Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
24. mar 2012

@strociatka
To závisí od dostupnosti injekčného roztoku vitamínu C (s odfiltrovaným hliníkom, tzn. nie v bežnej vode) a dostupnosti osoby, čo ho vie včas správne podať. Viď kapitola o tetane tu:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

manof
24. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Odpovedať na výlevy Tvojho urazeného ega je jednak pod moju úroveň, jednak na to nemám čas.
Bye!

manof
24. mar 2012

Ďalšie úmrtie po súbežnom očkovaní proti pneumokokom a rotavírusom:

"Portugalsko zastavilo používanie vakcín Prevenar a Rotateq kvôli úmrtiu bábätka"
http://www.slobodavockovani.sk/news/portugalsko...

zaockujte_aj_slnko
24. mar 2012

@manof
🙂 to sa dalo cakat, ty si dost narcis......

tin007
24. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ty si zjavne myslis, z galaxia sa toci okolo teba. smutne 😔

prevenar
24. mar 2012

@tin007 no ..minimalne slnecna sustava 😀

jezibosorka
25. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko uz daj pokoj, to ze su tu ludia,ktori venuju ockovaniu svoj volny cas je skor obdivuhodne, ja mam jedno babo, a mam cas sadnut za pocitac sadnut len obcas,,, a som velmi vdacna, ze nikto ako manof,pelot,prevenar a ini ludkovia tu su a su ochotni pomoct pravdivymi informaciami, nie iba dohadami, alebo odpovedami typu ja som pocul, pocula,,,, a co sa tyka autizmu, ked som bola tehu, tak som si prezistovala co to vlastne je, a dozvedela som sa nic, ze nevedia, a zevolakedy sa myslelo, ze je to z toho, ze matka svoje dieta pocas tehotenstva odmieta-nechcene dieta, ako poriadna hlupost, geneticke to nie je tiez, lebo vatsina rodicov autistov maju genetike vysetrenia ok, tak potom cim to je???, si pozeral reflex na markize, kede bola reportaz o agresivnom autistovi, vsetko nabytok prisrubovany k stenam, a bil , utocil na svoju matku, tak toto mi ako normalny vyvoj dietata nepripada,,,, 😒

miliharmi
25. mar 2012

Zdravím, tohle jsem si přečetla v jednom nejspíš PR článku, ale informace je to více než zajímavá, ovšem asi dost zavádějící. Co na to říkají více znalí? Je možné, aby Cervarix chránil před rakovinou děl.čípku bez ohledu na typ HPV?

"Nejnovější data vakcíny Cervarix potvrzují 93% ochranu proti pokročilým přednádorovým změnám na děložním čípku a jejich rozvoji v rakovinu děložního čípku bez ohledu na typ HPV viru, kterým se žena nakazí."

zdroj:http://zdravi.dama.cz/clanek.php?id=18589

prevenar
25. mar 2012

@miliharmi ..z toho co viem o tejto vakcine a celkovom charaktere vakcin som presvedceny ,ze to musi byt obycajne klamstvo. ..ako aj cela formulacia je totalne nevieryhodna (ako inak)

""Nejnovější data vakcíny Cervarix potvrzují 93% ochranu proti.. " ..data vakciny ? to je CO ? co to znamena ? ze to niekto testoval ? KTO ? KEDY ? AKYM SPOSOBOM ? kto boli testovane subjekty ??!!! kolko bolo testovanych subjektov, aky cas sa sledoval ucinok ? kolko desiatok rokov sa porovnavali testovane skupiny (ktore by mali byt asi poriadne velke, ze ) ? ...atd.

zavana to cistou komercnou reklamou. nic viac , nic menej ..

strociatka
25. mar 2012

@prevenar a nie je tak nahodu klamanie v reklamach trestne? neviem, radsej sa pytam...

prevenar
25. mar 2012

@strociatka ..no je, ale iba v pripade,ze sa nejedna o vakcinu 🙂 .. samozrejme, ziaden statny poondeny urad by nieco taketo nepreveril ..cize NIEKTO by musel podat trestne oznamenie, potom by sa to "vysetrovalo" na 99% by tresne oznamenie bolo zamietnute, lebo sa neda dokazat ,ze vyrobca umyselne chce niekomu umyselne poskodit zdravie. alebo im poslu, nejaky papier, ze akoze "studia" co napisu za 2 hodiny na kolene, to sa prijme ako pismo svate a clovek si moze ist piskat . nejak takto to vidim. 😕 😕 😔

