Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
20. feb 2012

@vefi89
Dobrý postreh.

vejula
20. feb 2012

@manof manof už som si tu nohu hodila do albumu kukni na to či ti to niečo nepripomina

denduska
20. feb 2012

@vejula (aj @manof ) ibuprofen v tehotenstve sa nesmie z viacerých dôvodov, lekár ti dobre poradil 😉 Môže sa paracetamol, príp aspirín. Mimo tehotenstva je to už na tebe, mne napríklad paralen nezaberá. Ak dr. robila odber zo žily aj na CRP, je to lepšie, lebo je to presnejšie než z prsta, nevadí že o niečo neskôr.

gresa
20. feb 2012

@vejula ahoj, daj si do vyhľadávača erythema nodosum a pozri obrázky, či to náhodou nemáš také. Ja som to mala, od kolien po členky som mala červené hrče na nohách.

vejula
20. feb 2012

@gresa foto nohy mam v albume tak kuk či je to take niečo ak sa ti chce

vejula
20. feb 2012

@gresa pozrela som to a je to niečo take. Ako sa to liečilo?

gresa
20. feb 2012

@vejula napísala som ti komentár k fotke. Aj v diskusii som sa dočítala, že to je mimočrevný prejav ochorenia hrub. alebo tenkého čreva.

vejula
20. feb 2012

@gresa a mala si to citlive na dotyk?

gresa
20. feb 2012

@vejula áno, bolelo to. choď na vyšetrenie ku gastroenterológovi, nech to vidí.

vejula
20. feb 2012

@gresa hej poviem zajtra lekarke

kajulka1
20. feb 2012

@denduska a preco nie je ibuprofen v tehotenstve dobry? Mne paralen vobec nezabera,mavala som v tehotenstve strasne migreny a gynekologicka jednoznacne odporucila ibalgin pred paralenom,lebo ze najnovsie studie ukazali ze je menej nebezpecny,teda skoro vobec...aj neurolog mi odporucil ibalgin. Tak som papala ibalgin snad som tym neublizila malemu.

denduska
20. feb 2012

@kajulka1 ja viem tak že je dosť nebezpečný, hlavne v poslednom trimestri, môže predčasne uzavrieť jednu spojku medzi cievami na srdiečku, ktorá je veľmi dôležitá pre bábo..aj čo som pozrela teraz na nete, tak som našla to isté, ono to neznamená že sa vôbec nemôže použiť, ale jednoznačne musia výhody prevážiť riziko.

strociatka
20. feb 2012

@vejula pozerala som tu fotku a moze to byt fakt vselico, ja nechcem nijak strasit, ale brasko ked bol maly mal nieco podobne, vysoke teploty, bolesti klbov, hlavne laktovych a kolennych, takto nejak sa tiez vysypal a nakoniec z toho bola reumaticka horucka - nasledky ma dodnes, ale jeho vtedy vobec neliecili, az dodatocne dosli na to, co to bolo.

coraggiosa
20. feb 2012

@prevenar že vraj sa nepodáva podnet na UOOU , lebo to tam nespadá, ale na úrad samosprávneho kraja pod ktorý patrí vaša pediatrička/ter, aby sa náhodou prípad nepremlčal. ..........kedže si to podávajú ako horúci zemiak, a pri tom čas beží a beží.........

prevenar
20. feb 2012

@coraggiosa hmm... bohuzial , k tomu sa neviem vyjadrit 😖 bol som v tom,ze by to malo ist na UOOU . ved oni vzdy mali k tomu vyjadrenia. tusim na ten urad proste zavolam a spytam sa ,, ved si ich vlastne platim ,aby tu boli pre mna , ze ^^ ...

strociatka
20. feb 2012

pred chvilkou som tu citala, ze sa k rodicom co odkladaju ockovanie stavaju zhovievavejsie, dokedy mozem odkladat ockovanie? da sa donekonecna? a este otazka, ako o to poziadat lekara ktory je "ockovaniamil pichlavy"?

crysmile
20. feb 2012

@strociatka ja som odlozila po roku a planujem neockovat.. moja doktorka vsade plagaty - reklamu na ockovanie.. jednoducho som jej povedala ze nechcem dat ockovat, ze mam strach z vedlajsich ucinkov, skusala na mna kadejaky natlak, ale neustupila som a dieta som si zaockovat nedala...

vejula
20. feb 2012

@strociatka ach ved sama som zvedava čo sa z toho vykluje 😔 už mi šibe ked rozmyšlam nad možnosťami....

hobit
20. feb 2012

nemoze niekto zajtra tu relaciu nahrat a poslat/zavesit niekam? nebudem doma a rada by som si to vypocula 😝

olivia6
20. feb 2012

ahoj ľudkovia zlati, mam otazku. Pise sa tu, ze NIC nepodpisovat, ani v karte, ani ziadny papier. Lenze vyvstava mi otazka, ci lekarka namusi byt kryta, aby nejaky blazon, co zmeni nazor ju potom neobvinil, ze ona dieta nazaockovala - zabudla? Ze on chcel ale nevedel kedy sa co ockuje a tak cakal na lekarku a ona nic a teraz ho nahanaju, ze neockoval?
Cize ustne mam povedat, ze chcem posunut ockovanie do vyssieho veku dietata?

anicka1981
20. feb 2012

@kajulka1 ja ked som bola tehu som nebrala nic, aj ked som bola chora, jednoducho sa mi nezadalo dobre, to ze organizmus samotny je vystaveny virusu, a este mu dat zabratt aj chemiou, ved viroza prejde tak ci tak, ci s paralenom, ibuprofenom, jednoducho to treba vylezat a odkedy som porodila som tiey nebrala nic, aj ked mavam aj ja bolesti hlavy, jednoducho prejde, uz som si neako zvykla, takletku neprehltnem, nemozem 😕

olivia6
20. feb 2012

@anicka1981 detto, presne tak to je, choroba proste prejde, ziadny Ibak nic nevyriesi, naopak. Tiez neriesim bolest tabletkami, co ma nezabije, to ma posilni 😀

anicka1981
20. feb 2012

@olivia6 nej, presne, ja som len teraz prekonala neaku virozu, ako bolo mi zle,, aj mi nukali panadol, to mali doma, a ja jednoducho nemozem,ked viem, ze co to robi,,, ako vydrzyt sa to da, najviac som sa bala aby maly nechytil nieco, ale nastastie je ok, a aj ja som ok,,, aj nedelna migrena presla, aj ked pred tym som migreny nemavala, to bude asi nieco s porodom mat spolocne 🙄

strociatka
20. feb 2012

prosim vas a co sposobuje Paralen? nech viem, co som to pojedla a aj detom dala?!

prevenar
20. feb 2012

@olivia6 nemyslim, lekarka spravy predsa zaznam do karty,ze si sa dostavila ...ale odmietla . mala by do karty napisat. "ockovanie sa nevykonalo, diagnoza Z28" napriklad. takze bude zaznam ,ze si tam bola , ale ockovat si nechcela.

manof
20. feb 2012

@hobit
Myslíme na to a @tean to dúfam úspešne nahrá.

elannor
20. feb 2012

@hobit @manof ano ano, prosim aj ja mam zaujem o nahravku, kedze sa na 99% nedostanem k radiu ani k pc v tom case..

olivia6
20. feb 2012

@prevenar dakujem, niekde si daval tie cisla a vysvetlenia diagnoz, co znamena Z 28?

tean
21. feb 2012

@manof
to echo sa mi nepodarilo odstranit uplne, ale nie je to take hrozne ako v zaciatkoch.
Tak uvidime ako sa to podari nahrat.