Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
19. jan 2012

@petot Ešte aby bolo jasné, ja netvrdím, že ÚOOÚ a súd hneď nejako razantne zakročia. Ale je to jedna z mála našich zákonných možností obrany voči pokute a plazivej kriminalizácii. Keď ju využije aspoň zopár ľudí, tak je šanca, že aspoň lekári prestanú udávať, a možo aj RÚVZ bude musieť zmeniť prístup.

moira19
19. jan 2012

"Smútiaci rodičia malej Stacy sú tak pobúrení tým, čo zistili od jej smrti, že teraz žiadajú ľudí na celom svete aby sa spojili v celosvetovom proteste. Chcú usporiadať celosvetovú akciu na pamiatku Stacy a mnoho stoviek detí zabitých a zranených očkovaním na celom svete. Majú pocit, že úmrtia na následky očkovania sú zatajované a prosia občanov celého sveta, aby sa spojili proti tejto skaze. ... Celosvetový event sa bude konať 20 januára 2012. Ak sa nebudete môcť pridať k protestujúcim, prosím zapáľte sviečku za obete očkovania vo svojom kostole."

"V marci 2011 Neil Z. Miller (3) napísal, že v USA zomrelo viac ako 2000 novorodencov po podaní pneumokokovej a Hib vakcíny, a napriek tomu sa vôbec nič nestalo. Uviedol, že zatiaľ čo v Japonsku bolo očkovanie prerušené po púhych štyroch úmrtiach, v USA sa v očkovaní pokračuje aj napriek zisteným 2000 úmrtiam."
viac citajte tu (neskutocne pripomina Maroskov pripad):
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.30207...

manof
20. jan 2012

Dnes — v piatok 20.I.2012 — prebehne celosvetová akcia na pamiatku zosnulej Stacy Sirjacobs a ďalších obetí očkovania, akcia za necenzurované informovanie o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní. Viac v článku:
"Bábätko zomrelo po prvom očkovaní Prevenar + Infanrix Hexa + Rotarix":
http://www.slobodavockovani.sk/news/babatko-zom...

Podobnosť s Maroškom z Hornej Oravy očividne nie je čisto náhodná.

heimdalls
20. jan 2012

Vrátim sa ešte jednou vetou k tomu C-čku.....tu je napríklad http://www.medpharma.sk/vitaminy/vitamin-c-1000... príbalový leták 1000-ky céčka, hneď prvá veta dole:

Odporúčané dávkovanie:

1 tableta denne. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť!

Prevenar písal že jeho denné je 5000 - t.j, 5 násobok.

pifina
20. jan 2012

@heimdalls tablety nie su velmi vhodne na megaascorbicku liecbu, obsahuju vela pridavnych latok a prave tie mozu byt problem pri vyssich davkach ... ak chces brat vyssie davky C-cka, odporuca sa cistejsia forma - bud cisty vitamin C v prasku alebo nejaky ascorbat (sodny, vapenaty, ...)

heimdalls
20. jan 2012

@pifina - mohol by som Vás poprosiť o nejaký konkrétny druh tohto vit. C, - ako sa volá prípadne kde sa dá zakúpiť. Vďaka

ninan2
20. jan 2012

@heimdalls v DMke sa vraj predava, tiez sa ho chystam kupit 🙂 Ale hadam by sa nasiel aj inde, ak nemate DMku v meste, pripadne objednat cez net.

pifina
20. jan 2012

@heimdalls ja pouzivam vitamin C z DM-drogerie - 100g stoji cca 2E, pri vyssej dennej davke zmiesat so sodou bicarbonou v pomere cca 1:4 (podla chuti, aby to nebolo velmi kysle)

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/
v tejto diskusii najdes fotky toho vitaminu, v niektorych DM-kach ani predavacky nevedia, ze to maju 😅