prevenar
25. mar 2012

malo co je nebezpecnejsie ako HPV vakcina. ^^

karkulka1
25. mar 2012
eva_kocisova
25. mar 2012

Dobrý den,
vím, že máte všechny dost každodenních starostí, přesto bych Vás ale ráda požádala o pomoc a spolupráci. Jsem studentkou sociologie na FF UK v Praze a ve své diplomové práci se zabývám problematikou rozhodování rodičů o vakcinaci svých dětí. Abych lépe porozuměla celé situaci, připravila jsem on-line dotazník na adrese ockovani.myslen­ky.cz , který mohou vyplnit všechny (očkující i neočkující) maminky s dětmi ve věku 1 až 3 roky.
Budu vděčná za Vaši spolupráci na tomto zkoumání, které by v budoucnu mohlo pomoci i ostatním maminkám v jejich rozhodování, které, jak samy víte, nemusí být vždy jednoduché.
Všechny potřebné informace naleznete na stránkách ockovani.myslen­ky.cz . Ráda bych zdůraznila, že se nejedná o komerční projekt. Je to studentský výzkum, který dělám v rámci svého studia zadarmo pomocí vlastních finančních prostředků (i proto je pro mne každý dobrovolník velkou pomocí).

Děkuji všem za případnou pomoc.

S přáním krásného dne vám všem i vašim rodinám,
Eva Kočišová

prevenar
25. mar 2012

@eva_kocisova ahoj 🙂

-pridavam priami link pre zvysenie jednoduchosti 🙂 http://www.ockovani.myslenky.cz/
-nozno by som zmenil to oslovenie z "maminiek" na "rodicov" ..alebo nejak tak, totizto na zemi existuju aj otcovia, ktorych zaujima zdravie ich vlastneho dietata 😀 (ale to len na okraj)
- heh, mozno by som daval vyraz "povinne" ockovanie do uvodzoviek ..totizto cele "povinne" ockovanie, je na 100% protiustavne a porusujuce vsetky zakladne ludske prava a slobody. konstatovanim a stotoznenim sa s tym ,ze je povinne clovek navadza na to, ze nieco take moze/je skutocne povinne. co ale nie je pravda a treba proti tomu bojovat kazdym moznym gestom 😀 nedalo mi 😝

drzim palce 🙂

zaockujte_aj_slnko
25. mar 2012

@eva_kocisova

v prvom rade skus pochopit ze rodicia deti su 2ja..........maminka + otecko........ otecko je ten co nie je maminka,

stava sa dost casto, ze otecko ma tiez rozum a teda oslovovat kazdeho rodica co sa zaujima o ockovanie "maminka" je na stutentku sociologie humorne 😀

dalej upozornujem (sociologicky) ze jedna sociologicka na SR prave z parlamentu odisla s velkym fiaskom, cize sociologickam asi velka milota dana nebude

ako kazdy takyto "prieskum" na diplomovu pracu........... normalny student si to za 10 minut vyfabulujuje celkom sam.......ajtak je to bezcenna informacia

zaockujte_aj_slnko
25. mar 2012

@jezibosorka
to ze tebe nepripada co ti nepripada este neznamena ze to tak v skutocnosti nie je......

manof
25. mar 2012

@eva_kocisova
Je to jen pro maminky?
Tatínkové ten dotazník vyplnit nemohou?

manof
25. mar 2012

@miliharmi
Tým sa myslí, že nejde o 93% ochrany proti CIN 2/3 z HPV typov 16 a 18 ale 93% ochranu proti CIN 2/3 vo všeobecnosti (tzn. z akéhokoľvek z 18 vysoko-rizikových typov HPV pri ich súčasnom "zastúpení na trhu")

Problém s týmto konštatovaním je ten, že predpokladá výskyt tých typov, proti ktorým Cervarix chráni, na úrovni čosi cez 93% "trhu" a to možno v niektorej krajine splnené je, ale v Česku (ak tá štúdia nebola robená práve tu) to s najvyššou pravdepodobnosťou nebude tak veľa, ale o poznanie menej.

Pritom tento údaj ignoruje serotype replacement, ktorý nepochybne nastáva a nastávať bude, takže o rok už vôbec nemusí platiť tých 93%, aj keby to platilo v túto chvíľu.

