Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jezibosorka
15. mar 2012

@resuada pre upresnenie, je obrna, ktoru deti "dostanu " pri porode, nasledkom nedokrvenia mozgu,,, tato obrna nie je sposobena virusom, ale nedostatokom kyslika, a potom je virusova obrna-polio, tu mozes chytit, ale skor co som citala, tak bola tato virusova bezna, pri nevyvazenej strave bohatej na cukor, malo obylnin, ovocia a zeleniny,, na SK nebol tento typ uz dlho, nespominam si presne aku dobu, v indii su zname pripady obrny dodnes, ale to je spojovane tiez so zivou polio vakcinou, ktora vlastne obrnu hned sposobi,,,,

palesandra
15. mar 2012

@prevenar ved mne sa to tiez nezdalo

heimdalls
15. mar 2012

@shakti9 - "hm, odozneli tu vypocty a statistiky, ze tetanus a zaskrt na Slovensku nebol odvtedy a odvtedy .... a tolko a tolko pripadov... ok, ale nebolo to nizke percento prave kvoli tomu, ze sa uz proti tomu dlho ockuje?"

..zaujímavým precedensom je tá epidémia príušníc v Čechách ktorú tam teraz majú, postihuje rovnako očkované ako neočkované deti

(zdroj http://svitavsky.denik.cz/z-regionu/na-pardubic... - Proti příušnicím by populace měla být očkovaná. Podle Hégrové jsou dva důvody, proč se nemoc objevuje i přes to buď přestala vakcína po nějaké době od očkování účinkovat, nebo se změnil virus jako takový. To se teď zkoumá. Příušnice se totiž objevují u očkovaných i neočkovaných.)

preto zvažujú do budúcnosti preočkovanie priorixom aj mladistvých - t.j. 3 dávky priorixu do nejakých 18 rokov, čo je nepochybne pri rizikách MMR dosť nepríjemný poznatok. Vychádza mi ako laikovy z toho, že priorix nebude tým pravým orechovým napríklad proti tomu mumpsu, skôr máme asi šťastie, že sa tieto epidémie vyskytujú len sporadicky a lokálne.

heimdalls
15. mar 2012

http://svitavsky.denik.cz/z-regionu/na-pardubic...

* Ministerstvo zdravotnictví zvažuje, že by následovalo ještě jedno přeočkování dospívajících. Před zahájením povinného očkování bylo v Česku každoročně až 100 tisíc případů příušnic.

heimdalls
15. mar 2012

A viete čo je asi úplne najhoršie? Pár strán dozadu písala jedna pani, že po nedostatočnej imunitnej reakcii zvažujú vakcinológovia ešte jedno špeciálne doočkovanie priorixom jej dieťatka. Teraz tu máme to isté v blede-modrom, priorix podľa tohto očividne zlyhal a mumps aj napriek zaočkovanosti a povinnému očkovaniu v Čechách prepukol a odpoveďou ich RÚVZ je - očkovať ním ešte dodatočne tretí krát, nie naopak, aby sa zamysleli popri fakt nespochybniteľných nežiadúcich účinkoch vakcíny nad jej zmyslom, ale takto bezočivo a alibisticky strčia hlavu do piesku a vypustia do sveta toto:

* Ministerstvo zdravotnictví zvažuje, že by následovalo ještě jedno přeočkování dospívajících. Před zahájením povinného očkování bylo v Česku každoročně až 100 tisíc případů příušnic.

heimdalls
15. mar 2012

ďalší link:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/pardu...

Nemocní jsou i očkovaní
Příušnice se podle epidemioložky objevují u očkovaných i neočkovaných lidí.
Existují dva možné důvody, proč se nemoc objevuje i přes očkování - buď přestala vakcína po nějaké době od očkování účinkovat, nebo se změnil virus jako takový. To je teď předmětem výzkumu.

heimdalls
15. mar 2012

a ďalší: http://pardubice.idnes.cz/v-pardubickem-kraji-j...

