Nebojíte sa MMR očkovania?

pimpulienka
4. sep 2011

Čaká nás v oktobri, ale mam fakt dosť strach..Doteraz sme boli klop klop klop bez priznakov aj vďaka homeopatii,ktorú som podavala, ale tohto sa bojim. Ake mate skusenosti s tymto živym typom vakcinácie?

aristka
29. sep 2017

@marteenka a este nieco ,to ze lekar povie ,ze nieco trva dva tyzdne ,plati ak zaberie konzervativna liecba ,lekar nie je jasnovidec ,aby vedel ,ci to zaberie a kazdy normalny clovek vie ,ze ak ma pocit ,ze ani po par dnoch nie je mi ani trochu lepsie ,ci dokonca sa zhorsi symptomatika idem v hociktotej hodine na pohotovost ci urgent ,ved preto asi tieto institucie existuju.

aristka
29. sep 2017

@marteenka preco mas pocit ,ze tu mamicky nemaju odzite ,len neockujuce ste mudre a vsetko viete ....ak ma tvoje dieta syndrom bieleho plasta ,co je asi dedicne vo vasom pripade ,sa modli aby nedostal napr.choroby preventabilne ockom a niektore aj opakovane ,pretoze potom u lekara budete ako na beziacom pase a este sa budes modlit ,aby ti neumrel na napr.degeneraciu mozgu po osypkach.

marteenka
29. sep 2017

@aristka manzel mal 10rokov dozadu operovany slepak. Podla mna doktor ktory posle domov pacienta, Ktory ma tyzden take krcenie je normalny. Mohla ho aspon do nemocnice poslat nie domov, ze je v poriadku. Docent co muza operoval povedal, ze ma riadne posinuty prah bolesti, veaj normalny smrtelnik by umerl od bolesti. Ale to je jedno. Doktorka poznala jeho predosle zdravotne komplikacie a aj tak to zanedbala.

marteenka
29. sep 2017

@aristka ano, bol aj na pohotovosti, poslali ho ako zdraveho simulanta domov.
Akoze nebola by som nahnevana ale len sme behali tyzden a pol po doktoroch a aj tak nikto nic nezistil. 3 nezavisli lekari neboli schopni pobedat mu ze ide o ileus, ked musim to napisat aj doktor Google ti pri napisani krce, zvracanie, zastavene plyny vyhodi hned ze Ileus.

Inak ty pracujes v zdravotnictve vsak? :D

aristka
29. sep 2017

@marteenka ileus ma v pociatkoch take iste priznaky ako viroza ,ci meteorizmus ,dietna chyba ....ti hovorim ,ze aj chirurg by mal problem a svihli by mu degan ....zdravy mlady muz a bum ileus ,nie je az tak zasta vec a keby mal hned uzavrete crevo ,bud si ista ,ze tolko dni by nevydrzal a urcite by skoncil s peritonitidou ...teraz treba riesit preco sa mu to stalo a hladat pricinu ...

marteenka
29. sep 2017

@aristka a este k tvojmu syndromu. Povedz mi, ktore 2rocne decko si necha dobrovolne s usmevom narvat hadicku do nosa. A este l tomu dieta, ktore ma podozrenie na autizmus a nedovoli nikomu sa jeho dotykat.

aristka
29. sep 2017

@marteenka mne si stalo ...vysvetlovanie ,postoj rodica a dieta autictickeho spektra chytis a supnes ...to dieta sa boji hocicoho a nielen z ludi ,ktori sa ho chytaju a nemusia mat ani biely plast.

