Mmr očkovanie a horúčky až po týždni?

anavis17
27. júl 2018

Ahojte,prečo sa po očkovaní Mmr vakcinou objavujú horúčky až týždeň alebo dva po očkovaní?

lucka08099
27. júl 2018

Lebo ide o zivu vakcinu proti ochoreniam, kde je inkubacna doba az do 21 dni

jankaga
28. júl 2018

@lucka08099 a ako dlho nesmie ist dieta na slnko? 24hodin staci?

ajko2011
28. júl 2018

Môj nemal žiadnu reakciu po MMR.

jankaga
28. júl 2018

@ajko2011 my sme boli teraz v stredu na ockovani. Zatiaľ vsetko ok a verim, ze aj bude. Dnes by som ho chcela zobrat kúpat sa.

nikiky
28. júl 2018

My sme maly v stredu mmr ockovanie a normalne som s nim isla ku veceru vonka a reakcia nebola ziadna

lucka08099
31. júl 2018

So slnkom myslim problem nebude

d_ika
31. júl 2018

Ahoj, nám lekárka odporučila sledovať reakciu 8-10 deň a v tomto čase moc dieťa neslnit a skôr kľúdovy režim, pokial možno necestovať a sledovať dieťatko. Máme zatiaľ len druhý deň od očkovania, ale snad bude všetko ok👍

jankaga
31. júl 2018

@d_ika no my sme mali vcera lahko zvys teplotu 37,5, ale len chvilu, dnes ma vyrazky sem tam na tele.. Nic hrozne. Dufam, ze uz nic ine nebude

d_ika
1. aug 2018

@jankaga tak držím palce nech už to dobre dopadne. Ja tiež dúfam že mala to zvládne, predošlé očkovania boli tiež len s mierne zvýšenou teplotou tak snáď aj toto bude podobne 👍

prevenar
1. aug 2018

@anavis17 lebo vakciny maju brutalne neziaduce ucinky, ktore mozu trvat do nemoty. ...ked mas smolu , tak aj do konca zivota.

vsetko o rizikach vakcinacie najdes tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

momoika
5. aug 2018

@anavis17 treba si prečitať aj leták, je volne dostupnu na internete.
Vedlajšie ucinku su 🔝 ale na každom osobna volba.

momoika
5. aug 2018

@prevenar mna to fascinuje. Akykolvek liek, citam pribalovy. O vakcinach mam prelustrovane, ze sme radsej neocko. Ti rodicia si uplne lahostajni? Ani nekuknem čo decku pichnu?! 🤦🏼‍♀️

lmml
5. aug 2018

@momoika nám napríklad pri prvom očkovaní pribalovy leták nedali a to čítam letáky aj z vitamínov.. no a tak to dopadlo.. ale pre mňa Bohu vďaka že len tak a že mi to otvorilo oči..

momoika
5. aug 2018

@lmml my sme si hned pytali, a sestrička nam ho ochotne na pár dni požičala. Tiež su dostupne aj na nete... ale človek sa uči na vlastnych chybach, preto na to upozornujem.

prevenar
5. aug 2018

@momoika tazko povedat ..je to ako otazka ,ze co bolo prve - vajce ci sliepka. v tomto pripade co bolo prve - absolutna lenivost, alebo uplna lahostajnost.

este treba podotknut, ze to co napisu do letaka statne urady nepreveruju ..vyrobca si tam v podstate da co chce ..z toho sa da usudzovat, ze tie neziaduce ucinky su znacne podhodnotene .

prevenar
5. aug 2018

inak ..tu su vsetky letaky slovenskych vakcin - https://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-...