Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

shakti9
23. feb 2012

...inak, na strankach SaS je moznost napisat... ja som tak urobila, polozila som otazku pani Nicholsonovej aj panu Kalistovi, tak som zvedava...

didulka85
23. feb 2012

Tiez som napisala SAS-ke. 😀

vejula
23. feb 2012

@rosaria no ved ja berem ten nazor že človek je človekom od počiatku, ale potom nechapem tych pokrytcov z KDH, ktorí si idu huby zodrať pri rečiach o ochrane života od splodenia a potom im nevadi ked sa potratene embria využivaju na taketo učely.. Proste neznašam takuto dvojstrannosť. Ale na nej je asi založena politika, len škoda že su v tom ludia, ktorí sa odvolavaju na Boha a dobre že nehovoria v jeho mene

samiana
23. feb 2012

@shakti9
@rosaria

no to je tak, pani Nicholsonová chce predovšetkým "bič" na "menšinu" a sociálne vylúčených, ale to mohla aj inak, ako takto hrubo, nevychovane a hlúpo povedať a DAŤ do volebného programu. Lebo akosi automaticky pristupuje k očkovaniu, ako, žiaľ, aj mnohí z nás donedávna, že "poriadni" rodičia deti očkovať dajú, takže niet sa o čom baviť u nich a títo "neprispôsobiví" robia len oštaru a neplechu a ešte sú aj semenišťom chorôb.

toto som tu dala hlavne na to, aby som ukázala na povrchnosť riešení, čo ponúka konkrétne Nicholsonová , ale aj na to, že čo je to za "stranu", keď si neskonzultujú jedni, čo robia kolegovia a aké majú ciele a plány. Ako mi už aj v jednej reakcii tu z fóra prišlo, ono je aj dnes vyplácanie rodinných prídavkov podmienené tým, že rodičia vodia deti na preventívne prehliadky. Nie že ich dávajú očkovať.

To po prvé, takže stačí poznať súčasnú legislatívu, a nie hneď siahať do hlbočín sebastrednej múdrosti, ako chrobák Truhlík, čo všade bol a všetko vie najlepšie, a pritom sa krásne ukáže, že ide o nápad vytiahnutý z podvedomia, v ktorom je zabudované očkovanie=prevencia a žiadne riziká.

A po druhé, ak sme už pri sociálne neprispôsobivej menšine: v týchto komunitách je zaočkovanosť neraz aj okolo 30%!

a čo tam "zúri"? vari obrna, záškrt?

Kdeže! najviac žltačka, A aj B, tuberkulóza, byť môže, a potom čierny kašeľ. Môže byť, že aj osýpky.

Takže žltačka A z hygienických pomerov, o tom niet debaty. Žltačka B z ich spôsobu života, a mimochodom, MUDr. Oleár (SNS) uvádza v knihe "Lekárska vakcinológia nielen pre medikov", že sa rómske deti očkujú aj proti žltačke typu B, ak som správne pochopila už po narodení, teda ako deti pozitívnych matiek, lebo u nich je aj B nákaza vysoko pravdepodobná.
Čierny kašeľ majú ľudia bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú očkovaní, a to nielen deti, hocikde. A osýpky, tak o tých na SK nie sú v podstate žiadne správy, len predpokladám, že aj osýpky môžu mať, lebo sa ľahko šíria.
TBC je samostatná kapitola. To je z podvýživy, nemožných podmienok a vyčerpania. + samozrejme, zdroj nákazy a to dostatočne dlhý čas.

Toto všetko očkovanie nevyrieši. povinné kúpele a povinné jedlo by pomohli podstatne viac. A výchova, pravdaže.

Ale to je náročné a v podstate sa dookola motáme okolo jadra problému, ako mačka okolo horúcej kaše. Čokoľvek sa urobí ako plošné opatrenie, jedným je na úžitok,alebo si to aspoň myslia, ale iným škodí na celej čiare. Preto sa nedá uplatniť jedna miera na všetkých, preto všetko také krachuje v základe.

