Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

heimdalls
14. mar 2012

@jezibosorka - "ked si uvedomis, kolko chorych deti na rakovinu, leukemiu, cukrovku a krivka tychto chorob rastie s krivkou ockovanosti, tak to o niecom hovorí" máš pravdu, ALE môže za to len očkovanie? Pozrite sa ako žijeme, emisie, znečistené životné prostredie, papkáme kurence vykúpané v chlóre vychované na geneticky modifikovaných krmivách niekde v Brazílii za obdobie troch týždňov, jeme posypovú soľ určenú na solenie ciest. Nebudem to rozvádzať, bolo by to na 50 viet.......toto si treba uvedomiť keď už hovoríme o chorobách.

jezibosorka
14. mar 2012

@heimdalls a prave koli tomu, koli jedom vsade okolo, aj v potrave, vo vyduchu, nemam potrebu podavat dalsie jedy priamo do telicka mojho dietata,,, to ako chovaju kurence ja tazko ovplyvnim, alebo kolko emisii vypusti vsz do vzduchu,,, ale to ci dieta ockovat dam, alebo nie, to ovplyvnit mozem,

prevenar
14. mar 2012

@zuzana76 @jezibosorka ..jo 🙂 ..ved v konecnom dosledku na koniec si kazdy vyberie sam co spravy. informacie su vylozene na stole ..a myslim,ze ich je dost ..tak je to uz na kazdom , ako sa mu zdaju, alebo nezdaju relevantne .

ako som uz niekolko krat povedal, my sme si uz nakupili "krasny" ekzem a to nam staci ^^ ..kazdy je iny a niekto si potrebuje "nakupit" proste sam . nad sa k tomu uz neda viac dodat . (heh, mozno by sa aj dalo ,,ale na co 😀 )

strociatka
14. mar 2012

@palesandra vitaj v tejto teme, je fajn, ze si tu a mas iny nazor, lebo keby sme mali vsetci rovnaky, tak sa tu uz nemame o com bavit 😉

ja som za neockovanie, ale tejto teme sa venujem uz 3 roky, lebo nam po ockovani ochorelo dieta a nie su to len teplotky ☹

prevenar
14. mar 2012

kurnik .. sa mi to postlo nejak znovu .. sorry ^^

kbeata
14. mar 2012

@heimdalls ano mas pravdu,co vsetko pojeme a dychame 😉 ,ani nevieme ake dobroty,len netreba zabudat ze ine je prijimat to dychanim,alebo zazivanim a zas ine vpichnutim,tam sa tie vselijake dobroty inac viazu a spravaju v organizme 😉

strociatka
14. mar 2012

som zvedava co poviete na toto? nie su vynachadzavi? kde vsade a na com sa da zarobit?

http://veda.sme.sk/c/6277324/vedci-maju-vakcinu...

kebyze nesedim , tak padnem na zadok!

prevenar
14. mar 2012

@palesandra to co vravela ta sestricka je dobra blbost ..bez urazky, samozrejme 🙂

prevenar
14. mar 2012

@heimdalls moze za to ockovanie ..tak na 97% z toho co si vymenoval. 3 % by som dal na ine faktory . ockovanie je riadeny plan na 1) znizenie poctu ludi na zemi 2) na zlikvidovanie prirodzenej imunity ..aby boli ludia zavisli na voli a nevoli "mocnych" ockovanie je jed + geneticka manipulacia . sme len pokusne mysi a nikto nevie co na nas vlastne testuju. toto je pravda, ver ci never ..

za chvilu bude ockovanie aj na zlu naladu ^^

olivia6
14. mar 2012

Skvela prednaska aj debatka dnes v Trencine, vdaka Manof 🙂 🙂 🙂

heimdalls
14. mar 2012

@prevenar - raz som mal "šťastie" viesť rozhovor s jedným anesteziológom, zakončil svoj preslov o narkóze niečim asi takým "že by sme sa chytali všetci za hlavu, keby sme vedeli čo všetko taká narkóza obsahuje" nespomínam si, že by som bol niečom takto znechutený, tá spomínaná posypová soľ je proti tomu lahôdka, neskutočné množstvo jedov, ťažkých kovov, halucinogénov atď......koľko ľudí denne zoperujú v plnej narkóze len napríklad na Slovensku.

