Nechcem už očkovať

mirkafu
4. júl 2017

Ahojte mamky chcem sa opýtať ci nemáte niektorá skúsenosti s tým co nastane ak odmietnem očkovanie ? konkrétne nas čaká mmmr v auguste a po predošlých zlých skúsenostiach ju uz nechcem dať očkovat ! Dakujem

alexandraalexandrova
4. júl 2017

Skus sa spytat v tejto skupine, su tam ludia co maju s odmietnutim uz skusenost a budu ti vediet poradit:
https://www.modrykonik.sk/group/1799/

lizatko1009
4. júl 2017

nam sa nestalo nic, dr sa aj boji to ockovat co som pocopila a dali sme to ako preddispoziciu po mne, lebo ja ako dieta som skoro po mmr zomrela

syrik
5. júl 2017

@mirkafu Môžem vedieť, aké ste mali skúsenosti? Lebo ja som odmietla, prvá dcéra má len 2 dávky to prvé očkovanie, ale som na vazkach, že ju dám doockovat. A druhá nie je zatiaľ vôbec. Ďakujem

meluela
5. júl 2017

@mirkafu ake zle skusenosti? nejake naozaj vazne vedlajsie ucinky alebo len strasiaky typu horucka a plac? urcite by som sa poradila s niekym kompetentnym. dnes tie osypky nie je az take sci-fi chytit, je ich mega vela v taliansku, pomerne dost v rakusku a cesku. co sa tyka odmietnutia, zalezi od pediatra, ale aj v nahorsom scenari ta to bude stat max nejake stovky E. skor by som sa obavala ci je to naozaj dobre riesenie. ak mate naozaj kontraindikaciu na ockovanie, tak to by sa snad dalo nejako cez imunologa poriesit, alebo aspon odlozit zatial

syrik
5. júl 2017

@meluela Ja by som tie vedľajšie účinky vôbec nezlahcovala.... Je rozdiel plač, lebo ho bolí nozicka a encefaliticky plač.... Dnes je naozaj ťažké sa rozhodnúť... Nie pre tých, ktorí si niečo prečítajú, ale hlavne prežijú po očkovaní....

evittam
5. júl 2017

@mirkafu Tak neockuj. Nic hrozne sa nestane. Ak ta lekar nenahlasi tak raz rocne chodi kontrola z RUVZ a môžu najst kartu tvojho dietata a ze ste odmietli ockovat. Dostanete predvolanie na RUVZ a podla kraju, regiónu blokovu pokutu. To je vsetko.
Tiež odporúčam skupinu,ktoru ti napísala
@alexandraalexandrova

meluela
5. júl 2017

@syrik urcite ze encefaliticky plac je nieco ine. dnes su uz vsak niektore mamicky strasne zmagorene, jedna chudatko co som videla v poradni ta plakala nad zaockovanym syncekom, lepila tam nejaku speci alternativnu naplast ktora sa jej stale odliepala, dietauz davno zabudlo ze sa nieco dialo a prekvapene na nu kukalo 🙄
suhlasim ze je to dnes tazke, sama som mmr odkladala
skoda ze sa tej temy chytili vselijaki sarlatani, je to len na skodu veci, neockuju sa aj deti ktore zaockovat v pohode mozno ... skor by to malo ist smerom k aktivnemu vyhladavaniu rizikovych deti a ich neockovaniu a odskodnovaniu neziaducich ucinkov

sasa1310
5. júl 2017

@mirkafu čo nastane? Buď ti dojde pokuta alebo nedojde. Ak ti aj príde tak možno tak 30 eur a to je všetko. Štát už viac nezaujíma či si dieťa dodatočne zaočkovala alebo nie. A to je na tom to zvláštne. Zaplatíš - a už neriešia. Hlavne, že zaplatíš

ivased
5. júl 2017

mozno aj u nas raz prijmu zakon, ze nezaockovane deti nezoberu do skolky.

karkulka1
5. júl 2017

@ivased už si sa dnes v jednej, teraz už v zamknutej téme prezentovala ako "ohromná odborníčka"😂 na autizmus, keď si tvrdila blbosť získanú zrejme z bulváru na webe: To, ze ockovanie sposobuje autizmus je mytus, vedecky vyvrateny.😎

Keby mi dieťa nezobrali do štátnej škôlky, tak ho dám do súkromnej, resp. by som to poriešila nejakou opatrovateľkou. Riešenie sa vždy nájde. 🙂

Ja zas verím, že raz príjmu zákon, kde budú odškodňovať obete očkovania a že raz nebudú bagatelizovať nežiadúce účinky a očkovať všetkých ako ovce hlava-nehlava.

@mirkafu rozhodnutie, či dáš svoje dieťa očkovať je len na Tebe a Tvojmu mužovi. Nie je to ľahké rozhodnutie a musíš si byť vedomá toho, že prináša aj dôsledky a nemyslím tým len predvolanie na RUVZ alebo pokutu. Držím palce, aby si sa rozhodla tak, aby to bolo pre vás čo najlepšie a aby si svoje rozhodnutie nemusela ľutovať a viniť zaň celý vesmír.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karkulka1
5. júl 2017

@tanapeta áno v takej pseudotéme, ako "neočkovanie mi takmer zabilo dieťa". Už sa v nej tento "bohorovný" názor objavil a reagovala som naň, ale vyššie spomenutá mala potrebu to zopakovať zrejme podľa porekadla "1000x opakovaná lož (resp. polopravda) sa stáva pravdou"
Sama si to tu na MK zažila - samý odborník na autizmus 😉, videli 2 filmy, prečítali niečo na webe, počuli v rádiu a sú si istí aj v takých veciach, v kt. sa naozajstní odborníci rôznia.
Máš pravdu, o nežiadúcich účinkoch sa nehovorí, lebo sa poriadne nenahlasujú, keďže mnohí lekári sú presvedčení, že to žiaden nežiadúci účinok nie je. Samá neomylnosť.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aristka
5. júl 2017

@tanapeta treba povedat veci na rovinu ,ze mas dvojicky a jedno dieta je autista...pre potvrdenie ,ze to mate nasledok ockovania ,ste isli k nejakemu ruskemu internistovi do ciech ,za co ste si aj zaplatili ....niekde v ocko temach je aj jeho meno ...kludne zopakuj ,nech si mamicky pozru jeho stranku ..

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aristka
5. júl 2017

@tanapeta nie som mimo ,vsetci si to mozu precitat v teme ocko a neocko,ked takto napises strohy prispevok dost skreslujes...prosim ,ale neber to ako utok ,len mam rada veci na rovinu.

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karkulka1
6. júl 2017

@novana väčšinou na teba nereagujem, tak len jedna poznámka.
Ak niekto nemá o niečom poňatia ( v tomto prípade autizmus), resp má len (veľmi) povrchné informácie , tak by bolo rozumnejšie, keby verejne ( a zrejme vedome?) nešíril polopravdy a blbosti. Tým, kt. o tom niečo vedia, je síce hneď jasné, že ten človek sa vyjadruje k niečomu o čom veľmi nemá páru, ale môže to zneistiť niekoho, kto je na začiatku a borí sa s novou diagnózou u svojho dieťaťa. Na tému autizmu a nielen v súvislosti s očkovaním tu už bolo na MK toľko "perál" a potom medzi ľuďmi kolujú "zaručene overené historky" o tom, čo autista robí a aký je. Považujú ich za pravdu potom žiaľ aj tí, kt. pracovne prichádzajú s autistami do kontaktu, napr. niektorí lekári či pracovníci Upsvar-u a nepomáha to vôbec postihnutým a ich rodinám a ani tým, kt. sa im venujú profesionálne.

moonlight1210
6. júl 2017

@sasa1310 preco by to malo byt zvlastne, ze stat dalej neriesi? Ved to neockujuci chcu. Aby sa mohli rozhodnut a neboli neustale oficialnou cestou za svoje rozhodnutie popotahovani. Teda tym padom nuteni doockovat, atd.

V podstate stat sice oficialne zo zakona trva na ockovani, ale vyzera, ze za 30 eur si kupis slobodu rozhodnutia.
Nie je to sice to, ze sa zadarmo rozhodnes, ale nie je to zase ani vysoka cena. Za zdravie dietata, ktore neockujuci rodic takto podla svojho nazoru ochranil lepsie (bez dvojzmyslu, aby to niekto nepochopil ako ironiu).

Ak teda plati, ze pokuta je len 30 eur. Niekde som pocula, ze by mala byt az okolo 300 eur. Ale zatial neviem o nikom, kto dostal taku vysoku pokutu.

sasa1310
6. júl 2017

@moonlight1210 myslela som to tak, že keby to bolo tak dôležité (prevencia očkovania), tak to ďalej štát rieši a nevyrieši to iba 30 eurovou pokutou.

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivased
6. júl 2017

@tanapeta ja sa nevyhrazam. Ja len upozornujem, ze v niektorych krajinach to zaviedli. Napriklad nedavno v CR, kde dieta zoberu len do posledneho rocnikav MS, aby sa pripravilo na skolsku dochadzku. Dovtedy ho ziadna skolka zobrat nemusi.

bestmate
6. júl 2017

Ockovat sa zacalo nejak tak po vojne, a nasledokom toho ockovania vidime tu na MK, autisticke matere, ktore neockuju, lebo par slepic strajkuje. Vsak si neockujte, nedavajte decku tu chemiu, bud prezije alebo nie. Je to loteria. Ockovaniu zdar!

syrik
6. júl 2017

@bestmate Ty si dobrá.... Ach... By som Ti povedala... Tvoj slovník svedčí len o tom, že tou slepicou si tu akurát tak Ty, ako sorry...

