Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
31. jan 2012

@barenka007

my sme neockovali tiez vobec, a ani nebudeme......... pochybujem ze bude priestupkove konanie a ked tak argument = OBSAH PRIBALOVYCH LETAKOV k vakcinam........ ja nemusim DOBROVOLNE vydat dieta do rizika poskodenia zdravia, az smrti........ 🙂 to sa spochybnit neda, a taktiez sa to neda neakceptovat moj "informovany suhlas" s podanim lieciva......ved na to tam ta pribalova informacia je, ze ked suhlasim s podanim lieku tak SUHLASIM S RIZIKOM...

ja s tym rizkom nesuhlasim 🙂.....take je to proste

ved aj preto chcu vyrobcovia UTAJOVAT OBSAH VAKCIN 🙂. ta SR im v tom pomaha legislativne aby sa na to nedalo odvolat! 🙂

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 ehh.. nic si z toho nerob. clovek je neinformovany, jedna v strese ..stava sa. my sme tiez podpisali podmietnutie ockvoania do karty.. nastastie to bola len jedna veta,z odmietami ockovat nase dieta do buducnosti. a sme to obaja aj podpisali ^^ tiez nic moc, ale vtedy sme o nicom nevedeli, keby nam strcili tlacivo, tak podpiseme aj to ^^ .. proste kontaktuj manofa ,alebo petota a uvidis. dnes by sme to robili inak ..ale dnes je dnes a to co bolo nezmenis.

ale.. zo vsetkeho sa da vysekat 🙂 len si si pripravila poriadny les , na miesto par krikov 😝

zaockujte_aj_slnko
31. jan 2012

@zuzana_m
chce teba, lebo oni vyuzivaju (snazia sa vyuzit) nerozhodnost medzi rodicmi v oblasti ockovania...... resp. chcu vyvolat HADKU medzi rodicmi ohladom ockovania aby sa jeden z rodicov nasral a dal dieta zaockovat a hotovo...... oni neznasaju ked obaja rodicia su zajedno v neockovani 🙂 .....

chcu teba na podpis, lebo si lahsie ZMANIPULOVATELNA 🙂.....muzi nejamu velku emocionalitu na deti, zenu lahsie zblbnes ze im dieta umrie a podobne manipulativne kydy 🙂

ak si nieco podpisala, tak si to vyziadaj na doplnenie.......... A DOPIS TAM "PODPISANE POD NATLAKOM!" dopis DATUM kedy si to podpisala prvy krat!!!..... podpis...... ak ti nevyhovie, tak ak to ide oznamovat na RUVZ ja by som podal staznost na VYSSI UZEMNY CELOK na lekarku ze ta pod natlakom donutila podpisat nejake tlacivo..

musis mat PISOMNY dokaz ze si ten natlak riesila pre RUVZ

vyssi uzemny celok zodpoveda za lekarky, pokial viem

zuzana_m
31. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Nič som nepodpisovala a ani nechcem. Manžel by nepodpisal určite,preto si aj myslim,že jemu nevytiahla tlačivo,ale chce mňa ako píšeš,lebo ma pozná pekný rok, liečila už mna ako decko. My s mužom sme tak na tom, že ja zháňam, zisťujem, a proste som sa rozhodla malú už nepodrobiť riziku, ved som už písala že prečo. A manžel pri mne stojí, doveruje mi, že viem čo robim. Možem napr. ist na nu,že: Odmietam konkretne očkovacie latky, napišem vlastne vyhlasenie,nech založi do karty lebo nič nepodpišem. Takto by som to chcela, len nemam odvahu. A chcela by som jej taktne oznamit, že proste podla UOOU nemože nakladať s udajmi mojej dcerky. Tak ako tu radíte. Len su lekari kadejakí,som zvedava čo povie,mam jej volať, no mam normalne krče od strachu.

danabel
31. jan 2012

@zuzana_m ahoj, my sme takto dopadli včera. Bol tam manžel a medzi dverami mu strkala papier na podpis a on jej povedal, že nepodpíše, lebo nám to poradil náš právnik. Bola z toho hotová a ešte jej povedal, že nech si tam napíše, čo chce, že nič nepodpíšeme.

zuzana_m
31. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Ešte ma napadlo, ja som jej na rovinu povedala,že očkovať nechcem už v novembri a aj začiatkom decembra (termin na očkovanie sme mali september/oktober). No ale vtedy ešte nebola novela vyhlášky, tak by to nemohlo spadať na ten dátum, že som odmietla proste ešte pred novelou vyhlášky? Tým pádom vtedy nemala povinnosť nahlasovania?? Mám sa jej na to opýtať? Či je to hlúposť? Neviem, nevyznám sa v tomto veľmi.