resuada
14. mar 2012

Ahojteee - chcela by som sa vas opytat.. S mojim takmer 2rocnym neockovanym synom chodime cvicit do jedneho rehabilitacneho centra pre deti. Je tam dost postihnutych deticiek - predpokladam, niektore maju asi aj detsku mozgovu obrnu. Minule sme mali vodoliecbu vo vani. Napadla mi otazka - co ak pred nami bolo vo vani dietatko, ktore malo mozgovu obrnu, nahodou sa tam aj pokakalo a mi sme dostali virus?? Teoreticky mozne / nemozne??

manof
15. mar 2012

@halienka nebolo ani príliš veľa, ani príliš málo ľudí. Ani TV nebola. A tá Dr. síce bola v zásade za očkovanie, ale dalo sa s ňou rozumne diskutovať a tiež sa jej nepáčia niektoré veci na súčasnej očkovacej praxi.

didulka85
15. mar 2012

@resuada nemozne... Ani teoreticky. Su 2 druhy obrny. To co maju tie deti, od nich nemozes chytit.
@jezibosorka zdielam tvoj nazor... Vakcinacia je super sposob, akym si zabezpecuju farma firmy odberatelov do buducna. Uz len taky "posraty" ekzem, co zacina byt podla mna najcastejsi NUO. Len za 1 mesiac sme nakupili masticiek a hluposti na kozu za 200 eur.

heimdalls
15. mar 2012

Toto stojí vážení za prečítanie, tak ako sme to vlastne tými vakcínami chránení:

http://svitavsky.denik.cz/z-regionu/na-pardubic...

heimdalls
15. mar 2012

Najzaujímavejšie je posledná vete v článku:

Před zahájením povinného očkování bylo v Česku každoročně až 100 tisíc případů příušnic. - Celkom dosť by sa dalo povedať.

eaka
15. mar 2012

@heimdalls o tej narkóze je to síce zaujímavé, ale je tu jeden dosť veľký rozdiel, tú si picháme vtedy, keď nám napríklad hrozí smrť od prasknutia slepého čreva... nie preventívne, keby nás náhodou bolo v budúcnosti treba operovať... 😉

didulka85
15. mar 2012

@heimdalls volakedy to bola bezna detska choroba. Ked som bola s muzovou rodinou v Tatrach, tak sa smiali, ako deti vyzerali, ked mali mumps. Su to lekari, chemici, geneticki inzinieri. Samozrejme som nezabudla dodat, ze sa proti nemu dnes ockuje. Jeden clen rodiny sa na mna otocil a povedal: Naozaj? A naco?
😀 😀 😀 😀

luba41
15. mar 2012

pred 25 rokmi, ked sa proti mumpsu neočkovalo, nikto nehovoril o epidémiach. Proste to bolo. Tak ako teraz nikto nehovorí o epidémii ovčích kiahní. Ale ked o 5 rokov bude očkov. proti kiahnam povinné, to sa bude hovoriť, aké epidémie kiahní sa tu vyskytovali a ako sa im očkovaním zabránilo 😒 A kolko vlastne trvá účinok vakcíny proti kiahnam? Očko ich zase presúva do vyššieho veku, 😒

heimdalls
15. mar 2012

@didulka85 - Všetko je to jedna lotéria, k mumpsu, toto o ňom hovorí literatúra:

Príušnice, po latinsky nazvané mumps alebo aj parotitída, je ochorenie taktiež spôsobované vírusom. Najznámejším prejavom je zápal slinných žliaz. Chorému opuchnú líca, príušná sánková oblasť a časť krku. Opuch trvá zvyčajne týždeň. Je spojený s horúčkou a s bolesťami hlavy. Zvyčajne máva mierny priebeh, ale u 😨 jedného z 10 detí má za následok zápal mozgových blán 😨 a môže spôsobiť aj zápal podžalúdkovej žľazy a pohlavných žliaz u chlapcov. Zriedkavo sa vyskytne aj zápal mozgu. Následkom mumpsu môže byť hluchota. Na ochorenie zomiera asi 1 z 10 000 chorých detí.

