Môže byť synček mrzutý zo zúbkov?

moon123
26. nov 2015

Dobry vecer...chcelamby som sa spytat syncekovi sa prerezal prvy zubok...bol ok len trosku mrzuty...teraz mu vedla neho ide dalsi uz je jasienko uuplne tvrde uz bude vonku ale maly je uplne mimo...dnes z minuty na minutu chytil take sopliska az.ma hlas zastreny...mrzuty je...no skratka katastrofa...moze to byt z toho zubka? Ci radsej mam zbehnut zajtra doktorke? Neboli sme uz tri dni nikde odkedy sa mu tlaci...nevydrzi mi ani v kociku, je nenormalne mrzuty a uplakany nemal kde prechladnut...dakujem

andrejta
26. nov 2015

keď nemá teplotu, tak by som nešla k doktorke. kúp si nejaký gél na ďasienka a potieraj mu to, môjmu to trošku pomáhalo a čistila by som mu noštek. vystriekaj nejakým soľným roztokom pre deti, nechaj chvíľu pôsobiť a povytieraj opatrne tou detskou vatovou tyčinkou. Ak by to bolo málo, tak by som aj poodsávala. Držím palce, nech to rýchlo prejde

monicm
26. nov 2015

Veď mu daj od bolesti nurofen. Teba tiež keď bolí zub, tak si dáš od bolesti lieky. Ja si doteraz pamätám, keď mi išli 8-čky, auuuuuuuuu. Inak súhlasím s andrejta, ešte k tomu by som nasadila calkciový sirup. A ak by sa objavil kašeľ, najmä suchý (vlhký je fajn, znamená, že sa "telo čístí"), tak treba ísť radšej k dr.

helenanovakova
26. nov 2015

bože ženy..... gél na ďasná, soľný roztok, nurofen, kalciový sirup..... len ho napchaj tými liekmi 😀

evittam
26. nov 2015

@helenanovakova Ale samozrejme, čo iné ako napchať liekmi a kravinami - veď to je tá najlepšia cesta..... 😉 😀 A hlavne k doktorke s každou kravinou. Za chvíľu tu bude téma - jeeej, dieťa sa mi pokakalo - nemám ísť k lekárovi, je to normálne?! 😉 FAkt mi niekedy rozum stojí nad niektorými radami - len napchať sračkami -pardón za výraz.....a potom sa diviť, že keď náhodou bude treba tak nezaberá....
@moon123 No, je to normálne - idú mu zúbky, žiadne lieky a ani nič iné čo sa týka chémie by som mu nedávala - zbytočné a hlavne zaťažujúce pre organizmus - ani nehovoriac pre malého človiečika. A k lekárke - a na čo?! Čo myslíš, že ti poradí - nejaký "super gélik" za "super peniažky", ktorý prezentuje lebo má z toho tiež peniažky a je to na dve veci - na aké to už si hádam domyslíš. No, bohužiaľ len vydržať.....Bolieť ho to určite nebolí, len svrbí a je to nepríjemné-to je všetko. Ale niektoré mamičky pre svoje pohodlie urobia všetko - tak ho kludne napchaj liekmi ak chceš. 😉

lara1507
26. nov 2015

@evittam dala by som ti aj viac likov kedy sa dalo klikať... !!!

katka1981
26. nov 2015

nasa dcera sa neskutocne zmenila ked mala 9 mesiacov, ja som bola v soku. Predtym plakala len ked bola hladna alebo unavena, zrazu mrzuta jak slak. A 2 tyzdne nato jej vysiel prvy zub. Posledny jej vysiel ked mala 2,5 roka a to obdobie ked jej isli ocaky a stolicky, trvalo to dlho vyzeralo asi tak, ze od rana do vecera ma drzala za ruky, dudel v puse a mrncala, kym jej nevysiel posledny zub, bola strasne uplakana, mrzuta, s nou sa nic nedalo. Noci strasne, dni hrozne, no my sme si to uzili. Teraz jej ide sestka, prvy trvaly zub a tiez to citit na jej chovani. Ale verim, ze je to hnusne, mne ked isli osmicky, ach to bol des.

8291
26. nov 2015

Jasne že môže byt z toho mrzutý.géliky ani nekupuj je to blbosť.a naša mala neskutočne soplila a kýchala ked jej išli štvorky.akonahle sa prerezali bolo dobre.a ešte si aj vlasy trhala,uši ťahala.no bola to kovbojka,sa mi to vôbec nevidelo prečo si trhá vlasy a známa pediatrička sa mi smiala ze všetko má zo zubkov a keď sa jej prerezu tak to prestane robiť.Aj tak bolo akonahle zúbky boli von aj sopel,kychanie,ťahanie uši a trhanie vlasov prestalo.Teraz momentalne som si vsimla že nam pôjdu päťky a zasa si začína kvácať vlasy😁😞

mirka0677
26. nov 2015

@moon123 mne tiež vychádzajúce osmičky spôsobovali bolesť, dokonca niekoľko rokov, takže neverím, že bábo nič nebolí. Našťastie cez deň som malého vedela zabaviť natoľko, aby stále nekňučkal, navyše stále niečo hrýzol, takže si tým ďasná masíroval. Na noc, keď nevedel zaspať, som dávala taký gélik z dm-ky. Zdalo sa mi, že mu to robilo dobre. A keď už bolo moc zle, tak nurofen sirup po odporúčaní doktorky.

mily7
26. nov 2015

Strcit do manducy a nosiť. Ak je kojeny kojit. Cez deň tulit nosiť odpútať pozornosť, v noci tisit, skúsiť homeo. Sú to len prvé zubky bude horsie ešte až pôjde očné a stoličky. Sopel mrzutost to je od zubkov.

juditkaa
26. nov 2015

Nam idu tiez stolicky a maly je cely den uplakany za vsetko mrnci mal aj horucku tak dme boli udr.lebo predtym bral antibiotik.a vsetky vytery boli ok takze davam nurofen na noc urcite a potierame gelikom vecer nevie zaspat a budi sa splacom takze asi vela deti to msju rovnako;(

flipflopi
27. nov 2015
Používateľ flipflopi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od flipflopi.

je to uplne normalne

mizu89
29. dec 2015

Ahojte chcela by som sa spytat ci porucha spanku (zaspavania)moze suvisiet s prerezavanim zubkov.Moj syn ma 14mes. a uz tyzden nedokaze zaspat sam.Musim sediet pri nom alebo ho hladkat a toto predtym nerobil. Myslite ze si na toto zvykol? Lebo raz som ho pekne pohladkala po hlavice ked mi uz driemal na cicke a prelozila som ho do postielky a od vtedy si ziada pozornost-nechce byt sam.Pekne som ho naucila aby sam zaspaval ci cez den alebo vecer.No teraz sa nam to pokazilo.Tak isto ani jest nechce uz tyzden ledva do neho daco naladujem.Ked nam isli zubky tak nejedol max.3 dni no teraz uz skoro tyzden.Teraz nam momentalne idu dolne dvojky.Myslite ze ked mu vyjde zub tak sa nam to vsetko vrati do starych kolaji(hlavne zaspavanie bez maminky)?A este doplnim ked chodime na vikend ku svokrovcom tak tam sam nezaspi musim byt pri nom hladkat ho ale ked prideme domov tak je vsetko tak ako ma byt.

zanet63
29. dec 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

jasne ze moze byt mrzuty z toho