Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miliharmi
18. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko Jasně ten konflikt zájmů je neuvěřitelný. A kde jsou pak práva poškozených dětí a rodičů? Povinné očkování je ohavnost postavená na tom, že se počítá s tím, že některé děti to prostě odnesou a budou obětovány v předpokládaný ale zatím stále neprokázaný prospěch většiny.

zaockujte_aj_slnko
18. mar 2012

@miliharmi
mozem parafrazovat slogan WHO - svetovej zdravotnickej organizacie

KAZDE DIETA MA PRAVO ZOMRIET PO OCKOVANI ALEBO ASPON MAT TRVALE NASLEDKY!

toto pravo mu nemoze ziaden rodic upriet!!!!!!!!

zaockujte_aj_slnko
18. mar 2012

@miliharmi
eixstuje aj prirodzena (samo)reagulacia lekarok..............len manzel musi mat tak nad 100 kg....... potom sa pani lekarka zacne obavat ze skonci zle...... 🙂

veroveronika
19. mar 2012

aku mate skusenost s posunutim ockovania po 2. roku zivota dietata?
akceptovali to lekari?
dnes idem do poradne a chcem lekarke oznamit, ze bud mi dieta zaockuju po 2.roku , alebo vobec nie...

heimdalls
19. mar 2012

@veroveronika - S posunutím by problém nemal byť, najlepšie je vyhovoriť sa na nejaké soplíky, prípadne povedať pravdu. Ak máte normálnu pediatričku, určite to pochopí. Ja som pôvodne tiež zvažoval posunutie, ale je to len odialenie nevyhnutného, tak či tak Vás predvolá a dieťatko zaočkuje. My MMR očkovanie vynecháme, osýpky, mumps a rubeola nie sú chorobami kôli ktorým by sme riskovali rozbitie imunity dcérky, prípadne ďalšie nespochybniteľné komplikácie a trvalé následky.

veroveronika
19. mar 2012

@heimdalls dakujem, ja by som dala dcerke pichnut len hexu...MMR, prevenar/synflorix by sme vypustili 😎

strociatka
19. mar 2012

@heimdalls dovolim si nesuhlasit, vek dietatka a aj jeho vaha su dost rozhodujuce, ako sa s takym zavaznym zasahom do jeho imunitneho systemu vysporaida. Aj odkladanie moze dietatku "pomoct" nakolko vakcina je rovnaka ci ju pichaju 4 kilovemu babatku s nedokonalou a len velmi slavbunko fungujucou HE barierou a dietatku, ktore ma 15 kil a dva roky, kedy je uz HE bariera silnejsia a lepsie fungujuca, dost podstatne, nie?

heimdalls
19. mar 2012

@strociatka - jeden chlapec, tu u nás má 13 rokov, dostal povinné preočkovanie MMR priorix ako 11 ročný a od tej doby...........si pichá inzulín ☹ v 15-18 mesiaci MMR absolvoval bez následkou, ako 11 ročný už nie. Nechcem ti nijako protirečiť, ale vek v prípade komplikácí po očkovaní nie je celkom prioritou, skôr vrodené predispozície náchylnosti na tú ktorú očkovaciu látku a samotný imunitný systém.

strociatka
19. mar 2012

paaani, chce sa mi spat, malej asi idu zuby, nepamatam si, kedy som naposledy normalne spala a susedia pod nami robia kompetnu rekonstrukciu, no fasa... tak dufam, ze nepisem blbiny, spankova deprivacia urobi svoje 😠 vie niekto poradit, ci je mozne a beznasledkove nedostavit sa na termin ockovania vramci poradne? staci zavolat, ze sme chori? alebo pockat na predvolanie?

strociatka
19. mar 2012

@heimdalls to som nemala na mysli, samozrejme, ze nasledky ockovania maju aj statni dospeli a uplne zdravi jedinci, len ja nerozumiem tomu, ze sa neberie ziaden ohlad na vysku, vahu, vek a pod.