zuzana_m
20. jan 2012

Ahojte, takže lekarka mi opat dala po manželovi odkazat, aby som jej zavolala,lebo malu treba pichnut, vraj sa velmi boji tetanu,zaškrtu a čierneho kašla. Vraj objedna taku vakcinu, vraj sa nou dakedy očkovalo. Nazov neviem,nestihla som sa opytat. Povedala,že tieto choroby fakt nie su sranda, mam sa rozhodnut do buduceho tyzdna. Už fakt neviem, rozpravala aj o tom, že sa postupne rušia očkovania lebo nie su peniaze,a tym padom hrozia tie choroby (napr. TBC), a aj tieto ostatne,kedže v inych krajinach neočkuju ako u nas, tym padom to naše deti neočkovane možu chytiť. Musim uznat že ista logika tam je,ale ajtak sa viac bojim možnych nežiaducich učinkov. Kedže je malá často chorá, po druhom očkovani mala tie fialove flaky a ma ekzemik pod očkami.. No nič,budem mat "krasny" vikend, rozmyslat nad očkovanim :( Ostatne vakciny ma nenuti vobec -- tretia Hexa a MMR. Aspon že tak. A vraj nemam čitať internet a fanatikov proti očkovaniu 😀 a že mamičky tiež nemam brať važne čo tu pišu, tak to ma nasralo s prepačenim,lebo som jej hovorila,že nik ma nepresvedči že to nie je z očkovania,že kopa detičiek ma velmi zle nasledky očkovvania 😠

vefi89
20. jan 2012

@zuzana_m nás na škole učili, že TBC nie je ako chrípka, alebo nejaká viróza, že ideš okolo nakazeného, zakašle a chytíš to... ak by si sa mala nakaziť TBC, musela by si byť s nakazenou osobou v uzavretej miestnosti aspoň pol dňa 😅

didulka85
20. jan 2012

@heimdalls k tomu C-cku... Na manzela nieco liezlo, isiel do homeo lekarne a lekarnicka mu dala C-cko, ze si ma dat neviem kolko krat denne, ze nech na davkovanie nepozera. A pomohlo...
Takze nieco na tom asi bude.

vefi89
20. jan 2012

"Táto vakcína ochráni dieťatko do 11. roku života, kedy sa znovu preočkuje.Toto očkovanie je dôležité najma pre chlapcov, nakoľko nám p.Dr. povedala, že prípadné ochorenie na mumps zvyšuje riziko neplodnosti...A tiež som sa informovala na nejaké dramatické reakcie dieťatka na túto vakcínu.Za 50 rokov na Kysuciach bol iba 1 takýto prípad, ale veľmi dávno.Dnes sa očkuje najmodernejšími vakcínami ktoré prípadné riziku eliminujú.Malý nemal vôbec žiadne reakcie, ani teplotku, miesto vpichu bolo normálne a prespal celú noc.A tak je tomu aj doteraz.Tak to je naša skúsenosť."

😀 😀 😀 😀

manof
20. jan 2012

Právo
"Za akým účelom zbiera ÚVZ SR od pediatrov každý mesiac údaje o povinnom očkovaní?
http://www.slobodavockovani.sk/news/za-akym-uce...

zuzana_m
20. jan 2012

@vefi89 aká vakcína? mne nejde o TBC ,to len medzi rečou mi povedala. TBC malej pichli, narodila sa v r. 2010. Ale chce mi malu pichnut vakcinou -tetanus,čierny kašel a zaškrt. Vraj nič viac. O tej nič neviem. Tretiu Hexu a MMR som razne odmietla.

ninan2
20. jan 2012

@zuzana to ide o starsiu DTP vakcinu. Myslim, ze obsahuje niekolkonasobne viac hliniku ako Hexavakcina... Neziaduce ucinky mozu byt este vacsie ako z Hexy.
A najvacsie problemy aj tak robi zlozka proti ciernemu kaslu, ktora je tu tiez obsiahnuta.

denduska
20. jan 2012

@zuzana_m Infanrix sa volá. Bez "hexa". Má 0,625 mg hliníka, neviem koľko je v hexe ale myslím viac.

zuzana_m
20. jan 2012

@ninan2 No super ☹ Ja už fakt neviem, nechcem nič zanedbať a ani vystaviť malu riziku. Pichnut-nežiaduce učinky, nepichnut- hrozba že mala ochorie. Mám už toho fakt dosť ☹

denduska
20. jan 2012

@ninan2
@zuzana_m nie, to nie je tá stará celobunková DTP, čo sme dostávali ešte my ako deti, toto je už acelulárna, tak ako hexa, čiže vlastne "polovica hexy".

zuzana_m
20. jan 2012

@denduska Tak je tam menšie riziko? Spominala mi aj detsku obrnu, ale to je v Hexe. Ale mala bola dva razy pichnuta, tak by mala byt chranena nie? Lebo niekto pisal, že očkovanie nemalo zmysel tym že som nedala pichnut tretiu davku. Tak kde je pravda?

ninan2
20. jan 2012

@denduska @zuzana_m aha jasne, to ma poplietlo... hmm musim si to do leta este poriadne prestudovat, potom sa musim rozhodnut co a ako...

