Môžem odmietnuť povinné očkovanie dieťaťa?

luciferkax
6. dec 2011

Ahojte. viem, že je tu veľa maminiek, čo ônedali očkovať svoje dietky. Chcela by som odmietnuť očkovanie - tretie dávku povinného plus MMR. P o prvých dvoch dávkach sme mali tri dni teploty, a bojím sa toho, pretože tretia dávka je vraj najhoršia.. a MMr nechcem ... Len neviem, aký spôsob odmietnutia zvoliť, aby nám neprišla vysoká pokuta, ktorú nemám z čoho zaplatiť :/ ako ste to riešili? Resp. platili ste? môžete aj do IP

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
12. júl 2018

@peter952 tato studia sa zamerala prave na mmr vakcinu. Ak chces, najdes aj studie na ine vakciny ci neocko vs. Ocko (slovensku tazko ale je ich kopec americkych, anglickych a medzinarodnych) - autizmus nie je "lahka" choroba, ze sa da vyliecit a vsetci su hr hr zarobime na tom lahko a rychlo - prave opak je pravdou...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
12. júl 2018

@peter952
tak pozor petuldo lebo neockovanie a ochorenie je ako jednosmerny listok, ak sa nieco poserie, cesty naspat uz niet. 😉

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
12. júl 2018

@peter952 no ake zdravotnicke studie sa na sk uz len robia🤔🤔🤔 zvacsa je problem vo financovani a tak to preberu zvacsa kolegovci zo zahranicia. Ocko vs. Neocko sa da porovnat medzi roznymi krajinami, ale kedze tam zasahuju este veci z inych sfer, nie su vysledky relevantne ako z jednej krajiny. Relevantne zdroja mas z usa, kedze ockovanie u niektorych skupin obyvatelstva nie je povinne.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
12. júl 2018

@peter952 tak som si len tak zhruba mrkla napr. Na amishov. Vo vseobecnosti sa vyskytuje 1 pripad na 10 000 deti. Amishi maju vseho vsudy 270 000 ludi= 27 pripadov autismu. Len komunita amishovcov v lancester county zije 100 pripadov autizmu- od malych po starych s tym, ze starsia generacia bola MOZNO ockovana. Oficialne scitanych deti (neocko) s preukazanym autizmom som nasla cca. 15 pripadov, s tym, ze nie vsetky komunity vpustia ludi zvonka. Takze odhadom urcite nie je 100 nasobne nizsi, i ked sa to tak javi- kedze pri tom pocte ludi tam ani nema byt viac najst...

yanni
12. júl 2018

@peter952 V zahranici tych NIKDY neockovanych autistov poznam dokonca niekolko osobne.

yanni
12. júl 2018

@moonlight1210 Ja som za ockovanie ale s rozumom. Hexu maju vsetci, MMR nie. A Jemen mame coby kamenom dohodil, dokonca sa nas snazia zbombardovat. Obcas to v noci len ta "piska" na oblohe. A za tri roky po nejakych osypkach v celej krajine ani chyru ani slychu. Zdravy jedinec zvladne ale osypky bez vaznej ujmy na zdravi.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
12. júl 2018

@peter952 vsetko si dohladaj- ja som v rychlosti presla asi 20 relevantnych straniek a vyhladala info- nikto ti predsa neda informacie na striebornom podnose... najdi kolko je pocet ludi vs. Priemer ochorenia u ockovanych vs. Zistene ochorenie +/- vek +/- ockovania a mas cca. Informacie, o ktore sa vies opriet...

mirien22
12. júl 2018

@peter952 ešte raz, naozaj nemám čas niekomu vypisovať na koňa, nie to ešte nejakým “expertom”. Však si sám urob prieskum. Deti s autizmom sa väčšinou združujú v určitých komunitách, stačí tam prísť, rozdať dotazník a vyhodnotiť ho. Môžeš preraziť ako expert č.11 🤭😉 A potom nás všetkých môžeš informovať o záveroch, na tie sa rada pozriem.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
12. júl 2018

@yanni tiez neockujeme vsetko, co pride pod ruku. na kazdu blbost. len povinny zaklad.
ostatne len v pripade, ze si to vynutia okolnosti. ked sme sli do strednej casti afriky, tak povinne ockovanie sme absolvovali (bez neho by nas ale ani nevpustili do krajiny).

jemen som spominala preto, lebo minuly rok som tam petra posielala dokazat jeho presvedcenie o ockovani zivym virusom priamo u zdroja (to vyzdzvihuje ako najrozumnejsi variant ockovania - priamo sa ist nakazit). ale tam vtedy konkretne na choleru.
tak ako ho teraz posielam zas na osypky do michaloviec, ale aj michalovce sa mu stale zdaju daleko.

