Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

filmuska_01
11. mar 2012

@manof
zaujimavy rozhovor v radiu Lumen-pocuvala som to reraz zlinku na stranke, treba urcite pokracovat v takychto aktivitach,drzim palce. 🙂

prevenar
11. mar 2012

@manof jo, dik za typ ..ale je to jedno. pridal som toho dost, nech si uz spravi, alebo nespravi svoj nazor na kto chce.

tasiko
11. mar 2012

@manof hmm..vďaka.Nereagovala som na to.Samozrejme,že ak sa rozhodnem kúpiť si knižku,tak si ju aj prečítam.Na to,myslím si,knižky sú 😉
A nekúpim si ju iba kvôli podpore.Cítim potrebu podporiť správnu vec,a tým pádom teba ako sprostredkovateľa,už si mi poradil /mojej rodine/ či informáciami na tvojej stránke,či po telefóne-aj keď som nevolala ja 🙂 Takže vďaka,a všimné príde hneď ako budú prostriedky.

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

@prevenar
ja som s volbami spokojny, nic ine sa ani nedalo cakat........ ved okrem fica tam nie je jediny clovek co by bol "vodca" a kadejakych blbeckov je tam ale zdatne.... ked nemas co do huby a deti mas hladne tak nebudes volit tychto blbeckov ako SaS, SDKU, KDH a spol..

OLANO su neskodni, budu sediet a pindat do veci, nech kontroluju, ja som za..... taka strana chybala...toto su podal mna ked uz liberali, nie SaS

Sas konci.... nemaju co ponuknut.. detto KDH podla mna bude mat vazne problemy o 2-4 roky.... SNS je minulost....

blovitc120
11. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko neverím, že toto dokáže napísať mladý životaschopný človek 😕

omnia23
11. mar 2012

@prevenar Ale ja som nepovedala,ze vsetko co ty pises je hlupost,ale nesmieme vsetko pausalizovat tak ako Cervix alebo Silgard maju svoje pozitiva tak maju aj svoje negativa.

Zda sa mi fabulujuce tvrdit,ze po vakcinacii urcite dostane rakovinu krcka maternice...

omnia23
11. mar 2012

@puclik77 ako za kazdy predpisany liek aj tu dostane pan doktor proviziu

molka
11. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ja som volila KDH a nepovažujem sa za blbečka.

shakti9
11. mar 2012

@juliam
@puclik77 ja som tiez dorazne proti...

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

@molka
tak to je fajn, nie?

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

som zvedavy ako sa budu krestania alebo madari v sucasnosti predhanat kto s ficom pojde do vlady 🙂.......podla mna si to krestania nenechaju ujst za kazdu cenu aj za poslapanie akychkolvek slubov svojim volicom (nakoniec ako vzdy)....... ale volic KDH ich bude volit znovu a znovu a znovu aj ked vsetko urobia naopak.......to je skor taka "fanpartia boha" ako nejaka solidna strana......

prevenar
11. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ..hej je to vodca - Der Fuhrer ..a zavedie nas do pracovnych taborov, greckej reality a preda cez "statne" pozicky (dlhy) AKA "socialne istoty" nasu krajinu bankovym kartelom.

drobna anketa :

Otázky:

1 Malo by sa o prípadných zmenách Lisabonskej zmluvy konať referendum?
2 Súhlasíte s automatickými sankciami pre štáty, ktoré prekročia trojpercentný deficit?
3 Súhlasíte, aby malé krajiny stratili právo veta pri rozhodovaní o dôležitých ekonomických otázkach?
4 Súhlasíte so zriadením trvalého eurovalu už od roka 2012?
5 Mala by euorozóna vydávať spoločné dlhopisy, tzv. eurobondy?
6 Podporujete návrh, aby mohla ECB bez obmedzenia skupovať dlhopisy zadĺžených krajín?

Smer: Peter Kažimír, podpredseda

1. Nie
2. Áno
3. Áno. Právo veta sme si prešustrovali cirkusom pri schvaľovaní eurovalu.
4. Áno.
5. Nie teraz. Najprv musíme získať kontrolu nad vývojom verejných financií.
6. Skôr áno. Je to posledný náboj v revolveri, ktorý je zatiaľ odložený v zásuvke.

neviem ci vobec chapes co znamenaju tie otazky a nasledne tie odpovede, z tvojej radosti sudim,ze urcite nie. ..ale tesim sa ,ze mas radost 😕 ono, to rychlo prejde , ked zacnu utekat firmy a nezamestnanost vystreli do neuveritelnych cisiel. jedina strana ktora znamenala skutocny zmenu, odklon od nekonecneho zadlzovania, odklon od mega globalizacie-straty akej kolvek kontroly nad nasim statom a nasho uplne okradnutia bankami cez "euroval" a pod bola SaS a bola aspon ako takou garanciou osobnych slobod. mimochodom SaS bol najvacsi podporovatel slobodneho vyberu v ockovani, ale to sa ta tiez netyka...ale to chape len 5% obyvatelstva. takze tak. uvidime co spravy s ockovanim tvoj Vodca. asi sa budes pekne divit. povinne ockovanie a komunizmus ide ruka v ruke . tak vela stastia v novom svetovom poriadku ^^ 😕

shakti9
11. mar 2012

@blovitc120 napisat? nenapisat?... napisem - sila, co?takto rozmyslaju a konaju niektori mladi ludia :( a potom tu budu veselo dalej nadavat... podla mna, kto nevolil a este sa tym aj chvali!!!, stratil pravo cokolvek kritizovat...

prevenar
11. mar 2012

@omnia23 ved ok , pozri mne je v podstate jedno co kto spravy, nech si da aj 2 HPV vakciny naraz do kazdej nohy jednu pre "istotu" ja tie nasledky niest nebudem. poskytol som oficialnu statistiku, ktora sa tyka tejto vakciny. komu to staci fajn , komu nie tiez dobre.

