Mumps, rubeola, osýpky. Dať, či nedať očkovať?

miskovapetka
18. aug 2012

Mame ist na ockovanie MMR vakcinou,mam z toho vsak obavy, prvy maly znasal ockovanie dobre aj preockovanie, no od prvej davky MMr vakciny je dost casto chory,hlavne anginy a priedusky mame stale.. teraz mame ist na ockovanie s druhym malym a ja mam z toho obavy..rozmyslam nad tym, co robit ked je to povinne ockovanie a ja ho nechcem dat ockovanie? Poradte

slniecko77
19. aug 2012

@hajanka nuz aj take veci sa stavaju, ze ludia maju na vec iny nazor 😀

miskovapetka
autor
19. aug 2012

@hajanka ja sa nechcem natahovat ani nic, ja chcem poradit a poznat nazor ostatnych....to je vsetko...

hajanka
19. aug 2012

@slniecko77 v pohode, ja vam ho neberiem, robte ako myslite ....

miskovapetka
autor
19. aug 2012

@rose1988 ved prave...my sme tiez stale na pochybach...jja tiez niesom zastancom kadejakych "pofidernych prevencii" .... ale clovek stale vaha...ved ide o nase deti...a kazda mama chceme pre tie svoje len to najlepsie

miskovapetka
autor
19. aug 2012

@xlucia uplne normalne, ale ba zabudla som dopisat este cierny kasel a zasrkt...ale ziadne osypky, ruzienka, priusnice, kiahne, pneumokoky, rotavirusy, ziadna zltacka, chripka atd.atd.... jednoducho nie a inak na preockovani proti tetanu som uz ani ako dospela nebola...a ani sa nechystam...

vvrka
19. aug 2012

ahojte, precitala som celu tuto temu, lebo ockovanie momentalne intenzivne s muzom riesime. syncek mal zatial iba jedno ockovanie, to druhe odkladame uz mesiac, lebo ma kasel, a ja som sa postupne, ako to vsetko citam, rozhodla, ze ho uz dalej ockovat dat nechcem. chceme s muzom zistit este dalsie informacie, hlavne to, ci sa daju choroby, proti ktorym sa ockuje, v poriadku zvladnut - bez nasledkov a velkych rizik. prosim, poradte - @hajanka, @anjelicek26

andrejka1974
19. aug 2012

ja napisem troska iny priklad. moj syn ktory ma teraz 12 rokov , ked mal 15 mesiacov chytil pneumokoka, vtedy sa voci nemu este neockovalo, jeho reakcia na tohto pneumokoka bola strasna ,v priebehu 2 dni sa mu zacali po celom tele tvorit purpurovo cervene flaky , vobec sme netusili, co to moze byt , okamzite nas prijali do nemocnice s diagnozou praskanie ciev ,zacali mu praskat cievy nastastie tie mensie nasadili mu kortikoidy a nam povedali uvidi sa do rana ci zaberu lieky ak nezaberu zomrie vykrvaca asi si viete predstavit aka bola ta noc strasna my bezradni a lekari tiez netusili ako to skonci ale my sme ten boj nastastie vyhrali a naozaj nevaham ockovat deti mam ockovane vsetky so vsetkymi povinnymi ockovaniami

minewka
19. aug 2012

Ja som dala, Alica to zvládla úplne bez problémov - každé jedno očkovanie, nielen MMR - nemala absolútne žiadnu reakciu - ani teplotu.

minewka
19. aug 2012

A ešte dopíšem - nemala žiaden špeciálny režim po očkovaní, žiadne preventívne antipyretiká, v deň očkovania sme normálne išli von, ako vždy, robila čo chcela, žiadne moje úzkostné stavy prenášané na ňu, od malinka otužovaná, zdravé budovanie imunity, žiadna prehnaná sterilita a čistenie v domácnosti ani inde, každý deň vonku, bylinky v kúpeli, med, bylinkové čaje... (teda žiadne umelé vyhýbanie sa "alergénom". Možno zavážilo aj to 🙂

minewka
19. aug 2012

@miskovapetka drvivá väčšina detí, ktoré začnú chodiť do škôlky - začne byť oveľa viac chorá, ako bývala, je to normálny prejav zdravia, detská imunita nutne potrebuje aj toto "škôlkové" obdobie, na to, aby správne fungovala, musí sa stretávať aj s chorobami a dieťa musí aj ochorieť... len treba dbať, nech dieťa v tomto období nedostáva zbytočne atb.

