Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
2. mar 2012

@strociatka
no mozno dopadneme rovnako ale ja mam sancu ze sa to niekde "zadrhne"....... a pokuta nebude, a ockovane dieta tiez nebude.............kdezto ked sa samoudas, tak to NAISTO cele rozbehnes, a este moze RUVZ dat navrh na sud aby ti sud prikazal svoje dieta povinne zaockovat..... 🙂

takze ak chces dieta neockovat, a sucasne nemat pokutu a zit si svoj nepokojny zivot dalej, jedina sanca je oddialovat, schovavat sa, vyuzivat pravne klucky, medzery v zakonoch, bohuzial........ inak ti vsetko popru aj na to co mas zo zakona pravo 🙂.....bohuzial

didulka85
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko najlepsie riesenie je najst pediatricku co neudava. 😉 Taka nechce ani nic podpisovat.

strociatka
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko toto je pre mna najvacsi strach, ale ani sudom ma nemozu donutit dieta zaockovat? to si neviem predstavit, ze ako to urobia? dieta mi vezmu? ved to je proti ludskym pravam!!!

tamix
2. mar 2012

Nemáte niekto skúsenosti, informácie o nejakej nevyliečiteľnej (nie smrteľnej) vrodenej chorobe pľúc, ktorú bábätko zdedilo po prarodičoch, ak mali v rodine z oboch strán TBC. Rodina tvrdí, že nikto v povojnovom období nemal TBC. Mne to skôr vychádza na BCG očkovanie. Bábo sa narodilo ešte pred zrušením BCG.

strociatka
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ale asi dovtedy kym prejdu tie dva mesiace, tak skusim cez manofa najst ineho pediatra tu v BA, co nas nebue udavat

luba41
2. mar 2012

naša neudáva, aspoň nie popredu. Minule som si všimla u nej čakáren, len jeden proočkovací plagát tam bol - na hep. typu A. Ked jej príde kontrola z RUVZ, tak vtedy už predkladá zoznam, tiež nechce riskovať, že námatkovo jej skontrolujú nejakú kartu pacienta a zrovna ten bude mať zapísané odmietnutie a ona im ho nepredložila. Hygieny sa boja všetci , či podnikatelia alebo doktori. Sú hodne nepríjemní. Bývame v malom mestečku, tam sa skoro každý s každým pozná. Si pamätám, ako mi hovorili kamarátky, čo majú malú prevádzku kozmetiku , masáže. Ako- náhle sa rozchýrilo, že do mesta prišla kontrola z RUVZ /chodia bez ohlásenia/, tak dievčatá rýchlo zatvorili na ten den /ak nemali klientov/ , len aby k nim neprišli a nekontrolovali.
@didulka85

zaockujte_aj_slnko
2. mar 2012

@strociatka
prelozenie dokumentacie.......no hej, natiahnes tak cas, ale my sme boli hned u inej ako "rajonovej" pediatricky, tak nas obratom po neockovani vyhodila..... ze mame ist za tou "kam patrime" cize ......nezabudaj ze poziadat lekarku mozes, vypovedat jej zmluvu mozes (raz za pol roka tusim) ale sucasne DRUHA LEKARKA TA MUSI PRIJAT 🙂....... a ktora lekarka ta prijme ked ta stara jej povie "oni su problemovi, nechcu ockovat!" 🙂.......... tato referencia s nami uz sla aj k tej rajonovej lekarke.....

to k akej pediatre patris vedie vyssi uzemny celok....... ta ta vyhodit uz nemoze....

strociatka
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko chceme najst taku, co nas bude ochotna vziat a neudavat, mozno je to utopia, ale chceme to skusit

zaockujte_aj_slnko
2. mar 2012

@strociatka
no taku by som rad nasiel aj ja.....ale odmietli sme ockovanie, zatial je pokoj.... ale je aj pravdou ze este neuplynul cas na hexu, 3.-4. mesiac + hlasenie 15.den v mesiaci za mesiac dozadu na RUVZ a spracovanie hlaseni na RUVZ + posta........cize mozno sme uz udani ale este reakcia RUVZ neprisla.....

na neockovanie TBC koncom roka 2011 neprisla ziadna reakcia z RUVZ

shakti9
2. mar 2012

@strociatka ale najprv si dokladne precitaj program Sas, napr. aj pani Nicholsonovej (mozno ho uz zmenila, neviem, ale mala tam bod o socialnom vyluceni v pripade nedodrzania povinneho ockovania!!!)...

strociatka
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ani nam neprisla reakcia 🙂 ale ja som to neodmietla rovno, len som zavolala, ze sme chori a oni to viac neriesili 😀

asi mame rovnako stare deti?

