Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luthien.k
28. mar 2012

@heimdalls, atopický ekzém se vůbec nemusí projevovat v záhybech, naopak je velmi časté, že začíná u dětí na tváři. Nemusí ani svědět, ne ze začátku... Ale jak jsem psala, diagnózu nechť stanoví lékař.
A kdo radí na červené fleky modrou indulonu, tak o kožních projevech neví naprosto nic 😉

takyja
28. mar 2012

@bobocka Já jsem ta vyhodnocení těch kritérií studovala, abych si u dcery nastavila optimálně očko kalendář a mohu ti říci, že se nedá jednoznačně říci (někdy) co je lepší a co horší varianta. Tak proto to může být i u sousedních zemí jinak, když to hlavní hygienik vyhodnotí dle svého odborného vědomí a svědomí určitým způsobem. Bohužel u toho českého nejsem přesvědčena, že zdravá populace byla tou jeidnou prioritou, ale proto si zjišťuju ty info sama, že 🙂 Jinak já se s tebou nepřu, jen jsem měla pocit, že jsem z tvé strany zaznamenala otázku a pokusila jsem se dát odpověď. 😉

takyja
28. mar 2012

@blovitc120 Já si právě myslím, že ta studie na tu epidemii dává docela dobře odpověď, ale že hlavní hygienik nezvolil dobře co se MMR týká... co ti na to mám říct.. 🙂 Mně by zajímalo, zda byla vadná vakcína, nebo zda se právě projevuje to, v jakých intervalech se očkuje MMR. Ale nechci to nějak moc rozebírat, protože neznám očko kalendář MMR, jaký byl tehdy, navíc mám nastudovaný jen Priorix, který tehdy neexistoval, takže znalostně se pohybuji v tomhle po tenkém ledu a trošku spekuluji. Co mně ale přijde zváštní, že ta epidemie je místně ohraničená... nevím, zda to neodpovídá spíše vadné vakcíně, nebo tomu, že to někdo neuměl píchnout, nebo podváděl či kýho čerta.
Btw. má dcera po 1. dávce Priorixu Tetra nemá proti příušnicím protilátky.

bobocka
28. mar 2012

@takyja ved ale ani ja se nepru 😀 to je diskusia a mne proste pride byt uplne scestne ,ze maju dve tak podobne krajiny pri sebe susediace tak odlisne ockovacie kalendare.napr uz spominane MMR.ako to,ze u nas sa preockovava po niekolkorocnom obdobi a v cr v ten isty rok? cim sa v cr ockuje?je tam ina ockovacia latka ako na slovensku? vies,ak je rozdiel v preockovani mesiac dva,ok to beriem,ale niekolko rokov??? to teraz akoze ockujuca ceska a ockujuca slovenska maminka k tomu ako pridu? ak obe vedia o ockovacich kalendaroch v jednej i druhej krajine a obe davaju deti podla predpisaneho kalendara ockovat,tak ktora ma mat pocit ,ze lepsie chrani dieta proti danej chorobe? ta co cokuje v jeden rok 2x ci ta co preockovava pomaly po jednom desatroci? ako k tomu pride ockujuci rodic?chapes,proste to je veliakansky rozdiel v ockovani proti tym istym chorobam.

takyja
28. mar 2012

@bobocka Když se podíváš na tu studii, tak pokud si dobře pamatuji, vycházejí dvě možnosti, očkovat s několikaměsíčním odstupem a s několikaletým... Obdobně mají své výhody i nevýhody troj a čtyřdávkový systém očkování hexavakcínou. Nevidím na tom nic nelogického. Ano, lze se pozastavit nad tím, proč to tak v případě dvou podobných zemí je, ale je to výsledek odlišného odborného posouzení kompetentních orgánů. Odborné úsudky se v případech očkování rozcházejí mezi lékaři dost, takže mne to nepřekvapuje ani na úrovni rozhodování o očko kalendáři. Já zase chápu, že to rozhodování, kdy na každé straně jsou plusy i mínusy, a někdo musí rozhodnout, které plusy jsou víc plus, nemusí být jednoduché.
Jinak mně to nevadí, protože zatím žiju ve svobodné zemi a svému dítěti si můžu udělat kalendář očko, jaký chci. Uznávám, že na SK to už máte dost na hlavu. 😕

bobocka
28. mar 2012

@takyja no ja sa do odbornej stranky veci rozumiem ako hus do piva 😀 .ale ked sa na to pozriem ako laik,tak mi niekolko rocny a niekolko mesacny rozidel medzi preockovanim tou istou vakcinou proti tym istym chorobam nepride byt jedno. a takisto podla mna nie je jedno ak sa v kratkom casovom obdobi zaockuje dieta roznymi vakcinami ako ked obdobie medzi ockovaniami je dlhsie.ide o male telicko a podla mna nie je jedno ak je don ladovana v kratkom case jedna vakcina za druhou.

takyja
28. mar 2012

@bobocka No v té studii, kterou jsem četla, to vycházelo tak, že buďto je dobré dát dávku s několikaměsíčním odstupem, nebo to má význam až s několikaletým... to mezitím bylo nic moc..

