Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moira19
26. mar 2012

Trosku z ineho sudka, ale tiez zaujimave:
"Konzumujete Monsantův geneticky upravený růstový hormon známý jako rBGH? Syntetický hormon je vytvořen pomocí molekul a sekvence DNA, které jsou výsledkem molekulárního klonování, která je spojeno s rakovinou prsu a gastrointestinální rakovinou. Bohužel se odhaduje, že asi třetina krav ve Spojených státech dostává injekci syntetického hormonu, což znamená, že jste s největší pravděpodobností byl vystaven rBGH pokud žijete v USA, nebo jíte americké mléčné výrobky."
"Ve skutečnosti jsou USA jediným vyspělým státem, který vlastním lidem dovoluje konzumovat mléko z krav, které dostávají umělý růstový hormon. Jsou američtí vládní úředníci skutečně přesvědčeni, že je rBGH bezpečný, nebo to má více co do činění s tím, že jsou klíčové politické osobnosti, které byly při schvalování rBGH, napojeni na Monsanto?"
http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/zakaz-ve...

ercika
26. mar 2012

@alikaa Ahojko. Ja som môjmu tiež 2 ročnému kúpila tento Pangamín,no neviem ako mu to mám podať?? Podrviť a do jedla? Poraď dačo prosím ...dík

seweran
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heimdalls
26. mar 2012

Fu.............Televízne noviny o 17:00 na markíze......epidémia osýpok na Ukrajine, čo teraz vážení ???

zaockujte_aj_slnko
26. mar 2012

@heimdalls
to preto ze ten ajdiot moderator z radia lumen bol ocividne v prospech ockovania a priam sa z niecoho ineho tak skoro priamo vysmieval ! 🙂

alikaa
26. mar 2012

@ercika na krabicke pisu, ze zapit s dostatocnym mnozstvom vody. Mne maly vodu ani cajiky velmi nechce, celkovo mam problem u neho s pitim, jedine co mi v pohode pije je mlieko, takze mu to donho vzdy podrvim. Alebo aj do polievky.

heimdalls
26. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko - idiot? ja si naopak myslím, že relácia bola vedená profesionálne a na vysokej úrovni, dostal priestor lekár, aj zástupca strany ľudí ktorí sú odporcami očkovania. Celkom si asi nepochopil, že úlohou moderátora je aj oponovať a viesť reláciu, čo moderátor zvladol nie pritakávať. Myslím, že v tomto prípade sa hneváš na toho nesprávneho, p. Fillo tam bol na to aby presvedčil, oboznámil, upozornil, mal toho idiota moderátora ako si ho nazval argumentačne zbombardovať a vyvrátiť to v čom zavádzal prof. Dluholudský.....moderátor mal reláciu pevne v rukách, či sa ti to páči alebo nie.

prevenar
26. mar 2012

@heimdalls huh ...tak to mas ako fajnovu pediatricku 😀 ..aj ja by som chcel ! lol

zaockujte_aj_slnko
26. mar 2012

@heimdalls
nemusis vsetkemu co som napisal ja odporovat, mozes mat aj svoj nazor 😀 😀

to ze je dluholucky poslusny sluzobnik farmafiriem a ak to co tvrdi aj mysli vazne, tak aj padlik na hlavku je samozrejme, ale ajtak je vzdy v argumentoch lepsi ako Fillo.......tiez pravda pravduca.........to ze moderator radia lumen je uboziak a moderovat nezavisle relaciu nevie a nedokaze, to je tiez fakt....

ono radio lumen je samo o sebe pochybne, aby niekto (aj ked krestan) vypipaval pesnicky (aj pink floyd) lebo sa tam spieva "shit" to je vazne komicke ako cela cirkev a ine sekty 😀

prevenar
26. mar 2012

@heimdalls ja by som povedal ,ze nic 🙂

- kde na ukrajine ? ukrajina je obrovska krajina ..