heimdalls
19. mar 2012

@strociatka - je to jedno obrovské svinstvo, ako inak sa dá nazvať očkovanie 4 dňového bábetka s hnisavým vriedkom ako bonusom ešte mnoho mesiacov po. Ešte že to zrušili.

strociatka
19. mar 2012

@heimdalls nechapem, preco je to tak sankcionovane, preco to jednoducho nemozeme odmietnut? vsak nas je zial stale dost malo na to, aby prisli o svoj biznis

prevenar
19. mar 2012

@strociatka
-proste tam neprides , ked tam nebudes chodit dlhsie (ako my 🙂 ) tak ta pisomne predvolaju ..no a potom je lepsie sa uz dostavit. 😝 sice neviem co chces takymto "oddalovanim" docielit ..ale takto nejak to funguje.
-samozrejme podla ustavy mozes slobodne rozhodnut. smola je ,ze ustava nikoho nezaujima 😀 a rozhodli sa riadit podla neustavnych vyhlasok 🙂 ..pochopitelne, koli milionovym ziskom.
-je nas stale malo, ale cisla urcite rastu, cize kazdy rok nas je stale viac ..preto aj stupa nervozita na ich strane a prijimaju dalsie a dalsie protiustavne vyhlasky jednu za druhou. len aby to nejak zaplatali.

eaka
19. mar 2012

@prevenar tým predvolávaním si si istý? nás totiž nepredvolali.. hm.. nie že by som sa sťažovala...ale neviem, na čom vlastne som...

heimdalls
19. mar 2012

@strociatka - nehovoriac ešte o jednom dôležitom aspekte. Je im to jedno. Absolútne ich nezaujíma žiadne z detí, ich prácou je v tomto prípade očkovať, nie polemizovať o možných rizikách očkovania. Poväčšine sú to lekári s diplomom z čias komunizmu a očkovanie je v nich a v legislatíve hlboko zakorenené už veľmi dlho, takže sú ním ovplyvnený. Ako spomenul v minulosti prevenar, neznesú, keď im oponuješ bez lekárskeho diplomu, lebo polemika nie je na ich odbornej úrovni.
Minulý týždeň som komunikoval s majiteľom lekárne, inak uvedomelým človekom, magistrom, ktorý sa liečivám, liekom, ich predaju a farmaceutike venuje celý profesionálny život, viete čo mi povedal na otázku očkovania? NIKDY by som svoje dieťa ani seba nenechal zaočkovať. Bavili sme sa konkrétne o priorixe.

heimdalls
19. mar 2012

@eaka - ani ťa teoreticky nemajú prečo predvolať, nemajú mať totiž odkiaľ tvoje osobné údaje, ak tvoja pediatrička neporušila zákon a neposkytla im ich. Na RÚVZ pediater hlási počet neočkovaných, nie mená detí a mená ich rodičou.

eaka
19. mar 2012

@heimdalls no to by bol síce ideálny prípad, o akých často nepočujeme, ale ja som mala na mysli predvolanie na očko samotné....

vejula
19. mar 2012

tak som si na vas včera spomenula, ked som rano pozerala so synom jeho oblubeny detsky program Mškrtniček a cely bol o očkovaní a o tom ake je potrebne 🙂 radne očkuju tie naše deti už od malička 😅

eaka
19. mar 2012

@vejula už sme to tu riešili 😉

vejula
19. mar 2012

@eaka tak som pozadu 😀 😀 nevadi, pekny den prajem

veroveronika
19. mar 2012

🙂 no, takze nejdeme posunut ockovanie, ale odmietnut, prave to davam na papier..odmietam tieto vakciny..infanrix hexa, prevenar13, synflorix, priorix, infanrix polio, boostrix polio..je to spravne? su vsetky, alebo nieco chyba? 😕