strociatka
2. mar 2012

@shakti9 mile, neviem ako k tomu pani Nicholsonova dosla, ze ma na to kompetenciu (dokoncila uz vobec skolu?) ved ona nie je lekar!

coraggiosa
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ajoj , to maš odkial info že ťa RUVZ môže udať na súd a odtial dostať "príkaz "na zaočkovanie tvojho dieťaťa? už sa to tu stalo? neblázni

prevenar
2. mar 2012

@margotka7 ahoj .

to preto, lebo su mozne 2 riesenia . ja sa priklanam k tomu,ze to prve je lepsie a to >

1) lekarke proste vysvetlis, ze vsetko co ma spravit je zapisat do karty "ockovanie sa nevykonalo, diagnoza z28.2" a upozornit ju aby neposkytovala osobne udaje nikomu, ani RUVZ . ona to bud a) urobi (co je najlepsie pre obe strany) b) alebo neurobi ..co uz nie je tvoj problem. -nic nepodpisujes. preco ? lebo proste nemusis.

2) druhe riesenie je ,ze si sama sformulujes odmietnutie konkretnych latok a podpises .. po akej si "dohode" s lekarkou. podla mojho nazoru tento postup je pre teba nevyhodnejsi, lebo sa de facto "udas" sama ..a neskor nebudes mat tolko nastrojov obrany, ako ked ta uda lekar.

-cize ja by som postupoval podla bodu 1) a to "odmietnutie" by som doniesol az vo forme vyhlasenia na RUVZ ak by ma predvolali.

-nejaky presny 100% postup proste neexistuje. oni jednoducho ignoruju zakony , ustavu ..vsetko. kludne ta oberu o tvoje osobne prava a slobody prasivou vyhlaskou.

-snad toto vysvetlenie pomohlo.

juliam
2. mar 2012

ahojte všetci bojachtiví 🙂 ja som sa tejto problematike bohužiaľ začala zaoberať asi len pred mesiacom - dala mi chrobáka do hlavy jedna kamoška. keby som to bola sledovala už skôr, nedala by som malého samozrejme zaočkovať proti TBC. žiaľ... našťastie bol ale chorý, keď sme mali mať očkovanie hexa+pneumokoky. no a odvtedy sme u doktorky neboli. malý bude mať o 2 týždne 5 mesiacov, tak neviem, či tam mám ísť dobrovoľne alebo počkať, kým ma doktorka predvolá 😅 vraj mala zatiaľ len 2 mamičky, ktoré odmietli očkovanie. silou mocou že nenalieha, ale samozrejme to obhajuje, že po dlhej praxi a študovaní tejto problematiky došla k záveru, že očkovať áno. či nahlasuje neviem, kamoške zatiaľ nič neprišlo a jej malý má už 8 mesiacov. tak držte palce, nech to zvládneme.

juliam
2. mar 2012

@jezibosorka dík za video. a čo je to za stránku na FB?

zaockujte_aj_slnko
2. mar 2012

@coraggiosa
ze moze RUVZ dat navrh na sud o povinnom ockovani? ANO MOZE.............
je to v zakone, alebo vyhlaske.........nemam teraz cas to hladat kde.......ale ked si precitas to umelecke 21 stranove rozhodnutie na http://www.slobodavockovani.sk/news/on-line-bra...

......tak tam sa pise tiez nieco v zmysle "RUVZ nema ZATIAL ZAUJEM podat navrh na sud o obmedzeni rodicovskych prav....." zatial nemaju zaujem.... neviem to narychlo najst, ale niekde to tam je, alebo v inom rozhodnuti na tej stranke....

vazne je to tak........ale realne si to neviem predstavit.......pride policia a zoberie mi dieta zaockovat? 😀 ....... to by SR bolo za nacisticky stat a okamzite by som mohol poziadat o azyl v inej krajine....

coraggiosa
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ale nie to nie je presne to isté, dostať príkaz na zaočkovanie a to bububu že Ruvz nemá zatiaľ záujem podať návrh......... to nie je to isté...............už si ma skoro nalakal, no strašiť nás môžu, ale nech to skúsia......to je prakticky nemožné,

žil si už v inej krajine?
garantujem ti že tam budeš mať ešte menej práv ako tu.............zažité na vlastnej koži,

zaockujte_aj_slnko
2. mar 2012

Inak navrh na sud moze dat skoro "ktokolvek" aj psychiater pre obmedzenie svojpravnosti a urady pre cokolvek...........ALE MUSIA TO ODDOVODNIT a suhlsit s tym musi sudca....... inak ti ziadne osobne prava a slobody obmedzit nemozu.........
takze pravo podat to vraj maju ale ci by uspeli 😀 😀 😀

prevenar
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ..presne toto sa deje bezne v usa . sice je ockovanie dobrovolne ..ale sudca k vam domov neposle ,ze policiu ..ale jednotky specialneho urcenia , ala "kuklaci" v plnej zbroji. vacsinou vam priamo v dome zabiju psa - hoci aj pudla, alebo kokerspaniela. stalo sa ,ze takto zabili uz aj dieta ktore spalo na druhej strane steny (ked zabijali psika) ..steny su totizto sadrokartonove.