zuzana_m
31. jan 2012

@danabel Ahoj. No teda tá mala odvahu, tá moja nie, ona chce rovno mňa. Myslím že práve kvoli tomu, že možno dúfa že ja sa pototo z nej a podpíšem hocičo. Držím vám palce. Som zvedavá ako to bude postupovať. Teraz ked nepodpíšeme to tlačivo, tak čo sa bude diať? Ja chcem napísať svoje vyhlásenie, len či to bude akceptovať. A len dúfam,že sa to všetko nevypomstí na starostlivosti o moje deti, lebo v tomto bola dobrá. A u nás v meste,teda nie je na výber z tých pediatrov 😖

barenka007
31. jan 2012

@prevenar
@zaockujte_aj_slnko dakujem. Mám ale jednu vec: a to pediatričku ktorá keby mohla, tak by neočkovala nikoho a nikdy, čiže chvalabohu nemusím mať malú dušičku pri odmietnutí. v tomto je super. Preto som nemala strach pri nej podpísať to odmietnutie, som jej nechcela robiť problémy. Tak len dúfať že z toho nič nebude. 😒
Neviem si ale predstaviť, keby som mala byť pod nátlakom nejakej Mudrej pani doktorky ako ine mamičky určite sú, to nervy navyše

zuzana_m
31. jan 2012

A ked to tlačivo rodič podpíše? Čo sa potom na tej veci mení? Lebo chápem že lekár chce byť krytý. A mám ešte dotaz::: Môže lekár po odmietnutí očkovania navrhnúť rodičovi aby si našiel pre svoje dieťa iného pediatra?? Je to možné?

prevenar
31. jan 2012

@zuzana_m ..vtedy este nemala "povinnost" ..ale aj tak to robili. + z hladiska ochrany udajou je to uplne irelevantny fakt. totizto prezradzanie osobnych udajov bolo protizakonne aj v tedy aj dnes ! nejaka vyhlaska na tom nemoze nic zmenit . nic sa jej nepytaj (podlna mna)

prevenar
31. jan 2012

@zuzana_m ked niekto podpise to tlacivo, tak svojim podpisom potvrdi ,ze chce vedome zavrazdit svoje dieta a ze chape obrovsky prinos vakcinacie, ale napriek tomu chysta svojmu dietatu krutu smrt. +/- preklad.

co chce a neche lekar a cele jeho "krytie" ta nemusi zaujimat .. zakon o tom nic nehovori a k nicomu takemu ta nezavezuje. je to skutocne len jeho vymyslene krytie pre pripad sporu ...a na co nieco take poskytovat druhej strane, ze .

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 no, ja by som sa moc netesil ..sice s usmevom, ale po pravnej stranke ta skaredo poskodila a znevyhodnila do buducnosti v tvoj neprospech a svoj prospech.

zuzana_m
31. jan 2012

@prevenar Aha, tak fajn. No skusila by som jej to naznačiť, čo na to povie. Tlačivo nepodpíšem, len som si s nou nechcela narušiť dobré vzťahy, no ale asi to predsa len bez toho (narušenia dobrých vzťahov) nepôjde 😖

zaockujte_aj_slnko
31. jan 2012

@zuzana_m
ak sa bojis, tak si to napis, a POSLI JEJ TO DOPORUCENE.... 🙂..... odloz si podaci listok z posty........bude to mat v rukach a nemoze sa vyhovarat ze nic nedostala..... 🙂

nemusis jej to posielat do vlastnych ruk, nemalo by to vadit..... sestra jej to od postara prevezme a zbytok ti moze byt ukradnuty.... mas DOKAZ ze si odmietutie jej dala a mas KONTROLU co si jej napisala....

barenka007
31. jan 2012

čože????? jedna vakcína stojí priemerne tak 80 EUR? (čo hradí poisťovňa) tak tomu už hovorím biznis. a podme sa cudovať preco je to v zákone, prečo nátlak na rodičov a lekárov, a kto má na tom najvačší záujem

prevenar
31. jan 2012

@zuzana_m

tak si to zhrme
1) pripravila si ju o zarobok
2) robis jej problemi s moznou pravnou dohrou
3) presadzujes svoj osobny amatersky nazor nad jej nadludsky lekarsky.

- dievca, dobre vztahy su uz "tam" 😝 uplne zabudni, ze nejake boli ..cas minuly.

