Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerryjanka
31. jan 2012

druha kamoška bola tiež Janka - ja mam gmail. ja som sa tam nepísala lebo moju adresu máš si mi posielal aj pozvánku ale je to moj nick čo mam tu a @gmail.com 😀
veru sa ma včera kamoška už aj pytala že či neviem prečo si to ešte neposielal 😀 som povedala že maš moc roboty
prepošli to teda mne a ja to môžem potom poslať tej kamoške

manof
31. jan 2012

@jerryjanka
Ja som to až dnes posielal. Tak prepošlem aj Tebe.

manof
31. jan 2012

@jerryjanka
preposlané

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jerryjanka
31. jan 2012

@manof vdaka
rada by som ale z rodičaku to asi nepojde že ? :D

prevenar
31. jan 2012

@heimdalls

huh ... ""Vakcíny sú špeciálne liečivo, ktoré vyžaduje špeciálne zaobchádzanie a .." vakciny su liecivo ? co sa lieci vakcinami? tusim ma striabe hrdlo, idem si pre nejaku vakcinu. ja som si vzdy myslel, ze vakcinacia je prevencne opatrenie. co som tu zle pochopil? 😕 ci "liecivom" sa nazyva vsetko co sa picha do tela ? vysvetlite mi to niekto prosim.

denduska
31. jan 2012

@prevenar vakcíny sa radia medzi liečivá, ale to hlavne preto aby bolo všetko "pokope"..majú samostatnú kategóriu, ale tak samozrejme sa nepoužívajú na "liečenie" ako také. Ale sú zaradené v systéme liečiv kvoli kategorizácii, majú aj svoj kód.

jerryjanka
31. jan 2012

vypukla panika TBC vakcinacia je zrušená podme to dať deťom aj napriek tomu
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/je-ockovanie-proti-tuberkoloze-zrusene/
🙄

zaockujte_aj_slnko
31. jan 2012

@manof
keby mi nejake dane platit aj vysli urcite by som poslal....... bohuzial vydavky su znacne a prijmy znacne (tiez) ale opacne...

vefi89
31. jan 2012

a nerobte si srandu z američanov, lebo sa vám to môže vypomstiť!
http://www.zive.sk/mlademu-paru-zamietli-vstup-...

😀 😀

@manof to je neriadená strela 😀 a nechcem ho brať len na otočku, by sa zošalel pol dňa vo vlaku sedieť

zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vefi89
31. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko toto je vtipnejšie 😀

prevenar
31. jan 2012

@denduska ahh.. clovek sa kazdy den dozvie nieco nove 🙂 ,,dik.

prevenar
31. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko hehe, doveruj svojmu lekarovi 😝 v reali ..

elannor
31. jan 2012

uuuuf... poradna za nami, zoznam otazok odovzdany... Dr. bola mierne zaskocena a aj povedala, ze na niektore urcite nebude vediet odpovedat. No a ze ci to sa chceme takto teraz s nou natahovat ako na sude 😖
Ach jaj, bolo to neprijemne... Ale ustali sme to... Bude ma tel.kontaktovat, ked si to pre nas nachysta...

@prevenar no, ved aj nam potom strkala do ruky letaciky o ockovani a podobne... a uz nebola taka mila, vidno ze ju to nahnevalo...

barenka007
31. jan 2012

mám doma zdravé neočkované 8 mes. dieťa. Pediatrička mi vyšla v ústrety v rozhodnutí neočkovať, ona je tiež vnútorne proti očkovaniu. Ale dala mi podpísať prehlásenie o odmietnutí očkovania, vraj aby bola krytá. neviem teraz či som urobila dobre. čo by som mala použiť ako argument, keby som bola predvolaná na priestupkové konanie? žiadne komplikácie nemáme, malý nevidel vakcínu ani z kilometra. teda je vás tu dosť, co mali ťažkosti po očkovaní, a na základe čoho sa rozhodli neočkovať. My sme ale neočkovali vôbec na nič, preto neviem čo by bolo najlepšie použiť v prípadnej argumentácii

didulka85
31. jan 2012

@elannor je to tvoje dieta, tvoje rozhodnutie. Ze ju to vobec bavi, natahovat sa.

