Môže ísť dieťa na očkovanie s plesňou v puse?

carey
16. sep 2015

Boli ste na ockovanie aj ked malo babo plesen v puse? My mame ist zajtra na 1.ockovanie a v pondelok sa mu urobila plesen. Lekarka vravi,ze to nevadoi..ale aj tak rozmyslam ci to neprelozim...

puklica13
16. sep 2015

Osobne by som prelozila... plesen moze byt vdaka oslabenej imunite...ked o tyzden dva posunies nic sa nestane

brisilda
16. sep 2015

Lekarke je uplne jedno co sa stane tvojmu dietatu po ockovani , ona si len splni svoju povinnost ... ulohou rodica je zvazit pre a proti lebo len on nesie zodpovednost za svoje dieta . Pokial viem tak dieta musi byt uplne zdrave ... kuk prib. letak 😉 ... mne tiez chcela doktorka zaockovat dieta aj napriek tomu , ze som jej povedala , ze tyzden dozadu mal kliesta , davali sme robit testy na streptokoka ktoreho mali deti v skolke a + nam brala krv na vysetrenie kedze maly ma dlhodobo zvatsene uzliny .... na drzovku mi dala podpisat papiere , ze suhlasim s vysetrenim a co nevidim stalo tam "matka odmietla ockovanie " 😀 ale inak mame super lekarku 🙂

maminkasisa
16. sep 2015

ja by som nedavala ockovat, dieta by malo byt uplne zdrave, my ked sme chodili ockovat, nas sa lekarka pytala, ci vsetci doma su zdravi, ak bol niekto co len nachladnuti, prekladali sme ockovanie... neboj nic babatku neutecie.... ockovanie si ho pocka...

barbora59
16. sep 2015

Neockovat! dieta musi byt zdrave na 100 perc.My sme tiez prekladali a mame vsetky povinne

govinda
16. sep 2015

Nie, pokiaľ nie je dieťatko úplne zdravé, nedala by som očkovať. Najprv preliečiť a potom očkovať. Aj my sme prekladali očkovanie, ale zaočkovali mi dcérku, až keď bola zdravá.

prevenar
16. sep 2015

na slovensku ? - jasneeeee! aj s pliesnou, horuckou , atopickym ekzemom , astmou, predcasne narodene ...vsetko do radu . lekarka bude ockovat tvoje dieta a podpisanim informovaneho suhlasu ju opravnis ockovat a zaroven prenesies zodpovednost za vsetky mozne nasledky na seba , takze lekarka nebude mat najmensi problem tu "zivu vodu" do nej pichnut.

curious_george
17. sep 2015

@prevenar nehnevajte sa, ale takéto vaše vyjadrovanie... hlavne, že sme na anonymnom fóre, kde si každý môže povedať, čo chce, však?
môžete mať akékoľvek negatívne skúsenosti s lekármi, ale vyjadrovať sa takto o všetkých z jedného vreca len tak je proste primitívne... 😠

nika1082
17. sep 2015

Určite by som dieťa nedala očkovať, pokiaľ nie je úplne zdravé. Je to podľa mňa veľký risk. ☹

jk77
17. sep 2015

Neockovat....
No a na priblble komentare typu doktorke je to jedno...by sa asi ani reagovat nemuselo..... NIkto nenuti, nerozkazuje... najlepsie je hodit hned vinu na lekara... a kde je matka??
Je to na rozhodnuti rodica...

katulienkax
17. sep 2015

Moja doktorka neockovala ani ked som bola ja chora s malou na poradni a vobec nic neprotestovala ona je v tomto veľmi dobrá no a nakoniec ochorela odo mna aj mala tak neviem co by bolo keby zaockovala. Inac to ockovanie sa posunulo nakoniec až o Dva mesiace bo furt bol ktosi chorý a aj antibiotika sme brali nakoniec. Doktorka s tým nemala absolútny problém povedala dokonca ze zdravie dietata je dôležitejšie ako ockovanie. Ona je taká postaršia zrejme už dôchodkyňa a možno preto už to tak neberie vážne

bibistec
18. sep 2015

tak akoze nasa lekarka by neockovala, hovori ze dieta musi byt absolutne zdrave, u nas sa prekladalo koli tomu ze dcerka mala cervenu ritku ( dlho sme sedeli v cakarni a mala otlacene)