"V priebehu roka 2011 boli hlásené epidémie osýpok aj v susednej Ukrajine, kde bolo zaznamenaných 1 382 ochorení. " ..podla Wikipedie ma ukrajina 45 milionov obyvatelov ^^ .. cize ochorelo 1400 ludi zo 45 milionov , epidemia jak svina, vo francuzku 15 000 ..ale to nie je epidemia, lebo je tam asi vysoka zaockovanost na osypky. (len predpokladam ..alebo aspon o dost vyssia ako na ukrajine)

" Ku krajinám s najvyšším počtom osýpok patria Francúzsko s 15 076 prípadmi, Taliansko s 5 090 prípadmi, Rumunsko s 2 818 prípadmi, "

http://www.uvzsr.sk/index.php?limitstart=25

zas som asi nieco nepochopil, ale totalne nechapem ze "o com " ..

heimdalls
26. mar 2012

@prevenar - tu je príspevok http://voyo.markiza.sk/produkt/spravodajstvo/27... 8:08 minúta, len na margo toho som to napísal, nie je celkom jasne či šlo o postrašenie osýpkami, alebo reklama majstrovstiev sveta vo futbale.

@zaockujte_aj_slnko -
Dluholudský - príslušnik farmafiriem padlý na hlavu, čo tam po tom, že za 40 rokov zachránil a pomohol viac deťom ako si ty v živote stretol, má opačný názor tomu tvojmu a to je podstatné a dostatočné aby si si bez okolkov o neho hubu otrel, to že celý život zasvetil lekárskej práci s deťmi je nepodstatné.

moderátor - idiot a úbožiak, ktorý sa, čo si si pre svoje zaslepenie asi nevšimol snaží reláciu vyvážiť, aby nemala poplašný charakter pre poslucháčov ktorí stoja pred rozhodovaním sa a samotným očkovaním. Na úseky, ktoré púšťal od Dluholudského mal p. Fillo možnosť okamžite reagovať a argumentovať.......a zaočkujte_aj_slnko tu je ukrytá celá tvoja nevraživosť, nepočul si to, čo si chcel počuť a potrebuješ niekoho z toho obviniť - samozrejme, môže za to moderátor.

Rádio Lumen - plieskaš okolo seba bičom na všetky strany......čo s týmto všetkým má Lumen, ha? Po dlhej dobe dal niekto problematike očkovania priestor.....2 hodiny, jednu s profesorom, druhú s Fillom, mohol si volať, pýtať sa, dozvedieť sa, Marian mal možnosť informovať, celú jednu hodinu bez skákania do reči....Všetci tu kvákame, ako nás, hlas slobodnej voľby očkovania nie je počuť a keď sa tak stane, namiesto konštruktívnej a plodnej diskusie sa zmôžeme (teraz myslím teba slniečko) len na osočovanie.

prevenar
26. mar 2012

@heimdalls ..idem si to pozriet, nevedel som to najst 🙂 ..jedine co som nasiel bol ten dokument z uvzsr. ..ale ked pozeram a porovnavam tie cisla, tak mne z toho vyplyva jedine reklama na ockovanie a vytlkanie kapitalu zo "strasenia" . co nie je nic nezvycajne, vlastne tento system pouzivaju stale do kola.

ahh.. nejde mi to , mam byt registrovany, ci platit nieco ? neviem ..ale ani ma to nezaujima.

zaockujte_aj_slnko
26. mar 2012

@heimdalls
zato ze vidis svet simplexne, ja nemozem....

zaockujte_aj_slnko
26. mar 2012

@heimdalls
ja som to akoze nepocul a hodnotim to? 🙂 boze ty mas nizsi podpriemer? 😀 😀 😀

petot
26. mar 2012

@danciacik Astmatické príznaky by mohol zmierniť kvercetín v kombinácii s vitamínom C. Vyskúšal by som napr. čajovú lyžičku cibuľovej šťavy ochutenú medom 3x denne, a 4x denne po 20mg/kg vitamínu C. V prípade použitia iba vitamínu C (bez cibuľovej šťavy), nasadil by som aj 40mg/kg 4x denne.

