Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
12. feb 2012

@petot tak sa opytam ešte ja-ak mi lekárka stale pri navšteve ambulancie dava podpisovat "pečiatku " zrejem informovany suhlas,poprípade to čo na konci napíše a zhrnie o mojom dietati - to podpisať tiež nemám?

cigaretka5
12. feb 2012

Ahojte

chcela by som sa informovat u vas , kedze ste tu ludia skuseni a znali. Nase druhe dieta sme sa rozhodli neockovat teraz na hexu a potom uvidime. Viem ze je zmena vo vyhlaske. TBC sme odmietnut nemuseli, kedze to zrusili , ale ako to teraz bude s tou hexou. U starsej sme odmietli MMR - doktorke som len podpisala do karty ze odmietam resp prekladam - to bolo v lete a odvtedy sa nic nedeje. Ako to teda bude teraz ak odmietnem hexu pre druhe dieta?
Niekde som citala ze ma mozu pokutovat do maximalne 300 evri, to je na dieta? alebo pausalne?

dakujem

prevenar
12. feb 2012

@cigaretka5 ahoj 🙂

uhh ..ten nick neznie moc zdravo 😝 heh.

1) prosim ta precitaj si aspon poslednych 300 stran diskusie. fakt sa to oplati ak ta zaujima cokolvek okolo ne-ockovania. vsetko tu najdes podrobne vysvetlene.

2) NIKDY nic nepodpisuj do karty , ani nikde inde ..vsetko bude pouzite proti tebe. na to mozes zobrat jed.

3) pokuta nie je pausalna .. max je 320e ..ale mozes dostat aj 40 , 120 .. podla toho ako to "zhodnotia" ..avsak , ked si tu nastudujes celu problematiku tak vyviaznes bez pokuty ..resp. s pokutou nakoniec moze skoncit lekarka ktora protizakonne poskytla vase osobne udaje tretej strane.

tamix
12. feb 2012

@petot - ako sa správa kombinácia C vit a mlieka? Dcére som dala ráno mlieko, potom dostala C vit a o tri hodiny vyvracala úplne zrazené mlieko. Môže to mať súvis s C vit? Ďakujem

jerryjanka
12. feb 2012

vitamin c zrazí mlieko ved skus troška mlieka do poharika a nasyp tam Cčko čo to urobí, ale prečo to vyvrackala neviem.
@tamix

petot
12. feb 2012

@denisocka Ak si súhlasila s nejakým ošetrením, liečbou apod, tak jej to podpísať treba, pretože tým je krytá. Ale keď ide o očkovanie, ktoré si ODMIETLA, tak podpisovať niet čo, pretože "informovaný súhlas" si jej nedala. Ona si to má sama poznačiť do dokumentácie a šlus. Za úplne maximálny ústupok považujem, keď sa jej k tomu záznamu o odmietnutí v zdravotnej karte podpíšeš, ale musí ísť naozaj len o stručný zápis v dokumentácii, že názov vakcíny, výrobca, dátum, dávka, rodič odmietol. Podpisovať nejaké priznania, vyhlásenia a neviemčoešte, je vyslovene škodlivé.

petot
12. feb 2012

@tamix Kyselina askorbová ako každá kyselina spôsobí zrazenie mlieka. Ale mlieko by sa zrejme zrazilo aj pri styku so žalúdočnou kyselinou. A prečo by mala vyvracať mlieko o 3 hodiny, neviem. To by už malo byť hádam dávno strávené.

Sodný askorbát je pH neutrálna forma vitamínu C, a preto nespôsobuje zrazenie mlieka.

tamix
12. feb 2012

@jerryjanka vidíš, to som ešte neskúšala. Idem experimentovať. Dúfam, že jej takáto blbá kombinácia neublíži.

tamix
12. feb 2012

@petot ďakujem

prevenar
12. feb 2012

@tamix jaj ..bielkovina + akakolvek kyselina = velmi zly napad. miesaj to napriklad voda/caj + medik. tak to robime my. urcite budes mat lepsie vysledky ako s mliekom 😝

tamix
12. feb 2012

@prevenar veď to aj pila s vodou, ale predtým pila mlieko. V žalúdku jej to asi nesadlo.