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 firmy ako Pfitzer, Baxter, GSK a pod maju vacsi cisty zisk ako rozpocet slovenskej republiky. bavyme sa v miliardach dolarov/eur. to mozno vysvetluje vela ,ze ? ..ze o co tu vlastne ide.

barenka007
31. jan 2012

@prevenar to chápem. neviem ako to funguje, či príde nejaká kontrola z RUVZ,a ak vytiahne na svoju obranu mnou podpísaný nesúhlas, ona je z toho vonku, a začnú vyšetrvovať mna. a čo sa deje v prípadoch, ked rodič odmietne očkovať a nic nepodpíse?

barenka007
31. jan 2012

@prevenar no jasne, to už stojí za lobing v legislatíve, a kupovanie odborných názorov

elannor
31. jan 2012

@barenka007 otazky som mala odtialto: http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
vybrali sme tie, ktore nas naozaj zaujimali (cca 20) 😉

elannor
31. jan 2012

@prevenar vdaka, stastie sa nam zide... ako ja som jej milo povedala, ze kedze ona je Mudr. tak verim, ze u nej najdem vsetky odpovede, lebo ona ich urcite pozna 🙂

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 no.. ono, samozrejme oni nikam nechodia.. oni su pani a poddanych si predvolavaju k nim a ty tam nakluses. samozrejme , vsetko co im podpises/das do ruk bude pouzite v konani proti tebe. na to to sluzi aby ta trikom znamipulovali tak , aby si sa vlastne obvinila sama a priznala svoju vinu. cim menej toho poskytnes, tym menej toho budu mat.

ked nepodpises tak sa nedeje nic z tohto ohladu, lebo k tomu neexistuje ziaden zakon aby si nieco podpisovala, a tym padom budu mat len to co si dajme tomu pripravys sama doma . odmietnutie, ktore bude v tvoj prospech a nie ich .. da sa to pripravit tak, ze nakoniec ti nebudu moct dat ani pokutu.

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 to odbornikov si daj do uvodzoviek 😝 nejak takto .. "odbornikov" heh..

prevenar
31. jan 2012

@elannor jaj ! 😝

prevenar
31. jan 2012

@barenka007 ..ale pozri, je to vlastne jedno ..tym ,ze si to podpisala mozno skoncis s vyssou pokutou (max je 320e) (a mozno sa z toho este da vykluckovat dodatocne. ..co je ale uplne NAJPODSTATNEJSIE je fakt ,ze dietatko uz nedostane dalsie ockovania . k tomu ta nemoze nijako a nikto prinutit a to je alfa a omega vsetkeho. takze sa netrap, pre svoje dieta si spravila maximum co si mohla 😀

danabel
31. jan 2012

@barenka007 keď sa pozrieš na to takto, že 320€ pokuta je nič oproti nákladom, ktoré by si vynaložila na liečbu ochorenia z očkovania...príklad z našej rodiny: malý chlapček po očkovaní MMR zo dňa na deň prestal chodiť, začali s ním chodiť na cvičenie, rehabilitácie, 2x ročne Kováčová, ale poisťovňa preplácala kúpeľnú liečbu len jemu, čiže maminka si pekne zacvakla 500€ plnú sumu (2x ročne). Takto chodili 4 roky a potom len raz ročne. A to ešte nespomínam ceny rehabilitačných pomôcok, ktoré nie sú na predpis a nie sú hradené poisťovňou. "Našťastie" sa z toho celkom dostal aj vďaka vytrvalosti rodičov a do školy nastúpil ako 8 ročný.

manof
31. jan 2012

@jerryjanka ee. Jedine že by Tvoj manžel... A zaujímalo by ma, ktorý debil zase zmazal e-mail-ovú adresu sloboda.v.ockovani@gmail.com s odôvodnením, že je zakázané vkladať kontaktné údaje firiem. Spolu s tým kreténom, čo môj príspevok nahlásil, by si mohli všimnúť, že Sloboda v očkovaní nie je firma, ale ťažká charita. Ospravedlňujem sa za hrubšie výrazy, ale pomery na modrom koníkovi - modrej diktatúre ma vážne vytáčajú. Idem preč.

nae
31. jan 2012

@manof Vyjadrujes sa strucne, jasne a vystizne 😉

prevenar
31. jan 2012

@manof ..mne hrubsie vyrazy neprekazaju 😝

manof
31. jan 2012

@zuzana_m keď nechceš počúvať doktorkine rečičky o tom, aká si nezodpovedná matka apod., tak treba zvoliť nejaký jednosmerný druh komunikácie - e-mail, SMS, list poslaný poštou...