Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
23. jan 2012

@monfat9 ..ale vahali, vahali .. 1) ockovanie proti tuberkuloze totizto vobec nechrani proti tuberkuloze. znie to paradoxne, ale je to tak . toto ockovanie "chrani" len proti najzriedkavejsim formam , ako mozgova tuberkuloza ..ktora je asi 1000x zriedkavejsia ako plucna .. a proti plucnej to nechrani nijako. 2) aby si sa nakazila tuberkulozou museli by si zit v jednej domacnosti s clovekom ktory ma aktivnu formu (vykasliava krv) vyse mesiaca.

...najlepsi zdroj ako skutocne ochoriet na tuberkulozu je ockovanie. preto ju aj zrusili, lebo tolko deti ju dostalo. ..mnohe museli brat tazke antiobiatika , ktore im poskodili pecen a oblicky , mnohe skoncili na vyrezavani lymfatickych uzlin ..a pak skoncilo s rakovinou lymfatickych uzlin. ..koli ockovaniu, ktore nechrani vlastne pred nicim.

co sa tyka tetanu .. vies kolko ludi na slovensku dostalo tetanus ? napriklad za poslednych 10 rokov ? ak nie , tak su to traja ludia. ..este, nesmieme zabudat ,ze toto ockovanie nechrani proti nakazeniu, ale len proti umrtiu. cize ti ludia by sa nakazili s ockovanim , alebo bez. + vies kolko ludi zomrelo v autonehodach na slovensku v prvy mesiac tohto roku ? 20 .. ak ches dlho zit, nesadaj do auta .

ak prekonas osypky, co nie je ziaden problem , tak ziskat dozivotnu imunitu proti tejto chorobe ..a tvoje protilatky prejdu aj na tvoje dieta mlieckom. ockovanie potencionalne chrani tak 2-3 roky. myslim,ze prekonanie osypok zabezpeci imunitu aj voci nejakym dalsim chorobam. ..ale to neviem presne, niekde som nieco take cital.

prevenar
23. jan 2012

@luciferkax ..teraz par stran do zadu tu bol 4mes. chlapcek ockovany MMR. po ockovani dostal horucku, potom vysoku horucku, potom zapal mozgovych blan a potom zomrel. rodicia dostanu medailu za ucast. ..tusim od vtedy zomrelo este dalsie dietatko tusim 8mes. je to par stran dozadu.

sorciera24
23. jan 2012

@prevenar chlapcek nebol ockovany MMR.....ta sa isto v 4.mes. neockuje;)

luciferkax
23. jan 2012

@prevenar
@prevenar nenašla som to :( ako bol očkovaný 4-mesačný? ked sa očkuje v patnástich mesiacoch

sorciera24
23. jan 2012

@luciferkax https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/
ale neslo o MMRku, ale o hexu+prevenar (asi)...kedze 1.ockovanie....

lemge
23. jan 2012

@vefi89 dakujem,davno som takyto dokument nepisala 😉

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@monfat9
tetanus a hrdzave klince?......to by si musel prepichnut nohu tym klincom........cele detstvo som sa babral s hrdzavymi klincami, doranany som bol poskrabany...tetanovka davno v prdeli 10 rokov minimalne davno PO... a ziaden tetanus...
tetanus je skor spojeny s dobytkom, sliepkami a hlbokou ranou bez pristupu vzduchu pokial ja viem.... a vobec nie je infekcny..

prevenar
23. jan 2012

@luciferkax hej, bolo to po prvej vakcinaci .. hexa-prevenar pomyslil som sa.