adsumus
30. sep 2017

@marteenka prečo by sme nemali mať odžité, predstav si, že aj ja poznám dobre človeka, ktorý má problémy s črevami ale nebudem teraz kvoli tomu očkovať dieťa? aký to má suvis? vezmi si komplikácie chorob ako su osypky alebo teraz ked sa nebudeme očkovať rubeola v tehotenstve, ja to nepotrebujem aby sa mi vnuča nakazilo ešte pred narodením slepé alebo s chorým srdiečkom, pretože ludia sa nechaju zmagoriť sprostosťami na nete. a zbytočne pretože stačí len trochu pohnuť rozumom, načítať si veci, zistiť, že ludia klamu len taký fukot na alternatíve namotávaju nezmyslami, nepodloženými, zodpovednosť nenesu, zbalia peniažky a hihihi. a čo to je za dieta ta gaps, vylučiť cukor a muku, objavila ameriku, kurzy predáva za tisíce dolárov aby si sa mohla stať Gaps propagátorkou, syna tak vyliečila z autizmu. Všetko toto je bizmis a nič viac, preto sa velmi čudujem ludom, ktorý odmietaju vakcínu za pár dolárov s tým, že to je biznis a potom si kupia šarlatanstvo za tisíce. umývať si zuby s olivovým olejom, to je aký napad? a čo mi celkom chýba su vedecke dokazy, ktoré teta mohla svetu ponuknuť, že vie takto liečiť autizmu ale akosi stále nič.

marteenka
30. sep 2017

@adsumusaky to ma suvis? vidno, ze si knihu necitala. Ked mas poskodene creva, tak ti prepustaju toxiny s jedla do tela. A ak ma syn chytit osypky tak nech ich chyti, podla mna vsetky media z toho robia velke halo ako zo vsetkeho co potom ludia ako vy pekne papaju. Radsej prekonat osypky ako mat doma syna autistu pripadne cloveka u ktoreho sa rozsiria autoimunne ochorenia, vtedy si mozes uz naozaj piskat. A tym ze vylucis zo stravy cukor (ktory vies nahradit ovocim, medom) a muku, spravis dobre len pre svoje telo. A ked ide o to, co nacitas, uprimne ako ty mozes vediet, ze to co sa ti dostane do ruky co precitas je pravdive? Lebo americki vedci zistili? To by si musel byt sam vedec a rozumiet sa do problematiky. Tolko mudrych viet tu uz bolo, ktore sa zdaju presvedcive, ale nic z toho nemusi byt pravda.
Okrem toho ma moj syn ekzemy, to bolo preco som ho nedala mmr ockovat (ani pediatricka mi ho nechcela, vraj aj sa mu koza upokoji). Lenze sa neupokojila, tak sme patrali co by mu mohlo pomoct, a predstav si, prave tato dietka bezmucna, bezmliecna docielila, ze stare ekzemy miznu a nove sa neobjavuju. Suseda ma syna, ktory trpel od narodenia ekzemami ale riadne mokvajucimi, nosili ho doslova v kazajke lebo sa skriabal po celom tele. Chodili rok po doktoroch po celom slovensku a predstav si, ziadny normalny doktor mu nepomohol, prave alternativna medicina a uprava stravy mu zlepsila stav. Kamoskina znama ma syna s aspergerom a predstav si, ze Gaps mu pomohol zlepsit stav tak, ze chodi do normalnej skoly, funguje ako normalny clovek, ani na nom nevidno, ze ma tuto chorobu. Takze nech si hovori, kto chce co chce, ja sa odrazam od toho, co vidim okolo seba nie od toho, co americki vedci zistili.

