Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
10. feb 2012

...akurat , toto ma v tom zarazilo "Samozrejme, že na vlastnú zodpovednosť" ..skoda, nic nie je dokonale. aku vlastnu zodpovednost ? co to znamena ? ze ma zastrelia ked dieta ochorie ..alebo ho naschval nechaju umriet ? lebo vakciny tak uzasne cloveka ochrania ,,ako tych 18 000 svajciarskych deti proti mumpsu ..a na koho "zodpovednost" slo to , ked boli zaockovani ? popravili ministra zdravotnictva ? udelili miliardovy pokutu firme kt vyrobila tu vakcinu ?!

asi mu napisem lol

fialllka
10. feb 2012

ahojte

ja mam odklad ockovania MMR vakcinou u druhej dcerky do 18.m .... tento cas uplynie v marci a dnes ked som bola so starsou u lekarky, lebo v noci sme ju zachranovali, dostala akutnu larngitidu, tak som sa aj lekarky spytala, ze by som bola rada, keby si nasla na mna chvilu cas a by sme si mohli porozpravat o tomto ockovani ...
som jej povedala, ze nie som mu naklonena, ona neprotirecila, ze ked nedam ockovat nedam, ale ma musi nahlasit na RUVZ ... ze ona je za to, aby sa ockovanie stalo nepovinnym, nech sa rodicia rozhoduju samy ...

a potom vytiahla nejaku info, o umrti deti v Bulharsku na osypky ... mate niekto o tom nejaku info? lebo ja som jej v tomto nevedela kontrovat ....

prevenar
10. feb 2012

@fialllka ahojky 🙂

1) prosim ta precitaj si aspon poslednych 300 stran diskusie. fakt sa to oplati ak ta zaujima cokolvek okolo ne-ockovania.
2) ak das zaockovat dieta v stave ktori opisujes ..alebo kratko po takejto chorobe. kludne ti moze aj zomriet. nechcem tu uz ani opisovat pripady ,ze zomreli aj uplne zdrave deti.
3) nesmie nic nahlasovat MIMO ZAKONA. moze len zapisat do vykazu,ze dieta nebolo ockovane , diagnoza Z28.2 (napr.) ..ak prezradi tretej strane (napr RUVZ) vase osobne udaje : meno, adresa ..tak sa dopusti porusenia zakona o ochrane osobnych udajov . moze mat za to celkom skaredu pokutu. viac sa docitas v diskusii..
4) my zijeme na SLOVENSKU ...nie v bulharsku. je celkom mozne ,ze bulharsky zivotny standard a zdravotna starostlivost sa moze lisit od toho slovenskeho, tym padom porovnavame hrusky s jablkami. zaroven musim povedat ,ze aj na slovensku ochoreli deti na osypky , nahodne to bolo zvacsa par dni po OCKOVANI PROTI OSYPKAM. co si hmlisto spominam na statistiku tak mam pocit, ze na slovensku na osypky neumrel nikto uz aspon 50 rokov. 😕 (ale mozem si to zle pamatat)

petot
10. feb 2012
petot
10. feb 2012

@zuzana_m Jediné s čím súhlasím je, že napísať vlastné prehlásenie je asi lepšie než podpisovať nejaké jej tlačivo, kde sa priznáš že ohrozuješ verejné zdravie, zapríčinila si výbuch Etny, ľadový február a globálne otepľovanie, pandémiu prasacej chrípky a neviem čo ešte.
Ale v skutočnosti nemusíš písať ani podpisovať vôbec nič, tak nepíš, nepodpisuj a nerieš.

Prinesieš svoje vlastné vyhlásenie a ona ho obratom pošle do RÚVZ. Zjednodušila si jej to a sebe uškodila. @prevenar Ti hovorí dobre, si slobodný človek a nie si povinná riadiť sa cudzími výmyslami a vrtochmi. Však keď lekárka chce, nech si sama píše čo sa jej páči. A nech si za to potom nesie dôsledky. Ale prečo by si jej v tom mala ešte aj pomáhať, zabíjať tým drahocenný čas a sebe škodiť, tomu skutočne nerozumiem. Možno som málo empatický 😉 Ale žiaden zákon Ti to neprikazuje, pre Teba je to nevýhodné, a preto to moja logika akosi neberie. Píšem v dobrom! 😉

fialllka
10. feb 2012

@prevenar neboj, ja by som nedala dceru ockovat ak je chora a ani po chorobe .... to som bola so starsou u lekarky a nadhodila som otazku, ci by si mohal najst na mna cas na diskusiu ohladom ockovania MMR vakcinou mladsej dcerky ... 😉

o tom nahlaseni viem, len som jej to tam nechcela hned povedat 😀 ze porusuje zakon, ze nema davat tretej osobe kontaktne udaje mojho dietata a nasej rodiny

@petot dakujem, idem to precitat ....

lucula73
10. feb 2012

@prevenar prosím ťa a nevieš aký je to zákon...teda č. zákona o porušovaní os.údajov?chcem si to prečítať.
ďakujem 🙂

prevenar
10. feb 2012

@lucula73 myslim, zo toto je ono ...a good luck 🙂 http://www.slpk.sk/dokumenty/02-z428.pdf

prevenar
10. feb 2012

@fialllka ok 😝 no, ved odpoved si dostala, tak si uz vyber co sa ti z toho hodi 😉

sana15
10. feb 2012

nemate zaujem??? 😀 😀 😀 😝 😝 😝 http://www.profesia.sk/praca/pfizer-luxembourg-...

