Nebojíte sa MMR očkovania?

pimpulienka
4. sep 2011

Čaká nás v oktobri, ale mam fakt dosť strach..Doteraz sme boli klop klop klop bez priznakov aj vďaka homeopatii,ktorú som podavala, ale tohto sa bojim. Ake mate skusenosti s tymto živym typom vakcinácie?

desszi
4. sep 2011

Odmietli sme, tiez sme sa bali, kedze sme mali na predchadzajuce ockovania neziaduce reakcie ☹

estterka
4. sep 2011

bojime,preto ho nedame.nebudem pokusat osud.

gaby21
4. sep 2011

Nebat sa! Vacsinou je toto ockovanie bez zavaznej reakcie, u nas boli par dni zvysene teploty a trosku bol vyhadzany, ale inak sa nic katastrofalne nedialo 😉
No a este som si k tomu priplatila aj ockovanie proti kiahnam.

bobocka
4. sep 2011

zvladli sme uplne v pohode.tiez som sa toho bala ako cert kriza(ale skor preto,ze tu na koniku ma vsetci strasili-aj ked mnohi pravom).ockovali sme na zaciatku 18 mesiaca.chcela som oddialit ten termin,aj tak sa ockuje 15-18mesiac.netreba hned v 15mesiaci na ockovanie utekat.maly bol vsak chory,tak aj tym sa nam to oddialilo.podavala som thuyu occidentalis 15ch.maly je polroka po ockovani a zatial ziadne problemy klop klop 🙂 .tu na koniku je vela tem o tomto ockovani,tam sa o tom dozvies a aj o tom,ze ak chces oddialit ci nedat ockovat,tak ako postupovat.drzim palce nech tvoje rozhodnutie ockovat ci neockovat je pre tvoju bambulku to spravne rozhodnutie 🙂

katka0202
4. sep 2011

U dcéry bez problémov, ani som nevedela, že ju očkovali, syn mal cca po týždni zvýš. teplotu 37,5, trošku bol vyhádzaný a mal zväčšené uzliny, nič hrozné. 😉

katren
4. sep 2011

bala som sa velmi, lebo co som sa tu docitala bolo hrozne a uz nikdy nebudem hladat infosky dopredu.....napriek vsetkemu sme dali a nic sa neudialo...cakala som katastroficke scenare podla vsetkych vyjadreni tu a nic.....vsetky ockovania sme prezili bez vedlajsich ucinkov a aj bez horucok 😉
no uvidime ako druhy stuplik 🙂

sisaha
4. sep 2011

bez problemov..

hajanka
4. sep 2011

bojime, preto ho mame v plane do buducnosti odmietnut

http://www.slobodavockovani.sk/news/kombinovana...
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-andrew-w...
http://www.slobodavockovani.sk/news/autizmus-po...
http://www.slobodavockovani.sk/news/vysoke-horu...
http://www.slobodavockovani.sk/news/smrt-po-ock...

najhorsie na tomto vsetko je, ze to co sa neobjavi bezprostredne po ockovani, sa moze prejat niekolko rokov po nom.... takze ani to ze po ockovani neboli problemy ani neziaduce ucinky nezarucuje ze ich deti nebudu mat ako nasledok ockovania o par rokov... aj ked sa to tazko dokazuje...

janka_pn
4. sep 2011

nemala som kazdodenny pristup na net, tak som neriesila nepatrala, lebo som nevedela, ze by som nieco riesit a patrat mala... prebehlo bez problemov, ziadne reakcie.

sorciera24
4. sep 2011

bojim sa, tohto asi najviac, takze sme ho odmietli......popravde viac sa u tohto ockovania bojim neziaducich ucinkov ako chorob 😖

sofia2008
4. sep 2011

odmietame!!!

bianca
4. sep 2011

MMR uplne v pohode.Okrem klasickej kratkodobej zvysenej teploty ziadna hroza.Zato prevenar nam dal zabrat a to riadne.Necitaj hluposti na nete a hlupe dristy tu na koni ci inom fore lebo su to nazory :jedna teta povedala,, Mozno sa najde jedna dve maminky co mali s tou vakcinou zlu skusenost a chudatka deti mozno maju neake nasledky no daleko vyssie riziko pre dieta je pri dnesnej migracii obyvatelstva neockovat

