Moja matka ma chce vysťahovať. Prečo toto všetko?

bibione
16. feb 2010

ahojte...zo zufalstva som zalozila tuto temu...zial podobnu som nenasla,myslim,ze moja situacia bude asi raritna ☹

byvam s mamou uz nejaky ten rok, pripsievam cca 130-200eur,podla vyplaty...a stale sa jej mali...som na materskej s malym babatkom,obaja sme prihlaseni na trvalom pobyte,ktrory sa samozreme pokusa zrusit a zakon ma nijako nechrani,nakolko byt je jej,niesom spoluv lastnik a ani najomca,cize nemam ani zmluvu o prenajme...koho by napadlo,ze dieta musi mat s rodicom najomnu zmluvu 😲

a preco toto vsetko? koli tomuto https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bombulka200
16. feb 2010

fuu tak to máš fakt zvláštnu mamu aj my zatial bývame s mojou mamou lebo nemáme zatial bytík ale pomáha nám ako vie a aj my jej proste navzájom ... neviem podla mna každý normálny rodič sa snaží pomôcť svojmu dieťaťu tak neviem ...tiež nemám už otca lebo zomrel ...

bombulka200
16. feb 2010

jaj hej a ešte som chcela napísať že mamka je doma raz za dva mesiace lebo jeden mesiac je doma a druhý chodí do nemecka opatrovať starých ludí takže nieje stále doma

dodkap
16. feb 2010

ahoj,
su dve typy mam, jeden typ by sa zamyslel nad tym, preco je jej dieta nutene toto pisat a ci naozaj nie je situacia trosku pritiahnuta za vlasy, priznal by si, ze mozno sa da nieco na svojom spravani zmenit, predebatovali by ste to a mama by sa vyhla chovaniu, ktore Ti nerobi dobre.
A druhy typ je mama presvedcena, ze len ona je ta schopna, neberie na vedomie nazor svojej dcery a jedina reakcia na kritiku je vzdorovitost a robenie naprotiven, aby Ta vytrestala. Ak je Tvoja mama tento typ, pochybujem, ze bude reagovat inak. To by sa musel stat velky zazrak.
Pisala si, ze Tvoj manzel je zamestnany, takze treba zvazit moznosti vlastneho byvania, to je najlepsie. Ak to nezvladate, budes musiet vydrzat s mamou a v tom pripade byt s kritikou opatrna, trebars sa i poradit so psychologom, ako si navzajom vyjst a nezblaznit sa.
A na druhej strane, chapem kohokolvek hnev, ked sa dozvie, ze je prepierany na internete. Aj ked, mamina by zasa mala pochopit, ze je to uz mozno zo zufalstva ked sa topiaci aj slamky chyta a ako svojej dcere Ti to odpustit a snazit sa to riesit, aby ste mohli normalne zit obe. Holt, nie kazdy je taky vyspely a rozumny v jednani, aj ked je dospely.

dodkap
16. feb 2010

aj ked, toto je anonymne, takze tazko niekto uhadne o koho ide, mozno jej reakcia je cisto len na to, ze si ju kritizovala, je jedno akym sposobom

dzio2
16. feb 2010

a nemas kam ist kamoska neaka znama alebo tak ☹

chiana
16. feb 2010

ahoj, bibione,
ak sa tvoja mama dozvedela, o tej téme na nete a naštvala sa, tak to je jasná reakcia na to, že prepieraš vaše súkromné veci na nete za jej chrbtom. Na to možno má právo, no jej povinnosť je riešiť vaše vzťahy, ak je snaha aj z tvojej strany.
V prvom rade by sa mala zamyslieť nad tým, že aj keď tvoj drobec ešte nevie, čo sa deje, lebo je maličký, raz si bude musieť vytvoriť na svoju starú mamu názor a keď sa dozvie, že ti nepomohla, keď si to fakt potrebovala, svoju babku si moc vážiť nebude.
Niečo také sa stalo aj v mojom prípade, keď som sa dozvedela, že podobným spôsobom ublížila moja stará mama mojim rodičom, odvtedy som ju prestala mať rada a takmer vôbec som ju nenavštevovala, proste ma veľmi sklamala
😖

bibione
autor
16. feb 2010

mno...co urobim.vsetko je zle...ja ju praveze vobec nekrituzujem,uz 2 mesiace som ticho ako pen,ale ani to nieje dobre...uz mi vycita aj to,ze umyjem maleho fkasku pod teplou vodou...ze splachujem za sebou zakazdym co sa vycuram...lebo ona nesplachuje,ona setri...ona si prerobila kupelnu nanovo,ale ona sa v nej nekupe,len v robote,lebo ona setri...pre istotu sa u nas nesvieti,lebo elektrina je draha...teraz sla kupit nove vchodove dvere a maj prispiet...neviem preco by som mala...stale vyprava,ze to je jej byt,tak nec h sa stara...ked som jej radila,nech od zaciatku vsetko prerobime,bola mudra,ze naco...no jasne...a teraz sa zacina vsetko srat...ked jej dobre poradim,neda si povedat,ja som ta zla,ta najmudrejsia,ale ked jej to povie odborne zdatna osoba,tak sa robi sprosta,ze ano? a to som nevedela

