Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ninan2
25. feb 2012

@verinka100 nie vela, ale par novych pripadov tyzdenne sa objavuje pravidelne (posledne mesiace)... normalne v sme.sk o tom pisu. Je to rozsirene hlavne medzi mladymi (tusim 15-20 rokov) a nad 30 rokov. Deti nastastie nie 🙂

ninan2
25. feb 2012

@verinka100 tu som nasla info zo 17.2.: http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/ludi-v...
Apropo ockovanie je diskutabilne, dieta predsa moze ochoriet aj ked je ockovane, ako som teda pochopila.

monuska342
25. feb 2012

@kilecko neodpovieme im kaslem na nich take hluposti ja podpisovat nebudem ak nas predvolaju tiez ich chcem napadnut za zneuzitie osobnych udajov...akeho mate teraz lekara?je dobry?lebo aj ja planujem zmenit...a ako to napadnutie vyzera?nemate nejaku predlohu?

zaockujte_aj_slnko
25. feb 2012

mne ked poslu ten panflet z RUVZ, tak im na to reagujem ziadostou o DOPLNENIE, ze chcem vediet ake konkretne rizika nesu ockovacie latky........... s tym ze ak mi to nedoplnia, nepodpisem nic..... pekne s dorucenkou aby som mal dokaz........

potom na konani to dam to zapisnce, ze mi nedoplnili udaje ktore som ziadal....nakoniec mam na to zo zakona PRAVO, zakon o slobodnom pristupe k informaciam.... 🙂

ak mi doplnia rizika ockovania, proste sa odvolam na ne.......... ak mi nedoplnia rizika ockovania, proste sa odvolam ze mi ich nedoplnili a teda ma klamu neuplnymi informaciami a teda ma NEOPOUCILI 😀 .......jednoduche

elannor
25. feb 2012

@verinka100 my sme dali Dr. ziadost o info (par otazok ohladom vakcin a danych chorob) a vo svojej odpovedi (nic nove v podstate nenapisala) sama potvrdila, ze bezne sa stretava s ciernym kaslom aj u plne zaockovanych...

elannor
25. feb 2012

@juliam konkretne cisla netusim, kde by si nasla, ale tu je odkaz na postup jednej mamicky, ked chcela faktami zdovodnit manzelovi neziaduce ucinky ockovania a pod. http://rizikaockovania.sk/sved/petra-infoziados... mozno aj to pomoze 🙂 inak vela info je na www.slobodavockovani.sk ale aj na tomto fore

verinka100
26. feb 2012

@ninan2 citam, ze si odmietla ockovanie, a si z BA, uz ti prisiel nejaky papier od RUVZ?

ninan2
26. feb 2012

@verinka100 my ho mame do leta "odlozene", pediatricka bola celkom OK tak si myslim, ze nas nenahlasila zatial... ak na to RUVZ uz aj nahodou dosiel, tak zatial nam nic neposlali. V lete budeme riesit co dalej, lebo moc sa mi do toho nechce.

verinka100
26. feb 2012

@elannor To ano, oni radi potvrdia, ze aj ockovani maju cierny kasel, ale nezabudnu dodat, ze keby dieta ockovane nebolo, tak by mohlo aj umriet...teda aspom mna tak presviedcaju, neviem co je natom pravdy...

zaockujte_aj_slnko
26. feb 2012

@verinka100
ale zaockovane moze umriet na cierny kasel aj hned 🙂 .......MOZE........to treba pouzivat........ ich argument !!! ......tiez nevedia dokazat MOZE/NEMOZE.....

moje dieta nemoze......hotovo.......moje dieta = moje geny....... zbytok su len ich dohady.... a tie su nepravdive......bodka......... nech mi to NA MOJOM DIETATI DOKAZU!......hotovo

najlepsie je im rovno povedat KLAMETE A ZAVADZATE MA...... a nech dokzuju ze nie 🙂........ ja nemusim dokazovat ich dristy, ja ich povazujem za klamstva a loz......

verinka100
26. feb 2012

@ninan2 aj ja by som to chcela dat odlozit...a ako si Dr argumentovala, ze sa bojis neziaducich ucinkov? KOlko rockov bude mat v lete tvoja dcerka, uz rok? A kde mas prosim ta lekarku, mozes napisat do IP ak nechces verejne🙂

ninan2
26. feb 2012

@verinka100 jj, ze sa bojim neziaducich ucinkov, sice ma presvedcovala ze je nebezpecne neockovat a pod., ale inak bola v pohode. Je taka mladsia a ma sama male deti, tak ma zrejme preto lepsie chape. No a je vo Vrakuni/Pod. Biskupice, ak to tam nemas daleko tak Ti napisem jej meno.

