MMR očkovanie v očkovacom centre v Banskej Bystrici

pishtok
26. apr 2017

Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosť s očkovaním MMR v nemocnici v BB resp. v inom ockovacom centre. Ako to prebieha. Dcera ma alergiu na vajcia a mlieko tak sme sa rozhodli to riešiť hospitalizaciou len mam obavy ako je to zo stravou a navyse som v 7.mes.tehu. dcera ide mať tri roky tak už by som ju chcela mať zaockovanu aj kvoli druhému babu aj kvoli skolke. A je tu niekto kto mal tiez dieta s takouto alergiou a dali ste zaockovat a nebol problem.🙂

pishtok
autor
29. apr 2017

@lumi46 hej hej je to z placenty ale len 6 mesiacov a je jedno ci ma imunitu z ockovania alebo z prekonania osypok. ale aspon daco no.

pishtok
autor
29. apr 2017

@basena001
no presne tak aj mne povedala take daco dr.ze som jej tym mliekom moc nepomahala. dufam ze pri druhom aj my budeme mat lepsie.

pishtok
autor
23. máj 2017

zdravicko. ak by to niekoho zaujimalo. tak uz sme dva tyzdne po ocko a ziadna reakcia nebola. ani vysoke horucky ani vyrazky. zmena spravania ziadna. mala sa skor bala doktorov a nemocnice ako samotneho ockovania. vdaka za rady a podporu. 😉

iwis3
24. apr 2019

@pishtok
@pishtok akoze ,nedava zmysel aby farmafirmy vyrabali skodlive vakciny a tym by prisli o zisky..?
Prave naopak, politika spociva v tom, ze cim viac chorob, virov, dopravit do tela najmensich, tym viac chorobnosti, viac navstev u MUDr.,viac liekov...logicke,nie?Ak ockovat, tak skutocne bezpecne studie, nepodplatene!
Moje nedonosene dieta ma 1. Ock. so vsetkymi vedl.ucinkami, a aj viac,vsade ma vysmiali,ze som precitlivena mat ked som sa na nieco iba informovala..
Mudr.ani nevie kde je a kde nie ake povinne ock.,to ja viem viac!
A vsetky zname maju nonstop chore deti, nechodia este ani do skolky,a su riadne ockovane podla ,,kalendara"
Od ockovania mame alergiu.ale dcerku mam inak zdravu.ziadne sopliky,kasle atd.
Nie som odporca, no chcem vediet, ze su bezpecne, a to mi nik nepotvrdi,lebo nie su

pishtok
autor
7. jún 2019

@iwis3 tak nikdy nič nieje na 100 percent. Podľa mňa by malo byt v prvom rade dieťa úplne zdravé a potom zaočkované a myslím ze by sa nemalo nič stať. Ja som za očkovania všetky povinné a kto sa nebojí tak aj tie nepovinné. Ja mam teraz krásny príklad toho ze vďačím očkovaniu za veľa. Obe moje deti vychytali hemofilus. Keby neboli očkované mohlo to mat také následky co si nechcem ani predstavovať keďže pri hemofile bývajú ťažké komplikácie ako zápal mozgových blán alebo udusenie atď. Ale mne deti vychytali len sople a mierne zvýšenú teplotu do 38.a nepotrebovali ani žiadne ATB napriek tomu, že je to nebezpečná bakteriálna infekcia. A keď mi tu začne niekto vykladať, že by malo byt očkovanie 100percentne a deti by hemofila nemali dostať tak, by si mali do študovať ako fungujú očkovacie látky. Co sa týka informovanosti doktorov, myslím ze to by mohlo byt lepšie, oni možno tie informácie ani nemajú lebo už zo zásady nechcú. Očkovanie je určite bezpečnejšie ako choroby, ale bolo by dobre keby to doktor každému rodičovi vysvetlil. Mmr nás teraz čaká zo synom, ale moja imunologicka to odďaľuje a chce ešte spraviť synovi všetky vyšetrenia a to už má dva roky. Znovu pôjdeme ockovat do nemocnice, keďže syn je ťažký alergik a astmatik, samotná choroba nieje kontraindikacna a odporúča sa ockovat, ale syn má alergie aj na rôzne lieky a hlavne vajcia takže najprv spravia testy. Aši fakt záleží na akého doktora narazí človek.

iwis3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwis3
26. sep 2019

@pishtok no to veru ano, dost zalezi na aku MUDr.narazime.Mame 3.pediatricku a som max.spokojna.Da sa bavit s nou o vsetkom,aj o ock.
No dodnes neviem ako moja mala mohla dostat tak rychlo noroviry a rotaviry,ked nebola ani s detmi, a pred ocko jej robili testy -nic nemala a po ocko uz mala vsetko bez zvyseneho CRP+alergiu a dalsie NU.Jedna MUDr. nezapiera,ze mohlo to byt i z vakciny,druha zapre..no v karte ani zmienka o nicom.Ani nehybnost,vracanie,hnacky...nic😔

iwis3
26. sep 2019

@pishtok co sa tyka ock.Vasej dcerky, snad to zvladla ok.
Viem,ze niektora doktorka berie v pripade alergie na vajce ock.ako kontraindikaciu,kedze su pestovane na bunkach kur.embryi.Opät asi zalezi na MUDr. a jej skusenosti,vedomosti

iwis3
26. sep 2019

@lumi46 suhlasim.
A coskoro tu bude kadeco, na co ani vakcinu nevytvoria+ same mutacie..
Myslim, ze u predcasniatok je to opacne, chcu hned ockovat, prave take, vsetkymi i dobrovolnymi vakcinami😔ho napichat. A samo je tak nezrele,ze vela chemie skor uskodi, nez pomoze.
Neviem teda, ci kedysi boli deti tak stale chore ako dnes..a to myslim i choroby s tazsimi diagnozami, co mavaju dospeli ..