Příušnice
Parotitis epidemica je akutní virové onemocnění, které je vysoce nakažlivé. Přenáší se kapénkami, nejčastěji se objevuje na jaře a v zimě. Provází je zduření jedné nebo obou příušních slinných žláz a horečky, kdy tělesná teplota může vystoupit až ke 40 °C.
Když člověk nemoc prodělá, měl by získat trvalou imunitu. Na rozdíl od očkování, které, jak se ukazuje, nechrání stoprocentně.

strociatka
15. mar 2012

@palesandra po preockovani prevenarom dostala z neho pneumokokovy zapal stredneho ucha, spustila sa imunodeficiencia co si vyzaduje stale odbery, kontroly a neskutocnu spustu imunosupresiv a ako bonus (ved sa aj tak dava ze 2+1 zdarma) sme si este pribalili hyperaktivitu

heimdalls
15. mar 2012

a do tretice - toto stojí za prečítanie:

Zhruba 19 tisíc mladých lidí z Mostecka, Chomutovska, Lounska a Děčínska musí k lékaři na očkování. Právě v těchto oblastech řádí epidemie příušnic a postihuje i ty, kteří byli očkovaní. Podle hygieniků nejspíše selhala vakcína.

http://usti.idnes.cz/v-usteckem-kraji-vypukla-e...

eaka
15. mar 2012

@heimdalls no tak fakt si neviem predstaviť, ako by som sa nechala operovať bez narkózy.. a hlavne teda ak je operácia život zachraňujúca, tak mi riziko narkózy proste príde prijateľné... kdežto, ako si aj sám napísal, MMR vakcína nie je ani životzachraňujúca, ani predmumpsomaosýpkamichrániaca...

eaka
15. mar 2012

@heimdalls V diskusii jeden jediný príspevok a už ju aj uzavreli a nie je možné prispievať...

takyja
15. mar 2012

@eaka Nehledej spiknutí za vším... 😀 Každá diskuze na idnesu se po určité době od publikace článku uzavírá a tohle je starý článek z roku 2011. 😎

eaka
15. mar 2012

@takyja dátum článku som si fakt neoverovala... a ani o tej praxi neviem...

heimdalls
15. mar 2012

Dátum článku je:

Pardubicko hlásí epidemii příušnic, nakažených přibývá
19:01 | 6.3.2012
ČTK

starší dátum má len posledný odkaz aj to si myslím, že na veci nič nemení, nakoľko to bolo pred rokom: http://usti.idnes.cz/v-usteckem-kraji-vypukla-e... inak sú všetky aktuálne, max. mesiac staré.

prevenar
15. mar 2012

@resuada ahojky 🙂

-uz sice viaceri odpovedali ..ake ako si si precitala "mozgova obrna - polio" a "detska mozgova obrna" su dve uplne odlisne veci. tie deti co si videla maju "detsku mozgovu obrnu" a ide o poskodenia mozgu napriklad pri porode,,atd. cize absolutne neprenosne, pochopitelne. "mozgova obrna-polio" sa na slovensku nevyskytla uz aspon 60 rokov - bolo par pripadov a to ,ze deti boli nakazene priamo vakcinou. cize vakcina je vlastne jediny mozny zdroj na slovensku ako polio dostat 😕 😕 😕 (dufam,ze som tie nazvy nepoplietol 😀 )

heimdalls
15. mar 2012

Dole pod článkom je video.........pozrite si ho, fantázia, jedným slovom:

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/cesku-hrozi-epi...

luba41
15. mar 2012

@heimdalls duchaplné, ako vždy 😝 Inak tie zábery "týrania detičiek injekciami" a reklamy s rukou so striekačkou nad detským telom by mali zakázať verejne ukazovať. Videli ste niekedy, že by ukazovali v televízii naživo ako sa očkujú zajace, prasatá, kravy?

resuada
15. mar 2012

@didulka85 @prevenar @jezibosorka @estterka @maja22 Dakujem vam za vysvetlenie!! Nevedela som, ze su dva druhy obrny - zas som o nieco mudrejsia. Ste zlati a skveli, ze ste tak rychlo reagovali🙂.

prevenar
15. mar 2012

@resuada ..heh , teraz pozeram , ze som vlastne zabudol napisat, ze polio je pochopitelne prenosne virusove ochorenie. ..inak velmi velmi zriedkave, este aj v najhorsich krajinach sveta.