Informácia o bežnej detskej chorobe je veľmi príjemná, ale len do okamihu, kým ju nediagnostikujú niekomu blízkemu (v Čechách je to už od začiatku roka 420 prípadov), vtedy príde na rad strach, ktorý je v tomto prípade celkom na mieste, to isté platí aj pre osýpky, robeolu, povedzme ok, môžme vynechať. Veľkým otáznikom je, ako je možné, že sa nakazili aj očkované deti. Riskovať očkovanie priorixom ktorý podľa tohto pred mumpsom nechráni je minimálne zamysleniahodné.

didulka85
15. mar 2012

@heimdalls jedno z desiatich zapal mozgovych blan? Opytaj sa 30 ludi co prekonali mumps, ako ti ta statistika bude vychadzat. Vazne, urob to. Ja sa na take veci pytam ludi(preto si kazdy mysli, ze som divna 😀 ). Poviem ti, ze takych plus minus 30 ludi s mumpsom som sa pytala a okrem krku ako skrecok, pripadne bolesti, nemal nikdy ziadne dalsie problemy.
Keby to bolo naozaj tak ako hovoris, vies kolko by bolo deti so zapalom mozgovych blan, ked ako pises, rocne ich bolo 100 000???
Ja som sa pytala mamiciek z okolia na reakcie po ockovani. A aj tak mi budu lekari tvrdit, ze reakciu ma jedno dieta z miliona. Tieto lekarske statistiky sa robia tak, ako to niekomu vyhovuje.

heimdalls
15. mar 2012

@eaka - ale predsa si tú narkózu pichnúť necháme a keď telo bolí veľmi radi, pred operáciou sa nikto v dnešnej dobe už nopíja, ani nehryzie do drievka, naopak niektorí ľudia ju absolvujú viac krát podľa počtu operačných zákrokov za život. Bordel ktorý do tela ľudia dostanú je veľká daň za "sladkých" pár hodín spánku. Aj to je jeden dôvodov, prečo po operácii smeruje pacient takmer isto na JISku. Každá jedna narkóza je obrovský šok a zásah do organizmu, ktorý sa ňou častokrát nevysporiada ani po rokoch, ale nič lepšie zatiaľ nevymysleli. MMR očkovanie priorixom, tiež nepatrí medzi top riešenie proti výrusom osýpok, mumpsu a rubeoly, ale nič iné zatiaľ ako alternatívu nemáme. V práci mám 45 ročnú kolegyňu, prešla mumpsom aj osýpkami v 25-ke cca a popísala to ako ochorenie s ťažkým priebehom 40 stupňových horúčok, opuchov, nezastaviteľného krvácania z nosa, jeden jej známi dokonca po mumpse takmer oslepol čo mi hovorila.

heimdalls
15. mar 2012

@didulka85 - príbalový leták priorixu, oficiálne nežiadúce účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť:

