Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

@elannor
ja by som tam pre istotou vymenoval aj vyrobcov tych vakcin ako som uviedol o par stran skor......aj manof to uviedol tusim stacia 4ia...

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

@alikaa
myslim ze manof je aj starsi ako pani profesorka imunologie 😀
http://obycajniludia.sk/eva-horvathova/

vefi89
29. jan 2012

@alikaa naozaj skvelá výzva 😉 toho by som sa odobne zúčastnila, aj keby to malo byť na kraji republiky 😀😀
@zaockujte_aj_slnko treba voliť KSS! 😅
@prevenar ale teraz mi musíš okamžite povedať, či mám dať decku vypiť v noci mlieko, alebo čaj! 😀😀😀😀

prevenar
29. jan 2012

@vefi89 heh, myslim,ze minimalne z hladiska travenia , je zrejme lepsi caj ..v pripade ,ze je zaroven aj hladny preferoval by som mlieko v pripade ak ho z mlieka v noci nenafukuje. ak hej , tak plati prva veta . 😎

prevenar
29. jan 2012

@elannor to je super, sam by som to lepsie nepovedal lol 😝 ..mozno by som este doplnil do prvej vety "mojom dieťati – YZ, narodený 0.0.0000, a vsetkych dalsich deti .. " ..cisto teoreticky tymto by so mala zamadzit "procesu" pri kazdom dalsom dietati. lebo aj sa raz rozhodne a budu v tom vsetky dalsie deti, tak uz sa o tom nebude moct rozhodovat znovu. 😝

cisto teoreticky to zdovodnenie tam pisat nemusis ..a uplne teoreticky mozes vynechat vsetko 😕 a toto si nechat az na predvolanie na RUVZ ak nejake bude. z hladiska zakona by stacilo toto ..teraz som to pisal o kusok vyssie.

" .v takom pripade sa budes drzat zakona ..a to, ze verbalne odmietnes ockovanie, dovod neuvadzas. lekarka by mala napisat podla spravnosti do zdravotneho zaznamu: "ockovanie sa nevykonalo , diagnoza z.28" ci to urobi/neurobi to uz nie je tvoja starost. nic jej nepodpisuj ani ty .. ani do zaznamu, ani ziaden papier, ani nic.. a si vybavena.

mozes ju upozornit ,ze ak sa tvoje osobne informacie dostanu mino karty (napriklad do ruk RUVZ) budes nutena o tom informovat prislusne urady, ktore to budu vysetrovat. ( urad na ochranu osobnych udajov) "

ale inak super, ak by som dnes odmietal na rovinu, tak by som to napisal uplne rovnako 😅

prevenar
29. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko tato je za SaS ? lol ja asi umriem ^^ heh, shit 🙂 nic moc, tak ti poviem ☹ ..preco nemozu proste vsetci zmiznut pod ciernu zem 😕 nech sa staraju o seba.

prevenar
29. jan 2012

@alikaa treba s tym nieco spravit 😕 rozhodne ! toto je proste katastrofa 😔

petot
30. jan 2012

@prevenar Nie, to boli Obycajni ludia. SaS praveze vychadzaju v ustrety. Oni sa bili aj proti tej neustavnej vyhlaske, ktoru si Uhliarik nakoniec aj tak pretlacil.

elannor
30. jan 2012

@prevenar dakujem 🙂 citala som tu uz viackrat, ze staci aj verbalne odmietnutie ockovania, co myslim, ze pri nasej Dr. pouzijeme, pretoze veeelmi pochybujem, ze toto vyhlasenie nam bude chciet prevziat a jeho prevzatie potvrdit... Ale tak aspon ho uz budeme mat nachystane neskor na RUVZ 😎
len este uvazujem, ci tam na zaciatok nedam aj nieco taketo:
"v súlade s právom na informovaný súhlas o zdravotnej starostlivosti, zakotveným v Dohovore o ľudských právach a biomedicíne (čl. 5 a čl. 6 — ods. 2), ktorý je na území Slovenskej republiky platný od 1.12.1999 v znení Oznámenia MZV SR č. 40/2000 Z.z., bližšie upraveným v § 6 a § 11 ods. 8 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle ustanovení Ústavy SR o základných ľudských právach a slobodách vyhlasujem, že ODMIETAM POUŽITIE NASLEDOVNÝCH OČKOVACÍCH LÁTOK na mojom dieťati a vsetkych dalsich detoch..."
Niekde som to tu videla, myslim ze u @zaockujte_aj_slnko 🙂