azarijka
4. sep 2011

nebojim lebo ho nedavame 😉

bona
4. sep 2011

Nebala..Terezka bola bez teploty, vysypov, uplne v pohode 🙂

diid
4. sep 2011

bojim sa kazdeho ockovania. Odmietam ockovat deti.
@bianca "dristy" na nete treba citat, dozvies sa veci z oboch stran nie len z jednej farmaceutickej , ktoru lekari podporuju, je to obrovsky biznis. Kolko si informovana o ockovaniach? Citas si letaky ake su neziaduce ucinky? Sama firma ich uvadza takze tie "dristy" na nete nie su vymysly. Vies o tom, ze v Nemecku, australii atd. nie su povinne ockovania? Ziadne epidemie tam nie su a ludia tam migruju tak ako inde na svete ba dokonca viac ako na SK. Ockovanie je ucinne len 3 roky, a nechrani 100% pred chorobou. Zaujimave jej, ze zeny na sk chcu rodit klasicky, bez epi aby to neuskodilo babatku, podavaju atb v najnutnejsom pripade, koja aby mali lepsiu imunitu, ale pichat chemikalie do deti nemaju problem.

natty53
4. sep 2011

neockujeme, takze neriesim..ale samozrejme som studovala nejake mesiace a az tak zvazila... 😉

lubikaf
4. sep 2011

U nas to prebehlo tiez uplne v pohode, ziadne zvysene teploty ani nic podobne nemal 😉

petot
4. sep 2011

Ďaleko viac než tých chorôb (preto neočkujem). Pre zdravé dieťa sú to banálne ochorenia, len treba odolať pokušeniu dávať lieky proti teplote (pri osýpkach je to veľmi riskantné), a treba posilniť dieťa vitamínmi A a C. Po prekonaní celoživotná imunita. Tá vakcína dokáže zo zdravého dieťaťa urobiť ZŤP a imunita trvá len pár rokov, ak vôbec vznikne. Takže potom ochorejú v puberte a dospelosti, čo je omnoho rizikovejšie. Tak ako teraz v ČR (Ústecko), epidémia mumpsu u plne očkovaných adolescentov. Ďakujem, neprosím.

minnie55
4. sep 2011

Vôbec nie, mňa tiež kamarátka nastrašila, takže som´sa bála, ale zvládli sme to úplne v pohodičke, bez akýchkoľvek vedľajších príznakov 🙂
Veta "Odmietam deti očkovať" mi príde smiešna a hlavne sebecká. Nepáči sa mi, ako samozvaní odborníci (najmä inžinieri) vykrikujú o škodlivosti očkovania. Plne dôverujem lekárom - odborníkom, ktorí tvrdia, že očkovanie je veľmi potrebné a hlavne chráni celú populáciu. Tiež som si preštudovala na nete o očkovaniach doslova stovky článkov, ale ani v jednom nebolo napísané, že očkovania sú škodlivé, alebo že by nejaká choroba bola v priamej súvislosti s očkovaním. zameriavala som sa hlavne na články o MMR, lúskala som aj americké stránky, ANI NA JEDNEJ nebol podaný priamy dôkaz o súvislosti autizmu s očkovaním. Svoje deti dávam očkovať presne tak, ako treba a budem v tom pokračovať. Nepáči sa mi, ako tu na koníkovi mamičky strašia o očkovaniach.

barbyes
4. sep 2011

nebojím lebo neočkujem 😉 odmietam riskovať so zdravím svojho dieťaťa 🙂 okrem toho konkrétne toto sú úplne bežné ochorenia ktoré je lepšie prekonať ako proti ním očkovať 😉

vejula
4. sep 2011

toto očkovanie odmietam, kedže podla mna nejde o choroby ktore by stali za podstupenie rizika Z OčKOVania..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kbeata
4. sep 2011

neockujem,nedam 😀 MMR-ka je kultivovana na 4-mesacnom embryu,konkretne na plucach chlapceka ☹ nikto ani nemame potuchy,co v tele dietata narobi,ked sa stretne jeho DNA,s tou druhou ☹ a len tak na okraj,autizmus je 4 krat castejsi u chlapcoch,ako u dievcat.Ak dokazem byt v drogerii pol hodinu a vyberat si sampon na hlavu,tak si dokazem najst cas a co to pozistovat o vakcinach 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikke
4. sep 2011

Kto sa boji, nech nechodi do lesa 😉

a tuto vetu nemyslim nijako pohrdavo alebo zosmiesnujuco. dnes sa mozes naozaj docitat tolko nazorov pre aj proti, z roznych zdrojov - doveryhodnych aj menej doveryhodnych, ze je velmi tazke si urobit vlastny vyhraneny nazor.
ja radim, daj na svoje pocity, ty najlepsie poznas tvoje dieta a vies, ci v obdobi ockovania alebo dokonca v samotny den je zdrave a aj inak v uplnej fyzickej a psychickej pohode a ci ockovanie bez problemov zvladne 😉 ak mas pochybnosti o tom, pockaj s ockovanim.