prevenar
11. feb 2012

@sana15 kuuurna ,ze to nie je v mojom kraji. hned by som siel lol ..urcite by ocenili moj proaktivny pristup 😀

mj30
11. feb 2012

@sana15 jaaaj srandicky 😀 podme to tam radsej vyhodit do vzduchu 😉 co povies Jani?

zajaciq
11. feb 2012

ahojte, http://www.sas111.sk/ockovanie.php
je to trapne, ten doktor je cely trapny ako sa snazi populisticky nabalit na nas neockovancoch. napisal to ako keby ani ZS nemal ukoncenu. uplne laicky pohlad, smiesna argumentacia, POVRCHNOST. bozemoj, niet koho volit na tom Slovensku ... 😔

mj30
11. feb 2012

@zajaciq mozno blba otazka ale kedy tu bolo koho volit??? 😠

prevenar
11. feb 2012

@zajaciq jo 🙂 ..ale bohuzial to je to najlepsie co som videl za poslednu dobu ☹ ..takze pre mna stale SaS ..aj koli ekonomike,

manof
11. feb 2012

@prevenar
No tak v hre je ešte aj Vanda Rybanská za OĽaNO:
http://www.slobodavockovani.sk/news/odpoved-kan...

prevenar
11. feb 2012

@manof to hej ..spominam si na nu. lenze jeden kapor v rybniku je malo. zaroven Matovic zahlasoval za euroval ..tym padom pre mna skoncili ..ako kazda strana ktora zahlasovala za euroval. ti ludia v tejto strane mi pridu nazorovo uplne rozdielni. ..ako keby to bol len nahodny vyber a zobrali tam hocikoho, bez ohladu na jeho nazory. aspon takto to vnimam ja. ved nedavno tu bol link na nejaku lekarku ci koho z tejto strany, ktora chcela skor upevnovat povinne ockovanie a zrusenie nepripustala ? ..ci si to len zle pamatam ? hmm..

manof
11. feb 2012

@prevenar
Pamätáš si dobre. Je to kandidátka bez ladu a skladu. Treba vedieť veľmi dobre, koho krúžkovať. Ale SaS (aj s ohľadom na minulé skúsenosti) vychádza momentálne asi ozaj ako lepšia voľba.

stardust
11. feb 2012

@manof a preco nejdete kandidovat aj vy?

manof
11. feb 2012

@stardust
Nikto mi to zatiaľ nenavrhol.
Druhá vec je, že ozaj neviem, ktorá strana by mi vyhovovala, resp. za ktorú by som sa nehanbil kandidovať.

stardust
11. feb 2012

@manof preco si nezalozite vlastnu stranu? Ste relativne znama osoba v SR, urcite by vas volilo vela ludi a boli by ste pre nich zarukovu, ze by ste pre zrusenie ockovania spravili viac ako slubotechny z jednej strany, ktoru nechcem menovat.

prevenar
11. feb 2012

@stardust @manof jasne ! ..a ja by som si dovolil uchadzat sa o ekonomicku cast tejto strany ..a este exekucnu. popravy a veci okolo ..uz teraz mam pripraveny dlhy zoznam lol 😝

katarinka81
11. feb 2012

@prevenar Bolo to v Argentina a bolo to "len" 14 detí čo zomreli. To len aby nás nejaký očkovací fanatik nenapadol že tu zveličujeme :o)

manof
11. feb 2012

@stardust
Skús si pozrieť, aké sú podmienky pre založenie strany, a potom pochopíš, prečo takéto riešenie nehrozí.
🙂

stardust
11. feb 2012

@manof pozeram, nevidim ziaden punkt, ktory by vam v tom branil.

manof
11. feb 2012

@stardust
Čo napr. 10.000 podpisov?

tin007
11. feb 2012

Pozrite si, ako "upravil" retoriku MUDr. Kalist: http://120napadov.sk/zdravotnictvo/7 ockovanie je v bode 42 a pozor, treba precitat aj poslednu poznamku pod ciarou 37! Pred dvomi rokmi p. Kalist jednoznacne "busil" za ponechanie ockovania proti TBC. 😔

stardust
11. feb 2012

@manof aku mate navstevnost svojej stranky o ockovani? Ti ludia vam ten podpis ochotne daju plus dalsi na uliciach v SR.

prevenar
11. feb 2012

@katarinka81 jo v argenine.. uz si spominam ..a zabili len 14 deti ..ok uz si to zapamatam. (tie deti "zomreli" po tom co boli zavrazdene.. aby sme boli teda presni)

manof
11. feb 2012

@stardust
Návštevnosť je za január 2012 celkovo 18033 unikátnych IP adries (ťažko povedať, koľko ľudí to je).
Našu stránku však čítajú častokrát aj priaznivci povinného očkovania, a vlastne ani neviem, či nie viac než odporcovia. 🙂

Každopádne, o týždeň to budú 2 roky, odkedy zbierame podpisy pod Petíciu za slobodnú voľbu v očkovaní, a ešte ich nemáme ani 8000. A to je asi oveľa pravdepodobnejšie, že človek podpíše petíciu za slobodu v očkovaní, než petíciu za vznik nejakej novej strany.