martinba
30. jan 2012

@alikaa to co napisala MUDr. Horváthová nie je az take necakane. Uz sme to spominali viac krat, ze vsetci lekari musia mat podobny nazor, pretoze im ho vtlcu do hlavy na lekarskej fakulte a ak sa problematike nevenuje lekar sam, iniciativne, tak svoj nazor nema preco zmenit. Pozitivne je, ze je otvorena diskusii. Inak, ja som rozhodnuty nevolit, respektive pojdem si vyzdvihnut lisky ale nebudem volit, ale musim sa priznat ze ma Matovic milo prekvapil s kandidatkou nezavislych osobnosti, pretoze si mylim uz davno, ze by sme mali volit ludi a nie strany, kde o vsetkom rozhoduje jeden clovek. Mali by sme si sme zvolit vysoko moralnych ludi ktori budu skutocne hlasovat podla svojho svedomia a nie podla toho z ktoreho tabora navrhovany zakon prisiel. Uz by sme sa skutocne mali zriect pomemonovani ako laviciar, praviciar, socialny demokrat! Vsak je to na smiech, napriklad mna by ani nevedeli zaskatulkovat, pretoze som proti potratom a zaroven za zlegalizovanie marihuany. Co som potom? Konzervativny liberal ? 🙂

prevenar
30. jan 2012

@petot super, aspon ,ze tak .. matovic tiez hlasoval za euroval . ..a ako kazdy vie, kazdeho kto hlasoval za euroval som vyskrtol zo zoznamu stran ktore prichadzaju u mna do uvahy na volby. dik za upresnenie .

prevenar
30. jan 2012

@elannor jasne, mne sa to velmi lubi 🙂 ..este by som to pre istotu poslal na kontrolu @manof ,on toho "zazil" urcite viac ako ja 🙂

afra
30. jan 2012

Ahojte, nechce sa mi citat vsetkych 1028 stran :D Strasne sa toho ockovania zacinam bat cim viac o tom citam :( Maly mal zaciatkom januara zapal pluc(mal 2 mesiace), myslela som si, ze doktor nam ockovanie v 3. mesiaci odlozi, ale na kontrole nam povedal, ze vakcinu uz ma v ordinacii a ze na dalsej poradni ockujeme...... Chcela by som ho zatial odlozit, mne sa to zda po chorobe strasne skoro a tak ziskat cas, aby sme sa rozhodli, ci ockovat alebo neockovat. Staci doktorovi povedat, ze to chcem odlozit napr. do 1. roka zivota, alebo treba na to nejake pisomne vyjadrenie? A dostanem pokutu, ci nie a aku velku ak ano?

vela otazok, ale uz som z toho vsetkeho uplne zmagorena 😅

manof
30. jan 2012
manof
30. jan 2012

@prevenar
@elannor
Je to OK, ale doplň tam mäkčene a dĺžne.

manof
30. jan 2012

Ďalšia petícia za záchranu internetu v EÚ:
https://www.accessnow.org/page/s/just-say-no-to...

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

@elannor
tak tak napisal som to ja, ale podla manofovych poznamok 🙂

ak mam viac deti, odmietol by som "mojich detoch" 🙂.....nech maju trochu problem na ruvz a nepodelia to na samostatne priestupkove konania za kazde dieta

verka888
30. jan 2012

@afra ..skusim ti len v skratke poradit, ako som to riesila ja: mame zatial PO DOHODE s lekarkou (ktpru sme zmenili, kedze prva nam len ockovanie pchala a dala nam ultimatum, bud ockujeme, alebo hladame ineho pediatra) odklad do 2 rokov veku dietata..a potoms a uvidi...najlepsie je sa daohodnut s lekarom, potom mas menej stresov..a nezabudni, ze yt si matka a rozhodujes o tom len ty..tvoje dieta, nech si pan doktor ockuje svoje dieta po zapale pluc!!!!..drzim palce

prevenar
30. jan 2012

@afra ahojky ..vsetkych 1028 je uz zrejme nie celkom relevantnych. doba sa meni .. aj ked urcite by to bolo epicke a velmi zaujimave citanie 😝 ..v kazdom pripade podla mna najlepsi zaciatok precitat si poslednych 300 stran. po precitani poloz svoje otazky.

k tvojej sucastnej otazke .. bohuzial o "odkladoch" neviem nic, urcite ti poradi niekto iny. my sme rovno odmietli vsetko. o odmietnuti najdes toho vela na poslednych 20 stranach.

