Môžem dať zaočkovať dieťa neskôr?

erienka
26. aug 2013

O tyzden by som mala dat dcerku ockovat. Na zaklade toho, co viem, som sa zatial rozhodla nedat ockovat. Je vsak mozne ockovanie absolvovat neskor, pokial sa z nejakeho dovodu tak rozhodnem? Dakujem

wolzuzana
26. aug 2013

Ahoj Erienka, ja som maličkého dávala zaočkovať neskôr. Normálne som sa s doktorkou dohodla a ona to akceptovala. MMR očkovanie som úplne odmietla a doktorka bola skvelá. Napísala do karty dôvod a ja som to podpísala a bolo. Žiadne útoky, či výčitky a vyhrážky...

vavrenka
26. aug 2013

@erienka zavisi od lekarky. ockovaci kalendar sa oficialne da posunut, ak ma podla odbornika dieta na to zdravotne dovody. ja som to tak chcela urobit, aby osm si mohla riadne rozmysliet, ci oskovat a ci nie, a proti comu. ale vzhladom na postoj, reakciu doktorky som sa musela rozhodnut rychlo a nedla som ockovat vobec. a som rada 😉

andelok
26. aug 2013

@erienka Urcite sa to da, ale musis sa zmestit do urcitych intervaloch urcenych zakonom. Napr. mozes dat zaockovat urcitu vakcinu v rozmedzi 6-9 mesiacov dietata a pod. (to hovorim len akp priklad). Myslim, ze napr. prvu davku MMR je nutne dat do 18 mesiacov, kamaratka to odlozila do 24 mesiacov a nie je problem.

tretiastvrta
26. aug 2013

Áno, da sa ockovanie posunúť, myslím však, že aspoň prvá dávka povinného ockovania by potom mala byt poskytnuta do veku 1 roka, no nie som si na 100% v tomto istá. Ja som posunula ockovanie, tiez som sa chcela rozhodnúť, no bolo to nakoniec len o necelé 2 mesiace. Lekárka mi vyšla v ústrety.

mirka_aa
26. aug 2013

to by aj mna zaujimalo...sestra nedala zaockovat MMR vakcinou nacas,ale pred nastupom do skolky ked mal syncek 3roky zvazovala ze da,ale lekarka nechcela,ze nech si zisti na RUVZ ci moze,a ak tak nech donesie nejake potvrdenie ze moze,ze ona nezaockuje na vl.zodpovednost s takym omeskanim... aa ja tiez zvazujem ze by som dala priklad len hexu pred nastupom do skolky,lekar vravel ze vraj radsej neskor ako nikdy samozrejme ze on ma v neockovani nepodporuje,ale vraj si budem musiet vakciny hradit sama,ale neviem co je na tom pravdy,lebo on uz toho nataral...

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
26. aug 2013

@andelok na okraj veci - ziadne datumy nie su vymedzene ziadnym zakonom. su jedine v ockovacom kalendari , ktori nie je zakonom ^^

len teda , aby sa chapalo ,ze vyzadovanie "povinneho" ockovania , je podla nasich zakonov absolutne nelegalne / protizakonne.

andelok
26. aug 2013

@prevenar Aha, tak dakujem za info...my neockujeme, tak sa v tom asi moc nevyznam ☹ toto mi povedala pediatricka tak som chcela poradit,

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andelok
26. aug 2013

@prevenar Budem si to pamatat, vdaka 😀

prevenar
26. aug 2013

@andelok 😉

mariuskaa
27. aug 2013

@prevenar ak aj klamstvo nie vždy naschval. Oni sa to vôbec v škole naučili.
Kamos v USA skončil medicínu minuly rok a oni mali 1 lekciu k ockovaniu. Nemá potuchy!! Predstav si potom tie staré ročníky. 😔 smutne.
Medicína (takisto ako účtovník....) sa musia dozivotne samovzdelavat. Veľa čítať... Rozširovať si obzor. ...
Niektorým lekárom aj čo niečo vedia alebo tušía ide o peniaze a zakryvaju si oči len za cieľom zbohatnenia.
To je to iste ako väčšina profesoroch na výškach. O praxi ani sajnu, hlavne ze biflit poucky! 😀

erienka
autor
27. aug 2013

@prevenar dakujem za odpoved. Nastastie mame doktorku, ktora sa ma sama spytala, ci chcem alebo nechcem ockovat a ked som povedala, ze asi nie, nenamietala ani jednym slovom

terezka1947
27. aug 2013

@erienka ja som ockovanie prekladala,lebo sa mi syncek nezdal uplne fit asi 3x....takze par mesiacov....sice lekarka zurila,ze vymyslam,ale ja ho vidim kazdy den a viem ci jealebo nie je vo svojej kozi.