cigaretka5
12. feb 2012

@prevenar dik za rady ale cas pri dvoch detoch na citanie 300 stran nemam. NO podpisat som musela , ked som MMR odmietla, ale inak sa nic nedeje

tin007
12. feb 2012

@tamix podla mna to s ceckom (grckanie) nesuvisi, mlieko uz zacal zaludok travit, preto sa zrazilo

prevenar
12. feb 2012
prevenar
12. feb 2012

@tamix aha ..zle som to pochopil ..myslel som,ze si to zamiesala s mliekom 🙂 ..hmm.. tak zrejme tam nieco nehralo spolu ..ale nezda sa mi to ,ze by to malo byt nieco vazne. na buduce to mliecko casovo viac oddial od Cvit a hotovo. ..aj ked ako pisali ostatni, zrejme to ani nesuviselo .. boh vie, stava sa 🙂

manof
12. feb 2012

Očkovanie bez informovaného súhlasu na ruský spôsob:

https://www.youtube.com/watch?v=hC18lbsJxLY
prevenar
12. feb 2012

@manof

LOL ? 😀 ..prosim ta, casto pozeras taketo ... hmm.. dokumenty ? 😀 alebo len z casu na cas 😝

olivova
12. feb 2012

@manof - niekto fici na "masa a medved" ? My tiez 😀 😀 😀

miliharmi
12. feb 2012

Můžete mi někdo kdokoliv napsat, jaký je očkokalendář hexavakcíny na Slovensku, očkuje se myslím ve schématu 2+1, ale nevím kdy, ve kterém měsíci.

blovitc120
12. feb 2012

@miliharmi
1. dávka - 3.-4. mesiac
2. dávka 5.-6. mesiac
3. dávka 11.-12. mesiac

elannor
12. feb 2012

Video, ktore odporucam pozriet - Stručný príbeh Alberta a jeho otca Giorgia Tremante, kde "obyčajná" vakcína na poliomelitídu zmenila cely zivot...
Titulky sa objavia po stlaceni "cc" v pravom dolnom rohu...

Viac informacii = menej poskodenych. Giorgio Tremante

https://www.youtube.com/watch?v=MJhO5yOr-6U
manof
13. feb 2012

@prevenar
To bolo len na spestrenie. Včera mi to ukazovala manželka, že sa na tom ohromne bavila.
No reku, toto je ozaj príznačné. Chudáci vlci. 🙂

lucula73
13. feb 2012

ahojte
neviete mi prosím povedať,kde by som našla očkovaciu schému,alebo vakcíny,ktorými boli očkované deti nar. v roku 2003?
ďakujem 🙂

luthien.k
13. feb 2012

http://www.siaip.it/upload/Anaphylaxis to DTaP ...

@manof i další, možná je Vám známo, ale pro mě je to nová informace, že Infarix může obsahovat nedeklarovaný kasein a že může u silných alergiků na BKM způsobit anafylaktickou reakci. Nevím, jestli bude odkaz fungovat, zájemcům klidně pošli do IP.

didulka85
13. feb 2012

@luthien.k super... Sa potom cudujem, ze to moje dieta prezilo. 😠

luthien.k
13. feb 2012

@didulka85 problém je skutečně hlavně u dětí se sklonem k anafylaxi. U ostatních klasika - zhoršení ekzému atd.

denduska
13. feb 2012

@luthien.k no fakt super, to je akože oficiálne info? ja som o tom čítala už veľakrát, ale skôr v rôznych diskusiách.....mne ten odkaz nejde, pošli mi prosím do IP, díky moc 😉

luthien.k
13. feb 2012

@denduska

Zdroj informací: Elliot and Roslyn Jaffe Food Allergy Institute, Mount Sinai School of Medicine, New York,

denduska
13. feb 2012

Tdap Adacel C3727BA 12.7 ng/ml
Tdap Adacel C3518AA 13.6
Tdap Adacel C3819AA 8.1
Tdap Adacel C3246BA 17.3
Tdap Adacel C3448AA 11.8
DTaP Daptacel C3192BA 10
DTaP Infanrix AC14B099BA 18.3
DTaP Infanrix AC14B121BB 12.2

@luthien.k našla som, díky 😉 tak som to sem skopčila pre zaujímavosť aj pre ostatných - tie čísla na konci riadku udávajú množstvo kazeínu v ng/ml v danej vzorke vakcíny. Radšej ani nechcem vedieť čo všetko tam môže byť ešte 😝