ja osobne by som nad ockovanim po tak vaznej chorobe ani len neuvazoval ..to ze lekar uz ma "nieco" prichystane , nie je tvoj problem . zjavne zabudol na fakt ,ze este nie sme v cine a ty mas pravo aj odmietnut. zas na druhej strane, ja by som nad ockovanim neuvazoval uz vobec a nikdy a na nic 😀 ..ale to som ja. takze. (po skusenostiach a "vysledkoch" ockovania , kt . sa prejavili na mojom dietatku mi totizto stacilo)

ak ches taky drobny prehlad o problematike, pisal som take zhrnutie na inom webe. zaroven si mozes pozriet "argumenty" a styl diskusie z oboch stran 🙂 http://www.nanicmama.sk/este-ockovanie

vela stastia

piacere
30. jan 2012

@afra ahoj, to že ti lekár povie, že vakcínu má už v ordinácii by bola pre mňa taká info, ako keby mi povedal, že dnes mal na raňajky rožok s maslom 😅 My sme prišli do poradne, sestrička (kým som stihla vôbec otvoriť ústa a kým vôbec lekárka pozrela malého, či je zdravý) otvorila vakcínu... a ja som jej potom s úsmevom oznámila, že odmietame... a skúsila by sa ozvať... popriala by som jej dobrú chuť k obedňajšej vakcíne môjho syna... 😎 😠
Pokiaľ váhaš, tápaš je skutočne najlepšie niečo si sama naštudovať a tak si utvoriť nejaký pohľad na túto vec... Mne osobne najviac v rozhodnutí pomohlo to, že som dni a noci sedela za PC a čítala, počúvala, čítala... odporúčam aj stránku slobodavockovani... tam máš všetko pekne pohromade...
Držím palce

vefi89
30. jan 2012

@manof vyzerá to zaujímavo, vyzerá, že sa zúčastním, skúsim potiahnuť aj pár ľudí 😅
@prevenar ja som myslela, že si od začiatku neočkovač.. aké očkovanie a aké patálie ste mali?

prevenar
30. jan 2012

@vefi89 bohuzial nie ☹ o problemoch s ockovanim sme ani len netusili 😖 v letacikoch na chodbach sa moc o nich nepise.. atopicky ekzem 10 dni po prvom ockovani. nikto z nas samozrejme ekzem nema. myslim,ze ju z toho snad dostaneme.

elannor
30. jan 2012

este takato moznost (na zaklade info zo slobodavockovani.sk), co hovorite na takuto formulaciu?
Dr. vraj nema sancu zistit odpovede na tieto otazky, kedze cas z nich sa tyka vyrobneho procesu a to je tajomstvom firmy... Aj takto sa da vyhnut ockovaniu, kedze nie su poskytnute vsetky info, ktore mate pravo pozadovat 🙂

V súlade s právom na informovaný súhlas o zdravotnej starostlivosti, zakotveným v Dohovore o ľudských právach a biomedicíne (čl. 5 a čl. 6 — ods. 2), ktorý je na území Slovenskej republiky platný od 1.12.1999 v znení Oznámenia MZV SR č. 40/2000 Z.z., bližšie upraveným v § 6 a § 11 ods. 8 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle ustanovení Ústavy SR o základných ľudských právach a slobodách,
ja, XY, žiadam pred vykonaním akejkoľvek vakcinácie môjho dieťaťa – YZ, o písomné zodpovedanie všetkých nasledujúcich otázok o očkovacej látke, ktorá má byť použitá:
otazky su na stranke: http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz... tu ich teda kopirovat nebudem 🙂

vefi89
30. jan 2012

prosím vás, ktorý deň to bol ten sve(ä)toznámi Lipták v tých správach?

@elannor aj toto sa mi celkom ozdáva 😅
@prevenar tak to mi je ľúto 😒 len ozaj veľká nevedomosť národa, a začneme hýbať mozgami až keď si dojebeme zdravie detí 😠

moira19
30. jan 2012

@vefi89 na fb je tento link, ale nepreverila som ho: http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny-archiv/...

alikaa
30. jan 2012

@martinba mam podobny nazor, preto som ich chcela volit. Teraz vaham
@manof uz som ju pozvala na besedy 9.2. v BA, kedze je z BA a dala par clankov od MUDr. Elekovej, aby vedela akym argumentom priblizne bude celit. Takze som zvedava na jej reakciu.

vefi89
30. jan 2012

@moira19 ďakujem, už som to našla... je to len okrajom zasiahnuté 😒

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

idioti?!......kreteni?! alebo co si mam mysliet o Urade vlady?!....
http://spravy.pravda.sk/nr-sr-dalo-trestne-ozna...

tak ludia SDKU + KDH + SAS bude volit fakt len dusevne slabsi jedinec..... nova totalita.... horsie ako Fico s Meciarom...... okazite by som im isiel mrsknut aj ja nieco......

maju zaspinenu OMIETOCKU (urcite umyvatelnu za 10000 eur za m2), a do mojho dietata mam nasrat sracky a este povinne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

manof
30. jan 2012

@vefi89
Zúčastníš sa čoho?

vefi89
30. jan 2012

@manof tej besedy v Rači 😉