eaka
16. mar 2012

@strociatka imunodeficiencia si vyžaduje podávanie imunosupresív? v slovenčine nedostatok imunity si vyžaduje podávanie liekov na potláčanie imunity? to mi znie dosť nelogicky..

ercika
16. mar 2012

@manof Chcem sa vás opýtať: Sestra má 10 ročného chlapca a dostal predvolanie na preočkovanie MMR vakcínou. Podľa toho čo viem má sa podľa zákona dať do 11 roku . ,či nie? Sestra sa to bojí riešiť odmietnutím očko., tak špekulujem čo by jej bolo poradiť. Ak by doktorku najskôr požiadala o zistenie protilátok na choroby čo mu chcú očkovať? Ak by mal protilátky ,tak by bolo preočkovanie zbytočné ,nie? Vopred ďakujem za rady.

luba41
16. mar 2012

presne ako píšeš, hlavne má ešte čas až do posledného dňa 10.roku. To si len lekári zľahčujú , aby to mali vybavené. My sme teraz tak odmietli u syna v 13 roku, ale 13 bude mať až v marci bud. roka, ale už sme boli predvolaní na preventívku. S tým zisťovaním protilátok to nebude také jednoduché, to Ti poradí niekto iní.

strociatka
16. mar 2012

@eaka jeda, no vidis, co sa stane, ked tu clovek chodi pisat nevyspaty 😉 nie dostava imunostimulanty

eaka
16. mar 2012

@heimdalls aj tak "rovnako očkované aj neočkované deti" mi znie trochu nepravdivo, to majú neočkovaných rovnako, ako očkovaných? fakt je polovica ľudí, čo sa nakazia, nezaočkovaných? povedala by som, že pri miere zaočkovanosti v Čechách to bude skôr 90% zaočkovaných k 10% nezaočkovaných... tuším tam písali, že najviac postihuje mladých ľudí medzi 15-19, to zn.že detí narodených po revolúcii (pár rokov 😉 ), tam ešte veľa odmietnutí asi nebolo...

heimdalls
16. mar 2012

@eaka - Včera večer som "rozbalil" zdravotný záznam svoj aj manželkyn, Ja mám 33 rokov (1979) Očkovanie len proti osýpkam (morbili) v 1980 roku, preočkovanie pravdepodobne rovnakou vakcínou v roku 1992 tiež s poznámkou (morbili) to 20 rokov, o mumpse ani ružienke som nenašiel nieč. U manželky (1983) je to rovnaké.

OTÁZKA: O čo viac som dnes proti vírusom zahrnutých v očkovaní priorixom MMR chránený ja, ako moje dcérka, ktorú nedáme zaočkovať? Myslím si, dokonca som o tom presvedčený, že akákoľvek epidémia, ako tá v Čechách konkrétne mňa 20 rokov od očkovania proti osýpkam neochráni o mumpse ani nehovoriac, nakoľko ešte naše ročníky proti nemu podľa tohto neočkovali. Som veľmi zvedavý, čo by na tento fakt povedal p. Dluholudsky

Samozrejme, regionálne úrady to vyriešia - preočkujú deti do 18-ky 3x 3 vakcínou mumps, osýpky, rubeola a potom príde to známe "počkáme a uvidíme" politika pokus omyl, smutné je, že v hre je zdravie.

jezibosorka
16. mar 2012

@ercika no protilatky na chroby v mmr vakcine urcite mat nebude,,, lebo to nie je iba posilovac ako tretia davka vakciny,,, ide o mumps, rubeolu a osypky tusim, tie dostanes len raz,, a protilatky mas v krvi, ked uz ich prekonas, alebo po ockovani....

jezibosorka
16. mar 2012

@heimdalls to ten docent by zase zacal s padanim zo schodov a stromov, a skoncil by pri autosedackach a prilbach,,, inac jedna by sa zisla aj jemu, taka co nosil Hanibal, ked ho zatvorili 😀

luba41
16. mar 2012

http://www.klasicka-homeopatie.cz/ockovani.html je to nielen o zvieratách. Koniec článku je zaujímavý

jezibosorka
16. mar 2012

juj, ja dneska nemam neaky dobry den, dosla mi lampa do deckej izby,no lenze cela rozbita na cimper-camper,, a teraz mi vytiekli muffiny, super,, 🙄