moje dieta je ockovane, no posledne dve ockovania sme obe absolvovali neskor, kedze prave v tych dnoch bol niekto u nas doma chory alebo bol maly v kontakte s chorou osobou. poslednykrat dokonca ochorel priamo na druhy den po tom ako mal byt ockovany (prave MMR),no nastastie zaockovany vtedy nebol, takze som nemusela byt v strese, ci je dieta chore z vakciny alebo ma len obycajnu chripku. 🙂

andreajakubska
4. sep 2011

A to Vám nevadí, že je vakcína vyrobená z umelých potratov? A že dieťa bude mať na pol roka rosypanú imunitu?
My sa nebojíme pretože neočkujeme a už vôbec nie proti detským chorobám ktoré stačí vyležať v posteli.

zuzana76
4. sep 2011

ja sa ockovania bojim, kazdeho, tiez som sa snazila nastudovat urcite fakty o ockovani, ale bohuzial, mne by nestacila ani polovica tehotenstva, myslim, ze ci uz tak alebo tak, teda ci uz od ludi z farmaceutickej oblasti, alebo od neockujucich rodicov, vzdy su tie informacie skreslene a jednostranne. Ak by som si naozaj mala nastudovat vsetko o ockovani, o vakcinach a ich ucinkoch a negativnych dopadoch, tak to by som potrebovala na to minimalne VS vzdelanie prislusneho smeruv celom trvani, inak som stale len laikom. Ja som prveho zaockovat dala a tuto zimu nas caka ockovanie u druheho MMR vakcinou, pravdepodobne dam zaockovat, no mam z toho zmiesane pocity, ale to hlavne preto,ze chodim na MK, pretoze jedine tu som sa stretla s takou osvetou proti ockovaniu. Pri prvom som to nejako zvlast neriesila, ale ani som nevyberala polroka farbu kocika 😉 , proste pred 4 rokmi este nebola ta osveta proti ockovaniu taka velka, asi.

mimi21mimi
4. sep 2011

Povedať, že očkovanie detí je od rodičov nezodpovedné, lebo si to počas tehotenstva nenaštudujú, mi príde dosť trápne... rovnako môžem povedať, že je nezodpovedné neočkovať len vďaka tomu, čo si človek prečíta na internete...
Ja očkovať dávam, MMR ešte nemala, ale určite ju očkovať dám. Bavila som sa s lekárkou (známou) a nepovažujem všetko, čo sa napíše na nete za sväté písmo... Mám pocit, že sa okolo toho robí momentálne príliš veľké haló a aj to len "vďaka" internetu. Ale je na každej mamine, ako sa rozhodne... mňa len vytáčajú niektoré reči, ako tuto pár odpovedí nado mnou...

lumarque
4. sep 2011

Bojim, ale na osypky sa v minulosti zomieralo, takze ockovat dam.

kaja73
4. sep 2011

určite nedam tuto vakcinu,ale už ani ine po problemoch co sme mali-pozastavenie motorickeho vyvoja na 2m,generalizovany ekzem,svalove zasklby, 2m nespavost,tiky hlavy,40 horucky, 8h neutisitelny krik plac.Len ten kto to nazažil može hovorit o dristoch na nate,že @bianca ? Ockovanie nie je povine napr v nemecku,rakusku,anglicku,irsku a mnohych dalsich krajnach,kde je migracia obyvatelstva ovela vyssia a aj pocet bezdomovcov je tam vysoky-a kde su tie epidemie,ktorymi nas vsetci strasia??? Radsej dajte na zdravu vyživu,vitaminy,cerstvy vzduch,otužovania a ak vase dieat aj napr osypky dostane,tak ich zvladne lavou zadnou-ked nebude oslabene z chemickych koktejlov v podobe očkovani-,co sa neda povedat o dospelom,ktory bol ako dieta zaockovani,ale dnes po rokoch od očkovania už imunitu na napr tie osypky nema a ako ich schyta,tak to bude supa. Radsej ich prekonat v detsve a rubeolu nech si zaočkuju dievcata v puberte,ved po max 10 rokoch vakcina neučinkuje,tak kde je jej vyznam pre tehulky,ktore maju po 25 roku života????? A umrtnost na osypky sice aj dnes je,ale v rozvojovych krajinach,kde su deti podvyživene-nie vo francuzku,nemecku atd,kde sa na ne neočkuje povinne.