Píšem len svoj súkromný názor, nie som lekár a toto nie je lekárske odporúčanie. Vysoké dávky vitamínu sa neodporúčajú pri niektorých poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Vitamín C zvyšuje účinnosť inzulínu. Treba dodržiavať pitný režim. Hnačka signalizuje, že buď sú dávky vitamínu C privysoké, alebo že nesadol konkrétny prípravok. V takom prípade treba znížiť dávky a ak nepomôže, vyskúšať inú značku. Čím menej umelých farbív a príchutí, tým lepšie.

Viac info vo fóre https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

heimdalls
26. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko - slniečko,.... nevieš čítať alebo si podpriemer? Ja som napísal, že si nepočul TO čo si chcel počuť.

zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
26. mar 2012

@prevenar ja len dodam ze v fr sa s toho nerobi ziadna afera co sa tyka poctu pripadov... 😉
@zaockujte_aj_slnko neviem co si ma o tebe mysliet ale radsej sa nevyjadrujem doslova kazis forum svojimi komentarmi. inak slusne sa uz ani vyjadrit neviem.. 🙄

maja22
26. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko robíš tu medvediu službu 🙄 Keď sem nahliadne niekto nový, kto je na pochybách a začne hľadať informácie tu, tak som presvedčená, že vďaka tvojmu neslušnému a arogantnému správaniu s hnusením túto tému zatvorí a viac sem nepáchne. 🙄 Si dôkazom toho, ako jeden človek dokáže pokaziť snahu x ľudí, ktorí chcú pomôcť iným zorientovať sa v problematike. Myslím, že pre dobro tejto témy by si mal zvážiť, čo a kedy napíšeš a hlavne ako to napíšeš, inak tu pôsobíš úplne kontraproduktívne. Jedine, že by si bol skrytý propagátor očkovania a takýmto spôsobom sa snažil vyhnať slušných ľudí z tejto témy, aby sa o očkovanie, resp. neočkovanie viac nezaujímali. Lebo ak ti ide o to, si v tom fakt dobrý...

zaockujte_aj_slnko
26. mar 2012

@maja22
ja som skryty propagator ockovania?...... 😀........paneboze..... takze vam nejde o osobny nazor ludi ale o sirenie akejsi ANTIpropagandy..................cim ste vlastne na rovnakej urovni ako Dluholucky........uplne to iste.........

VYMIELANIE MOZGOV V STYLE ANTIDLUHOLUCKY........to je jedno kde je pravda hlavne ze je to proti 😀

zaockujte_aj_slnko
26. mar 2012

taketo "priteplene" clanky o nicom, to je fakt sila....akoby som cital PRAVDU Z ROKU 1976 😀
http://www.slobodavockovani.sk/news/o-ockovani-...

maja22
26. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko a ty si na akej úrovni? Keď sa raz za čas pozriem do tejto témy a náhodou tu narazím na teba, väčšinou len krútim hlavou nad tvojím vyjadrovaním. Ak si si ešte nevšimol, názov témy je "Nesúhlas s povinným očkovaním", takže áno, ide aj o ANTIpropagandu, pretože ak u lekára a v letákoch si o vakcínach čítame samé chvály a aké sú užitočné a pre deti výborné, tak tu píšeme aj o tom, že majú nežiadúce účinky, ktoré sa ťažko dokazujú. Ide o väčšiu informovanosť a s povinným očkovaním nesúhlasíme, chceme sa rozhodnúť bez nátlaku, ktoré vakcíny deťom dať a ktoré nie... Táto diskusia je otvorená názorom za aj proti, aj osobným skúsenostiam, ale od teba tu často čítam vety, ktoré sú plné arogancie, povýšenectva a nemáš problém použiť aj vulgárne výrazy. Tým vulgarizuješ celú túto tému...

zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja22
26. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko vadilo by mi to rovnako, ako mi vadia tvoje výlevy 🙄 Ale vidím, že s tebou vôbec nemá význam komunikovať, len mi je ľúto tých ľudí, ktorí vďaka teba získajú pokrivený obraz o ľuďoch, ktorí odmietajú povinné očkovanie 🙄 Vlastne ma to dosť štve 😠 Ty máš zrejme predstavu, že sila argumentu spočíva v čo najväčšom urážaní a dehonestovaní súpera. Si tu v anonymite, máš silné reči, vieš, čo by ako nemalo vyzerať, vieš, ako by sa mal správať moderátor, vieš, ako by nemali vyzerať niektoré články a to je všetko... Krčmové reči na internete, takých intelektuálov, ktorí pri poháriku vedia riadiť celý štát a na štadiónoch vykrikujú po rozhodcoch a tréneroch a hráčoch, ako majú rozhodovať a hrať, takých je mnoho, ale odmakať si to aj tak musí ten druhý... Napíš články, moderuj reláciu, ukáž, čo konkrétne robíš v tejto oblasti a potom si o sebe čítaj, ako to máš robiť lepšie... Po týchto skúsenostiach možno zistíš, o čom bol celý tento náš rozhovor.

zaockujte_aj_slnko
26. mar 2012

@maja22
vagne dristy co sa opakuju stale dokola....

obraz "proti"ockovanca?.........

1) JEHOVISTA.....
2) JEHOVISTA.....
3) JEHOVISTA.....
4) KRESTAN...
5) CUDAK A PODIVIN
6) ODOBRAT MU DETI........!

ziaden "vulgarny pseudointelektual z netu" do tohto superego obrazu tam velmi nespada 😀

prevenar
27. mar 2012

😕 😕 😕 😕 😕

molka
27. mar 2012

Je mi fakt smutno, na akú úroveň táto téma klesla vďaka jednému primitívnemu anonymnému človeku. Keď už nevie rozumne argumentovať, začne útočiť na vek, vierovyznanie alebo na čokoľvek, len aby mohol nadávať. Najhoršie je, že vďaka svojej arogancii, absolútne nepripustí pripomienky ostatných, všetci sa mýlime, len ON jediný má pravdu. 😖

strociatka
27. mar 2012

@molka mysilm si, ze mnof to vyriesil najelegantnejsie, prestal s nim komunikovat, mali by sme to urobit aj my a venovat sa teme, je tu mnoho otazok a mnoho sa treba este ucit a aj sa poucit. V jednom ma zaockujte aj slnko pravdu, argumentacne sa treba viac zdokonalit, ale to sa da jedine studiom, takze prestanme tu viest zabo-mysie vojny. Som zvedava, co nas s novou vladou caka, co bude s nami NEockovancami a pod.

heimdalls
27. mar 2012

@molka - zmyslom tohto webového priestoru, je jeden z naušľachtilejších cieľov v oblasti rozhodovania sa o povinnom očkovaní našich detí. Ľudia - rodičia, ktorí pocítia neistotu z očkovania potrebujú podporu, potrebujú povzbudenie, že nie sú samy, potrebujú informácie a v neposlednom rade aj príbehy, kde očkovanie skutočne a nespochybniteľne poškodilo zdravie detí. Tie informácie sú v podstate na troch miestach www.slobodavockovani.sk rizikaockovania.sk a tu. Obrovské množstvo info od rizika očkovania napr. priorixom proti osýpkam, až po presnú štilistiku informovaného nesúhlasu a odmietnutia očkovania ktoré doručíme lekárovi,......................... sólo jedinec so svojim podpriemerným intelektom a záľubou dehonastovať všetko a všetkých okolo seba charakter toho, čo som hore spomenul ani náhodou nesmie narušiť.

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@molka
si presne taka ista ako ja, len to ZAOBALIS DO PEKNYCH NEVULGARNYCH DRISTOV 🙂