minewka
19. aug 2012

@miskovapetka ešte dočítavam postupne - lieky typu ibuprofen sú poriadne svinstvo podľa mňa, ľudia ich berú ako lentilky, dávajú deťom, mali by byť na predpis. Rozhodne by som uprednostnila lieky na báze paracetamolu. Čo môže spraviť ibuprofen so žalúdkom už tu niekto veľmi presne napísal.

gubcikova
20. aug 2012

@rose1988 vitaj v klube.moja dcérka po očkovaniach ostala strašne živá priam až hyperaktívna.vtedy som bola taká že som dávala nurofen,panadol.od našej pediatričky ešte v karte máme napísané vrtuľa v riťke sa nezastaví,od zeme ju neni vidno,ale hlas má dobrý 😀

gubcikova
20. aug 2012

naša pediatrička sa zaoberá homeopatikami.uprednostňuje ich pred atb.a poradila mamičkám(a nám už po než.účinkoch) homeopatika thuya.5guličiek ráno deň pred,v ten deň a deň po.my sme ich malému dávali na hrče na stehnách a vidím rozdiel.s jednej čo mal 2x2cm je teraz gulička ako hrášok a s druhej ktorá bola 7x3cm je teraz 3x2cm

gubcikova
20. aug 2012

@minewka moja svokra je taká.tá pchá do seba ibalgin a ibuprofen jak lentilky a teraz sa začala stažovať že už jej nezaberajú(no hádajme prečo)ja uprednostňujem už fakt ked ma čosi bolí (ako momentálne zub)panadol novum.a raz som aj čítala článok s názvom -ružová pilulka-jeden deň vám pomôže na druhý vás môže zabiť

miskovapetka
autor
20. aug 2012

@minewka tu neslo o tie choroby zo skolky, ani o ten ibuprofen...islo len o princip, ze som napisala ze dieta zacalo malo oslabenu imunitu, po tom, teda resp. v kratkkom obdobi po MMR vakcine...lenze ja nemozem 100% potvrdit ze ta oslabena imunita bola z ockovania ale tak isto to ani vyvratit...len tvrdim ze bolo viac faktorov na to,preco mohlo byt moje dieta castejsie chore...a dalsia vec ani neslo o ibuprofen ci paracetamol...islo skor o tom, ze par osob napisalo ze v ziadnom pripade sa nesmie podat liek na znizenie teploty, ked je dieta ockovane....ani v pripade ze ma vysoke horucky...co je vsak dobra blbost, pretoze ked ziadny "domaci" recept na znicenie vysokej horucky nezabera,tak jedine co moze matka urobit je,ze poda lieky na znizenie tej teploty...tak som sa snazila vysvetlit,ze nemozu tvrdit ze sa to nesmie, pretoze aj lekari to odporucaju pri vysokych horuckach... asi by som len tak z cista jasna zo srandy dietatu nedala cipky od teploty keby to bolo zivotu ohrozujuce,ako to tu niekto prezentoval

minewka
20. aug 2012

@miskovapetka ok, čítala som tvoj príspevok, kde si písala, že odkedy išlo dieťa do škôlky je stale choré - tak len k tomu píšem, že je to normálne, plus tu niekto písal, že dieťaťu dáva ibuprof. , nie paralen.

A jasné, že ak domáce metódy nezaberaju , treba dať liek, horúčka je "normálna" len do určitej vysky, potom je patologické. To si len niektoré mamky myslia , že v zabaloch objavili teplú vodu. (Píšem z mob., preto tá miestami chýbajúca interpunkcia)

sorciera24
20. aug 2012

@miskovapetka popravde, ak by moje dieta malo taku vysoku horucku p ockovani, tak utekam asi k lekarke.....inak neznizujem....ja vlastne nikdy neznizujem horucku do 39 liekmi...

sorciera24
20. aug 2012

@miskovapetka tato pani dr. ma na to takyto nazor (stoji za precitanie🙂 http://www.mamanamaterske.cz/clanky/zdravi/ocko...

