Môže sa očkovať, ked idú zúbky?

nikcabb
5. okt 2017

Ahojte baby. Malý mal 5 mesiacov a máme sa ísť druhý krát očkovať. Môže sa očkovať keď nám idú zúbky? v pondelok už mal prvý von a tlačí sa další... Vďaka😉

candii
5. okt 2017

Pri zubkoch moze byt oslabena imunita, ja osobne by som pockala

jankaga
5. okt 2017

Toto picujem prvykrat, ze neockovat ked idu zuby

nikcabb
autor
5. okt 2017

@jankaga ja som tiez citala ze nie kvoli tej imunite tak chcem vediet nejake skusenosti 😉

jankaga
5. okt 2017

Ale vsak dietatu sa prerezavaju zuby az do dvoch rokov. Jasne, ze ked ma zvysenu teplotu vtedy alebo je viac podrazdene, tak by som ocko posunula, ale inak nevidim dovod vtedy neockovat

candii
5. okt 2017

@nikcabb dieta by malo byt 100% zdrave to sa tyka aj zubkov, predsa sa moze vyskytnut horucka, hnacka .. radsej pockat ako sa potom pasovat s nejakymi NU

bibistec
6. okt 2017

Nasa lekarka by neockovala ale su aj take co aj s teplotou nemaju problem

siska53
6. okt 2017

@nikcabb
Nasadit probiotika a pokial nie je teplota.. Ci choroba...Ved detom idu zuby do 3rokov!

tana85
6. okt 2017

ako sa prejavuje, ze mu rastu zuby? teplota, soplik? ak je "len" mrzute a uslintane, tak mozes podla mna. zuby pojdu vzdy nejake, cakala by si snad do 2 rokov. ja som dala tiez smalou dusickou, ale zvladla to super

prevenar
16. okt 2017

ale jasne ,ze moze. kym dieta aspon trosku dycha, tak sa moze. ockovanie je totizto uplne neskodne. potvrdi vam to 99 zo 100 slovenskych lekarov.

nikcabb
autor
16. okt 2017

@tana85 no praveze ma zvysene teploty .. ani ho neockovala doktorka ideme az teraz v stredu... sice ma este teplotky ale len cca 37 max 37,1... ale to uz myslim nebude nejako vadit

aduska121
16. okt 2017

No ak nema ine problemy tak podla mna ano ved zubky mozu ist aj dva roky a dva roky nebude ockovani?

candii
16. okt 2017

@aduska121 zubky predsa nejdu vkuse non-stop 2 roky 🙄

marlenka222
16. okt 2017

Ja som nechala ockovat pri zubkoch (pre rypalky samozrejmze ze zuby idu do 2 rokov akurat ze su obdobia,ktore su pre dietatko narocnejsie a ktore znasa tazsie) a nedopadlo to dobre. Vysoka teplota, celkovo zle. Vracala, plakala,des. Nabuduce uz nikdy.

marlenka222
16. okt 2017

@prevenar ked je ockovanie take neskodne ako tvrdis, preco sa caka niekolko mesiacov medzi jednotlivymi ockovaniami a celkovo vobec na isty vek dietata aby ho mohli zaockovat? Nie som proti ockovaniu ale tvrdenie ze ockovabie pre dieta je neskodne ma dviha z gauca. Asi si nezazila 3 dni teploty 40° a podobne stavy. Ved ked je ockovanie neskodne,preco neockuju uz v porodnici a rovno vsetky naraz?

aduska121
16. okt 2017

@candii no u mojho syna som nevedela urcit kedy mu idu zubky dasna mal stale napuchnute a podliate krvou tazko sa mu prerezavali bude mat dva roky a este posledny mu ide von tak ja len zato

aristka
16. okt 2017

@nikcabb teplota 37az do 37,5 je u takto maleho dietatka uplne normalna teplota ...rast zubkov je fyziologicka zalezitost ,nie choroba a nie je dovod neockovat...
@prevenar ak dietatko dostane polio ,ci zaskrt ,dychat prestane a kludne aj umrie ci zostane dozivotne na UPV ,tie choroby si nevyberaju ci idu alebo nejdu zubky ...ty mas tvoje zaockovane ,tebe sa mudruje neockujte....

olivnik
16. okt 2017

Ja som tiez počkala ked malej isli zuby. Aj dr mi to schvalila.

nikcabb
autor
17. okt 2017

@aristka no len predtym ked sme sli ockovat mal teploty 38.preto sme aj s ockovanim pockali.. ale teraz sa uz ockovat bude poslednych 5 dni ma teplotku v norme 37... dr mi povedala ze bez teplot by mal byt aspon 5-6dni... 🙂

prevenar
18. okt 2017
oravocka
18. okt 2017

@jankaga preklep, ale pekný😂