Po uvedení vakcíny Priorix na trh boli u niektorých ľudí očkovaných touto vakcínou ojedinelo hlásené nasledujúce ďalšie vedľajšie účinky:
-bolestivé, opuchnuté kĺby,
-meningitída (infekcia v okolí mozgu alebo miechy),
-krvácanie alebo tvorba podliatin, ku ktorým dochádza ľahšie ako obvykle a ktoré sú dôsledkom zníženého
počtu krviniek nazývaných krvné doštičky,
-náhla život ohrozujúca alergická reakcia,
-zápal miechy (príznaky zahŕňajú slabosť a zníženú citlivosť končatín ako aj nedostatočné fungovanie zmyslový
a pohybových orgánov a zvierača),
-Guillainov-Barrého syndróm (celkové nervové ochorenie),
-bolestivý opuch rúk alebo nôh,
-encefalitída (opuch alebo infekcia mozgu),
-Kawasakiho syndróm (hlavné prejavy ochorenia sú napríklad: horúčka, ktorá trvá dlhšie ako päť dní,
sprevádzaná vyrážkou na trupe, po ktorej niekedy nasleduje odlupovaniu kože na rukách a prstoch,
opuchnutými žľazami v oblasti krku, červenými očami, perami, hrdlom a jazykom),
-závažné kožné vyrážky.

dulkagabulka
15. mar 2012

prekonala som rubeolu, kiahne aj mups - to si živo pamatam
- a ak sa nemylim, aj osypky /to si nepamatam, len sa mi zda/
nastastie bez važneho priebehu a nasledkov

heimdalls
15. mar 2012

@dulkagabulka - ak sa smiem opýtať, dali ste svoje tri deti zaočkovať priorixom proti mumpsu, osýpkam a rubeole?

shakti9
15. mar 2012

hm, odozneli tu vypocty a statistiky, ze tetanus a zaskrt na Slovensku nebol odvtedy a odvtedy .... a tolko a tolko pripadov... ok, ale nebolo to nizke percento prave kvoli tomu, ze sa uz proti tomu dlho ockuje?...

dulkagabulka
15. mar 2012

@heimdalls
kedže som bola v časoch ,ked boli moje deti male uplne ale uplne neznala, ano dala som ich zaočkovat..
podotykam,že to bolo v časoch totality, dalšie po pade totality, informacie som nemala teda absolutne ŽIADNE..

dufam,ze moji vnuci už voči tymto ochoreniam očkovani nebudu

shakti9
15. mar 2012

@heimdalls ak vychadzam z tvrdenia, ze vakcina aj tak uz v dospelosti neposobi, nie je teda lepsie prekonat spominane choroby (napr. rubeola, mumps...) bez ockovania v detstve?Totizto verim tomu pocitu a tazkemu priebehu choroby u tvojej kolegyne. Nie je teda lepsie, aby taky mumps prekonal chlapec v detstve s vyssou sancou na priebeh choroby bez komplikacii, ako by ho mali zaockovat a potom by v dospelosti ten mumps aj tak dostal s predpokladanym tazsim priebehom a aj fatalnymi nasledkami?...

jezibosorka
15. mar 2012

@heimdalls no a presne koli tomu mi prislo divne, ked v telke v reportazi na reakcie po bcg vakcinu, ten lekar povedal, no to nie je nic neobycajne, jednoducho sa zdurena uzlina vyberie, to chcu ani nie pol rocne babo operovat a vybrat uzlinku, lebo nezvladlo vakcinu ,, pride mi to chore,,,,, to ockovanie mali zrusit uz davno.. skalicili kopu deti.... na jednej strane napumpuju 4dnove babo ortudou a o par mesiacov neskor sup operacia, narkoza a pobabrany lynfaticky system, ved take babo moze mat problem z odvadyanim lynfy z ruky, ta tucka moze puchnut atak dalej, ale ako o nic strasne neide podla slov lekara,, ja len na adresu toho, ako lekari zlahcuju niektore zakroky a na druhej strane robia z mumpsu nieco strasne,,,,, epidemiu ktora konci zapalom mozgovych blan,,,,

palesandra
15. mar 2012

@strociatka dik, ja som len zaciatocnik v studovani tem ockovania, preto este nemozem uvadzat rozne argumenty alebo co...ale aj to malo co som nastudovala, tak ma stale viac presviedca, ze ockovat nebudeme
je mi luto, ako ma drobec reakciu...ake mate negativne dosledky ockovania, ak smiem vediet?