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

@prevenar
neviem ako to SMER mysli s ockovaniami.... mozno budes prekvapeny....

ale co sa tyka poziciek a dlhov, tak si bud vedomy ze cesta SDKU + SAS viedla k tomu istemu.....ludom raz tie uspory dojdu, a zrazu nebude na nic, a vznikne paradox ze bohati budu mat nulove dane, banky budu mat rekordne zisky, z verejneho zdravotnictva sa bude vyplacat 40% zisku este predtym ako sa vobec niekam tieto peniaze dostanu, druhy pilier zhltne dalsie milardy fiktivnych penazi ktore nikto uz nikdy neuvidi ale pekne sa budu citat 🙂..... a slovensku NIKTO NEPOZICIA......lebo kazdemu je jasne ze nema z coho vracat......

peniaze zo SR uniknu do nenavratna, slovaci budu chudoba europy, ze grecko bude bohata krajina.....samozrejme SR nikto nepomoze, lebo vsak nie sme grecko a ceny nehnutelnosti tu nemaju ziadnu vacsiu cenu ako "rola pod fabriku"....................sorry tymto vlastne 2 roky uz zijeme 🙂

blovitc120
11. mar 2012

@shakti9 nerozumiem, čo tým chceš povedať. Ja som voliť bola, ale nerozumiem, ako môže jeden mladý človek napísať to, čo napísal o strane Smer plus pozri prevenarovu reakciu.

omnia23
11. mar 2012

@prevenar ja statistiky poznam,len pisem,ze sa mi nezda vhodne pausalizovat vakcinaciu a vedlajsie ucinky

S tym pripadom "ockovania pre istotu" s tebou plne suhlasim,pre istotu by som sa nedala ockovat ani ja 😉

Ale tema aktivnej imunizacie je na velmi dlhe polemiky....

prevenar
11. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ..asi si zabudol kto niekolko mesiacov blokoval hlasovanie o eurovale a kto blokoval jeho prijatie v celej europe. nebolo to tak davno, mohol by si si spomenut. prosim ta , prestan ma uz trapit tvojimi odpovedami. najdi si nieco ine + mam zaroven aj extremne zlu naladu takze ..

celu noc rozmyslam ci sa odstahovat niekde inde ..ale kam. island, mongolsko ..turecko ? ☹ ..alebo sa pripravit na zrutenie systemu a socialne nepokoje , rabovacky.. doma ? hmm..bohvie co bude. 😔

prevenar
11. mar 2012

@omnia23 gratulujem aj tebe ak kazdemu kto sa necha zaockovat HPV ..ved sa vravy, kazdy je strojcom svojho stastia. nic viac uz k tomu nemam .

shakti9
11. mar 2012

@blovitc120 co nerozumies? suhlasim s tvojim komentarom predsa... ale ani tak neslo o jeho sympatie k smeru (co sice tiez nechapem, ale ma na to pravo), ale o ten jeho (nevolicsky) postoj k volbam a nasledne k vysledku ... (ty si to vztiahla na seba, ci co? 🙂 )

omnia23
11. mar 2012

@prevenar ja som nepovedala,ze sa necham zaockovat proti HPV 🙂

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

@prevenar
a co si cakal, ze kto vyhra?........ved aj pred 2 rokmi mal smer 35% a len s pomocou ludi a len tak tak bola ina vlada....
vazne co si cakal ze ako dopadnu volby?

molka
11. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko hmmm, ty si aký odborník na politiku. 😕

jezibosorka
11. mar 2012

@omnia23 rovnako hlupe je tvrdenie lekarky, ze bez ockovania tu rakovinu krcka dostanes...

omnia23
11. mar 2012

@jezibosorka ono je to zacarovany bludny kruh...lebo na jednej strane ludia kritizuju,ze HPV tu nikdy nebola a zrazu tu je a lekari a farmaceuticky priemysel robia okolo toho humbuk aby si zarobili...

Nie je to celkom pravda,pretoze aj na vakciny ako je Silgard alebo Cervix treba patent,treba tam dodrzat urcitu dusevnu ochranu,treba dodrzat vyvoj vakciny,etc...

Avsak tiez si myslim,ze treba s tymto narabat velmi opatrne a naozaj by sa to nemalo zneuzivat ako odporucanie-.date si to,nezomriete,nedate si to-zomriete a podobne....

blovitc120
11. mar 2012

@shakti9 nie, vôbec som nerozumela tej vete 😉

prevenar
11. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ..v podstate som necakal nic ine ..ale predsa som dufal v nieco lepsie. marne.

prevenar
11. mar 2012

@omnia23 ved ja tiez netvrdim,ze si nieco povedala 🙂

..moju odpoved poznas, je napisana podla mojho najlepsieho vedomia a svedomia, zvysok je uz na tebe 🙂

manof
11. mar 2012

@tasiko
Vopred srdečne ďakujem za akúkoľvek podporu.

omnia23
11. mar 2012

@prevenar ono vies,studujem zdravotnictvo aj v tom robim tak mam asi troska iny pohlad na vec...Proste uz vela veci nepausalizujem...

Ale takisto neviem povedat sama za seba ci ano,ci nie...