musela znovu precitat o com to je ...dama ani neodpovedala a mozno jej prevco predal .prepac.odporucil nejaky super elixir a uz je po migrenach 😁

katulienkax
20. jan 2019

No menštruačné migrény máva vela zien aj ja som predtym nemavala a zrazu už mávam skoro každý mesiac. Možno to bola len náhoda ktovie. U mna to je zrejme z poklesu estrogénu. U mna sa to zmenilo pôrodom. Odvtedy mávam menštruačné migrény.

vespertine
20. jan 2019

Tiež som začala mávať migrény az od prvého tehotenstva, dovtedy nič. A po druhom pôrode sú ozaj príšerné, tiež sa prejavujuce ako pms. Pripisujem to veku, hormonom...ockovanie som neabsolvovala. Ale ako tu už bolo správne spomenuté, na pohotovosti sa neockuje. Čiže vlastne ani nevieš, čo ti pichli. Bola to pravdepodobne ta protilátka.

danula.ch
autor
21. jan 2019

@aristka Prepáč, vôbec som si nevšimla v októbri tvoju správu. Nehovorili mi čo mi pichľavú, myslela som, že očkovací látku. .... 2x naladovka preto, lebo jedna nezabrala

danula.ch
autor
21. jan 2019

@teegreen Áno, to céčko som si naposledy dala a pomohlo. Vsimla som ai už dávnejšie, že mi viac krát ostalo lepšie, keď som si dala ovocie, tak som tušila že to bude ceckom 🙂

danula.ch
autor
21. jan 2019

@vespertine ja som V tom období, keď to začalo, nemala ziadnu hormonálnu zmenu. Aspoň o žiadnej neviem. Nebola som tehotná, ani som nekojila. Teraz som po takmer 2 rokoch dostala zase migrénu, po tehotenstve a dojčení. Tesne po prvom menzese sa objavila. Céčko mi fakt pomohlo