Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
4. mar 2012

@manof
ano ja som to tvrdil davno, ze statny organ ma predsa pravo ziskavat osobne udaje o ludoch podozrivych z priestupku.........len je otazne ci ten priestupok neockovania skutocne nastal A KTO za to moze 🙂

lekarka samozrejme svojim "udanim" nad ramec zakona porusila zakon, ale ako pisem prekryje ju RUVZ s tym, ze blizsie informacie o cloveku podozrivom z priestupku si zistil AZ RUVZ u lekarky spatne 🙂...... a tym je to pravne OK

skor treba argumentovat tym zaciatkom, a vyvracat to ze doslo k skutku neockovania a ze pachatel nie je ten ktoreho za to oznacuju...... a to zakon o rodine poskytuje dokonale 🙂

valika_val
4. mar 2012

ahojte, nedala som zaockovat syna (MMR), ostatne ockovania predtym ma za sebou (bez nejakych zjavnych skaredych reakcii). povodne som planovala MMR len presunut, ale som cim dalej tym viac presvedcena, ze to uplne odmietnem.
co ma caka dalej?
poprosim link, alebo strucne vysvetlenie, co mozem ocakavat a od koho.

dalej ma zaujima, ze co mam robit, ak sa v nasom okoli NAHODOU vyskytnu napr. osypky. mam dieta cielene dat nakazit, alebo nie?
prip. ak budeme mat uz aj dalsie babatko, mam dat starsieho nakazit?
ak ano, tak mam babatko izolovat (ak je to vobec mozne)? alebo sa babatko nakazi tak ci tak?
alebo to nechat na prirodu?
alebo co ak dieta (deti) do styku s osypkami a dalsimi chorobami nepridu...? mam si to vziat na zodpovednost, ze v dospelosti budu mat vacsie problemy? ako to riesite?

dakujem za odpovede a idem spätne citat.

zaockujte_aj_slnko
4. mar 2012

@manof
tak jedine trestne oznamenia na gen.prokuraturu......... s tym ze nech mi odpisu ze nemam ako rodic pravo vychovavat svoje dieta podla svojho filozofickeho presvedcenia, co mi zarucuje prave zakon o rodine 🙂...

pokial mi sud neodobral a neznizil rodicovske prava, tak ho mam ja ako rodic.... nebude niekto iny vykladat moje prava... ak mi teda prokuratura poprie moje prava...... ze nemam pravo ako rodic na nic......... tak potom jedine to uverejnit v dennikoch ze nezijeme v demokratickej spolocnosti a rodina nie je vobec chranena...............

toto bude moja cesta........

RUVZ, musi prelozit ustne konanie tam, kde sa mozes dostavit...........argument nedostavenia dany predym je napr. nedostatok financnych prostreidkov...........inak by umyselne zmarili ustne konanie a tebe popreli pravo sa na nom zustastnit....... 🙂 ....... a vseobecen argumenty su rozne ktore musia akceptoat inak zmaria tvoje prava sa zucastnit..... to sa da prakticky odkladat donekonecna...

prevenar
4. mar 2012

@valika_val

-len uplne v kratkosti .. precitaj si poslednych 300 alebo aspon 200 stran.
-ked si ich prejdes najdes vsetky dalsie linky na dalsie dobre stranky + uzitocne odpovede na rozne otazky.
-tolko v najvacsej rychlosti , viac neskor 🙂

manof
4. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Súhlasím. Aj ja som z tých, ktorých nefunkčnosť súdnictva na Slovensku neodradí od obhajoby svojho práva (a práva iných, ak ma o to požiadajú).
Každopádne, držím Ti palce. Ako sa hovorí: dobre vyzbrojeným šťastie praje. 🙂

zaockujte_aj_slnko
4. mar 2012

@manof
zatial mam pokoj od RUVZ absolutny..... mozno to tak aj zostane.....ale akonahle si nieco zacnu, zacnem aj ja...
Dluholucky je asi dost nervozny ked sa trepe po radiach lumen rozkecavat tie svoje bludy...... 😀