strociatka
26. feb 2012

uz ste sa stretli aj s poskodeniami z neockovania? myslim s takymi realnymi nie vykonstruovanymi?

kkristin
26. feb 2012

@strociatka viem ze reagujes co pisala ta baba v druhje teme, ale podla mna si to len vymyslela, lebo o tom nechcela hovorit, nebola si ista diagnozou...divne....nie?a hlavne na meningititu sa umiera aj po zaockovani, takych pripadov tu bolo niekolko sa posledny cas....ze ju dostali po zaockovani....
takze nemyslim ze to je nasledok neockovania

strociatka
26. feb 2012

@kkristin ano a aj preto, ze uz vo stvrtok nas caka prve ockovanie-neockovanie, tak nech som pripravena 😉

kkristin
26. feb 2012

@strociatka osobne som mala meningitiu...u nas je to liecitelna choroba v pripade vcasnej diagnostiky...
a vakcina na meningitidu je dost silna pre take malicke dieta a preto aj sa stali pripady kde po zaockovani na meningitidu prave na meningitidu babo zomrelo :(
potom je tiez otazka ci sa ockuje na bakterialnu alebo virusovu meningitidu....

elannor
26. feb 2012
kkristin
26. feb 2012

@elannor ja som to uz citala...ale dakujem, posuvam link dalej... 😢
je to hrozne...

ideal
26. feb 2012

Dobrý večer, zdravím vás všetkých,
túto tému sledujem už nejaký čas, pretože už o pár dní sa problematika očkovania bude dotýkať aj môjho potomka.
Neprispejem však ničím novým, môj zámer je povzbudiť všetkých, ktorí chcú bojovať za svoje práva, za práva svojich detí, za ich šťastnú budúcnosť, za ich život.
Žijeme v dobe kedy ľudstvo neskutočne pokročilo v technickom vývoji, ale v tom duchovnom ostalo kdesi ďaleko v praveku. Silnejší žerie slabšieho, mocní kontrolujú nevedomých.
Existujú však aj takí, ktorí objavili dar slobodného úsudku. Je napísané, "človek sa rozhoduje, otrok plní rozkazy" Je na každom z nás, ktorú možnosť si vyberie.
Očkovanie je len jeden z mnohých príkladov zneužívania kultúry strachu. Stačia jednoduché psychologické triky a stádo plní rozkazy. Dokonca je presvedčené, že ich plní dobrovoľne.

Moje osobné nie očkovaniu,

očkovanie nefunguje,
očkovanie je jed, ktorý dobrovoľne nechám vpichnúť do svojho potomka,
očkovanie je súčasť genocídy - znižovania populácie, zvyšovania ziskov, trvalého naviazania na farmamafiu, na systém

Korporácie nepotrebujú ľudstvo zdravé, šťastné, nezávislé. Potrebujú ľudstvo zničené a závislé.
Je potrebné uvedomiť si jednu základnú vec. Každému psychicky zdravému človeku je predstava, alebo zistenie stavu, kedy niekto vedome hubí populáciu absolútne nepochopiteľná. Ako by niekto mohol páchať také zverstvá, a na deťoch???!!!
Tak isto, ako zbrojárske firmy, ako drogoví díleri, ropné spoločnosti, bankári.
Hore sa nikdy nedostanú tí najšikovnejší, ale tí najbezohľadnejší. Títo potom disponujú obrovskými možnosťami.
Pre nich nie sme ľudské bytosti, bytosti, ktoré chcú milovať svojich blízkych, ktoré chcú snívať, chcú sa smiať, radovať z každodenného šťastia. SME LEN ČÍSLA, ŠTATISTICKÝ ÚDAJ
Je jedno koľko nás zomrie, koľko duší bude utrpením zničených... ..ide len o MOC
Spoločnosť ovládajú chorí ľudia, nebezpeční jedinci, ktorí obetujú milióny ľudí, len pre svoje choré vízie. Sú to eugenici, skutoční fašisti, mechanické stroje bez súcitu.
Títo "ľudia" nakazili celú spoločnosť, zasiali bezohľadnosť, ignoranciu, závisť, povrchnosť. Preto sa môžme čudovať, ako niektorí ľudia horlivo až fanaticky obhajujú očkovanie.
Je to následok postupnej neinvazívnej lobotómie.

