MMR očkovanie

7. máj 2022

Maminky , mali ste problem aby vam prijali dieťa do škôlky, ak ste nedali očkovať vibec pripadne len MMR?
Dostali ste aj pokutu? Ak ano prosim koľko?
Pripadne viete mi napisat ako ste obhajili toto rozhodnutie nedat pred lekarom ?
Vopred dakujem 🙏

luliu
7. máj 2022

Pokutu dostaneš, skolky zatiaľ neriesia

majulino
7. máj 2022

U nas napr. Musis zapise priniest potvrdenie od lekara, ze dieta je plne očkované

beata_k
7. máj 2022

Ja som tiez musela pre skolku priniest potvrdenie, ze ma vsetky ockovania.

luliu
7. máj 2022

@majulino
@beata_k áno také potvrdenie treba, ale poznám mamičky, čo ich deti nemajú očkovania a do škôlky ich vzali

nttnnt
7. máj 2022

mna minule pomaly az agresivne presviedcala jedna pani na FB- zrejme ucitelka v skolke ze oni rozhodne nerobia rozdiely ci dieta je ockovane alebo nie a zoberu kazde...a ze na slovensku urcite nerobia v skolkach problem a zacala cosi o zakonoch bla bla tak neviem no :D...ale moj kamarat sa v skolke vyhadal tak ze riaditelku v podstate nachytal na tom ze nema nijake zakonne paky na to aby jeho syna nezobrali...no neviem tazko povedat

lemra
7. máj 2022

Nemáme očkovanie a nebol problém so škôlkou a ani pokutu sme nedostali. Predvolali nás na úrad a dali rok na rozmyslenie, ale viac sa neozvali. Doktorka akceptovala naše rozhodnutie.

lindusss2016
7. máj 2022

@majulino aj u nas pytaju ockovaci status, ale moje n ockovane deti v pohode vzali

silvike
7. máj 2022

Mam tri deti. Anj jedno nema MMR ( ostatne povinne maju). Dr. Akceptuje, respektuje ale teda nechape preco mmr nechcem, ci sa nebojim. A teraz zvlast tych ukrajincov. Ale kontroly som nemala zatial ziadne ani pri jednom. A do skolky mi ich zobrali vsade bez problemov. Pritom vsade uvadzala do tej spravy ze mmr nemaju. Ani jedna skolka (boli v troch skolkach) to neriesila. Vsade mi ich vzali bez problemov a bez nejakych komentarov, otazok, odporucani, vyhrazani a pod.

diamond007
7. máj 2022

@luliu
@majulino
@beata_k
To nie je potvrdenie do škôlky O OCKOVANI, ale o zdravotnom stave dieťaťa.

beata_k
7. máj 2022

@diamond007 Chceli ockovanie. Viem co som odovzdavala.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
7. máj 2022

@beata_k to, že sa tam píše aké očkovanie má dieťa neznamená že chceli aby bolo očkované 🤣🤣🤣

ildiko36
7. máj 2022

@luliu možem sa spitať výšku pokuty, napiš mi ip, syn tiež neni ockovany ,vcera mal rok, dcera mala problemy po ockovani

beata_k
7. máj 2022

@diamond007 OK, ty vies lepsie. Pekny vikend.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ildiko36
7. máj 2022

@diamond007 doktorku mam dobru ale jej sestra je taka dvôlezita a ku všetkemu ma názor a podj.bkava za vsetko, niekedy mam chut jej niečo povedať ale stale si zahriznem do jazyka🙄..Som tiež zdravotnik a mne mudruje, doktorka je stale ticho

luliu
7. máj 2022

@diamond007 sa spamataj, nedávajú pokutu? Poznám xy ľudí, ktorých si predvolali na úrad a dali pokutu. Po jej zaplatení sa už ďalej neriešilo, aj keď sa vyhrážali, že môže prísť ďalšia.

autor
7. máj 2022

@luliu ja zas som pocula aj pripady kedy nedostali pokutu ..

luliu
7. máj 2022

Ale veď jasne, nikde netvrdím, že 100 % ľudí dostane pokutu. Ani jej výška nie.je.rovmaka, záleží na úradoch, ktoré to riešia v jednotlivých častiach SR

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
7. máj 2022

@diamond007 hlavne, že vyššie tvrdíš, že sa nedávajú pokuty a nižšie ich uz priznavas. K tomu bola otázka, ja som odpovedala, čo na verejnom fóre môžem aj bez tvojho povolenia, všakže, ty si sa rozhodla najskôr klamať,aby si situáciu zľahčovala. Už ma neoznacuj, tvoje reči má nezaujimaju

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
7. máj 2022

@diamond007 škoda, že nie su injekcie na rozum, potrebovala by si. Dobrú noc