Môžem 15 mesačnú dcéru kojiť pred odberom krvi?

pimpulienka
8. okt 2011

Mam 15 mesačnu dcerku a rano kojim. Čaka nas odber krvi na imunologiu imumoglobulin..Neviem si vša predstaviť, že jej dam rano len vodičku a šupnem ju hneď do kočika.. Bude to pre ňu dosť stres.Vždy ideme rano po malych procedurkach kojiť. V pondelok budem ešte volať lekarke, len by som chcela vedieť váš názor na kojenie pred odberom. Isto viem, že bude asi plačkať keď sa ráno nenapapame ako vždy..

vejinka
8. okt 2011

nesmie sa jest pred odberom iba voda ale to plati pre dospeleho cloveka ..nie pre babo sak ju nakoj rano jak vzdy a chodte..kto bude skumat kedy papala nikto..takze sa netrap a hlavne ju nenechaj hladovat .. 😉

tinki
8. okt 2011

Bude asi prekvapená, ale myslím, že by ste to zvládli. Ak bude musieť byť na lačno, tak to vydržíte. Vstaneš, oblečieš sa a všetko nachystáš. Potom rýchlo maličkú a šup k doktorke. Odber a už ju kojíš. Bude to rýchlo a určite to zvládnete.. 😉

nelicefo
8. okt 2011

Súhlasím s @tinki v pohode to zvládnete.

kaselka
8. okt 2011

Mojej malej brali krv už 2x a vždy muselo byť posledné papanie do 5:00 hod., odber bol okolo 7:30 inak to asi nemá význam. Neboj určite to malá zvládne i keď u takých malých detí sú tieto vyšetrenia hrozné. Ale čo narobíme, keď to inak nejde 😝

jonas17
8. okt 2011

určite by som nešla s hladným bábätkom...spokojne ju nakoj..ja mám syna diabetika a lekárka nám povedala, že nech sa neopovažíme ísť na nejaký odber nalačno...dokonca aj na darovanie krvi už dnes kážu najesť a sa napiť...tak spokojne tak urobte

nibiru
8. okt 2011

ahoj ja som malu pred odberom normalne kojila a vsetko bolo ok.vtedy mala 6mesiacou v marci nas to caka znovu.tiez si myslim ze to plati pre dospeleho cloveka znama mi vravela ze aj ked sa najes nic sa nestane v poctate na lacno je to ulahcenie prace pre laboratorium v nemocnici ked je urgent.prijem tiez sa nepytaju kedy si jedla.pre istotu zavolaj a spytaj sa kolko pred odberom by nemala jest.

katren
8. okt 2011

nam tiez pred odberom kazala naposledy dat papat o 5,00 a prist na 7,30 na odber 😉 urcite to zvladnete, neboj 😉

katka1981
8. okt 2011

podla mna na imunoglobulin nema vplyv ci niekto je nalacno alebo nie, keby jej brali biochemiu tak vtedy sa nema jest ale ine odbery by nemali vadit.

katrinka8
8. okt 2011

Ak musi ist malicka "nalacno", tak kludne jej mozes dat rozok - ale len sam, bez masla, bez vsetkeho, len taky suchy. Takisto mozes dat nesladeny cajik. Toto neskresli vysledky. Takto mi to poradila kamaratka, ona je pediatricka a ma tiez male dietatko a tiez uz riesili odbery nalacno. My sme tento problem riesili pred 2 tyzdnami, dcerka mala tiez vtedy 15 mesiacov a tiez musi rano dostat svoju davku MM 😀 Nakojit dcerku mozes tak asi 3 hodiny pred odberom. U nas ten rozok zabral, trosicku si mala pomrkala, ked vstala, ale hned ju to preslo. Takze sa neboj.

pralinka25
8. okt 2011

no ak kazali na lacno tak na lacno treba. asi vedia co treba a podla toho kazu. ak ti povedali ze nema jest a ty ju nakojis zbytocne to skresli a cele trapenie nema vyznam. ja som bola na odberoch so synom ked mal 6 tyzdnov prvy krat a musel byt na lacno a ked to zvladlo 6 tyzdnove babo potom trojmesacne, 6 mesacne, 8 mesacne 10 mesacne a rocne dieta a to sme este cestovali na odbery vyse hodiny tak myslim ze tvoja malinka to zvladne. pre jeden krat. rano jej das aspon vodicku.

andrejka1974
8. okt 2011

treba sa spytat ci musi byt nalacno niekedy moze byt aj na kojena a nevadi to zalezi od odberu to ti poradi len ten lekar co robi odber