denduska
20. jan 2012

@zuzana_m podľa mňa oproti hexe je určite menšie riziko. Tretiu stačí dať o 12 mesiacov po druhej dávke (ale vraj dve dávky imunitne stačia až na 5 rokov - ale toto nemám overené.)

shakti9
20. jan 2012

@denduska nevedela som, ze take nieco existuje, mna lekarka informovala, ze stara DTP sa prestava vyrabat, ale nespomenula novy acelularny typ... iba Hexu nam ponukla samozrejme, co nechceme a k inej alternative sme sa nedopracovali... tak sa to na dalsej poradni spytam, ked dojde opat k rozhovoru o ockovani, hm...

ninan2
20. jan 2012

@denduska a nevies ci DTP vlastne preplaca poistovna, ked ju da clovek namiesto Hexy? A na urade su s tym pohode alebo davaju pokuty? Ci mam sa spytat Manofa? Buduci mesiac sa chystam na jeho druhu prednasku o ockovani 😉

eaka
20. jan 2012

@zuzana_m Ja neviem, máš viac ako ročné dieťa, to by malo čierny kašel zvládnuť, to je proste dlhodobý kašel, ako som to doteraz pochopila, tetanus sa rozvinie v hlbokej, nevydezinfikovanej rane bez prístupu kyslíka, nie z každého škrabančeka, ktorý hneď vyčistíš a je na vzduchu a dýcha...
a záškrt neviem... tuším je v dnešnej dobe liečiteľný, ak ho identifikujú, ak vôbec existuje reálna šanca sa nakaziť, lebo počúvam o epidémiách čierneho kašla a osýpok, ale o záškrte nie...no ale to je len moje info.. ale ak by Dr vedeli, že dieťa nie je očkované, mohli by pri prípadnej chorobe uvažovať aj o záškrte...

denduska
20. jan 2012

@shakti9
@ninan2 no práve neviem ako je to s preplácaním 😕 asi to záleží priamo na poisťovni, ináč tá vakcína bežne nie je v lekárni, ale mali by ju vedieť objednať, aspoň tak vraveli mne, no odkedy je ten nový zákon, že si sám lekár má nakupovať, tak fakt neviem ako to beží.
Manof písal, že myslím na RÚVZ v BA sú spokojní ak je dieťa po roku zaočkované aspoň týmto, že potom to neriešia.

shakti9
20. jan 2012

no, uz sa to tu rozoberalo, ale mna prave ten tetanus dost stve, mala pojde k dedovi na prazdniny, a kedze je dost neposedna, na vsetko zvedava, co ja viem? pojde pozerat zvieratka, spadne... nechcem privolavat, ani byt moc uzkostliva, riadne si to premyslim a este dostudujem...

lucia78
20. jan 2012

Ahojte, vedeli by ste mi poradit? Uz 4 tyzdne mi je zle. Najprv som mala silnu nadchu, ktora ustupila po vysokych davkach Ccka a bol chvilu pokoj, aj ked stale som citila ze nie som zdrava. Potom prisiel silny produktivny kasel, ktory ma ani po tyzdni nepresiel a dnes som sa dozvedela vysledok testov : Haemophilus influenzae.
Ako si s nim poradit? Da sa nejako vyhnut antibiotikam? Ccko uz brat nemozem, vzdy po vysokych davkach mam problemy s kolenom a dost vazne, aj teraz sa mi to stalo, tak na Ccko musim zabudnut.
Sranda ze som chora so svojim 3rocnym synom. Som si ista, ze ma to iste co ja a pritom zakladne ockovanie ma.

vefi89
20. jan 2012

prosím vás pekne, niekedy dávnejšie sa tu bavilo o rakovine, a neviem presne kto, ale dával sa sem link o liečivých účinkoch B17 ...

lucula73
20. jan 2012

@denduska prosím ťa,možeš mi ešte raz vysvetliť,o ktorej vakcíne ste sa to tu bavili vyššie?existuje samotný Infanrix?to keby mu pichla,tak nás už hlásiť nebude?a koľko krát to treba?ďakujem ti
bože hľadám riešenie,čo mám dať malému pichnúť,nech má aspoň niečo,kvoli pokoju v rodine 😝

denduska
20. jan 2012

@lucula73 Infanrix. Bez prívlastku. To je záškrt-tetanus-čierny kašeľ. Môže vás aj hlásiť, ale nemali by ste mať problém, vraj im to vačšinou stačí.