prevenar
27. aug 2013

@erienka tak to je potom super 🙂 ..cize mas lekarku kt. patri medzi to 1% pediatrov 😉 tvojej lekarke gratulujem k zdravemu rozumu 🙂

este ak by ta nahodou zaujimalo nieco ohladom rizik ockovania tak tu najdes info. > https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/

prevenar
27. aug 2013

@mariuskaa

jasne to je mozne ..proste dostanes zlu informaciu z nevedomosti ..avsak z hladiska pacienta je vysledok - ci naschval / nie naschval stale rovnaky a to ,ze mu bola podana nepravdiva informacia . dovody ,ze preco dostanes 100% informacii o ockovani od pediatra nepravdivych su v podstate irelevantne 🤐 ..hlavne v pripade ked ide o vela ..casto o vsetko (z hladiska zdravia dietatka ☹ )

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evatko
10. sep 2013

My sme ockovali dnes po 1x- 17 mes.... a jasne, ze vakcinu hradi poistovna

simik2309
5. nov 2013

@fidka79 chcem sa opytat, nemali ste s toho nejake problemy? Lebo aj mi zvazujeme, prve sme dali ockovat a od vtedy ma hrcku na krku ktora nemizne.. teraz mam obavy dat ockovat druhe, ale doktorka sa vyhrazala nejakym nahlasenim a pokutou..

cicimon
17. nov 2013

@prevenar mozem otazku mimo temy - mozu mat vakciny jedneho druhu ale rozne sarze - napr prevenar- roznu silu? ze v state A sa ockuje 3x a v state B 4x? neveim ci je tu vhodna tema, prip by som mala otazku aj do IP ak mozem...

kbeata
18. nov 2013

@cicimon na tu prvu otazku neviem,ano v cechach sa dava tusim aj 4 davka hexy,ale pravda je ze na slovensko sa distribuju ine vakciny,ako napr.do nemecka,japonska..
ja si to prirovnavam a chapem tak,ze trebars rakusky lidl ti ponuka iny tovar ako slovensky,tak aj billa 😉 no to som teda dala prirovnanie... 😀

elizita
20. júl 2015

@prevenar vo vyhlaske 273/2010 je napisane, ze ocko sa robi v 3., 5. a 11. mesiaci zivota.. z toho mi vychadza, ze ked dam malu zaockovat v 13.tyzdni, tak uz ma 4.mesiac zivota, takze uz porusujem vyhlasku...nie?

prevenar
20. júl 2015

@elizita ..ano uz porusujes vyhlasku 😉 ..ale zas z akeho dovodu by niekto chcel dat zaockovat dieta pri dnesnom pristupe k informaciam, tak tomu uz nerozumiem nijako 😵

t_a_t_i_n_k_o
28. júl 2015

@prevenar
Chlapík má malého synka okolo 2 roky. Syn dostal nejaký ekzém a stále chodia po lekároch. Na otázku, či dal zaočkovať odpovedal že, "iba povinné", potom sa priznal, že on nechcel dať, ale jeho partnerka chcela.
Ľudia sa nevedia zobudiť. Veď očkovanie je úplný BRUTUS, tichá genocída na ľuďoch. Sedem veľmi ťažkých ochorení priamo do malého krehkého telíčka, ktorého imunita sa len začína vyvíjať. BUM, a nastane šok, niektoré detičky ostanú autistické /1 z 50 detí./, iné majú rôzne poruchy, ktoré sa očkovaniu neprisudzujú, ako ekzémy, neustálu chorobnosť,stratu pozornosti, alergie a pod. A ľudia to považujú za normálne mysliac si, že to pomáha.Mnoho ľudí si neche priznať, že urobili chybu keď zaočkovali dieťatko.... 🤐

elizita
28. júl 2015

@prevenar tak potom nechapem ich odporucany ockovaci kalendar podla ktoreho je prve ockovanie 3.-4. mesiac... to sa velmi s vyhlaskou nezhoduje

prevenar
28. júl 2015

@elizita neviem a nejak ma to vlastne ani nezaujima 🙂 ..kto ockuje, nech si to nastuduje.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz