Nemali vakcínu. Boli ste v podobnej situácii?

ejusaaa
3. jún 2009

ahojte,dnes sme isli s malym na ockovanie,mal dostat druhu davku,ma 4 mesiace dva tyzdne a prisli sme a ze nemaju vakcinu,a ze ani nevedia kedy pride 😲 Takze som dost vyplasena,doktorka tam nebola,len sestricka,takze vlastne ani neviem co dalej,ze len cakat kedy pride,ale ze to moze byt aj o mesiac a viac..vlastne nemoze sa nic stat,ked nie je zaockovany?Stalo sa to niekomu z vas? 😲 😔 😠 dakujem..

erikasadek
3. jún 2009

ejusa neboj , ziana panika.... 🙂
stalo pred rokmi a je tu drobec .. 🙂

ejusaaa
autor
3. jún 2009

A kolko si musela cakat,o kolko neskor dostal vakcinu?jaj,to sa musi stat len mne ☹

sipcek
3. jún 2009

ejusa,a o ake ockovanie ide?v niektorych krajinach neockuju vobec,neboj.my sme zase museli cakat na prevenar,chodili sme po lekarnach,ci uz dostali.

ejusaaa
autor
3. jún 2009

No ako sa vola ta vakcina,ta co je povinne ockovanie,kde je zaskrt a tak,ta trojdavkova..prvu dostal,a v styroch mesiacochmal dostat druhu davku..

sipcek
3. jún 2009

a ani ini lekari nemaju?keby tak skusila obvolat vasa pediatricka ine detske ambulancie,alebo skus ty,ved zato nic nedas.

ejusaaa
autor
3. jún 2009

Ved ja som chcela,ale ona mi povedala ze sa to neda,lebo ze na meno maleho je uz podany recept a ze druhy sa nemoze dat ci co,ja som z Lv a ze v celych Leviciach nemaju,tiez som myslella ze z ineho mesta a ona ze to sa neda 😲

petot
3. jún 2009

ejusaa: Neboj sa. Tie choroby sú mimoriadne zriedkavé, a druhá dávka vakcíny ešte pred nimi aj tak nechráni (ak pred tým-ktorým ochorením vakcína vôbec chráni). V každom prípade dieťa izoluj od pokašliavajúcich ľudí.

V Nemecku sa 10-20% rodičov rozhodne neočkovať vôbec, alebo posunúť túto vakcínu až od 1 roku, prípadne od 2 rokov, pretože vtedy má dieťa už zrelší imunitný systém a je menej náchylné na nežiadúce účinky. Žiadna tragédia sa kvôli tomu v Nemecku nekoná.

Takže kľud a nohy v teple. Vakcíny Ti nikdy neutečú, výrobcovia a naše úrady sa o to zanietene starajú 😉

ejusaaa
autor
3. jún 2009

jaj tak si ma troska ukludnil aj co ine baby mi pisali z inych miest,tak ze ani tam nezaockovali,ale to akoze co ma byt..ale som ajtak z toho troska v strese,ako myslis akych pokasliavajucich,normalnych?Lebo aj ja kaslem..ci ako? 😕 Ale tolko som sa bala toho ockovania dnes,az to nakoniec nevyslo ani...

sipcek
3. jún 2009

ejuska neboj,keby bol Tobiasko chory aj tak by ho ockovat nemohli az kym nevyzdravie.my teraz cakame na 1.davku co sa v 15.mesiacoch dava a tiez este nemozme,lebo ma zapal stredneho ucha.uvidis,ze sa vakciny dostavia vcas a ked ich mate objednane tak ich urcite neposunu inym 😉

ejusaaa
autor
4. jún 2009

Mame vakcinu 🙂

sipcek
4. jún 2009

no vidis! 😀

ejusaaa
autor
4. jún 2009

Som tu ale narobila stresu co 😝

petot
4. jún 2009

Ja som mal vacsi stres, ked som sa zacal zaoberat neziaducimi ucinkami vakcin. Ale na to su tu zalozene ine vlakna, a je to beh na dlhe trate.

sipcek
4. jún 2009

ejuska ved na to je konik 😀

petot,ja mam vzdy stres ked idem dat malu ockovat,ako to bude brat a ci sa nieco nevyvrbi co by ma mrzelo,zatial je vsetko ok,len mam niekedy pocit,ze preco tolko ockovania,ked sa pise,ze nie je 100%zarucenie nevyskytnutia tychto chorob-napr prevenar.no ale pre dobry pocit,ze som nieco urobila pre svoje dieta...

ejusaaa
autor
4. jún 2009

jaj ked som ja citala tie neziaduce ucinky,len vtedy som este robila paniku..a co sa pisal ze hystericky plac,my sme ho malia poviem vam,plakala som spolu s nim...a to bol ten najlepsi neziaduci ucinok myslim..ja sa zajtra bojim,ja neviem zniest pozerat sa na maleho ako sa smeje na mna a potom ho pichnu a place...jaj,strasne,no dobru nocku..

ejusaaa
autor
5. jún 2009

Tak uspesne za nami,ani velmi neplackal..a ze podla noveho idu zaznamenavat neziaduce ucinky.No uvidime ci budeme mat teplotu alebo nie..

najjulinka
6. jún 2009

ejusaa netreba panikáriť... s tým sa ráta, že to nejde proste presne podla harmonogramu... vsak aj keby vakcinu mali, tak može byť bábo choré a pod, takže posuvanie očkovaní je uuuuplne bežné... Ja som pri deckách pomaly ani nemala šajn na čo ich očkujú, lebo tie očkovania mali tak poposúvané všelijak, koli chorobe, potom koli inemu očkovaniu a dodržaniu odstupov medzi jednotlivými injekciami... no proste vobec nešli podla očkovacieho kalendára... a navyše ešte lekárka sa snažila deti mi zladiť rovnako, aby som nechodila 2x... takže jeden mal minimalne odstupy, druhý maximálne a pod.... 😉 😀 😀 😀 Lucinka ešte bola riziková a mala prevenar, Kiko nebol rizikový, tak nemal prevenar... no proste sranda 😀 😀 😀

ejusaaa
autor
6. jún 2009

Ajoj,vsak hej,ale ja som sa zlakla,ked mi povedali,ze nevedia kedy pride..no ale mame ju,ale aj teplotyyyyyyyyy 😔 Preco v pase udavas pri menach deticiek ze u nas od...? 😕