manof
4. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
To nebol Dluholuckého nápad, ale nápad rádia Lumen, takže v tomto bode je v tom Sveťo nevinne.
🙂

prevenar
4. mar 2012

@valika_val

- co ta caka, zalezi vo velkej miere od lekarky a to 1) ci ta protipravne nahlasi, 2) alebo zvoli iny postup ktorym ta nevystavi RUVZ.
- ziaden 100% postup neexistuje, hlavne koli tomu,ze RUVZ porusuje zakony ktore sa im nehodia a pouzivaju (mnohokrat aj uplne mimo) zakony ktore sa im prave hodia.
- vsetky linky a mozne postupy najdes urcite na poslednych 70 stranach tejto diskusie . (urcite je toho plno aj na poslednych 20tich)
- v zasade mozes ocakavat hlavne predvolanie na RUVZ a pokus o protiustavne pokutovanie. (max vyska 330e)
da sa tomu ako tak branit dobrou pripravou.
- + urcite musis pochopit, ze ziadne "v kratkosti " v tomto pripade neexistuje. ak mas naladu bojovat a uspiet (neplatit pokutu) = hodiny neustaleho studia. situacia sa stale meni a ty sa musis stale informovat na strankach a forach o novych postupoch atd. ..
- k tomu nakazeniu sa neviem vyjadrit ☹ co je lepsie . v kazdom pripade je najlepsie detsku chorobu prekonat v primeranom veku . v cechach existuje diskusia , kde mamicky robia "nakazovacie vecierky" 🙂 takze ..
-zaroven je dobre si nastudovat ako zvladnut danu chorobu bez chemickych antipyretik. (velmi dolezie)
-za mna musim povedat, ze to zatial neriesime nijako , babatko je je este moc male ..

tak vela stastia 🙂

prevenar
4. mar 2012

ak mate dobru anglinu ,, toto si prosim nenechajte ujst . life changing experience . sranda na zaciatku a potom neuveritelne zhrnutie dnesnej reality. vysoko odporucam, ake klucovy material ako rozmyslat nad svetom dneska, pre vasu vlastnu bezpecnost. poprosim aj o dalsie co najsirsie sirenie .

1)

https://www.youtube.com/watch?v=aC3-JyNygqs

2)

https://www.youtube.com/watch?v=Bpqo9FbKLsU

- tu sa spomina aj vakcinacia v kontexte de-popularizacie sveta.
3)

https://www.youtube.com/watch?v=fXuh4j7aQXw
jezibosorka
5. mar 2012

ake davkovanie na chloreu mozem dat skoro 9 mesacnemu babetku?, nebolo ockovane, potrebuje vobec detox ? ja beriem chloreu uz asi 2 mesiace....

manof
5. mar 2012

@prevenar
Ďalšie dobré sústo pre Teba:

Ing. Katarína Augustinič (SaS, č. 59) o (ne)povinnom očkovaní:
http://www.slobodavockovani.sk/news/odpoved-ing...

manof
5. mar 2012

@jezibosorka
pokiaľ nemá zdravotný problém, resp. príznaky zdravotného problému, tak asi detox nepotrebuje.

prevenar
5. mar 2012

@manof ..no, ved to je celkom dobra odpoved , nie ? 🙂 heh, videl som uz aj horsie lol 😀

prevenar
5. mar 2012

@jezibosorka ked nebolo ockovane a nema ine problemy , tak podla mna tiez nepotrebuje nic. ..netusim , ci to moze mat aj nejake neziaduce ucinky.

jezibosorka
5. mar 2012

@prevenar
@manof dakujem, no dobra odpoved 😵 , nema niake problemy, ale neaka babenka mi tu vypisovala, ze ako prevenciu, preto som sa pytala, lebo tiez sa mi to nezdalo, problem mam skor ja, pri prebalovani ho nahanam s plienkou po posteli hodnu chvilu, kym sa mi ho prebalit podari 😀

manof
5. mar 2012

@prevenar
Však hovorím, že DOBRÉ sústo.

manof
5. mar 2012

@jezibosorka
Stačí, keď sa Ty napcháš chlorellou, ak je dieťa stále statočne dojčené. 🙂

manof
5. mar 2012

Nemá niekto videozáznam z Reflexu 22.2.2011 na TV Markíza?
Z archívu na markiza.sk to stiahli a potreboval by som to.