aristka
30. sep 2017

@marteenka ked mas ileus sa zuzi lumen creva az sa moze stat nepriechodne a vtedy ti crevo zacne prepustat obsah creva do brusnej dutiny ,to su aj bacile inak v creve potrebne ,ale v brus.dutine nie ,kedze tsm su ako patogen....takze tvoje vyjsdrenie toxiny z jedla ti idu do tela....vobev tentusim kam do tela a ake toxiny ,je to az uplna dezinformacia....a uprimne ,my dokazeme nachytat tolko chorob ,tak sa dokazeme pokazit ...vid ileus ,ktory moze byt aj neurogenny ,ci z ptekazky v crevach ...co je len kvapka v mori diagnoz ,ze tu nepotrebujeme ziadne osypky ,co by sa tvoj manzel urcite potesil ,keby ich teraz dostal od dietata....ktore by sa tu tocili dokola a boli by z nich encefalitidy ,degeneracie mozgu a nehovoriac kazde ochorenie je spustacom autoimun ochor.kto me k tomu predispoziciu ....absolutne nemas sajnu o chorobach a ich nasledkovh ,s cim ludia bojuju v spitaloch ,o rezistenviach na atb ,na ktore sa uz zomiera a aj osypky sa dokazu skomplikovst bakter.,tak isto aj mums a rubeolu by som urcite dcere pocas tehu neprisla....k autismu ,ako moza mmr sposobit autizmus ,cim ,je tam najmenej pridavnych latok a virus osypok ,ktory na nemoze pomnozovat v ludskej bunke ,ako sa z mimobunkoveho priestoru v ludskom tele dostane do mozgu ,kde by zas musel prejst do neuronu ,aby nieco spodobil ....tych prekazok je az az a je to ciste fantadmagory ...po dalsie ,preco osypky ,zivy virus nespposobuju autismus ,dieta sa nakazi virus sa pomnozuje na ludskych bunkach krvnou cestou aj do mozgu a autismus nesposobi....cista zahada ...ale ak tvrdis ,ze po osypkovej vakcine ,kde je impotentny virus a kde ho na mieste mimo bunky zjedia fagocyty ,ze to sposobuje autismus ....tak urcite pri prorodzenej nakaze percento autismu vysoko prekracuje hodnoty z ocka ,ktore av nonstop tu otrepava ...kedze ide o ziveho silne potentneho virusa ....tak ako je mozne ,ze v knihach nadledok osypok autismus nie je ...a preco sa ho nebojite pri klasickej nakaze ....

adsumus
30. sep 2017

@marteenka ako vieš že ma tvoj syn poškodene črevá? že si si prečítala knižočku, kde ťa presvedčili, máš nejake vyšetrenia s ním za sebou, lebo stanovaovať si sám diagnozy a aj sa liečiť može by ťdosť riskantné, osobitne ked sa jedná o malé deti. a čo sa mokvajucich ekzemov týka, moja známa mala presne taketo dorbča a predstav si, že nebola vydesená ako ty a normálne ho očkovala a dieťa je už v poriadku a vobec nešlo nejakými dietami ale normálne podla odporučaní lekárov. takže ak sa ideš vyjadrovať o ludoch, že niečo papaju, tak sa zamysli, či skor nepapáš niečo ty.

aristka
30. sep 2017

@adsumus prevenarove hluposti ...

adsumus
30. sep 2017

@aristka ludia už nepotrebuju lekárov, vyliečia sa nejedením cukru, muky, soli, deti budu na mandlovom mlieku, zuby si umyju olejom, vzduch si povysávaju vysávačmi, vodu prefiltrujú filtrami, odparazituju sa na čarovnom prístroji, do ponožiek nacpu cibulu, stredovek neskončil.

marteenka
30. sep 2017

@aristka ja nehovorim, ze virus sposobi autizmus. Ja hovorim, ze vserko co jeme, ta chemia z jedal, pridavne chemicke latky vo vakcinach, tie ked sa dostanu z criev von, do krvneho obehu, to sposobuje komplikacie. Nestudovala som medicinu, cize nebudem s vami bojovat, ale pani co napisala knihu lekarka je, to co pisala logiku dava, takze uz je na mne sprostej naivnej matke, ci jej budem verit alebo nie. Kazdopadne nikomu nevnucuje placebo a za to, ze syn neje muky a rafinovany cukor mi mozno raz podakuje.

marteenka
30. sep 2017

@adsumus ja nie som vydesena, ja proste len neockujem, lebo vidim, ze moj syn je iny. A este sa tu do mna obujte. Ved vam hovorim, ze ani nasa pediatricka ho nechcela zaockovat a to nie je ziadna homeopatka alebo aka uno tutto specialna mummy friendly pediatricka. Tak tu nerozpravajte, ze robim nieco bez lekarov. Uz sme aj imunoalergo, gastro absolvovali a vsetci nam len povedali, ze mame s jedlom experimentovat. Ze oni nevedia z coho ekzemy ma. A ked nepomoze lekar, pomoz si sam vsak??
Vy ste nevideli moju susedu zufalu, ked jej ziaden lekar nevedel povedat a poradit, ze so synom. On mal na 90% tela ekzemy svrbiace. Od narodenia len preplakal. A ona s nim. Teraz ma 1.5r a velmi zaostava vo vyvoji. A je z toho takmer vonku, ano vdaka "sarlatanom". Nemozete hadzat vsetkych ludi do jedneho vreca.