Ja moje dieťa nikdy nedovolím zaočkovať. Pretože pohľad do jeho krásnych očí, pohladenie duše jeho nevinným úsmevom mi nedovolia mu ublížiť. Jedno rozhodnutie môže zmeniť všetko. Zo šťastia sa stane utrpenie. Žiarivá budúcnosť sa stane fatamorgánou.
A to všetko len pre pár bláznov, ktorí majú srdce z mramoru. A len preto, že sa našou nečinnosťou dostali najbližšie ku svetlu. Môžu tak vrhať najväčší tieň.

Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí do tejto témy napísali hodnotné príspevky, ktoré mne a mojej rodine pomôžu bojovať s nespravodlivosťou. Odmena za dobro nemusí prísť hneď, ale večnosť je neomylná.

Ľudia túžia po nesmrteľnosti. Už celé veky hľadajú spôsob ako tu byť navždy. Ja som včera jeden zo spôsobov našiel. Našu nesmrteľnosť nám darujú naše deti. Veď v nich sme predsa my. Stvorené z lásky, z otca a matky. Dieťa je dokonalý zázrak, nenechajme ho zničiť.

Budem vás informovať o výsledkoch nášho boja, ktorý verím že bude úspešný a to aj vďaka vám všetkým.

heimdalls
27. feb 2012

@ideal - lepšie, vístižnejšie a pravdivejšie sa to nedalo ani vystihnúť........výborný pohľad na vec, absolútne sa s Vami stotožnujem.

prevenar
27. feb 2012

@ideal ..tiez som chcel napisat, ze sam by som to lepsie nenapisal 😀 ..a tusim to aj napisem 😝 super prispevok, zriedkavo sa dokazem v uplnej miere stotoznit s niekoho ineho nazorom a teraz sa to veru podarilo na 100% 🙂

prevenar
27. feb 2012

@juliam ahoj. take udaje si oni strazia, aby sa neukazala uplna neucinnost a nezmyselnost vakcin. musim povedat,ze za ockovanie je dnes uz len niekto kto a) o ockovani nevie vobec nic a je manipulovany len cez pocit strachu. b) ma financny prospech z predaja vakcin.

tvoj manzel, ak ho zaujima zdravie vlastneho dietata by si mal urcite precitat nejake informacie o ockovani. tato diskusia je celkom slusnym zdrojom a dalej stranky ako www.slobodavockovani.sk , www.ockovanie.org a rizikaockovania.sk - tu najdete aj archiv relacii v ktorych sa o ockovani hovorilo.

shakti9
27. feb 2012

@strociatka asi to nie je priama odpoved na tvoju otazku, ale momentalne mi ine nenapada - no, keby to tak bolo, ze z neockovania su "nasledky a poskodenia", tak by sme mali vyzerat ako poskodeni potomkovia poskodenych predkov a ich poskodenych predkov, ak by vobec teda ludstvo bez vakcin prezilo... 😉 ale priroda je uzasna - dostali sme vlastnu imunitu, slobodnu volu, rozum a intuiciu - asi prilis vela, tak sa zda 😉 ...

strociatka
27. feb 2012

@shakti9 vidim, ze rozmyslame rovnako. Tiez si myslim, ze nas Boh stvoril dokonalych a nie aby sme to vylepsovali nejakymi injekciami, to by nam urcite na tele prirobil este nieco navyse, preto nechapem, preco mam ockovat dietatko, ktore je plne kojene. Prave som prekonala neskutocnu chorobu, dva tyzdne sa z nej este len vyhrabavam a malickej to nijak neublizilo, veselo si odomna pyta mliecko a ziskava protilatky z mojej imunitnej reakcie. Ved keby deticky nemali byt kojene, tak nam Boh nevyrobi prsia, ale flasky s mlieckom by rastli niekde na strome, tak nechapem, preco ockovat, ked nam na kazdu chorobu priroda dava aj liek 😉

shakti9
27. feb 2012

@verinka100 no to by som chcela vediet, ako na to dosli - to iste tvrdia aj vyrobcovia vakcin proti chripke, udajne zaockovany znesie lahsie aj pripadnu chripku - to ako sa takato vec zisti?ved to sa neda ani vedecky dokazat, ked sa uz niekto ohana vedou a dokazmi... to niekto vypustil do sveta taku frazu, ci dohad, ci ako to nazvat a vsetci zastancovia vakcin to teraz pouzivaju... napr. proti chripke som sa v zivote nedala zaockovat, hoci raz v praci nam aktivne rozdali vakciny, ktore nakupili zo socialneho fondu !!!!!!!!! a nemala som ziaden horsi priebeh, vlastne treba dodat, ze som nemala absolutne ziadnu chripku, ani len nadchu, a to som sa aj v dobe epidemii denne nachadzala priam v infekcnom prostredi! zato poznam pripady zaockovanych, co chorobu aj tak dostali, ale blazene tvrdili, ze ju "znasaju ovela lepsie"!!! mne sa chcelo smiat! A preto si myslim, ze ani v pripade dalsich chorob to nebude inak...