Vopred ďakujem.

shakti9
5. mar 2012

@jezibosorka ja by som tiez zbytocne nedavala absolutne ziadne ani prirodne preparaty, ani ako prevenciu, ved ked je v poriadku, tak niet co riesit. Naco detox, ked take babatko (v tvojom pripade neockovane) ma cistu pecen aj krv...

jezibosorka
5. mar 2012

@manof uz nedojcime, a pocas dojcenia som detox nechcela, lebo som sa bala, ze by sa uvolnovali neake tie skodliviny a mohli by sa dostat do mlieka, preto som zacala brat az po odstaveni, maly pije mlieko uz len 1x a to skoro rano, inac uz odmieta,,,, takze sme na tuhej strave viac menej, kase uz tiez nechce, chce hryzt, ved uz ma 4 zuby 😀 akrat pozeram aj na neake nove typy na obedy, lebo uz je asi troska znudeny,ale nechcem sa nikam ponahlat,,,
@shakti9 no ved to, ze je dobre nastaveny, nemame niake zapchy, vracanie ani nic podobe..., pekne rastie, vyvija sa, uz aj rozprava, sice po svojom 😀 , len chodit za rucky chce,, robi nam radost 😵 , pridavam mu akurat C do caju 😉 a aj D pridavam, lebo uz nechce tolko mlieka,,, a sice mu z UM varim ryzovu-ovsenu ovocnu kasu(ale nepomixovanu, kasovite nechce uz tiez ), a na veceru lubi rozok v mlieku, predsa to uz nepokryva jeho dennu potrebu.....

... a co hovorite na lanovy olej ako zdoj omega 3 kyselin ? .... @prevenar @pelot ...

tin007
5. mar 2012

@manof mam ten reflex z min. roku, ale ma to 110 mb

manof
5. mar 2012

@jezibosorka
ľanový olej OK, ale čerstvo vylisovaný a treba do 15 min. od vylisovania skonzumovať, inak oxiduje, čo má nie práve najlepšie následky.

manof
5. mar 2012

@tin007
OK, hoď to, prosím, na http://leteckaposta.cz
Malo by sa to zmestiť, i keď pár minút ten upload potrvá...
Vopred vďaka.

tin007
5. mar 2012

@manof najskor vecer, mm si zobral nb a ma to tam v share

tean
5. mar 2012

@manof
@tin007
ten Reflex by som mal mat doma aj ja. Takze ak by nieco zlyhalo, dajte mi vediet, a mozem to uploadnut niekam.
Ale tiez az vecer, teraz nemam pristup na domaci pocitac.
EDIT: aj ked, v pripade nutnosti sa viem na neho pripojit vzdialene, keby si to potreboval surne.

heimdalls
5. mar 2012

Manoooooof........here is it -

https://www.youtube.com/watch?v=YoumQ0RzAuc
manof
5. mar 2012

@heimdalls
To je ale len prvých ani nie 5 minút. Celkovo to však má vyše 26 minút, ak si dobre spomínam.

@tean
Ak by si bol taký zlatý, poprosím Ťa skôr než večer to uploadnuť. Nie je to pre mňa, ale pre nášho sponzora a pýtal sa na to už v piatok a ja som dnes ráno s hrôzou zistil, že to už nie je ani v archíve na Markíze, ale že to ani ja nemám na disku.

Vopred vďaka.

tean
5. mar 2012

@heimdalls
pokial si dobre pamatam, tak cely Reflex sa vtedy venoval ockovaniu. Myslim, ze to nie je cele.
Alebo ano ??

manof
5. mar 2012

@tin007
tak už mi to @tean poslal, tak sa nemusíš s tým trápiť. Každopádne ďakujem za ochotu.