@peter952 Totiz vazne nez. ucinky virusovych ochoreni sa prejavia az pri vyssom pocte chorych, teda az ked sa to spusti vo velkom okruhu...to nema chybu... 🙂

btw., ... a Boh vie co vymyslia POzajtra... (ale to uz je len stylisticke doladenie, to mas odomna zadarmo).

fantaghiro21
12. júl 2018

@sofia2008 co je to "skoro epilepsia" 🙂

yanni
12. júl 2018

@moonlight1210 tak to ma byt. ela dial ockuju alava nehlava vsetko mozne. Zdravemu jedincovi fakt ze rota atd. netreba.

Ano, mas pravdu. My sme pri podavani ziadost na ID v Saudi tiez museli preukazat, ze urcite ockovania mame. Polio bolo provinne. Dost sa tam vyskytuje. Ale poznam tam ludi, ktori v zivote neboli ockovani a nikdy nic neschytali. A to je fakt ze spinava krajina.

PS.Petra ber s rezervou. To uz ej fanatik.

fantaghiro21
12. júl 2018

JA tak žasnem nad blbostou ludi...

moonlight1210
12. júl 2018

@yanni robim si z neho srandu.
nie je to pekne, ale ked jemu to tak pekne skrabka ego, ze ked ho napadaju, tak je velky.
ja viem, ze je to maly usliapnuty chlapik, ktory by chcel v realnej spolocnosti zaziarit, ale je ignorovany. zdalo sa mu, ze na vlne antivakcinacneho hnutia by mohol zaziarit (je to bez zodpovednosti, staci predvadzat zapal a to vsetko z pohodlia domova od klavesnice - zlata bana), ale ani to mu nevyslo a obdivovany guru sa nekonal. tak aspon z casu na cas zdoraznuje, ze to prave on doniesol domov nove idey a donutil rodinu neockovat (aspon tu cast, s ktorou zije pod jednou strechou, sirsiu rodinu nespomina).
ked mu neprsi, aspon kvapka.

yanni
12. júl 2018

@moonlight1210 😂😂😂😂😂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bokorka
5. jún 2020

Dobrý deň je tu prosím mamička ktorá dala dieťatko neočkované do školky?

evittam
5. jún 2020

@bokorka Ano. A urcite nie som jedina.

bokorka
5. jún 2020

Viem že zákon uz platí o očkovaní.len sa bojím čo bude máme 7 mesiacov školka ešte ďaleko ale predsa čo ak mi ju nevezmú záleži aj od dr viem ale mám strach.nedám ju očkovať ale čo ďalej len čítam o postupoch ale reálne som takú mamku nestretla čo by mi povedala svoju skúsenosť.dúfať že si v školke nebudú pýtať potvrdenie o očko je pre mňa neistota.ďakujem

evittam
5. jún 2020

@bokorka Aky zákon?

zooeynka
5. jún 2020

@bokorka pravda je, ze zatial nikto nevie ako to bude v praxi prebiehat. Vela zavisi od riaditelky aky ma ona pristup, vela sa od toho odvija.

bokorka
5. jún 2020

@evittam našla som od januára 2020 pokutu už zrušili.myslela som to tak že musí byt očko keď pojde do školky.nebojím sa pokút ani podobne len či mi ju vezmú do školky.ak nie musím to riešit inak preto som sa obrátila na vás mamky či máte skúsenosti...

bokorka
5. jún 2020

@zooeynka práve toho sa bojím ak sa to stane či nájdem školku kde mi ju vezmú...doma ostať nemožem

zooeynka
5. jún 2020

@bokorka neviem o tom ze by schvalili na svk zakon o tom ze neockovane deti neprijmu do skolok.