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/
moira19 Ich pribeh: úplne zdravé usmievavé bábätko... v utorok sme boli na prvom očkovaní,
v stredu mi začal pokašliavať, tak som išla vo štvrtok ráno k lekárke,
nech ho popočúva, išlo na predlžený víkend. Lekárka povedala, všetko
o.k., dala nám sirupček od kšľa, že to prejde. Prišli sme domov, na
obed začal byť mrzutý, a zdal sa mi teplý, tak som mu merala teplotu,
39.5 hned som mu dala čipku, teplota mu klesla max. na 39,2 a zase
bola naspät, davala som mu dalsiu nepomahala, tak som išla na
pohotovosť, tam mi Dr. povedala, že má trochu červené hrdlo, a trochu
zostrené dýchanie, pridala nám antibiotiká, a rectodelt čipku, že nám
stiahne teplotu, že to cez víkend prejde. Keď sme prišli domov,
podávala som mu všetky lieky, aj tú čipku, teplotu mu stiahla. Chvíľku
za tým, ako som mu dala lieky, som si všimla na ušku taký fialový
fliačik. Potom na nožičkách, začali sa mu robiť aj na hrudi... tak som
hneď volala tej Dr., kde som bola na pohotovosti, povedala, že to
možno bude alergia na antibiotika, ale že nech si zajdeme do
nemocnice, nech nás popozoruju, a bude dobre. V ten deň bolo práve
hrozné počasie, tak sme si volali záchranku, tam nám povedali, že
všetky sú na výjazdoch, že nech si ideme k tej Dr., kde sme boli na
pohotovosť, a že ak by to bolo súrne, že tam nám nejakú zoženú. Kým
sme došli na pohotovosť, Maroško to mal už aj po tváričke, po celej
hlavičke, všade..., Dr. nám povedala, je to vážne...., je to
meningitída..., volali nám ihneď záchranku, z Námestova do Trstenej
nás brali okamžite, tam Maroška stabilizovali, aby prežil prevoz do
Martina, v Martine s ním robili celú noc, a ráno o 8.45h nám odišiel
do nebíčka.. a aby nebolo málo, k meningitíde - zápal mozg. blán sa
pridala aj otrava krvi...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/alb...

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

vefi89 inak, keď už hráme na tú nasmutnejšiu nôtu....
minulý týždeň jednej kočke od nás zomrelo 8-mesačné dieťatko... ale podrobnosti neviem, no tiež ako prvé ma napadlo očkovanie?? ... budem sa na to musieť asi niekoho opýtať emoticon

prevenar
23. jan 2012

@sorciera24 ..ten smajlik si vychytala. nie to dietatko nezomrelo po MMR , ale hexe .. mozes si tam doplnit dalsie 3 smajle. je to velmi vtipne.

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

mozno ak potomok sa bude venovat konom, alebo kydat hnoj vidlami, alebo pojde hltat chrobaky do dzungle ako Bear Grylls tak by som jej tetanovku dal.... plytke rany treba dezinfikovat, a hlboke rany ajtak treba zasit v nemocnici a prasknu ti tam tetanovku ajtak.....

mna skor hneva zaskrt (difteria), to je dost hnusna choroba a infekcna aj ked sa u nas uz nevyskytuje, ale zase ockovat deti do 2-3r je blbost sama o sebe.... a ked to dieta clovek da zaockovat aj samotnou tou vakcinou na zaskrt kto zaruci ze na zaskrt obratom aj neumrie...... bohuzial vsetko je to riziko

tin007
23. jan 2012

Add tetanus a kone; sestra trenuje kone, kazdu chvilu ma uraz (aj taky, ked krvaca) a ockovanie proti tetanusu odmietla (zije vo FR) a nik s tym nerobil ziadne caviky!

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@prevenar
HEXA je tiez blbost od prirodzenia...... uz riziko je ockovat (ked uz) postupne, ale prasknut tolko antigenov do dietata o ktorom ani nikto netusi ci nie je prave chore, to je fakt tak test na Rambov alebo Xeny v spolocnosti....

kbeata
23. jan 2012

@eaka hej to povedal,a urcite myslel ze zostanu len ti vyvoleni,niekolko tisicok ludi,teda on medzi ludomilov rozhodne nepatri 😒

kbeata
23. jan 2012

@miska_zv a nezajdes radsej k nejakej homeopatke,ta by ti urcila homeo podla typu cloveka,alebo aj co treba ocistit 😉 ,ja som s malym bola,sice je to dost drahe ale pomohlo 🙂

atana
23. jan 2012

" prevenar @monfat9 ..ale vahali, vahali .. 1) ockovanie proti tuberkuloze totizto vobec nechrani proti tuberkuloze. znie to paradoxne, ale je to tak . toto ockovanie "chrani" len proti najzriedkavejsim formam , ako mozgova tuberkuloza ..ktora je asi 1000x zriedkavejsia ako plucna .. a proti plucnej to nechrani nijako. 2) aby si sa nakazila tuberkulozou museli by si zit v jednej domacnosti s clovekom ktory ma aktivnu formu (vykasliava krv) vyse mesiaca. "

Na toto musim napisat, ze moja mama sa starala o svoju mamu, u ktorej zistili silne TBC. Boli v kontakte v trojizbovom byte denne, asi 3-4 mesiace a nikto nebol nakazeny.
Vtedy mala moja dcera 1.5 roka, lezala s babkou v posteli, davala jej pusinky 😒 a pod. Ale nebyvali sme tam, len sme tam boli casto.
Pri tuberkulinovom teste nemala ziadne protilatky.