barenka007
31. jan 2012

@elannor nedáš sem zoznam tých otázok? len pre info čo si sa pýtala....hm?

zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pifina
31. jan 2012

neviem, ci to tu uz bolo, ale stoji za pozretie, aj ked sa to netyka ockovania: http://www.spolocnavec.sk/?p=2785&fb_source=mes...

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 ....eeeeee to si dobre neurobila. ako vyzeralo to odmietnutie ? je to len zaznam v karte, ze nepokracujes v ockovani? ..alebo nejake tlacivo ? vies to zhruba citovat, ze co si podpisala ?

tean
31. jan 2012

@alikaa
vidim, ze si pisala obycajnym ludom.
Tiez im planujem napisat, ale postavim inak otazku.
Ci suhlasia so vseobecnym dodrziavanim zakonov, ustavy a medzinarodnych zmluv.
Potom im tam capnem casti tychto zavaznych prav.predpisov a nech sa vyjadria, ci si myslia, ze terajsi stav je podla nich v poriadku
🙂

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 ..pre vlastnu informaciu si pozri tak 30 stran do zadu , riesilo sa tu ako ma vyzerat odmietnutie. ..zaroven , ked uz tak nevyzera, ze ako sa pripravit na RUVZ ..

zide sa ti tento link.

http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

dolezite fakty. 1) upozorni lekarku,ze poskytovat osobne udaje tvoje/dietata je protizakonne.. a porusenia bude riesit ustav na ochranu osobnych udajov.
2) na ruvz a) napadnes to odkial maju o tebe informacie + 2) spises nove odmietnutie ...neodmietaj ockovanie ako take ! ale len konkretne vyrobky. vid zoznam .. formulacia vid. par stranok do zadu.

barenka007
31. jan 2012

odcitovat neviem, ale bolo to samostatné tlačivo, + som tam rukou dopisala, že odmietam z dôvodu že mám osobné skusenosti s než. úcinkami po očkovaní, v prápadoch z môjho okolia. nieco v tom zmyle to bolo, ale čo bolo natlačené v tlačive neviem. to je asi zlé.čo?

prevenar
31. jan 2012

@elannor ..aaale aanoo 🙂 toto pozname dobre. pani Muudra sa nam urazila. tym ,ze nieco takeho odmietas/mas neprimerane otazky, vlastne spochybnujes jej 6rokov umorneho studia a vsetky atestacie. ..ty taky nevzdelany, primitivni cerv. co ty uz len mozes vediet o medicine? aku mas skolu ? studovala si to ? hehehe. ..to sa samozrejme neodpusta. 🙂 good luck inak 😝

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 🤐 🤐 🤐 🤐 pane boze 😕 . ludia, co teraz s tym ? ja netusim , totizto.. aspon si z toho sprav kopiu a opytaj sa @manof co teraz. osobne by som sa asi pokusil vlamat do ordinacie , nasiel ten papier a radsej by som ho zjedol. 😨 😕 (nadsadzka)

zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barenka007
31. jan 2012

@prevenar sakra. teraz vyzeram ako hlupana, ..čo podpíse, a nieviem čo. a bohužial asi som hlupana v tomto prípade. Dufam že koli tomu budem mať " o zábavu" postarané

zuzana_m
31. jan 2012

Tak ludia, bol akurát manžel u Dr. a povedal jej na rovinu že nechceme už očkovať. Vraj jej mám JA zavolať, lebo treba podpísať tlačivo o odmietnutí, ktoré ONA musí poslať na RUVZ! Mám dosť! A to som ju mala za fajn lekarku. Ako jej mám taktne a bez hrči v krku povedať že nepodpíšem,resp. ako by ste vy postupovali?