Neočkované bábätká z Trenčína

agatkag
11. nov 2009

Je tu nejaká mama z Trenčína, ktorá nedala zaočkovať svoje bábo? Najlepšie cez IP.

emanka
20. nov 2009

Ahoj Veve, samozrejme som to čítala, viem, aké sú riziká....a ty si vieš predstaviť, ako by to tu vyzeralo, keby neexistovalo povinné očkovanie? My a veľa generácií pred nami sme zaočkovaní, takže to nie je katastrofa...ja tiež nechcem nikoho presviedčať a v tomto už vôbec nie...ale vieš čo je na tom najhoršie? Ak Tvoje dieťa ochorie na nejakú infekčnú chorobu, proti ktorej si ju nedala zaočkovať a bude mať ťažký priebeh, tak si to budeš vyčítať rovnako ako ja, keď sa mojej niečo stane po očkovaní....lenže človek sa musí rozhodnúť a potom niesť následky...moja už má nejaké to očkovanie za sebou a zatiaľ je v pohode....želám aj vám veľa šťastia, nech sa už rozhodneš akokoľvek 🙂 🙂 🙂

Ps: nevadí, že už 8 týždňov prenášaš? 😀 😀 😀 - nič v zlom...

daducha
20. nov 2009

Ahoj,

tak mi mame jednu z tych mala osvietenych doktoriek, ktore ockuju len velmi,velmi uvazene.Nehovorim o povinnom ockovani,ale o vsetkych nepovinnych.Teda nam sa podarilo posunut ockovanie proti pneumokokom az na druhy rok zivota maleho.Ked som jej to povedala, ze teraz to nechceme,tak doslova povedala, super som rada, ze to nepichneme teraz. Sranda je ta, ze taketo vynimky akceptuje, no sama ich rodicom navrhnut nemôze.Ale ak niekto za nou pride s niecim ako mi, tak vyhovie. Aj ked myslim, ze to musi hlasit na hygienu.Ale to mi je jedno.Pôvodne som maleho nechcela nechat ockovat vôbec, no na Slovensku by mi ho nevzali ani do skôlky ked bude mat tri roky.Nastastie sme doterajsie ockovania prezili bez problemov, aj ked clovek niekdy nevie co to spôsobi v buducnosti.Drzim svojim detom palce , aby NIC.

vanish1
20. nov 2009

daducha, prečo by ti ho nevzali do škôlky? očkovanie nie je podminekou pri nástupe do škôlky a nemá to oporu v legislatíve 😉

pastuska
21. nov 2009

My sme skončili s očkovaním pred MMR vakcínou, ktorú už nedostal. Keby som sa o to zaujímala viac, nedala by som ho zaočkovať vôbec. A druhé dieťa nedám určite, to si vybojujem.
Tak môj prvý nedostal MMR, a určite nedostane obrnu (preboha, to je živá vakcína, najhnusnejšia).
Sestra môjho manžela ochorela po očkovaní proti obrne práve na obrnu. Celý život postihnutá, ako 24-ročná zomrela. Takže ďakujem, neprosím.

Emanka, najprv je dobré si zistiť, ako sa dá ochorieť na také choroby, kde sa dajú nachytať, či sú naozaj také strašné, či sa "náhodou" nedajú liečiť....inak táto téma je fakt obsiahlo spracovaná vo Voľnej diskusii - Odmietnutie očkovania, čiže sme mimo témy.

Inak, ja hľadám nejakého schopného detského lekára z Brezna, ak by ste niekto vedeli.

spevacka
21. nov 2009

daducha, aj my sme pneumokoky "odložili" ale v podstate odmietli. Ty ich plánuješ pichnúť neskôr alebo vôbec? My sme sa ešte napevno s dr.nedohodli, zatiaľ formálne odložili. Ako ste to vy poriešili?dik.