strociatka
19. mar 2012

@prevenar dovtedy bude mat mala pol roka a mozem zmenit pediatra 😉

algida
19. mar 2012

@strociatka @prevenar inak na margo toho predvolavania na ockovanie-ja som bola s dcerou naposledy u lekarky v novembri 2010,od vtedy je malinka viac-menej zdrava,so soplikmi a teplotou nechodim k lekarke,aby nechytila nieco horsie...No a od vtedy nic,ziadne predvolanie.Odmietla som po prvej davke hexy,takze MMR sa nam asi uplne vyhla.Samozrejme,cusim a nehlasim sa.....mozno na nas zabudli🙂))

lucikan
19. mar 2012

ahojte, chcem sa spytat, u mojho som nedala zaockovat MMR. Je v pohode, ak by sa stretol s dietatom (nasa mala kamoska), ktore pred dvomi tyzdnami bolo MMR ockovane? Myslim stretol aktualne teraz (zajtra), nie niekedy v buducnosti, ale takto kratko po zaockovani, ked je jasne, ze jej telicko sa s tym este vysporaduva...mozno hlupa otazka, ale vrta mi to v hlave.

tamix
19. mar 2012

Ahojte, dnes som hovorila s kamošom. Je od nás, ale pracuje v Maďarsku s homeopatiou. Rozprávali sme o očkovaní. My môžeme byť radi, že ten kto chce, môže očkovanie odmietnuť. V Maďarsku takúto možnosť rodičia jednoducho nemajú. Tam očkovanie berú oveľa tvrdšie. Neexistuje žiadna šanca na odmietnutie. To som tu už písala, že pred pár rokmi tam bola aféra ohľadom odmietnutia očkovania -tých rodičov chceli zatvoriť a deti do detského domova, tak sa rodičia radšej odsťahovali z Maďarska. Takže ak si je rodič vedomý možných následkov očkovania, tak jedinou šancou je hemeo pred a po očkovaní. Je to smutné.

jezibosorka
19. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko vies co je zaujimave, ze ked som sa pripravovala na porod, tak sa mi zdalo, ze WHO je dobra, ze sa stara o rodicky a deturence, akoze zena ma pravo na prilozenie dietata hned po narodeni a take veci,,, nechapem naco to robia, ked v zapati odporucaju ockovat ??? zeby schizofrenici??? 😲

strociatka
19. mar 2012

@algida jeeej, tak to je super 😀 my tak urcite nepochodime, moja doktorka neuveritelne rada picha ockovania a veeelmi ochotne ponuka vsetky dobrovolne

jezibosorka
19. mar 2012

@lucikan myslim, ze sa nemas coho bat, ja by som sa bala, keby sa stretol s dietatom ockovanym so zivou polio vakcinou,,, MMR su bezne detske choroby,,, ktore vatsina deti zvlada bez tazkosti..... ja som mumps a kiahne aj osypky prekonala a aj moji bratia, a rovnako vatsina ludi 😉 mmr ockovanie ma skor tendenciu posuvat tieto choroby do vyssieho veku, po puberte, kedy uz problem z toho moze byt,,,,

jerryjanka
19. mar 2012

dnes poradna - mali sme očkovať mmr - jasnačka odmietli sme, tak povedala že ok nejde nas presviedčať ale že mala by som sa zamyslieť nad tetanom, a ja že na to nie je monovakcína 😀 ale bola v pohode ked som sa pýtala či vezme aj druhé dieťa moje tak sa spytala či čakáme, a ja že ano a druhá otázka asi nebudeme očkovať že? no zasmiali sme sa spolu na tom aj s dokinou, ale že jasne vezme nás. tak som aj rada lebo je vážne v pohode, nenúti, nekričí, nedeptá, proste akceptuje max sa tak spýta čo nás k tomu viedlo.

strociatka
19. mar 2012

@jezibosorka este sa ockuje zivou polio vakcinou?