Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
20. jan 2012

@heimdalls jo ..je to fantasticka vecicka.

prevenar
20. jan 2012

@vefi89 ..no ... o B17 .. to som bol ja 😝

zaockujte_aj_slnko
20. jan 2012

@petot
ved to, co ked vacsina tych "chorob" vo veku 3-6 mesiacov je prave PO ockovani na tie choroby 🙂
ono vacsinou tie odpovede byvaju tie najjednoduchsie......kde je "zdroj" najpravdepodobnejsi?...... no vakcina......... preco sa choroba zacne?........vakcina narusi imunitu (ved to presne vakcina robi), mne to presne takto vychadza

to je nieco podobne ako na antidepresiva pisu ze sposobuju depresiu 🙂......ano presne tak.....narusia prirodzene fungovanie mozgu a sposobia depresiu, nasledne navodia akysi "fiktivny" umely stav, ktory ale nema nic spolocne s realitou...

anicka1981
20. jan 2012

je normalne,ked sa dieta kolise dopredu-dozadu,ked je rozrusene,ked sa raduje?, je to normalne?

zaockujte_aj_slnko
20. jan 2012

MUDr. Peter Liptak, znamy "odbornik" na ockovanie, a pitny rezim zase hlada zdravotnu sestru 😀
PRECO?!?
http://www.profesia.sk/praca/mudr-peter-liptak/...

prevenar
20. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ..neskusis stastie ? mozno by si ta casom oblubil. bol by si taky "sestruch" 😝 😝 😝

eaka
20. jan 2012

@prevenar A očkovania by nenápadko pichal do lehátka namiesto do detí... to by sa všetci divili, ako mu to ide, že tie deti vôbec neplačú... 😀

prevenar
20. jan 2012

@anicka1981 ..k tomu sa bude vediet takto asi tazko niekto vyjadrit. ..ale deti maju skutocne siroky zaber prejavov ..od tej nasej sme uz videli ine psie kusi 🙂 ..ako dlho sa knise ? ako casto sa knise ? ..zda sa ti na tom nieco divne ? ako sa sprava zvycajne ? ..ked sa ti zda nieco ,ze totalne obnormalne chod k neurologovi. ...podla mna na 99% nejde o nic podstatne. proste sa mu to mozno zapacilo, tak to opakuje. kazde dietatko je ine.

prevenar
20. jan 2012

@eaka heh, to by mali z toho za chvilu vodnu postel 😎

eaka
20. jan 2012

@prevenar 😀 😀 😀

zaockujte_aj_slnko
20. jan 2012

@prevenar
dakujem za ponuku, plat 800-900 eur by sa mi pacil, ale MALO PIJEM, a navyse dieta som nezaockoval 😀

zaockujte_aj_slnko
20. jan 2012

@anicka1981
nase dieta sa neknise, ale to bude asi tym ze este samo ani nesedi 😀 ... Inak to knisanie asi by som ja pre seba hodnotil ako normalne........ ja sa tiez obcas knisem 😀 ale to je fakt len tak zabite "empiricky"......knisu sa napr. autisti, alebo teda inak - silni introverti, alebo introverti vo vseobecnosti robievaju opakovane pohyby....neurotici vo vseobecnosti maju dost vyrazne vybudene psychomotoricke funkcie......proste ma "to nieco s mozgom", ale ci je to naozaj prirodzene to ti asi ne(od)povie nikto... ono autizmus je prakticky silna introverzia....
nevies co mohlo zdedit?.... aku povahu?!

zaockujte_aj_slnko
20. jan 2012

@anicka1981
jo, ak mas inteligentne dieta, tak bud pripravena na ZVLASTNE prejavy a spravanie... najma ked nie si na to pripravena 🙂...... bud velmi aktivne prejavy (aj motoricky aktivne) alebo prilis pasivne.....

lucula73
20. jan 2012

@prevenar prosím ťa a koľko toho cečka sa dáva na prevenciu a koľko na chorobu?ďakujem 🙂

prevenar
20. jan 2012

@lucula73 na uvod musim povedat ,ze bude asi najlepsie ked si precitat petotovu knizku. najdes ju aj online.

kolko davat a nedavat ,,tak to ti odpoviem len v zmysle, ze co robim ja. no a ja davkujem nasledovne ..