Teda také jednoduché riešenia, akože povinne všetkých naočkujeme (hlavne teda menšinu) a bude po probléme, nič nerieši. A ak k tomu pripočítame časté (neurologické napr. ) následky, čo u podvyživených detí očkovanie spôsobuje, len aby sme tu pri takom postupe nemali viac vecí na riešenie, ako si myslíme.

vefi89
23. feb 2012

@vejula @rosaria a Mušková náhodou nie je KDH?? však ona sa snažila prebojovať dobrovoľnosť očkovania...či? 😅

manof
23. feb 2012

@vejula
Zo strany KDH v otázke očkovania úplne pštrosia politika.
Na predvolebné otázky vôbec neodpovedali.
Minister zdravotníctva MUDr. Ivan Pfizer Uhliarik (KDH) túto otázku úplne ignoruje.

manof
23. feb 2012

@vefi89
Mušková bola HZDS, ale už nekandiduje.

didulka85
23. feb 2012

@manof myslim, ze je uplne zbytocne pytat sa Uhliarika na ockovanie... 😀

manof
23. feb 2012

@didulka85
Otázku každopádne dostali.

Oslovení boli: OĽaNO, OKS, SaS, KDH, SDKU-DS, Smer-SD, Most-Híd, SNS, HZDS, KSS, 99% a SSS.

Odpovedali:

OĽaNO (Horváthová, Janco, Rybanská), pričom Matovič neodpovedal ani na druhú výzvu, z jeho strany zatiaľ úplná ignorancia
OKS (Zajac)
SDKÚ-DS (Novotný)
SaS (Kalist, Švorc)
KSS (Sotaková)

Otázky ignorovali:

Smer-SD
Most-Híd
SNS
HZDS
99%
SSS
KDH

didulka85
23. feb 2012

@manof ja som pisala tiez kadekomu... Cim viac ludi ich bude otravovat ohladom ockovania, tym lepsie. 😀 😀 😀
Reagoval jedine Svorc a to asi len preto, ze som pisala na FB.

Pre mna je 99 velkym sklamanim. Tym som pisala nie raz. Fico na stranke pise, ze je fanusik Virapena a aj tak sa sprava ako sa sprava.

didulka85
23. feb 2012

Aha kto mi pise....

MUDr. Daniel Švorc - kandidát č.111 za stranu SaS: www.sas111.sk Dakujem za toto upozornenie. Nakolko Lucia Nicholsonova nie je odbornicka v oblasti zdravotnictva, ale socialnych veci, bude musiet upravit program v jej sekcii tak, aby bol v sulade s programom v sekcii pre zdravotnictvo. V sucasnom stave to v sulade este je, nakolko program na webe nespomina zrusenie pokut. S tou temou som prisiel samostatne ja (nie som clen strany - som obciansky kandidat). U P. Kalistu (zodpovedny pre sekciu zdravotnictvo) je vidiet, ze nastal pozitivny vyvoj, co sa mi zda logicke pre liberala. Ja osobne na tuto temu rozhodne budem tlacit, ak sa do parlamentu dostanem.
Před 57 sekundami · To se mi líbí

luba41
23. feb 2012

@manof a čo strana SSS? No neviem, zdá sa, že sa dostanú do parlamentu 😎 majú nejakých expertov na zdravotníctvo?

samiana
23. feb 2012

@olivia6
už nám v tých názvoch vakcín chýbajú len Asterix a Obelix 😀

(ako mi dnes ráno povedala moja drahá pozorná a pozorujúca sestra 😅 )

aaddeell
23. feb 2012

ahojte chcem vas poprosit o radu chcem odmietnut tretie ockovanie (syn ma 8 mesiacov) ale detska lekarka je v tomto strasna, prvy krat ma tak zastrasila , ze som maleho dala ockovat ☹
moj manzel sa boji ze ak maleho treti krat nedame ockovat ,ze sa mu nieco stane a budeme si to cely zivot vycitat niekde som citala ze ked uz je zaockovany dva krat , tak to tretie nema ani vyznam
prosim o rady

shakti9
23. feb 2012

@samiana pochvala tebe a tvojej sestre, ze ste na to aj tu upozornili 🙂
ved prave... pani Nicholsonova ma nahnevala postojom, ze rodicov, ktori neockuju automaticky zhrnula ako nazvem to "asocialov"... tento jej postoj a vyhlasenia vobec neladia s uvodnym profilom jej osobnosti, podla ktoreho by malo ist o skusenu a scitanu osobu, ktora ma prehlad o diani vo svete... ak by tomu tak bolo, tak by si nedovolila k problematike ockovania pristupovat tak, ako to urobila, rozmyslala by v suvislostiach a nie ako s klapkami na ociach, a najma by respektovala nielen zasady vlastnej strany, ale aj slobodu ako taku...