natashkaa
21. nov 2009

agatkag

niesom sice z Trencína ale z Ba. Moj maly nema nic naockovane mame skoro 6mesiacov a ani sa nechystam. Doktorka to v pohode pochopila kedze som jej poslala par materialov preco nechcem a ona si ich precitala. No len to som chcela povedat, ze niesme ockovaní a stretavam sa a pisem s maminami s mojho terminu. Tak Dominik nemal zatial ani raz teplotu ani raz nebol chorý o soplikoch sa nam moze len snivat. Je to babo ktore uz teraz je na 4roch plazi sa chodime plavat a sam tapka rukami o vodu co ien babatka este nerobia proste to totalne vidim ten rozdiel.
Zaockovat ho ale raz budem musiet dat nezobrali by ho do skolky do skoly. Ale aspon bude at vyssiu vahu a odolnost a hlinik z injekcii nebude az tak neurotoxicky ako pri niekolko tyzdnovom babatku, Drzim Ti palce a nenechaj sa odradit

veve24
21. nov 2009

emanka - ahoj, mas pravdu, je to tak, ze ked sa nieco stane, mozem si to potom vycitat, ale nemam z toho strach. Choroby, proti ktorym sa dnes ockuje uz nie su nebezpecne ako kedysi a nie je to preto, ze my sme boli zaockovani, ale preto, ze dnes ma kazdy pitnu vodu, umyva si ruky niekolkrat denne, nezije v spine atd.
Inak dakujem za upozornenie, uz som to zrusila 🙂

bambusko
21. nov 2009

vyhrabala som pre vas jednu starsiu temu - anketu o ockovani, zaujimave citanie 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

strociatka
21. nov 2009

ahojte, az mi je do placu, nasa bude oslavovat dva roky a je zvlaaaastna. Ako malinka tak do tych troch mesiacov, kym nebola prvy krat ockovana, to bolo velmi dobre, zivotaschopne babatko, s ktorym neboli ziadne problemy. Po prvom ockovani dostala horucky a straaasne plakala, po druhom sa to zopakovalo, ale trvalo az tyzden. Po preockovani na pneumokoky dostala silny zapal stredneho ucha. Z kultivacie prisli vysledy - masivne streptococus pneumoniae, co je v preklade pneumokok. Z coho, to asi tak male babatko, ktore nikam nechodi moze mat? Ale najhosie je to po MMR vakcine. Mala prestala papat, noc este celu neprespala nikdy (o niekolko dni bude mat roky!!!) Sme zufali, prejavuje sa dost hyperaktivne, neudrziava ocny kontak, ani ho spontanne neiniciuje a na vyziadanie ju musim priam prinutit, aby sa na mna vobec pozrela... Neviem, za kym ist, co robit...

strociatka
21. nov 2009

vypadlo mi, ze bude mat 2 roky

veve24
22. nov 2009

strociatka - ahoj, mrzi ma, ze mas problem s malinkou, velmi rada by som ti poradila, ale okrem homeopata ma nikto iny nenapada. Ked s nou pojdes k lekarovi, ziadny neprizna, ze by to mohlo byt z ockovania. To je podla mna uplne bezpredmetne. Vo viacerych pribehoch rodicov s problemami po ockovani som citala, ze im pomohli prave homeopatika. Skus to,urcite jej tym neublizis. Mne pomahaju na vsetko, ani neviem, kedy naposledy som brala ATB odkedy poznam homeopatika. Treba verit, ze to bude dobre. Drzim vam palce, urcite daj vediet,ked pride nejaka zmena.

dominka11
23. nov 2009

práve som našla, že vakcína MMR nemá v zákone presne stanovenú lehotu očkovania ako napr. TBC od 4.dna do 6.týždnov po narodení. Asi sa ju pokusim posunut na neskor.

natashka - a nemáte žiadne problémy s uradmi, ked ste vôbec nedali očkovat?

vanish1
23. nov 2009

strociatka, to je mi ľúto ☹
čo znamená strašne plakala? lebo ak plakala napr. hodinu, dve a viac v kuse, tak takéto deti by sa nemali očkovať Infanrixom hexa, ale len vakcínou, ktorá neobsahuje čierny kašeľ. U takýchto detí je to kontaindikované, pozri príbl. leták.
boli tieto než. účinky hlásené na šúkl? ja by som to tak nenechala, ak to lekárka nenahlásila, tak by som to nahlásila sama. Na stránke šúkl máš na to tlačivo.
Ja by som sa obrátila na www.badatel.sk, nájdi si tam kontakt. Mohol by ti odporučiť, ako postupovať. Ja mám s ním len dobré skúsenosti, vďaka nemu nemáme ekzém.