baby,ja uz som si musela naliat...mam nervy v kybli...nekojim,aby ma tu niekto nesprdol 😔

bibione
autor
16. feb 2010

chiana: na toto si ako prisla??? moja mama nevie ani zapnut video,nie este pocitat

bibione
autor
16. feb 2010

dodkap: anonymne,neanonymne...uplne jedno...moj muz by vam vedel rozpravat,co zazil s nou a ja tiez...nemam dovod si tu nieco prifarbovat,precenovat ci co...ludia co ju zazili,vedia ze nerozpravam do vetra...ked sa snikeym ,vascinou su to kamosky,vypravam,tak sa nestacia divit...ked sa pytam ako to prebieha u nich doma,tak sa vzdy dozviem presny opak...cize ani jedna nema taku skusenost,hoc by spravili neviem co...nikdy som nepila,to az teraz,nedrogovala,nefajcim,chodila som do roboty od skoncenia skoly stale,peniaze som davala...ja nechapem

editah222
16. feb 2010

Bibione - nevím jestli to chápu dobře, ale ty žiješ u své mamky s Nicolasem a otec dítěte žije jinde. Byt je tvojí matky a ty ji měsičně dáváš max. 200Eur, to je jen na nájem nebo i na jídlo?

Když si s matkou lezete ne nervy proč se nesestěhuješ s přitelem do podnájmu? Jsem sice taky názoru, že rodiče mají dětem pomohát (když můžou), ale ne všichni to chtějí dělat, protože taky mají své životy a ne jen nás děti. 😅

My bydlíme u našich v baráku, v samostaném bytě, normálně platíme nájem, inkaso a všechno a navíc musíme přijmout i jejich pravidla, stejně tak jako kdekoliv jinde v podnájmu.

Já asi moc nechápu proč se s mamkou hádáte, kvůli dítěti nebo kvůli tomu, že bydlíš u ni? Není v tom nějaký jiný důvod?

dodkap
16. feb 2010

myslim, ze nikto z nas tu ani nenaznacil, ani si nemyslel, ze rozpravas do vetra alebo prifarbujes...neviem, co z napisaneho Ta k tomu doviedlo. Skor sa tu bavime o tom, preco to tak je, ako to je a co by sa s tym dalo robit. Je to narocna komunikacia, ale urcite nieco robit treba, lebo sa zblaznite. Nepi ani dalej, to by si si fakt nepomohla....

bibione
autor
16. feb 2010

dodkap: moj otec patril k tej prvej skupine...zial uz mi nepomoze...keby ale zil,aj ten ti povie,ze mam patri do druhej skupiny,aj jemu robila toto iste...ale tam viacmenej cusaloa,lebo jej daval celu vyplatu...takze o com to je...len o peniazoch

dodkap
16. feb 2010

najlepsie je ist od seba, ak je to len trochu mozne...V kazdom pripade drzim palce.

bibione
autor
16. feb 2010

editah: preto,lebo z materskej sa zit neda 😠 muz uz 2 mesiace nedostal vyplatu...a ina robota sa hlada velice tazko...mame to docela pekne obehane...nemyslite si,mat zbytocnych 12tis tak som tam uz neni

bibione
autor
16. feb 2010

minuly mesiac som jej dala 12tis...som jej povedala: minaj na co chces...na to ani nemukla,ze nechce...a ani nic nekupila samozrejme,teda ked som potrebovala...lebo setrime 😠 ...neznasa mojho muza,lebo jej nenosi kvety,nedava jej na stol 20tis,kym jej v byte vsetko porobil,to jej bol dobry a len co zavrel za sebou dvere,uz bola husta,ze ho tu nikdy nechce videt...ale zase sa nieco dosralo,tak uz bol zase dobry

popelka
16. feb 2010

ahoj bibione,pockaj takze tvoj manzel nebyva stebou v tom byte ci ako trosku sa mi to domotalo,,,,a k tvojej mame to fakt sa tak sprava no asi je vadna ,sorka ,ale inac to nevidim,alebo je na peniaze,,,,alebo si mysli,ze jej atm zaberate teritorium,chapes,,,no nezavidim ti to musi byt na nervy s nou tam zit,,,cim skor dakde oditte,aby nebolo neskoro,vies aby nepostvala vas dvoch proti sebe,,,,papik