prevenar
28. mar 2012

@luba41 ahoj , este nie ..popripade nemas po ruke nejaky link ? diky ..

prevenar
28. mar 2012

@jankavivien nemas zac 😀 ..ja som ti nieco niekedy pisal ? vobec si nepamatam 😀

prevenar
28. mar 2012

@juliam
-vnutorne parazity - vyter zo stolice
-kvasinkove infekcie - vyter hrdlo /nos
- celiakia, mlieko, laktoza a pod ..to sa robi naraz - odber krvi
- ine sme zatial nerobili .. lebo z toho co sme zistili sa to pekne upravuje .

ok , dam 🙂 ..ale prave som sa tu dozvedel,ze to asi nie je to "prave" 🙂 ..niekde som cital , ze to niekto pouzival v ramci ekzemu. skusim na zaciatok ten lanovy. 1 rok 4 mes 🙂

-zatial najviac pomohla uprava stravy + aloe vera + obcas nechtikovy krem. tak raz za 2 dni len lokalne a velmi na tenko. pouzivali sme na to aj koloidne striebro ..ale nevsimol som si nejaky ucinok.

prevenar
28. mar 2012

@martinka1981 ok,, dik za rady 🙂

heimdalls
28. mar 2012

@luthien.k - prepáčte, ak môžem jednu otázku, aký máte názor na použitie kortikoidných mastí, myslím skôr kratkodobé používanie.....aha, pozrel som váš príspevok o stránku dozadu, teda nič moc.

luthien.k
28. mar 2012

@heimdalls jen v nejnutnějších případech, tj. kdy je třeba opravdu rychle zklidnit situaci, například když je v ekzému infekce a je třeba zabránit jejímu šíření (což ona v rozjetém ekzému umí), jinak ne, u naprosté většiny případů lze potíže dostat na únosnou míru bez jejich použití.
Jinak podotýkám, že také nejsem lékař, ale s AE mám už bohaté zkušenosti zdaleka ne jen se svými dětmi, ale s mnoha desítkami těch převážně koníkovských, co jsem je vedla ke stabilizaci stavu.

bobocka
28. mar 2012

@takyja a v cechah je povinne ockovanie ako na svk? teda ak rodic odmietne,tak je pokutovany? ak by teda cesky rodic vedel o tej studii co hovoris a nechcel by dat svoje dieta preockovat MMR behom par mesiacov ,ale o par rokov ako u nas,co podla tej studie co hovoris stale vyznam ma,tak myslis,ze by mu to niekto umoznil? ciste teoreticka otazka 😕

zaockujte_aj_slnko
28. mar 2012

kortikoidy?......... to je akoby s plesnivou stenou zvalime radsej cely dom aj s majitelom v nom.......
toto sa presne udeje v silnom dlhodobom strese....... a niekto si to aplikuje dobrovolne (teda na doporucenie lekara) 😀

heimdalls
28. mar 2012

@luthien.k - a ak sa smiem opýtať, ako znie Vaša rada a ako postupovať v prípade, že sa jedná o atopický ekzém na pokožke? Našej malej jedno líčko a jeho začervenanie s vyrážočkami trvá cca 3 týždeň, pediatričkyna diagnóza znela, že sa o AE nejedná, len o nejakú reakciu na slnko a potraviny. Modrá indulona to absolútne zhoršila, po Locoide a zyrtexe je to oveľa lepšie, aj keď mierne začervenanie a také ako by mini fliačiky pod kožou tam stále vidno, len to uhaslo. Začalo to úplne z ničoho len na jednom líčku. Do akej miery môže byť problém napríklad väčšie množstvo dennej konzumácie kravského plnotučného mlieka?
Veľmi pekne Vám vopred ďakujem za prípadnú odpoveď.

zaockujte_aj_slnko
28. mar 2012

@heimdalls
kortikoid jej akurat POTLACI PREJAV, ale nic viac..........a moze sposobit teda aj rakovinu, kedze telo ma rozoserkanu imunitu...nereaguje - nebrani sa.........

takyja
28. mar 2012

@bobocka V CZ je hexa (4 dávky - ukončený 4., 5., 6, 12. měsíc) a MMR (15.m a druhá dávka 24.m). Za nás byla povinná TBC, ale tu zrušili... Když rodič očko odmítne, tak mu nelze nic. 😀 Byly tady snahy to pokutova,, trestně stíhat, ale soudy to vše odmítly. Co se týká alternativního postupu, třeba hexa na 3 dávky nebo MMR jako na SK, tak si myslím, že sice by pediatr reptal, ne každý by to udělala (byrokracie, atd.), ale rozumný pediatr by s tím neměl mít problém. Člověk si nesmí vybrat idiota za pediatra, no. 🙂

juliam
28. mar 2012

@prevenar mám silný dojem, že budem musieť vylúčiť moje milované mlieko 😖 porozprávam sa s doktorkou a uvidíme. a aj to aloe sa mi celkom pozdáva.

bobocka
28. mar 2012

@takyja takze u vas zhruba ta sloboda v ockovani funguje,ze? teda co sa tyka upravy ockovacieho kalendara,tak zalezi od pediatra,no co sa tyka slobodnej volby neockovat,tak to uz pokutovane nie je,vsak? no,u nas je este dlha cesta k tomu 😅

heimdalls
28. mar 2012

@juliam - veď to, milované mlieko, bez neho to bude zaujímavé, čajík ako náhrada u nás v noci asi nepostačí. 🙂

manof
28. mar 2012

@bobocka
Utorok je ešte OK.

manof
28. mar 2012

Vďaka za podporu petícií za záchranu slobodného internetu, priatelia.