vefi89
23. feb 2012

@luba41 nejakých pár strán do zadu sem dával niekto link na stránku, kde Nora odpovedala na otázky a myslím sa tam vyjadrila aj k téme (ne)očkovania... ale nie som si istá, čo odpovedala už..

strociatka
23. feb 2012

trosku na okraj, ale porozmyslajme:
Profesor ekonomiky na jednej z univerzit vyhlasil, ze nikdy nenechal prepadnut zo skusok ani jedneho studenta, ale nedavno nechal prepadnut celu triedu. Tato trieda trvala na tom, ze Obamova socialna teoria by fungovala a ze nikto by tak nebol ani chudobny ani bohaty, ale vsetci rovní. A tak profesor povedal: "Oukej, urobime si teda pokus v triede ohladne Obamovho planu. Vsetky znamky z testov sa budu spriemerovavat a kazdy dostane rovnaku znamku ako ktorykolvek iny student, a tak nikto neprepadne ani nikto nebude mat A. (nahradzame tak dolare znamkami - aby to bolo vsetkym realnejsie a lahsie pochopitelne). Po prvom teste boli znamky spriemerovane a kazdy dostal B (2ku). Studenti, ktori studovali tvrdo, boli nahnevani a studenti, ktori sa pripravovali malo, boli velmi stastni. Ked prisiel druhy test, studenti, ktori sa predtym pripravovali malo, sa teraz pripravili este slabsie a ti, ktori sa predtym svedomite pripravovali, sa rozhodli, ze sa tiez chcu len zviest a tak studovali len malo. Priemerna znamka druheho testu bola 4ka (D). Nikto nebol stastny. Ked sa privalil treti test, priemer bolo F (5ka). Ako testy pokracovali, znamky sa vobec nelepsili kvoli hastereniu, obvinovaniu sa a nadavaniu si, co viedlo k zlym pocitom a nikto uz nestudoval pre zisk niekoho ineho. Na ich velke prekvapenie, vsetci PREPADLI a profesor dodal, ze socializmus by jednoznacne tiez zlyhal, pretoze ak je odmena velka, usilie uspiet je velke, ale ked vlada vezme vsetky odmeny, nikto sa nepokusi ani nebude chciet uspiet. Neda sa to jednoduchsie vysvetlit.

Pamatajte si preto, ze vas caka jeden test - Volby v roku 2012. Nizsie je 5 viet, ktore su vsetky pouzitelne v tomto experimente:
1. Nemozete dotlacit legislativou chudobnych k prosperite tym, ze zakonami vytlacite bohatych mimo ich prosperity.
2. Co jedna osoba dostane bez prace, to ina osoba musi odpracovat bez odmeny.
3. Vlada nemoze dat nikomu nieco, co by najprv niekomu inemu nevzala.
4. Nemozete znasobit bohatstvo tym, ze ho rozdelite.
5. Ked polovica ludi zisti, ze nemusi pracovat, pretoze druha polovica sa o nich postara, a ked ta druha polovica zisti, ze pracovat je k nicomu, pretoze niekto iny dostane to, pre co oni makali, tak je to zaciatok konca ktorehokolvek naroda.

petot
23. feb 2012

@samiana @shakti Pritom ono sa to dá aj skĺbiť. Dá sa podmieniť vyplácanie očkovaním s dodatkom, že od pokuty sú oslobodení tí, ktorí očkovanie odmietli na základe vedomého rozhodnutia.

Právnické naformulovanie stranou, princíp by bol taký, že kto očkovanie ignoruje, nech je postihovaný, kto sa rozhodne odmietnuť po zodpovednom zvážení za a proti, ten má na to právo a bez pokuty. Týmto by boli spokojní tí politici či epidemiológovia, ktorí sa boja osád, aj tí občania, ktorí sú zodpovední a chcú slobodu.

prevenar
23. feb 2012

@samiana ja za SaS nezodpovedam a skutocne moja kontrola nad touto a kazdou inou stranou je presne nulova 🙂 vsetko co vravim,ze z toho co je v ponuke sa mi javia ako najlepsia volba .. ak niekto moj nazor nezdiela , to je samozrejme jeho vec . podla mna je idealne nemat temer ziadnu vladu ani statny aparat ^^ ..takze. bohuzial nad velkostou a zainteresovanim vlady do nasich zivotov mam lez zas nulovu kontrolu. cely system je a bude skorumpovany a vzdy bude pracovat hlavne pre seba a nie pre ludi. tak to bude kym tento system bude existovat , bez ohladu na "stranu" ..z toho vyplyva,ze z toho co je su len zle, alebo este horsie moznosti ^^

v minulosti som sem zavesil par filmov , ktore vysvetluju celu situaciu ..ako politika - banky - statny dlh - a kde v tom vsetkom je bezny clovek. cize, ak si ludia neuvedomia o co ide tak je "temer" jedno koho "zvolime" ..temer.