-dieta odoberu casto ho drzia cele mesiace a spravia ho zavisle na prozacu, alebo niecom podobnom. stava , sa ze ho proste predaju na "adopciu" niekde do emiratov, alebo tak. hlavne to robia so slobodnymi matkami ktore nemaju financie sa kvalitne branit.

preto treba bojovat a tlacit uz teraz na urady aj politikov, aby sme sa nedostali do takehoto stadia. ☹

coraggiosa
2. mar 2012

ten brainstorming mám vytlačený , aj ho priebežne znova a znova čítam, no len aby sme sa všetci nepo...., som zvedavá, za krátko to manof uverejní ako sa odvolali voči tomu rozhodnutiu daní rodičia, a potom na odpoveď sa bude čakať ktovie koľko, b... s nami, a našimi detmi

zaockujte_aj_slnko
2. mar 2012

@prevenar
a u nas ta pri zatykani mozu aj beztrestne zastrelit...........tomu hovorim "ustava SR" 🙂

jezibosorka
2. mar 2012

@juliam za slobodnu volbu v ockovani , daj do hladat 😉

jezibosorka
2. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko my budeme mat 9 mesiacov a zatial nic... ale muz nic nepodpisal, tak asi caka, kym bude mat obe podpisy,,,,, 😅

margotka7
2. mar 2012

@prevenar jasne, ze pomohlo. dakujem 🙂

strociatka
2. mar 2012

@prevenar takto si to nejak predstavujem, len som teraz neista pre to podpisanie mnou oddialenia ockovania

prevenar
2. mar 2012

@strociatka s "odlozenim" ockovania nemam ziadne skusenosti. jedine co viem, je ze "odlozenie" / "oddialenie" ockovania su terminy nezname v nasom pravnom systeme. to znamena "odlozenie" ockovania = odmietnutie ockovania . aj ked je pravda ,ze na "odkladacov" zvyknu byt "maksi " niekedy.

katus193
2. mar 2012

Ahojte, prosim vas je tu niekto kto svoje dieta nedaval vobec ale vobec ockovat???? Mne sa narodi babo v juny a zijem v Rakusku kde neni povinne ockovanie a svoje dieta nechcem davat ockovat, samozrejme mam aj obavy ci mu tym neuskodim 😒 Prosim vas poradte mi.

prevenar
2. mar 2012

@katus193 ahoj 🙂 my bohuzial mame 2 ockovania s ktorymi sme nasmu pokladu znicili zdravie - dostala ekzem. som presvedceny, ze ked chces pre svoje dieta spravit maximum, nedaj mu ziadne ockovania. urcite mu neublizis, skor na opak.

nazor by si si vsak mala spravit sama ..ak mas cas tak si precitaj tak poslednych 500 stran tejto diskusie ..ak nie, tak aspon 100. dobri ludia spracovali fantasticke stranky kde mas nepreberne mnozstvo informacii..

www.slobodavockovani.sk
www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org

ale aj dalsie .. www.badatel.sk

katus193
2. mar 2012

@prevenar to mi je luto ☹ my mame tiez dost zlu skusenost v rodine ☹ Sestrina dcerka myslim ze ako trojrocna bola zaockovana proti pnemokokon a skoro nam zomrela ☹ bolo to velmi ale velmi zle, do nemocnice prisla v poslednej chvíli ☹ uz s otravou krvi.V nemocnici povedali ze uz len cakat ci to vobec prezije ☹ a ze treba ratat s velkymi nasledkami, ze z takeho stavu ostavaju deticky tazko postihnute ☹ Mala sa nastastie z toho dostala ale ma teraz uz skoro 6 rokov a stale chodi na vysetrenia a berie aj lieky.Preto sa strasne bojim, sestra odmietla dalsie ockovania a tiez mi posiela vsetky mozne stranyk ohladom ockovania aj tie ktore ste mi vy napisal.Budem sa snazit to studovat aby som vedela co najviac kym sa maly narodi 😉 A dakujem