zuzu1122
30. sep 2017

@marteenka ahoj. Len ti chem poradiť. Odporúčam ti, aby si tu nevyťahovala osobné zlé skúsenosti s lekármi, lebo bez toho aby si tu dala celú zdravotnú dokumentáciu a overenú výpoveď všetkých lekárov, ktorí si "robili" svoju prácu ti aj tak neuveria a zbytočne sa len rozčúliš. Ešte z teba urobia blázna.

adsumus
30. sep 2017

@marteenka tak gaps dieta ktoru tu propaguješ nie je podporovaná vedou, pretože nemá za sebou žiadne studie, žiadne dokazy o svojej prospešnosti a učinnosti, to treba mať na vedomí, ked sa rozhodneme aplikovať na dieťatku, z vlastnej skusenosti píšem, tiež dietujeme, ale pravidelne sa sleduju krvné hodnoty, obsah potrebných látok v krvi, doplnaju sa vitamíny ak niečo chýba, osobne by som si nedovolila malemu dieťaťu nasadzovať nejaké diety, ktoré by neboli vedecky podoprete a pod dohladom lekárov, v klučovom období može chybať nejaký vitamín a odrazí sa natom, že dieťa neprosperuje,nevyvíja sa, zaostáva, to nie je sranda a neobvinuj nikto sa do teba neobuva, vymiename nazory a skusenosti, ty chceš vyzdvihnuť gaps dietu, niekto zas ma o nej pochybnosti a neočkovať lebo muž ma problémy s črevami mi jednoducho dojde zvláštne. a čo hovorí tvoja pediatrička nato, že drobec je na gapse?

marteenka
30. sep 2017

@adsumus pozor ja som nepisala suvis muzoveho ilea a ockovania. Tu uz vznikaju riadne sumy v konverzacii. Gaps som riesila s klinickou psychologickou ktora pracuje s autistami. Povedala, ze je to na nas aj ked uplne presne do bodky by ju nedodrziavala, oni zakazuju aj zemiaky, kukuricu a pod, ale tiez povedala ze ked vyhodime lepok, mlieko a cukry, tak mu z krasy neubudne. Ja nepropagujem gaps, nemam to totiz vyskusane, ci zmiernuju autisticke prejavy. Ficime na psene pohanke, mede ovoci a zelenine a minimalne s ekzemami vitazime. Tot vse.

adsumus
30. sep 2017

@marteenka ked si nepísala suvis ilea s očkovaním, načo si to ťahala do diskusie o očkovaní, zhovadovať lekárov a spropagovať alternatívu? chápem, že si svoju pediatričku neinformovala ohladom, čo skušaš na synovi, kedže si neodpovedala, čo si o tom myslí. asi o tom nevie.

adsumus
30. sep 2017

inak psychologička radí ohladom výživy, utekala by som horami dolami.

aristka
1. okt 2017

@marteenka preboha,psychologicka je katedra filozofie ,nie mediciny ....ta moze hovorit o psych.profile deti ,ale urcite autustom nevrta do liecby ci diety ,to riesi lekar....ved to sa mozes radit rovno s iteckarom prevenarom.

marteenka
1. okt 2017

@aristka
@adsumus
Posledny moj prispevok, lebo aj tak si tu melete svoje.
Aj vyzivovi poradcovia radia do vyzivy a nie su to lekari, jedna vec.
Nemenovane Autisticke centrum v Bratislave ponuka kopec knih na prestudovanie rodinam, ktore s autizmom bojuju a predstavte si, ze medzi nimi je aj tato knizka, ktoru som tu "prezentovala". Koniec debaty.