Toto mi prišlo od usporiadateľov:

* * *

Millions online and offline take action against ACTA

Access in October raised the red flag on the Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA), a dangerous international trade agreement that threatened the openness of the internet and free speech online by forcing ISPs to track and watch our every move online. But in January, only days before many EU member states were slated to sign the agreement, protests in Poland against ACTA began to spread throughout Europe. Overwhelming public pressure over the next few weeks, including an international day of protest on Feb. 11, caused Parliamentarians to reconsider the treaty. ACTA, now losing steam, is expected to be voted on in early summer and could be dead by July.
- The Access’ global movement for digital freedom to exploded from 100,000 to 400,000 members worldwide in the matter of days -- all from one tweet against ACTA!
- Over 370,000 of us called on the European Parliament to vote NO on ACTA. Facing public criticism, scores of MEPs have backed away from supporting the treaty. Final vote is expected to come by July.
- Hundreds of thousands took to the streets across Europe on Feb. 11 to protest ACTA in an international day of action. Access, which became a central hub of information for protest organizers, was featured in MSNBC, the International Business Times, and the Next Web.
- The ACTA rapporteur, Kadir Arif, resigned his position in protest of the process, which he called a “masquerade.” Other countries have backed away from ratification, including Bulgaria, Czech Republic, Latvia, Netherlands, Poland, and Slovakia.
- Brett Solomon, Executive Director of Access, spoke at the European Parliament and met with the new ACTA rapporteur, Paul Martin.

* * *

Všimnite si zoznam krajín, ktoré odmietli podpísať ACTA.

tinki
29. mar 2012

@juliam ahoj, tak ovsené mlieko je sušené a dá sa kúpiť vo veľa obchodoch. Ryžový nápoj je trvanlivý a majú ho v DM-ku.

tamix
29. mar 2012

@manof Nič prekvapujúce ☹

prevenar
29. mar 2012

@juliam ..mozno ..a mozno nie. v prvom rade treba spravit testy , aby ste videli konkretne cisla k danym ukazovatelom. mali by to byt ..

-deaminovany gliadin
-anti t transglutaminaza
-ema protilatky
-anti milk
-anti laktoza
-asca

a potom uvidis ci na tomto poli je vobec nejaky problem .. moze byt kludne nieco ine , praci prasok, exoticke ovocie, nieco ine v strave.. ako som vravel , aloe vera pekne pomohla, ale nie je to liek ..celkove riesenie treba hladat niekde inde.

prevenar
29. mar 2012

@bobocka v skole nas ucili , ze cesta je zarubana 😀 ..a ona je fakt zarubana 😕 😕 😕

manof
29. mar 2012

@tamix
nechápem, prečo ten smutný smejko

shakti9
29. mar 2012

@heimdalls ano, co sa tyka chirurgickych zakrokov, tam bylinky skutocne nepomozu, teda nie vyriesit akutny problem, ako napr. spominane slepe crevo.Takisto nezachrania zivot po autohavarii... na druhej strane nasej klasickej medicine chyba prepojenie na mnoho sposobov uzitocnej alternativnej mediciny a hned sa siaha na chemiu, kortikoidy apod. Mne osobne sa napriklad stalo, ze zdr.sestra, ked som jej povedala, ze pouzivam mandlovy olej na osetrenie pokozky dietatka, tak mi zhrozene povedala, ze jej upcham pory, co je uplny nezmysel, pretoze prirodny, cisty, kvalitny panensky olej ma podobne vlastnosti ako tuk ludskej pokozky, harmonizuje tak procesy v pokozke a ma pre kozu aj vyzivnu hodnotu, lebo je to material "'zivy'', na rozdiel od vacsiny kozmetiky a lieciv, ktore obsahuju mrtvu ropu, ktora ak uz nic ine, tak vytvara na kozi film a brani jej prirodzenym zivotnym procesom. Toto pre mna nie je iba teoria, mam to nastokrat odskusane v praxi a preto na skutocne prirodne prostriedky nedam dopustit, napriek tomu, ze mi lekarka predpise Excipial a pod....
ale samozrejme, mas pravdu, ze nic netreba tahat za vlasy, aj tu plati pravidlo o harmonii a rovnovahe 🙂 ked dostanem zachvat slepeho creva, tak urcite pobezim za lekarom a bylinkovy cajicek si necham na inu prilezitost.