samiana
23. feb 2012

@prevenar
ok,

veď ja Ťa z ničoho neobviňujem 😕 , iba som Ťa spomenula v súvislosti s postojom SaSky k očkovaniu, že si ich tu zopár krát spomenul.

Za ich chyby a nezrovnalosti nezodpovedáš,to je predsa jasné.

strociatka
23. feb 2012

@prevenar tiez mam tento nazor a momentalne je situacia taka, ze vobec nie som schopna zodpovedne povedat, ci a koho budem volit, ako si niet koho 😒

alikaa
23. feb 2012

@vejula posielala som otazku KDH, co hovoria na mmr vakcinu, ale neodpovedali mi.
@vefi89 tu je on-line rozhovor s Mojsejovou - http://www.topky.sk/cl/1000091/1298038/Sefka-SS... a odpoved na otazku ockovania je o 11.06 (LubicaMT):
"Mojsejova - To, čo sa deje teraz v zdravotníctve, nemá obdobu !! Taký bordel tu ešte nebol. Ja si myslím, že povinné očkovanie treba zachovať, ale s kvalitnými očkovacími vakcínami a nie vykšeftovanými od pochybných výrobcov. Dočítala som sa, že vakcíny, ktorými sa očkuje u nás sú v niektorých vyspelých štátoch zakázané."

prevenar
23. feb 2012

@strociatka @samiana

🙂 bohuzial, proste vyber je aky je 😖 (viac menej mi je z toho zle) ..takze som k tomu pristupil tak,ze som to pre seba zjednodusil co najviac a to ..

vylucil som zo svojho zaujmu vsetky strany ktore podporili / podporuju "euroval" AKA cesta do otroctva a cinskej forme "demokracie" ..no a kedze SaS je takou stranou + maju tam este nejake tie ludke slobody + aspon nieco pozitivne okolo "slobody v ockovani" ..az na nejake "vynimky" ..ako mozme vidiet 😖 tak mi tak nejak "prischli"

musim vsak povedat ,ze v sucastnosti nikto nereprezentuje to co by som chcel ja ^^ 😕

strociatka
23. feb 2012

@prevenar napodobne, aj mne to tak vychadza, ale aj z nich som dost sklamana

samiana
23. feb 2012

@alikaa
takže je jasné, kto je odborník v SSS na tému očkovanie 🙂 Ale aspoň priznala, že "sa dočítala" a to stačí 😅

ale tie jej kvalitné vakcíny, teda také, čo by naozaj spĺňali v prvom rade bezpečnosť, s nulovými vedľajšími účinkami, tak to by sme aj pristali.

Len kde ich zohnať? Také neexistujú, buď preto, že výrobcovia nie sú motivovaní také vakcíny vyvíjať, lebo nežiaduce účinky "pardonujú" všetci, od lekárov počnúc, cez úradníkov št. správy až po ministrov a vlády. A hlavne ich zatĺkajú.
Alebo také vakcíny nie sú preto, lebo samotná myšlienka očkovania je na hlavu postavená a tak sa prieči realite, že aj keby ich vyrábali z éterických kvetinkových esencií a konzervovali Mozartovou hudbou, tak to nebude nič platné. Lebo samotná výroba protilátok spôsobuje v organizme zmätok a táto manipulácia s imunitou prináša také problémy sama o sebe.

samiana
23. feb 2012

http://www.spolocnyblok.org/?p=1781

ak už tu máme aj takú predvolebnú tému 😎 , v téme o očkovaní 😎

shakti9
23. feb 2012

@samiana :DDD kvetinky, Mozart.... Jesensky :D asponze existuje aj humor ...

coraggiosa
23. feb 2012

@moira19 prepáč nerozumiem: "Na fb je jeden celkom sikovny navrh v rovnomennej diskusii."

moira19
23. feb 2012

@prevenar Ja mam pocit, ze vsetky doterajsie volby boli v duchu "princip volby mensieho zla" 😒