ivased
6. júl 2017

@karkulka1 autizmus sa vyskytuje aj v komunitach, v ktorych sa neockuje a nebola preukazana ziadna zavislost miery vyskytu autizmu od ockovania.
Najnovsie vyskumy skor ukazuju, ze je to geneticke.
Ale ak tu mamicky budu verit skor sarlatanom z Ruska, tak tu bude nadalej klesat miera preockovania, az tu vypukne epidemia. Ostrava, kde nedavno prepukli osypky, nie je az tak daleko a napriklad v Bratislave v niektorych mestskych castiach klesla miera zaockovanosti pod 85%, co uz je fakt kriticke.
Ani lekari netvrdia, ze po ockovani nemozu nastat kriticke situacie hraniciace so smrtou dietata. Po podani vakciny moze dieta dostat anafylakticky sok, ale na tieto situacie su lekari pripraveni a tieto pripady su len radovo jeden pripad na 100 000. A taketo deti sa uz potom neockuju.
Ked si dam na vazky, ci budem riskovat, ze moje dieta dostane osypky, ktore su 100% nakazlive a mozno na dozivotie ochrnie alebo bude dement (sanca 1:3000), tak nemam nad cim rozmyslat. Ale vsak mozno dietatu (ako jednemu zo styroch deti) sa situacia len skomplikuje a mozno " len" oslepne.

maciatkolulu
6. júl 2017

@ivased a bolo by podla teba fer neprijimat deti, ktore neboli neockovane kvoli nepriaznivemu stavu do statnych skolok? Hmmm. A ked by sa robili vynimky, tak by sa zase robili rozne psaudo ochorenia, ako mame teraz plno mamiciek, co maju deti s "nepriaznivym zdravotnym stavom s nemoznostou nevstevovat detsky kolektiv" a deti sedia v skolke prve od septembra do juna pekne cely den a prd makovy im je, nejaka ta socialna fobia, zopar alergii, ale ten kto chce si vybabvi, bolo by to spravodlive? No nebolo, inak si myslim, ze to nie je taky otrasny trest, ked je niekto presvedceny o skodlivosti danej ockovacej latky, tak si poriesi skolku aj inak, napriklad ja by som momentalne dieta do statnej skolky nedala, ani keby co bolo, teda na SK.....

ivased
6. júl 2017

@maciatkolulu suhlasim. Ani v CR nie su deti, ktore sa nemozu dat ockovat z objektivnych pricin, vyradene z materskych skol. Len tie mozu byt vylucene, ktore nemaju ziadny objektivny dovod a predsa ich rodicia nedaju ockovat. Ale tiez by som ocakavala, ze zazracne stupne pocet deti, ktore nebudu moct byt ockovane, lebo aj mnohi doktori sa daju podplatit, alebo to urobia z presvedcenia, kedze aj medzi nimi su antivaxeri. Na Slovensku je to tak, zakony su na to, aby sa obchadzali

karkulka1
6. júl 2017

@ivased prosím Ťa už dosť o autizme! 😎 Pravdepodobne neexistuje len jedna príčina vzniku či "prepuknutia" autizmu, tak ako neexistuje len jeden "druh" autizmu.
Očkovanie možno nie je príčinou autizmu, ale určite je jedným z možných spúšťačov autizmu a to nie je málo. A čítaj s porozumením prosím, neznamená to, že to môže viesť k autizmu u všetkých a že všetci autisti to majú len z očkovania.
A k výroku: " nebola preukazana ziadna zavislost miery vyskytu autizmu od ockovania. " - neexistuje taký nezávislý seriózny výskum, kt. by sa tomu venoval. Osobne neverím Wakefieldovi (ani pri mojom rozhodovaní neočkovať nehral vôbec žiadnu rolu) ani tým, kt. sa (na objednávku?) snažili dokázať opak.
Už som to tu na MK písala x-krát, moje dieťa mala zlú reakciu po očkovaní, má ju uvedenú v karte, neočkujeme a vedia o nás na RUVZ, ale vzhľadom na to, čo sa kedysi stalo, to neriešia.
Čo sa týka osýpok, už som to kedysi písala v téme o osýpkach, v rodine máme ľudí, ktorí ich prekonali ako deti (a boli to osýpky, nie kiahne - hádam tí ošetrujúci lekári neboli blbí, keď to tak vtedy diagnostikovali 😉) v čase, keď sa proti nim neočkovalo a nebol z toho až taký obrovský strašiak.
V čase epidémie osýpok sme boli na dovolenke s rodinou v Ostrave - Veľká noc a Česi z "epidémie" nerobili vôbec také haló ako Slováci.
Mňa by skôr zaujímalo ako to bude, keď v populácií už nebudú ľudia, ktorí toto ochorenie kedysi prekonali a získali prirodzenú doživotnú imunitu. Vtedy sa ukáže, či to očkovanie je skutočne účinné alebo nie.