Neočkované bábätká z Trenčína

agatkag
11. nov 2009

Je tu nejaká mama z Trenčína, ktorá nedala zaočkovať svoje bábo? Najlepšie cez IP.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veve24
26. nov 2009

Ja si myslim, ze nam, ktore "odmietame" ockovanie nejde ani tak o to, ist proti ostatnym a zasadne odmietat. Skor nam (alebo mne urcite) vadi, ze ak uz raz mam dat zaockovat, tak moje moznosti su obmedzene na hexavakciny a MMR a neviem ake kombinacie desiatich ockovacich latok naraz plus vsetok ten bordel co to obsahuje naviac...obavam sa, ze telo dospeleho cloveka by s tym malo pracu sa vysporiadat a nie male babatko, to je podla mna proti prirode.
Ak by som mala moznost vybrat si monovakcinu proti niektorym naozaj vaznym chorobam, napr.cierny kasel alebo detska obrna, mozno by som to zvazila. Ale nie v takom zlozeni a kombinacii ako je to "povinne". To vidim ako najvacsi problem. A vela tych chorob nie je nebezpecnych, je to uz len biznis a ludsky vymysel. Zachvilu nas zacnu ockovat aj proti nadche 🙂 Clovek tym straca prirodzenu imunitu.

tin007
26. nov 2009

fidka79 nebudem pisat za ostatnych, za seba napisem, ze nie som a priori proti ockovaniam, ale chcem mat moznost volby (co mi sucasna legislativa neumoznuje) rozhodnut sa, ci ockovat alebo nie a pripadne si vybrat proti ktorym konkretnym chorobam ockovat (a ked uz ockovat, tak monovakcinami a nie sucasne proti 7 pneumokokom a 6 dalsim chorobam, ako je to pri kombinacii hexy a vakciny proti pneumokokom). fidka, ockovanie proti tbc nie je v rakusku, nemecku, resp. skor napisem, je povinne uz iba u nas, v cr (tam by ho mali od noveho roku zrusit), v polsku a bulharsku. plus ak by som ockovala, tak by to bolo v podstatne neskorsom veku dietata (napr. od 2 rokov), ked uz ma ako-tak vybudovanu imunitu a pripadne niektore lahsie choroby (mumps, osypky) prekonane.

blau
26. nov 2009

na tbc nieje zakazane: neexistuje vakcina v rakusku od 97 roku. Fidka preco si neprecitas celu diskusiu?

tin uplny suhlas. nie proti ockovaniam, ale pravo sa rozhodnut ci ockovat alebo nie 🙂

martinka1981
26. nov 2009

Mať pravo rozhodnuť sa.........myslim že by sme tak boli všetci spokojí. Kto chce očkuje kto nie,neočkuje 😉

digysa
30. máj 2013

@dida38 a co je zle na tejto diskusii??? Musi sa este vytvorit k tomu aj skupina???