miskovapetka
autor
20. aug 2012

@minewka ja viem ze je to normalne...nieje ani prve ani jedine a ani posledne dieta ktore je v skolke casto chore...ale islo o to,ze niektore mamicky to hned pripisovali ockovaniu...ale ja som si nie ista ci to bolo prave tym ockovanim

besito
20. aug 2012

hm, tak tato informacia, ze dietatu pri horicke po ockovani nepodavat paracetamol, ma sokovala 😲 nasa pediatricka mi pri vsetkcyh ockovaniach mojich 2 deti vzdy dopredu povedala " ak nahodou bude mat horucku, kludne dajte panadol", tak som tak aj urobila, kedze viackrat tu horucku mali.... 😖 to uz je fakt sila, ked ako matka verim lekarke, ktora je inak velmi fajn clovek, a pritom jej rady ohrozuju zdravie mojich deti 😒 a to si myslim, ze vacsina lekarov odporuca podobne, a mnohe mamicky podla toho postupuju...keby som tu nenarazila na tuto disusiu, tak pri tretom dietatku to urobim opat, s vierou, ze ved robim to najlepsie, co mozem...

miskovapetka
autor
20. aug 2012

@sorciera24 ja dietatu tiez nikdy neznizujem horucku ale pocas ockovania nam dr. povedala ze v pripade vysokej teploty mam podat lieky na znizenie teploty, tak ked mu v noci vystupil nad 39, tak samozrejme ze som mu dala lieky, a nechapem na co sa vobec o tom bavime, pretoze na slovensku plati co lekar to ine pravidlo...takze je to uplne jedno, samozrejme ze si nenecham dieta horuckami priviest az ku krcom...a tak isto som znizovala horucku aj pre skoro 7 rokomi prvemu synovi a je tu a je zdravy....a nikto ma vtedy za to neodsudzoval ako teraz...nechapem taketo postoje

miskovapetka
autor
20. aug 2012

@sorciera24 a ano citala som, a je tam veta.. " ked podat tak ibuprofen"...takze neublizi dietatu po ockovani pri vysokej teplote...

chovancova27
20. aug 2012

Ja nedávam MMR, ostatné bohužiaľ máme, rozbehli nám celkom slušný atopický ekzém... MMR nedávam lebo malý má alergiu na vaj. bielok, táto vakcína ju obsahuje, naša dr. mi oznámila že to nieje dôvod neočkovať, pritom v príbalovom letáku som si pekne našla, že táto alergia je kontraindikácia... neskôr si to nechala prejsť hlavou a asi ozaj usúdila že je to na jej hlavu priveľké riziko, tak mi zavolala, že to očkovanie mám aj tak dať, že ona si MYSLí, že sa malému nič nestane. No ALE ona by ho nezaočkovala, ale by nás poslala na Kramáre, kde ho zaočkujú a budeme čakať čo sa stane. Skoro som odpadla po tomto telefonáte...

sorciera24
20. aug 2012

@miskovapetka ja skor apelujem na paracetamol...lebo ten vacsinou odporucaju nasi lekari rad radom a ten moze narobit skodu...a. ved pisem, ze nad 39....do 39 neznizujem 😉

sorciera24
20. aug 2012

@chovancova27 popravde, by som okamzite odisla od takej dr. .....takisto, ked je dieta alergicke na orechy, ci penicilin...tak asi mu ho nepodas....ty brdo, ti doktori nemaju hanby, alebo su fakt hlupi....ze budeme cakat , co sa stane..... 🤐 🙄

chovancova27
20. aug 2012

@sorciera24 no ku podivu je to jediná dobrá doktorka v okolí 100 km... tiež ma prekvapila týmto svojím postojom:(((

sorciera24
20. aug 2012

@chovancova27 tak asi az taka dobra nebude 😖 a co si jej na to povedala?

miskovapetka
autor
20. aug 2012

@sorciera24 no vsak ja som tiez pisala ze do 39 urcite po ockovani teplotu neznizujem az ked stupne vyssie a podavam nurofen sirup... pri horucke pri chorobe podam cipky ak sirup nezaberie ale po ockovani len nuforen sirup alebo ibalgin baby sirup...takze neublizujem nijako malemu...

chovancova27
20. aug 2012

@sorciera24 nic, nemala som slov, len som znova odmietla toto očkovanie.

anjelicek26
20. aug 2012

@chovancova27 - fuha to je teda skvela lekarka 😖 Ale ja mam tiez velmi dobru pediatricku az na par exotickych prvkov, ktore dala za posledne roky je to ok. Suhlasime vo vela veciach a v tom zvysku (prikrmy) si urobim po svojom. Nastastie nikdy na mna netlacila, len odporucala.