Teda ockovanie proti TBC v porodnici jej bolo na dve veci. A preto potom brala pre istotu antituberkulotika pol roka rovno s Lipovitanom - liekom na pecen. Odvtedy mam svoj nazor na ockovanie proti TBC a jeho ucinnosti.

kbeata
23. jan 2012

@monfat9 ale samozrejme,aj ja do buducnosti rozmyslam nad nejakym ockovanim,ale rozhodne neockovat tak malicke deti,pockat pokial jeho imunita dozreje,a potom podla okolnosti,babatko do roka ochranis pred tymi chorobami kojenim,a dokonca ma dostatok protilatok este od teba,treba vsetko dobre zvazit i ked je to niekedy tazke 😉

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@kbeata
tak tak, vsetky choroby co matka prekonala, vsetku umelu "imunitu" co ziskala ockovanim sa prenasa dojcenim na dieta... s tymto akosi nase lekarky ale nerataju 🙂

prevenar
23. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ..pockat, aby som to pochopil presne ..ty presviedcas mna o skodlivosti hexy ? 😎

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@prevenar
nie ja ta (a aj seba) len utvrdzujem, uz budeme ako demanty 😀

prevenar
23. jan 2012

@atana TBC ..a aj vsetky dalsie ockovania su len na dve veci. cele to je jedno obrovske klamsto sluziace na produkciu poskodenych ludi , ktorych potom budu "liecit" do smrti.

drobna analogia.. v starom grecku sa ucenci pokusali uchovat zvuk takym sposobom,ze povedali nieco do anfory a potom ju rychlo zavreli.. napad za 1 , len co z toho, ze ...

prevenar
23. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ok. musim priznat, ze tej vete moc nerozumiem ..ale tak ci onak, rad by som ta ubezpecil,ze mna o niecom takom skutocne utvrdzovat nemusis ..nosis drevo do lesa 😀

chanella
23. jan 2012

@prevenar dakujem ti velmi pekne. Co sa tyka zoznamu tych vakcin, proti MMR je to len Priorix, vsak, lebo je to tam aj ako M-M Rvax-Pro. Ako si myslel to, ze je strategickejsie ked sa podpise pod to vyhlasenie len jeden rodic? V pripade, ze sa nieco stane, nech je jeden z nich kryty?

chanella
23. jan 2012

@petot dakujem ti. Takze podpisovat urcite nic nebudem a to vyhlasenie si pre istotu napisem, ved za to nic nedam, vsak?

chanella
23. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko dakujem, taki uz som sa rozhodla, ze teda nebudem riesit ten odklad a rovno to odmietnem. Este musim to vyhlasenie sformulovat, tak aby tam bolo vsetko potrebne obsiahnute a hlavne aby som to nejako nepomotala a nenapisala nieco o co by sa mohli opriet a chytit ma za slovo. Takze strucne a jasne 🙂

prevenar
23. jan 2012

@chanella ..uhh, taketo detaili sa radsej pytaj manofa, ja az tak "do hlbky" nejdem ..lebo my neockuje nist, takze je to pre mna bezpredmetne.

no, je to taka poistka .. cisto teoreticky by sa RUVZ mohlo pokusit pokutovat oboch rodicov, ak su podpisany dvaja. zatial sa to ale este nestalo .. co viem ja.

inak nie je zla ani petotova strategia. ..proste lekarke oznamis,ze ockvoat uz nebudes a tym to skoncis. zaroven , nebudes nic podpisovat nikomu , ani do karty . ziaden zakon ta k nejakemu podpisovaniu nezavazuje. ak ta predvolaju tak a) napadnes to odkial maju tvoje osobne udaje (ci nahodou nie protizakonne od lekarky) ak hej podas staznost na urad na ochranu osobnych udajov. 2) az potom dodas pisovne vyhlasenie ,,ze ty ockovat vlastne chces ,,len nie tymito ockovacimi latkami .. (vymenujes) ..

takze , je uz na tebe , co sa ti viac pozdava ..

prevenar
23. jan 2012

@chanella mozno by si mala fakt vyskusat petotovu metodu 😉

miska_zv
24. jan 2012

@kbeata A koľko ťa to vyšlo?

ka.
24. jan 2012

mozno dotaz na @manof, pripadne primo na rodicov z MA - je tam nejaka normalna detska lekarka, akceptujuca neockovanie? Prosim o info. Vdaka.

supocka
24. jan 2012

@eaka Tiez vravela,ze teraz to moze povedat,lebo je na dochodku uz jej nic nehrozi,akurat pride o robotu.Lenze pediater si moze do karty napisat,ze jej deti boli ockovane my taku moznost nemame :( a ktovie,kolko z nich ma taky isty nazor a nam tvrdia opak :(