V tomto duchu si to treba vykladať a je úplne jasné, že tak, ako to bolo formulované, to drvivá väčšina čitateľov pochopí úplne nesprávne. To de facto znamená, že ide o vyslovené zavádzanie, ak nemám rovno povedať klamstvo, i keď de iure to je v poriadku, len vytrhnuté z kontextu, ktorý (z PR dôvodov) nie je v článku upresnený.

jezibosorka
26. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko no coment, nema zmysel 😉

prevenar
26. mar 2012

@jezibosorka co? , preco ? nediskriminuj 😉 ..ja si myslim,ze by sme to mali rozoberat este minimalne take 3 strany 😀

heimdalls
26. mar 2012

Každý má svoj diel pravdy @zaockujte_aj_slnko aj @manof. Podstatné je zobrať si v správny okamih do úvahy všetky pre a proti a správne sa rozhodnúť. Správne znemená očkovať aj neočkovať, mení sa len uhol pohľadu na danú problematiku. My očkovať priorixom tiež nebudeme, máme tuším už aj dátum 16.04.2012 kedy vakcínu odmietneme, musím však priznať že rozhodovanie sa nebolo nič moc, na jednej strane tlak okolia, kde som sa prakticky za 6 mesiacov nestretol až na pár vínimiek s odporom k očkovaniu, na strane druhej, všetky tie riziká. Mne veľmi pomohol pohľad pediatričky, ktorá sa do očkovania nehrnie a upozornila ma na riziká, tých je žiaľ viac, ako strach z týchto troch chorôb.

heimdalls
26. mar 2012

Ešte jeden poznatok sa mi žiada uviesť....relácie na Lumene (Dluholudský, Fillo) Počúval som pozorne obe a musím sa priznať Manof, že Dluholudského argumenty očkovať boli presvedčivejšie, keby som sa mal rozhodovať len na základe toho čo odoznelo asi by ma ako rodiča argumentačne presvedčil práve on.

strociatka
26. mar 2012

@heimdalls fiiiiha, tak tu patris k svetlym vynimkam, ty si bol upozorneny o rizikach pediatrickou? no padam na zadok, aj ja chcem taku pediatricku 😉

strociatka
26. mar 2012

@eva_kocisova zial nezapadam, jedno dieta mam 4 rocne a druhe 4 mesacne 😀

juliam
26. mar 2012

my sme boli na kontrole pred 2 týždňami a pýtala som sa, že kedy máme prísť nabudúce. no a že ešte nie sme očkovaní, tak že o mesiac. hneď som teda povedala, že očkovať nebudeme, tak sestrička akčná, hneď že tu mi napíšte (na výmenný lístok), že odmietate očkovať. samozrejme som odmietla. našu doktorku zastupovala iná mladá doktorka a povedala mi len toľko, že je za to, aby boli rodičia informovaní o rizikách očkovania a tiež sa ma spýtala na dôvody, pre ktoré nechcem očkovať. to bolo všetko. a že o mesiac sa mám porozprávať s našou doktorkou - tá je vraj otvorená tejto debate... tak študujem, aby som vedela argumentovať. myslím, že ma nejak presviedčať nebude, ale nahlásia ma určite, lebo vraj musia...

tin007
26. mar 2012

@juliam fajn, ze dr. ma postoj, ze rodicov treba informovat. ale na vyhlasenie, ze hlasit ta musia by som proti vyhlasila, ze ty ich tiez / uradu na ochranu osobnych udajov! ak chces byt dobra, tak im dones presne znenie vyhlasky, ze ako ma dr. poznacit neockovanie do zdr. karty a tiez do suvahy pre RUVZ

heimdalls
26. mar 2012

@juliam - žiadne podpisovanie ničoho, hlavne dokumentov lekárkou pripravených, sú to totiž dokumenty, ktoré im poslúžia ako nástroj proti Vám keď príde na lámanie chleba. Stručné odmietnutie konkrétnych očkovacích látok na A4 s podpisom a iniciálmi + upozornenie lekára o možnom porušení zákona o osobných údajoch, ak sa Vaše osobné údaje dostanú do rúk RÚVZ. Viem, ľahko sa to hovorí pediatričke s jej autoritou, ktorá sa stárá o Vaše dieťatko, ale tu musí byť človek neoblomný, inak má birokratická mašinéria zelenú a môže sa to napokon skončiť pokutou.

heimdalls
26. mar 2012

@juliam - tu je to presnejšie pomenované: http://rizikaockovania.sk/dok/Letak_iniciativa_... otázkou je, či to však bude pediater brať do úvahy a nenahlási nezaočkovanie priamo RÚVZ aj napriek tomu.