natashkaa
23. nov 2009

dominika zatial nastastie nie

dominka11
24. nov 2009

ja by som chcela posunut aspon MMR vakcínu na neskor, ale neviem čo na to doktorka. Mám pocit, že v tomto malom meste to nebude jednoduche...

blau
24. nov 2009

kto sa chce dat ockovat nech sa da, kto nie tak nie. Nechapem tento debilny zakon :POvinne ockovanie:
to co je? a ked nedas ockovat daju ti pokutu nahlasia ta hygiene atd. To je hrozne. Ja len dufam, ze to skoro zrusia.
Zijem v AT. Maly ma vela ockovani. Po kazdom ockovani, nemal ziadne vedlajsie ucinky az ked som ho dala (doteraz si to vycitam) ockovat proti meningokokom. To ho polozilo. Cervene miesto opuchnute po vpichu atd.
Choroby, kasel. uff Tak som povedala, dost uz ho ockovat nedam. Esteze tu nieje ockovanie povinne. Ale uz som si dost o tom pocitala a je to blbost.
Proti TBC neexistuje vakcina v AT od roku 97. A nechapem preco to pichaju slovenskym detom. Co su ine ako tie v Rakusku?

agatka pod do volnej diskusie, tam sa dozvies viac. Ja byvam v PD, ked som na slovensku, ale nepoznam tu ani jednu mamicku co nedala svoje dietatko zaockovat. Asi nemaju peniaze na pokutu, alebo ja neviem ci zatvaraju oci predtym. Ako vobec my vsetci pred touto AJ politickou situaciou u nas 😒

amatula
24. nov 2009

ahoj
ja niesom za ockovania ..proti vsetkemu......ale tie zakladne ktore sa u nas volaju "povinne som dala a keby sa mám este sto krat rozhodnut tak dám zaockovat......preco by mali ludia nase deti podliehat tak banalnim ochoreniam ako npr.tbc.difteria,tetans...atd...ked sa dá tomu stranit...
aaa blau ani nezatvaram oci ani pokuty sa nebojim ..ked nechcem nedam ale ja chcem!

a deti ked nastupia do skolky, skoly ,kolektivu ...stretnu sa s rôznimi virusmi tak preco im to este ztazovat 😅 aaa nikdy nevies kde svoje dieta posielas..na akych dverach stlaci klucku.a zrovna v mojom okoli su deti ktore nie su zaockovane..a lahko sa mozu nakazit 😒

blau
24. nov 2009

AAAA amatulka citaj moju prvu vetu: kto sa chce dat ockovat nech sa da, kto nie tak nie. Mna len rozculuje, ze je to povinne. tot moj nazor.....
neviem ci tetanus, cierny kasel, tubera su banalne ochorenia...

To som rada, ze nezatvaras oci a pokuty sa bat nemusis, ked deti davas ockovat. Nikto ti ju neda 😉

amatula
24. nov 2009

he he tak ked niesu banalne ochorenia preco teda nedavat ockovat???? 😝 lebo mne to pride ze sa tomu mamicky strania ako by to bola nadcha

🙂 🙂 🙂 🙂

a blau citaj moju vetu poriadne keby ze nechcem dat ockovat nedam aj keby som mala dostat dozivotie 😝 😀 😀 😀 😀

sme si pokecali 🙂 🙂 🙂 🙂

blau
24. nov 2009

Lebo taku istu reakciu moze dostat pri ockovani ako pri nakazeni tou chorobou, preto....
Takze bud alebo....
mamicky sa tomu nestrania, len je vela vela nehlasenych vedlajsich reakcii.

ja som si ta precitala velmi dobre, a viem, ze keby nechces: nedas. Preto som aj napisala kto chce nech da kto nechce nech neda.....