bibione
autor
16. feb 2010

popelka: nebyva s nami,lebo mamka ho neznasa...ale to je jedno...vobec sa nehnevam...niesi jedina co si to mysli 😅

zuzana76
16. feb 2010

bibione, je mi velmi luto, co musis zazivat, verim ti,ze to musi byt strasne, neviem ti poradit ine, len co uz dievcata pisali, ist od nej prec, kde byva tvoj muz? s nim by si nemohla byt? potom su este nejake ubytovne pre matky s detmi, tam sa neplati vela, ale to by bolo len krajne riesenie, mzono by sa tvoja mama spamatala, podla toho co pises, je to velmi cudna osoba, dakujem Bohu za to akych mam rodicov 😔

zuzana76
16. feb 2010

http://www.zastavmenasilie.sk/?pomoc_vo_vasom_r...

skus sa pozriet na toto, ty sice nemas problem s manzelom, ale tiez je na tebe pachane nasilie, teda psychicky natlak, skus obvolat niektore centra, ci ti nevedia nejako pomoct, najst aspon docasne ubytovanie

chiana
17. feb 2010

bibione, OK, pochopila som to inak, ale nešlo mi to do hlavy🙂
drž sa a snaž sa to riešiť aj s tvojim manželom, už ste predsa založili rodinu, tak ho nevynechávaj z problémov, ktoré sa týkajú jeho rodiny, t.j. teba a dieťatka

marecek4
18. feb 2010

bibione,nevím na co čekáš-až slízneš nějakou po papuli,prostě se seberte i s přítelem a hurá pryč,jestli ty dáváš mámě 200eur-6000,-sk a přítel někde taky platí nájem,tak ten společný určitě nebude dražší,a nezlob se ale můžeš si za tuto situaci sama-věděla jsi jaká máma je a šla jsi k ní bydlet,navíc s miminem,naivita první třídy,tak jen to rychle vyřešit a k mamince jednou za týden na hodinu na návštěvu.Vím že sis myslela že mimi mámu změní,tak máš bohužel teď tvrdé probuzení a kupu starostí navíc,držím pěsti ať máte podnájem hodně rychle.

nibiru
18. feb 2010

bibione trvali pobyt ti moze bez mihnutia oka zrusit a vystahovat ta mi sme tak dopadli co sme svokre prerobili celi byt s nasich uspor davali jej riadne na najom a zplatili jej dlhy u nas to zacalo ked sme sa rohodli ze sa budeme sami stravovat kedze svokra bola naucena nic nerobit len slopat ja som mi s partnerom sme upratovali a varili a kedze jeho brat bol vegetarian vyzadoval specialnu stravu a kolko krat mi povedal TOTO JA ZRAT NEBUDEM nam pretiekol pohar trpezlivosti a zacali sme sa starat len o seba bol ohen na streche kedze priatelou brat bol jej maznacik...jedneho dna nam zaklopali policajti ze sa mame do polhodiny dostavit na vysluch mimochodom den predtim sme jej zaplatili eletriku za 12tisic sk...na policii sme skoro odpadli podala na vlasneho syna tresne oznamenie ze ju tyrra co bola samozrejme blbost policajt nam povedal ze sa nemame pokusat do bytu dotat priatelovi roztrihli obciansky preukaz a bolo po srande nechapali sme teraz ma v obcianskom bratislava petrzalka mi sme ostali bez akych kolvek penazi na ulici kedze vsetky sme vrazili do jej bytu a kedze ona je vlasnik moze robit co chce je to jej majetok. nepomohli sme si ..teraz sme v podnajme platime 400€neni to jednoduche ale mame svoj pokoj svokru sme 2roky nevideli chvala bohu ani po tom netuzime takto sme stastny a mame pokoj cakame babo a viem ze prenu bude trest uz len to ze svoje vnuca nikdy neuvidi a ine mat nebude kedze jej maznacik je homosexual a ten jej deti neda byt predala a napisala na mladcieho syna kedze sa s byvalim manzelom stale sudi o majetok po rozvode len aby mu nic nedala a vizera to ze sa maju zle kedze uz sa im peniaze minuli ona toho vela prepije a on jej nikdy neprispieval ani len na jedlo kedze studoval a strasne chce ist do ameriki nakoniec dopadne tak ze jej preda byt a jej neotane nic a nikto takze ja to beriem kazdemu sa vsetko raz vrati...skuste ist poziadat o niake socialne byvanie rozhodne to musite niak vyriesit pretoze to strasne bude vplyvan aj na vas vztah s partnerom to uz vobec nehovorim o detoch.