1) prevencia 1-3g
2) zvysena ochrana 4-7g
3) v pripade choroby ..8-10g cca 14dni. ..nozno sa da ist aj na 15g ..ale to som osobne neskusal. ako vravym , skus tu knizku, bude to tam isto lepsie vysvetlene 🙂

dolezite je .. pomali zvysovat a po odstraneni problemu pomali uberat. ked beries 7 dni 10g .. a na 8 prestanes uplne ..tak to nie dobre 🙂

zaockujte_aj_slnko
21. jan 2012

anicka1981, aby si pochopila, take dieta bude robit vzdy niecoho VELA, alebo MALO ....nikdy to nebude primerane a tebe ako nepripravenej to potom bude stale divne 🙂

navyse taki surodenci maju zvacsa dost rozlicne vlastnosti, kedze take deti maju vzdy niecoho prilis malo/vela.... ale je to namiesane z vela kombinacii.... tak sa od seba dost odlisuju.....mozem na sebe a surodencoch potvrdit 😀

petot
21. jan 2012

@monikamajova Neplánuješ podať trestné oznámenie? Pozri: http://rizikaockovania.sk/leg/leg10-citacie_z_t...

manof
21. jan 2012

Pozrite, akú búdu na nás šijú MÚDr.e hlavy z Oxfordu:

"Mala by byť účasť v klinických skúškach vakcín povinná?"
http://www.slobodavockovani.sk/news/mala-by-byt...

zaockujte_aj_slnko
21. jan 2012

@petot
ja sa trestnym oznamenim urcite branit budem.......nic to nestoji a pokial podam na "neznameho pachatela" tak sa mi ani nic memoze stat...... ale este treba pripomenut ze skutok aj inak trestny v "malom rozsahu" nemusi prokuratura zhodnotit ako precin 🙂...cize inymi slovami nemusia urobit vobec nic......ak nechcu a ulozia to....

takze ak sa obrati s ockovanim JEDNA OSOBA, kde nedoslo k poskodeniu zdravia atd......tak sa na to mozu vyprdnut....to by potom chcelo podat hromadne, viac osob a najslepsie s pravnikom

monikamajova
21. jan 2012

@petot Už sa mi do toho nechce,pretože ma to oberá o čas a energiu a viem,že tým nič nezískam,iba by som si uškodila na zdraví..zmenila som doktorku,a tá bývalá doktorka vie,že to bolo kôli tejto "akčnej"sestričke,ktorá má asi nenaplnené ambície a ona chcela ordinovať..ako som odišla ja,hromadne od nej odišlo vyše 10 ľudí o ktorých viem,TAK SA POTRESTALA SAMA..pritom viem o tom,že jej deti nie sú zaočkované,tak ako to tvrdí,pretože som sa na to pýtala jej manžela,ktorý je tiež lekár,že aký má na očkovanie názor..pov.:zaočkuj sa,ochorieš,ak sa nezaočkuješ,tiež môžeš ochorieť,ale nemusíš,takže to máš jedno,tak sa radšej neočkuj... 🙂

halienka
21. jan 2012

@lucula73 tu je téma o používaní C-vit. na prevenciu aj liečbu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/ , poradia ti, hlavne @petot je odborník na to, link na jeho knižku o liečbe vitamínom C je tu http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf záleží aj od toho komu chceš to c-éčko dávať, či deťom, či sebe, či preventívne alebo liečba, tak aj od toho závisí dávkovanie. Ja mám 2-ročnú dcéru a dávam jej cca 5x denne (v podstate do každej fľašky tekutiny, ktorú pije pridám céčko) do pitia vždy do 2 dcl vody alebo čaju po 60mg ako prevenciu, čiže cez deň vypije 300 mg. Niekto dáva ešte viac, no ja dúfam, že to takto stačí, ešte aj popritom zje nejaké ovocie a zeleninu, tak aj v tom ešte nejaké céčko dúfam prijme. Ak by ochorela, tak jej to dávku zvýšim. 🙂