strociatka
27. feb 2012

@shakti9 heh, v case totalnej nevedomosti sa aj moj manzel dal v praci zaockovat proti chripke, lebo im to vrelo zamestnavatel doporucoval a tak sa stalo to, co sa stat nemalo: nikdy v zivote moj manzel nemal chripku, lebo to bol aktivny sportovec a po tej vakcine dostal taku chripku, ze tyzden nevedel chodit 😀 smejem sa, lebo sa mu nastastie nic horsie nestalo...

shakti9
27. feb 2012

@strociatka bohuzial ja uz nekojim, napriek tomu dakujem Bohu aj za umele mlieko, kedze v okoli nemame ziadnu dojku 🙂 , a ze moje dietatko je zdrave. Musim dodat, ze roky neuzivam ziadne ATB, ani pocas tehotenstva som neuzivala ziadne lieky, ani len popularnu synteticku kyselinu listovu, nechodila som na ziadne podla mojho nazoru zbytocne 3Dultraz. vysetrenia plodu, toho casu este povinnu BCGvakcinu v porodnici som tiez odmietla. A hoci si pracu lekarov velmi vazim, snazim sa im vyhybat a spolieham sa na prirodu, a hoci mam rada aj mnohe stranky moderneho sposobu zivota a tesim sa z nich, manipulacia s imunitou vo fome ockovania nepripada do uvahy...

strociatka
27. feb 2012

@shakti9 ano, lekari, pokial svoju pracu nevykonavaju pre zisk, su aj dobrymi odbornikmi a naozaj sa aj mnohi zaujimaju o svojich pacientov, zial casto si myslia, ze su bohmi a my by sme sa im mali len klanat. Su to taki isti ludia ako aj my. Jeden moj kamarat, zhodou okolnosti tiez lekar, mi raz povedal: "Ved si uz nemysli, ze lekari su neviem co, su to taki isti ludia ako automechanici, tiez len precistuju trubky..." Chcel tym povedat, ze nie su neomylni a tiez radi sklznu do stereotypov, tiez su unaveni, frustrovani, tiez maju zle dni a pod. A tiez nevedia vsetko, casto zabudaju na hypokratovu prisahu a tiez by mali mysliet na to, ze ani knazi nesmu vyzradit spovedne tajomstvo aj za cenu svojho zivota, tak preco oni posuvaju nase udaje tretim stranam? To uz musime mat na to zakon?

shakti9
27. feb 2012

@strociatka mna hlavne stve, ze to ludia! si myslia, ze lekar je boh!ale podla mna ide hlavne o generaciu nasich rodicov a dalej do minulosti... po priklad nejdem daleko - par dni dozadu mi moja svokra povedala (kedze som jej potvrdila, ze nase dietatko nie je stale ockovane a ani nebude), ze ale ved ona pozna lekara, ktory ma dieta a dal ho zaockovat, ze ved on nechce, aby jeho dieta ochorelo!... samozrejme som v tom citila z jej strany vyzvu. Nahnevalo ma ale to, ze napriek tomu, ze permanentne nadava na lekarov, vzdy si uteka pre lieky podla mna aj kvoli banalitam a vobec, vnima ich ako spasitelov a ak nespasia, tak je dovod na nich nadavat. Pritom vieme, ze kazdy je zodpovedny za svoje zdravie sam!!!
Uvediem taky pripad - umrel mlady clovek na zlyhanie srdca - napriek varovaniam lekarov neprestal aktivne sportovat, uzival kombinacie alkoholu s RedBullom!, ked mu prislo zle, lekar ho musel proti jeho voli vziat do nemocnice, kde ale bolo neskoro a umrel. Napriek tomu idu rodicia zalovat osetrujucu lekarku!!! To tiez nie je fer!
Takze pravda bude niekde uprostred, existuje mnoho neodpustitelnych chyb aj zo strany lekarov, ale aby som im potom nemusela nadavat, v prvom rade chcem svoje zdravie mne a mojim blizkym strazit sama, preto aj neockujeme.

strociatka
27. feb 2012

@shakti9 ano urcite, ked je zle, tak si to casto odnesu aj nepravom.