No pokecali sme si to ano 😀

agatkag
autor
24. nov 2009

blau, dobre píšeš, len vieš, tu je to ako za totality, a že demokracia.......

maaaki
24. nov 2009

Pastuska, vakcina proti obrne sa odkedy je v hexavakcine nepouziva ziva, takze obrnu uz dieta po ockovani dostat nemoze. Oslabene kmene boli v tej povodnej oralnej vakcine, co sa podavala na kocke cukru. A preco je ockovanie povinne? Preto aby nakazeny jedinec neohrozil ostatnych (napriklad deti ktore este zaockovane podla veku neboli, resp. starsich ludi, ktori dane ockovania nemali atd..) , a to uz je ohrozovanie verejneho zdravia, takze takato matka moze byt aj sudne stihana. Ak by nebolo povinnych ockovani, tak by nas na svete bolo o dost menej a niektore ochorenia, ktore uz davno vymizli by sme tu mali stale. Napriklad prave kiahne.

martinka1981
24. nov 2009

Ahojte,no neda mi nenapisať aj ked niesme z TN. Naša malá tiež nema žiadne očkovanie a ja som rada že som sa včas dostala k informaciam.

Kočky ktore pišete že keby sa u nas neočkovalo tak by sme tu vymierali na neviem ake choroby,musim s vami nesuhlasiť. Ved si zoberte take rakusko,nemecko,anglicko,francuzsko nemaju povinne očkovanie a počuli by ste že tam vymieraju ludia na čierny kašel atd.?????? no ja teda nie. TBC vakcina je v okolitych štatoch zakazana!!!! čo oni maju ine deti ako my??? 😕 😕
Ešte bude dlho trvať kym budeme mocť rozhodovať o zdravi našich deti ☹ lebo kto prevezme starostlivosť o dieťa poškodene očkovanim?? Nikto!! Starajte sa sami,to nieje naš problem,my len dobre zarabame na vakcinach ostatne si riešte .... 😠 😠 😠 je mi z toho zle!!!

vanish1
24. nov 2009

maaaki, a kto bude súdne stíhaný, ak bude dieťa po očkovaní postihnuté, autistické, dostane cukrovku....? nikto
ja sa teraz už len zasmejem nad niektorými argumentmi, čo píšeš, pretože ochorenia nevymizli vďaka očkovaniu, ale hygiene, pitnej vode a pod. A pravé kiahne sú kapitola sama o sebe, nech sa páči
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Kiahne_z...
http://www.whale.to/a/creighton4.html
http://www.whale.to/v/hadwen.html
http://www.whale.to/vaccine/higgins_b.html
atď.. je toho veľa

zaujímavé, že podľa oficiálnych údajov UVZ v roku 2008 bolo u nás 105 pripadov čierneho kašľa, 66% u očkovaných, ďalších 10% s neznámym statusom (mladi do 25rokov, cize pravdepodobne ockovani).
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

tin007
25. nov 2009

dominika11 na mmr neexistuje horna hranica, iba je odporucane ockovat medzi 15 a 18. mesiacom

tin007
25. nov 2009

dominika11 aha, ved si s to nasla 😉 ja som uz pred mesiacom o tomto dr. hovorila (ze mmr odsunieme) a dnes som to zopakovala, nema s tym absolutne problem. vraj iba napisem do karty, ze ockovanie posunute na ziadost rodica (aj som jej povedala dovody preco a s niektorymi suhlasi)
doktorov sa neboj, nie su nasi "pani"

spevacka
25. nov 2009

tin007, a na aký vek plánuješ odsunúť MMR? alebo to je len "kuleha" a vôbec nedáš? Ja by som ju tiež chcela aspoň oddialiť, tak "babo raď".

martinka1981 akoby si aj za mňa napísala 😀

tin007
25. nov 2009

zatial odsuvam k nastupu do skolky. ak neprekona prirodzene, tak to budem riesit potom, najradsej by sme neockovali

spevacka
25. nov 2009

tin 007, dakujem, tiež tak urobíme

tin007
25. nov 2009

spevacka ide o to, ze hlavne mumps by som bola rada, keby prekonal v detstve (aj osypky, rubeolu a ovcie kiahne), lebo neskor by to mohlo mat nasledky napr. neplodnost ☹ teoreticky, ak by bola monovakcina iba proti mumpsu, tak by som take ockovanie zvazila niekedy v 10 - 12 rokoch, pred pubertou. teraz to este neriesim, riesim hexu