monikamajova
21. jan 2012

A ESTE VAM POVIEM 1 VEC,ZAOCKOVALI MA TEHOTNU,LEBO mi to odporučila alergologička a vtedy ked som potratila svoje 1.dieťa v 6,mesiaci,vôbec som si to nedávala do súvisu s očkovaním..vtedy som nevedela nič,len som chodila od jedného doktora k druhému a slepo som poslúchala ich rady a o zelených potravinách ani srnky netušili.. ☹ a primár na detskom povedal,že to určite nebolo z očkovania..keby mohol,tak sa so mnou pobije ☹ lenže ja som sa očkovala proti chrípke a dostala som chrípku a ked som mu povedala,že to očkovanie nebolo účinné ale škodlivé,tak povedal,že keby som sa nedala,tak som mohla dopadnúť aj horšie.. 😢 a ako horšie? mala som umrieť? to nestačilo,že mi zomrelo dieťa?a potom som nemohla 7 rokov otehotnieť ..tým,že by som sa súdila,už mu život nevrátim..teraz mám 2 deti,chvalabohu zdrave,neočkované

vefi89
21. jan 2012

@monikamajova teba stretá samá "radosť" ...
žiaľ doba je taká že pokiaľ sa nestane vyslovene niečo zlé tak ľudia ani len necítia potrebu zistiť si niektoré fakty aj z druhej stránky,a nie stále len z tej prezentovanej chválnej..

schilk22
21. jan 2012

ahoj maminky co mate neockovane deti...mam syna neni ockovan...je mu 14 mesicu...v kvetnu chceme jet na tyden do spanelska...jen me zajima cestujete normalne?nebo se trochu bojite...ja teda po evrope ne...ale zajima me vas nazor...dekuji 😀

lucula73
21. jan 2012

@prevenar ďakujem za to rozpísanie cečka 😉

prevenar
21. jan 2012

@schilk22 ahoj 😝 ..ja osobne by som sa bal, alebo nebal uplne nezavisle od ockovania. to znamena, ze nebal by som sa ziadnej krajiny, kde je hygiena , zdravotnictvo a zivotny standard rovnaky , alebo podobny nasej krajine / resp stredoeuropskemu standardu. cize spanielska ako takeho by som sa urcite nebal 😀

kedy by som sa bal ? - ak by som cestoval niekde do afriky , alebo krajiny v oblasti ako india, cina, yemen, turkmenistan ..atd 😕 ..bez ohladu na ockovanie.
- alebo v pripade , ze v oblasti kam sa chystam zuri nejaka seriozna epidemia , cierny kasel , ebola, tyfus, mor 😕 atd. ..bez ohladu v akej krajine to je a bez ohladu ci som ,alebo nie som ockovany. osobne som presvedceny,ze ockovanie ma nulovy, alebo zanedbatelny ochranny ucinok.

toto je MOJ nazor na vec a nemusi sa ztotoznovat s nazorom niekoho ineho 😎

monikamajova
21. jan 2012

@vefi89 no vieš,keby ostali môjmu dieťaťu trvalé následky po očkovaní, TAK SOM PRVA A IDEM S TYM AJ DO STRASBURGU..len neviem prečo sa europska unia montuje do iných vecí a do očkovania nie,ked okolité štáty toľko neočkujú..

monikamajova
21. jan 2012

@prevenar a ináč 1 rehoľná sestra čo bola v afrike povedala,že zistili,že vakcíny,ktorými sa očkuje v rozvojových štátoch SPOSOBUJU NEPLODNOST a preto cirkev žiadala aby s tým prestali a tiež sa tam dialo kadečo..je rada,že žije..

eaka
21. jan 2012

Možno budem znieť kruto a bezcitne, ale podľa mňa by sa práve v tých krajinách, kde sa ľudia s prepáčením rozmnožujú ako potkany, napriek tomu, že keď nezaprší, nemajú čo do huby, tak tam by sa plodnosť nejakým spôsobom regulovať vyslovene mala! Nebol by internet plný obrázkov na kosť vychudnutých afričanov a malých detí, vedľa ktorých sedí sup a čaká, kedy sa naje...
A neplodnosť spôsobujúca vakcína je očividne lacnejšia ako chirurgická sterilizácia... a menej rasistická, keďže to nie je oficiálne...

prevenar
21. jan 2012

@monikamajova ..no oni, "nesposobuju neplodnost" nahodne ..ale cielene. ..podla mna to iste robia j v "rozvinutych krajinach" ..len mozno pomalsim tempom, aby to nebolo tak napadne.